اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

با سلام مهندس این برنامه ام که توش initial آی سی مشخصه البته من فرمانها را یکی یکی برای آیسی میفرستم وپاسخشا میگیرم برای تمامه فرمانها این پاسخ را میده0x2b-.x.-0x0 اما برای forward وrevers این پاسخ را میده 0x2b-0x86-0x85 اینم برنامم:S_R.rar

دیدگاه

مهندس فکر کنم مشکل حل شد چون اون فرمان را تنهابدونه بقیه میفرستادم اینجوری بود البته بازم خروجی pwm ندارم led روی پایه fault هم روشنه میشه لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

دیدگاه

من امروز فرصت بررسی ندارم، اما در اسرع وقت اینکار را خواهم کرد. در این فاصله هم شما روی همان دیاگرامی که قبلا صحبت شد کار کنید و مطمئن شوید که تمام مراحل مقدار دهی را مطابق شکل از اول انجام می دهید.
        اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
        دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
        برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
        وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
        قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
        اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
        ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

مهندس راه افتاد واقعا بدونه کمک وراهنماییهای شما امکان نداشت بتونم این کارا بکنم فقط یه مشکل اونم اینکه من فرکانس را روی 15 کیلو تنظیم میکنم اما بعد از چند ثانیه میاد روی 9.8 کیلو 2-من میخوام یک موتور 4-5 کیلو هرتز را بچرخونم باید از ir2130 وigbt استفاده کنم درسته؟اگر به جز دیتاشیت مطلبی درباره این آی سی دارید بذارید تو سایت ممنون میشم باز هم از شما بخاطر کمک وتوضیحاتتون ممنونم

دیدگاه

دوست عزیز بهتون تبریک میگم .
            مهندس من نرم افزار خود سایت freescale رو دانلود کردم . که تو فایلی که قبلا گذاشته بودید اشاره هایی بهش شده یه نرم افزار حدود 6 مگ میباشد . فکر کنم راه انداختن این ic با این برنامه خیلی راحت تر و کامل تر باشه اما یه مشکل وجود داره . برای تعریف اولیه ی پروژه یه فایل htm باید به عنوان دموی اولیه تعریف شه که تو شکل مشخصه

من نمیدونم باید اینو از کجا بیارم خیلی سرچ کردم گیرم نیومد.
            یه توضیحاتی در بارش داده ولی من سر درنیاوردم (صفحه 13).شایدم خود باید با Microsoft’s FrontPage بسازم؟

The GUI start page should have been determined during the conception phase
            of the GUI development. Upon approving this action, an empty HTML page will
            open in the HTML pane of the PC master software application

شما نمیدونی باید چی کار کرد؟

موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

با سلام به شما دوست عزیز و استاد کی نژاد(طراح) من هم این نرم افزار را گرفتم اما فرصت نکردم باهاش کار کنم اما فکر کنم راه انداختن این آی سی با میکرو میتونه کارایی بیشتری داشته باشه من چند تا سوال دارم 1- محاسبه مقادیر max voltage-voltage boost-fault time out-decel limit-rbreak چه جوریه؟مثلا میگه rbreak 110% چه جوری حساب میشه؟2-کار هر کدوم در مد سریال چیه3-من اول که مدارم راه میوفته خروجی pwm یک شکل موج تمیز میده اما بعد از چند ثانیه فرکانسم میاد روی 9.8 کیلو هرتز و شکل موجمم فکر کنم زمان on خیلی زیاد میشه اگر ممکنه یه راهنمایی بفرمایید4-پایه vbus در مد سریال باید چقدر ولتاژ داشته باشه؟ ممنون از راهنماییتون

دیدگاه

در مورد نرم افزار موجود در سایت Freescale حتما document های آن در همان سایت وجود دارد و با جستجو در سایت(که به نتایج زیادی هم منجر می شود) می توان به نکات آن پی برد. در همین راستا لینک نرم افزار را قرار دهید تا آنرا دانلود و محیط آن را مشاهده کنم.
                نوشته اصلی توسط زوار
                محاسبه مقادیر max voltage-voltage boost-fault time out-decel limit-rbreak چه جوریه؟مثلا میگه rbreak 110% چه جوری حساب میشه؟2-کار هر کدوم در مد سریال چیه3-من اول که مدارم راه میوفته خروجی pwm یک شکل موج تمیز میده اما بعد از چند ثانیه فرکانسم میاد روی 9.8 کیلو هرتز و شکل موجمم فکر کنم زمان on خیلی زیاد میشه اگر ممکنه یه راهنمایی بفرمایید4-پایه vbus در مد سریال باید چقدر ولتاژ داشته باشه؟ ممنون از راهنماییتون
                جواب برخی سوالات شما وابسته به عملکرد پایه DC_BUS است.این پایه از ولتاژ DC خط یک فیدبک می گیرد و بر اساس مقدار آن عملکرد خروجی را تغییر می دهد. اگر ولتاژ مناسبی به این پایه متصل نباشد(3.5 ولت)، یکسری تغییرات در PWM خروجی انجام می شود و فرمان BRAKE هم بر اساس آن ایجاد می شود. مقدار 110% به این معناست که اگر مقدار این ولتاژ به 1.1 برابر 3.5 ولت یعنی 3.85 ولت برسد، فرمان روشن شدن سوئیچ BRAKE ایجاد می شود. تغییر فرکانس PWM و زیاد شدن زمان ON هم احتمالا به این دلیل است که ولتاژ درستی روی این پایه قرار ندارد.
                maximum voltage حداکثر اندیس مدولاسیون PWM را تعیین می کند و این کاربرد را دارد که بتوان موتورهای با ولتاژ نامی کوچکتر را به ولتاژ خط بزرگتر متصل کرد.مثلا یک موتور 110 ولت را به تغذیه DC برابر 310 ولت متصل کرد. برای موتورهای 220ولت این عدد را FF بگذارید.
                VBUS decel value حدی است که اگر ورودی DC_BUS بیشتر از آن شود، موتور شتاب منفی پیدا می کند.فعلا می توانید آن را در حداکثر (3ff)قرار دهید.
                Fault timeout فاصله زمانی بین تمام شدن شرایط Fault وراه اندازی مجدد موتور است که مقدار دلخواه آن از روی فرمول داده شده قابل محاسبه است.
                Boost voltage در شکل 5 توضیح داده شده و در ابتدای کار مقدار 15 درصد برای آن مناسب است که برابر 6D می شود.
                ضمنا برای پاسخ گویی به سوالات شما برای من محدودیت زمانی وجود دارد و زحمت بکشید و مواردی را که در Datasheet وجود دارد، درست مطالعه کنید تا نیازی به توضیح اضافه وجود نداشته باشد.
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

از پاسختون ممنونم مهندس من اگر از آی س2130 استفاده کنم برای موتور تا 4-5 کیلو وات مشکلی ایجاد نمیشه؟برای این توان از چه igbt استفاده کنم؟اگر از اپتو برای ایزوله استفاده کنم چون خروجیش not میشه دیتاها را قبل از ارسال باید not کنم؟در مورد اسنابر هم که باید در قدرت بذارم یه راهنمایی بفرمایید-اگر بخواهم امکان حفاظت در برابر اتصال کوتاه وهمچنین تشخیص اتصال کوتاه را بذارم باید چه کار کنم؟پایه fault بر روی mc3phac به چه دردی میخوره؟برای اتصال به ir2130 پلاریته pwm باید چه جوری باشه؟باز هم از وقتی که به ما اختصاص دادید ممنونم

دیدگاه

استفاده از IR2130 مشکلی ایجاد نمی کند، ولی مستلزم تسلط کامل بر این IC و مطالبی است که در سایت International Rectifier در مورد نکات و ریزه کاری های خانواده IR21xx نوشته است. به عبارت دیگر به غیر از نقشه های موجود در Datasheet، نکات دیگری هم باید رعایت شود تا این IC به درستی جواب بدهد. یک سوال مطرح این است که آیا شما تاکنون موتور 3 فاز را در توان های پائین تر راه اندازی کرده اید که می خواهید در توانهای چند کیلووات به این عمل دست بزنید و اگر تاکنون تجربه راه اندازی موتور را ندارید، به شما توصیه می شود از توانهای کم شروع کنید. زیرا در صورت اشتباه ناشی از عدم تجربه، ضرر مالی زیادی را برای شما به بار خواهد آورد. برای پاسخ سوالات خود در ابتدا به اطلاعات IR2130 و لینکی که صفحه 1 از همین تاپیک قرار داده شده مراجعه کنید.

دیدگاه

مهندس سلام . فایل دانلود نرم افزار با یک pdf همراه قرار دادم .خودتونم تو پست های قبل یک pdf درباره ی ارتباط سریال این ic قرار دادید که چند صفحه ایی در باره این نرم افزار توضیح داده. این نرم افزار مختص mc3phac نیست وبسیار پرکاربرده .
                      متشکر میشم یه بررسی کنید .
                      http://www.4shared.com/file/FuVF8Pdz/LacZipMixer.html

موفقيت بدست آوردن چيزيست كه دوست داري و خوشبختي دوست داشتن چيزيست كه بدست آوردهآ‌اي.

دیدگاه

با سلام مهندس من این مدار را کشیدم اگر براتون مقدور بود یه نگاه بکنید اگر ایرادی داشت بفر مایید ممنون میشم در مورد اسنابر برای مدار هم اگر تونستید یه توضیح بدید ممنونم mainboard.rar

دیدگاه

من نمیدونم باید اینو از کجا بیارم خیلی سرچ کردم گیرم نیومد.
                          یه توضیحاتی در بارش داده ولی من سر درنیاوردم (صفحه 13).شایدم خود باید با Microsoft’s FrontPage بسازم؟
                          در فایل PDF در چند جا تاکید کرده که فایلهای HTML می توانند در هر ادیتوری ساخته شوند(صفحه 24):
                          This file may be created with any HTML editor such as MS Front Page Express or Netscape Composer

نوشته اصلی توسط زوار
                          با سلام مهندس من این مدار را کشیدم اگر براتون مقدور بود یه نگاه بکنید اگر ایرادی داشت بفر مایید ممنون میشم در مورد اسنابر برای مدار هم اگر تونستید یه توضیح بدید ممنونم mainboard.rar
                          لطفا فایل خود را با فرمت PDF قرار دهید.

دیدگاه

با سلام مهندس چند وقتی که نبودم درگیر ساخت برد و کارهاش بودم چند تا سوال داشتم 1-من برای مدار قدرت از ir2130 استفاده کردم مقدار خازنهای روی پایه های vb,vs باید چقدر باشه2-دیودی که با خازنها سری شده از چه نوعی میباشد از چه شماره ای باید استفاده کنم 3-برای تنظیم سرعت موتور کدام مقدار باید تغییر کنه ممنون میشم پاسخ بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
                              با سلام مهندس چند وقتی که نبودم درگیر ساخت برد و کارهاش بودم چند تا سوال داشتم 1-من برای مدار قدرت از ir2130 استفاده کردم مقدار خازنهای روی پایه های vb,vs باید چقدر باشه2-دیودی که با خازنها سری شده از چه نوعی میباشد از چه شماره ای باید استفاده کنم 3-برای تنظیم سرعت موتور کدام مقدار باید تغییر کنه ممنون میشم پاسخ بدید
                              1- خازن 10 میکروفاراد به موازات یک خازن 100 نانو فاراد و دیود می تواند 1N4007 باشد که با یک مقاومت 1.2 اهم سری می شود.
                              2- بین پایه های Vb و Vsهر طبقه یک دیود معکوس fast قرار دهید. از 3 پایه Vs به Vs0 مقاومتهای 1 مگا اهم قرار دهید.
                              3- تغییر سرعت توسط بخش مولد PWM انجام می شود.

دیدگاه

با سلام ممنون از پاسختون منظورم از تنظیم سرعت اینه که مثلا base frequency باید تغییر کنه یا گزینه های دیگر؟ این مداری که بستم میشه بینید خوبه یا نه؟
                                http://www.4shared.com/photo/10zPAAwG/circuit_b.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X