اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عمر تریاک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : عمر تریاک

نوشته اصلی توسط Ghasede del
    اتفاقآ من دارم منطقی صحبت میکنم شما غیر منطقی هستین
    گفتید زیاد عمر نمی کنه دلیل عملی اوردم که ببینید از شما بیشتر عمر داره
    گفتید ترانزیستور میتونه ولتاژ مخالف رو سویچ کنه دلیل منطقی اوردم که نمیتونه
    مدار معادل تریستور گذاشتید با دلیل گفتم معادل تریستور نیست
    برای نشون دادن کارکردش بکار میره.
    شما چی مگه من طرز برخورد شما رو می پسندم میگید از ماسفت میشه استفاده کرد
    نه تجربه دارید نه مدار درست وحسابی ارائه میدین
    میگید فلان مدار مال من نیست آدرس مرجع رو نمیدید و جواب آقای B2 رو با بی اعتنایی
    پاسخ میدین ادعای سواد بیشتر میکنی و خودتونو از آقای B2 سر میدونید
    یکسره هم پز اساتید با کلاستون رو میدید اطلاعات اونا رو به رخ می کشید
    وقتی اشتباهتون رو گوشزد میکنم سفسته میکنید
    حالا هم که مغلطه می کنید بهتر نبود فلسفه می خوندید.
    بهتر ادامه ندین مجبور میشم تک تک جملاتتون رو لیست کنم.
    1- من میگم به دلیل کاهش قطر مسیر عبور جریان عمرش کمتر میشه و این دلیل علمیه
    2-من از اول گفتم برای ولتاژ معکوس باید یه فکری کرد
    3- من نمیگم این تریستوره!!! اگه این میتونست جای تریستورو بگیره که فلسفه ساخت تریستور احمقانه میشد من هدف دیگری داشتم از گذاشتن اون
    4-باید بشینم طراحی کنم در اسرع وقت روش فکر میکنم الان خیلی سرم شلوغه ،و از شما هم حتما تقاضا میکنم نظرتونوبگید
    5-چشم شما بگید میذارم :بریت تو سایت http://forum.allaboutcircuits.com/ بعدش عبارت Bjt instead relay یا Transistor instead relay رو سرچ کنید (فکرکنم همینو سرچ مردم) اونجا اونو دیدم

دیدگاه

من میگم به دلیل کاهش قطر مسیر عبور جریان عمرش کمتر میشه و این دلیل علمیه
      پس شما معتقدی جریان گیت و آند1 باعث تغییر عرض کانال میشه درسته تقریبآ چیزی مثل ماسفت البته ولتاژ اونجا تاثیر
      داره پس میتونید توضیح بدین چطور تا الان بعنوان یک تقویت کننده استفاده نشده جالبه اشکال نداره من امشب تست میکنم ببینم
      تغیر جریان گیت وآند 1 چقدر تو جریان بین دو تا آند اثر داره لابد قبول دارین این کاهش قطر مسیر باید روی جریان ومیزان حرارت تریاک
      اثر مستقیم بزاره.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

چشم شما بگید میذارم :
        پرهام جان نازک نارنجی نباش بابا یه کم قدرتی باش....
        :بریت تو سایت http://forum.allaboutcircuits.com
        مرد حسابی اون همه ایمان که داشتی رو حساب این انجمن پیزوری بود؟؟ oo: من از کتاب رشید و و نشلسکی برات حرف زدم...
        ضمنا با سرچ تو اون انجمن هم چیزی پیدا نشد اگه چیزی هست واقعا لطف کن ناز و ادا رو کنار بزار برامون اینجا قرارش بده.وگرنه کسی رو حرفای بی سند و مدرک یه ریال هم حساب نمیکنه...
        -من از اول گفتم برای ولتاژ معکوس باید یه فکری کرد
        یه کاریش بکنیم؟؟ oo: باشه یه کاریش بکن ولی تا اون موقع که بخوای یه کاریش کنی شرکتی که این بنده خدا قراره باهاش کار کنه رفته سراغ یه طرح دیگه که احتیاج به اختراع قطعه جدید نباشه.
        من نمیدونم چرا اینجا همه باهم جنگ دارن ،اصلا از از وضح و این لحن ها رضایت ندارم
        نه عزیز جنگ نداریم ولی قبول کن نازک نارنجی هستی و وقتی ازت سوال میپرسیم بهت بر میخوره...
        یه بار هم خیلی منطقی بهت گفتم اینجا نه به تقویت جریان احتیاجه نه ولتاژ نه فرکانس سوئیچ اهمیت داره تنها مسئله مهم ولتاژ اشباع سوئیچه که عامل تلفاته..ولی نمیدونم طبق کدوم منطق پیشنهاد ترانزیستورو دادی و روش هم با ایمانی که داشتی تاکید کردی؟؟؟ :eek: در حالی که تو همون کتاب رشید که مخصوص شما قدرتی هاس هم صراحتا این مطلب رو گفته و مزیت این سوئیچها معرفی کرده.ضمنا بد نیست به نمودارهای منحنی مشخصه خروجی قطعات سوئیچ که تو همون کتاب مخصوص شما قدرتیها که ما تا حالا ندیدیم هم یه نگاهی بندازی دیدت نسبت به سوئیچها بهتر میشه
        دکتر کیانی یکی از 7 نفر در جهان هست که امضای طلایی فیلیپس رو داره و عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر هست(جزوات و اسلاید های ایشون به وفور در اینترنت پیدا میشه و تماما هم به زبان انگلیسی هست) و من از ایشون یاد گرفتم که در برق همه چیز رو در نظر داشته باشم(به قول ایشون اصل مورفی بالا خره کار خودشو میکنه)
        بیخیال عزیز....شما خوبید....ولی خودت چی تو چنته داری از اون بگو...

دیدگاه

پس شما معتقدی جریان گیت و آند1 باعث تغییر عرض کانال میشه درسته تقریبآ چیزی مثل ماسفت البته ولتاژ اونجا تاثیر
          داره پس میتونید توضیح بدین چطور تا الان بعنوان یک تقویت کننده استفاده نشده جالبه اشکال نداره من امشب تست میکنم ببینم
          تغیر جریان گیت وآند 1 چقدر تو جریان بین دو تا آند اثر داره لابد قبول دارین این کاهش قطر مسیر باید روی جریان ومیزان حرارت تریاک
          اثر مستقیم بزاره.
          تست رو انجام دادم حتی 1 میلی آمپر جریان بین دو آند تغیر ایجاد نشد میزان جریان گیت و آند1 رو تا 500 میلی آمپر بالابردم
          گفتم بزار قطر احتمالی درست و حسابی کاهش پیدا کنه.
          هیچ تغیری مشاهده نشد البته اینو میدونستم اما عادت
          ندارم رو هوا حرف بزنم

دیدگاه

البته اینو میدونستم اما عادت
            ندارم رو هوا حرف بزنم
            ظاهرا ایشون عادتشون برعکسه [-(

دیدگاه

با سلام دو باره خدمت اساتید
              آخرش اختلافات قومی قبیله ای شما به کجا رسید ؟ :nice:
              ما ایرانیا هممون همینطوریم. بحث کردن اصلا فایده ای نداره .چون تمام بحثها بینتیجه اند . هیچ یک از طرفین حاضر نخواهند بود نظریه دیگری رو قبول کنند هر چند کاملا درستیش ثابت شده باشه .
              حالا...
              ی
              ه سوال برام پیش اومده بود . اون موتورای چپ گرد وراست گرد هستن که توشون خازن دارن ، به نظر شما اون خازن نمی تونه کار خازن اسنابرو بکنه ؟

البته با در نظر داشتن اینکه اندوکتانس سیم پیچ کمکی نسبت به اصلی خیلی کم باشه . و ظرفیت خازن یک میکروفاراد باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
                با سلام دو باره خدمت اساتید
                آخرش اختلافات قومی قبیله ای شما به کجا رسید ؟ :nice:
                ما ایرانیا هممون همینطوریم. بحث کردن اصلا فایده ای نداره .چون تمام بحثها بینتیجه اند . هیچ یک از طرفین حاضر نخواهند بود نظریه دیگری رو قبول کنند هر چند کاملا درستیش ثابت شده باشه .
                حالا...
                ی
                ه سوال برام پیش اومده بود . اون موتورای چپ گرد وراست گرد هستن که توشون خازن دارن ، به نظر شما اون خازن نمی تونه کار خازن اسنابرو بکنه ؟

البته با در نظر داشتن اینکه اندوکتانس سیم پیچ کمکی نسبت به اصلی خیلی کم باشه . و ظرفیت خازن یک میکروفاراد باشه
                این خازن مربوط به سیم پیچ راه اندازیه اما معمولآ تو موتور های پدر مادر دار یک خازن هم بعنوان تصحیح ضریب توان بکار میره
                که اون خازن میتونه نقش خوبی ایفاء کنه یعنی با خنثی کردن توان راکتیو سلفی بار رو به یک بار اهمی نزدیک کنه در
                این صورت اسنابر هم نیاز نیست.البته بهتره این ها رو تست کنید و در عمل مطمئن بشید.

دیدگاه

این خازن مربوط به سیم پیچ راه اندازیه اما معمولآ تو موتور های پدر مادر دار یک خازن هم بعنوان تصحیح ضریب توان بکار میره
                  که اون خازن میتونه نقش خوبی ایفاء کنه یعنی با خنثی کردن توان راکتیو سلفی بار رو به یک بار اهمی نزدیک کنه در
                  این صورت اسنابر هم نیاز نیست.البته بهتره این ها رو تست کنید و در عمل مطمئن بشید.
                  البته این رو متذکر میشم این در صورتیست که برش در شکل موج ایجاد نکنیم و از تریاک فقط بعنوان سویچ ac
                  استفاده کنیم خازن ها در برابر ضربه جریان آسیب پذیر هستن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                    تست رو انجام دادم حتی 1 میلی آمپر جریان بین دو آند تغیر ایجاد نشد میزان جریان گیت و آند1 رو تا 500 میلی آمپر بالابردم
                    گفتم بزار قطر احتمالی درست و حسابی کاهش پیدا کنه.
                    هیچ تغیری مشاهده نشد البته اینو میدونستم اما عادت
                    ندارم رو هوا حرف بزنم
                    ببخشید چند روزی نبودم
                    حرف شما متین
                    باشه چشم من میرم روش تحقیق میکنم و جوابشو همینجا میذارم اما ممکنه طول بکشه یکم چون تا 25ام خیلی کاردارم
                    ممنونم از توجه شما

دیدگاه

البته این رو متذکر میشم این در صورتیست که برش در شکل موج ایجاد نکنیم و از تریاک فقط بعنوان سویچ ac
                      استفاده کنیم خازن ها در برابر ضربه جریان آسیب پذیر هستن.
                      اکی . با دستگاه اندازه گیری ظریب توان اول اندازه میگیرم .

نه من برش ندارم .درست از لحظه ی صفر تریگر میکنم .

اضافه شده در تاریخ :
                      ولی فکر نمی کنم اندوکتانسش خیلی زیاد باشه . چون من همین موتورا رو با AVR و رله راه اندازی می کردم و اصلا اثراتی از هنگ و اینجور حرفا نبود .اپتوکوپلر هم نذاشته بودم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Parham.d
                        ببخشید چند روزی نبودم
                        حرف شما متین
                        باشه چشم من میرم روش تحقیق میکنم و جوابشو همینجا میذارم اما ممکنه طول بکشه یکم چون تا 25ام خیلی کاردارم
                        ممنونم از توجه شما
                        کاش قبل از اینکه با ایمان و اطمینان صددرصدی صحبت کنید و همه رو هم تکذیب کنید میرفتید تحقیق میکردید.
                        در هر صورت موفق باشید.

دیدگاه

سلام جناب Ghasede del
                          با احترام باید یک موضوع رو اصلاح کنم.
                          این خازن ها نیستند که به ضربه جریان حساس هستند ،بلکه ضربه جریانی که خازنها در ولتاژهای بالا ایجاد می کنند باعث آسیب به قطعات الکترونیکی قدرت می شوند ، حتی در اصلاح کننده های ضریب قدرت از کنتاکتور های خازنی استفاده می شود که طول عمر بیشتری داشته باشند (منظور کنتاکتور هاست)
                          خازن ها به جریان های بیش از حد مجازشان حساس هستند ولی نه برای زمان بسیار کوتاه که به عنوان مثال برش فاز ایجاد می کند .
                          اگر یک بار خازنی را توسط قطعه قدرت با برش فاز تغذیه کنیم به احتمال بسیار زیاد سویچ قدرت اسیب خواهد دید.

دیدگاه

سلام جناب Ghasede del
                            با احترام باید یک موضوع رو اصلاح کنم.
                            این خازن ها نیستند که به ضربه جریان حساس هستند ،بلکه ضربه جریانی که خازنها در ولتاژهای بالا ایجاد می کنند باعث آسیب به قطعات الکترونیکی قدرت می شوند ، حتی در اصلاح کننده های ضریب قدرت از کنتاکتور های خازنی استفاده می شود که طول عمر بیشتری داشته باشند (منظور کنتاکتور هاست)
                            خازن ها به جریان های بیش از حد مجازشان حساس هستند ولی نه برای زمان بسیار کوتاه که به عنوان مثال برش فاز ایجاد می کند .
                            اگر یک بار خازنی را توسط قطعه قدرت با برش فاز تغذیه کنیم به احتمال بسیار زیاد سویچ قدرت اسیب خواهد دید.
                            اتفاقآ همین امروز در تاپیک دلیل سوختن دیود پل اینو گفتم که ضربه جریان میتونه دیود پل رو بسوزونه این دارای نکاتی هست
                            که باید بهش توجه بشه مثلآ چه خازنی با چه ظرفیتی میتونه به یک سویچ آسیب بزنه واینکه چه سویچی میتونه به چه خازنی
                            و با چه ظرفیتی آسیب بزنه.
                            خب بهتره یک آزمایش انجام بدین تا متوجه منظور من بشین نور یک لامپ کم مصرف رو با دیمر کنترل کنید بعد از مدتی خواهید
                            دید که خازن صافی لامپ کم مصرف آسیب میبینه.
                            خازن های تصحیح ضریب توان دریک شبکه با ولتاژ سینوسی رو برو هستن ولتاژ برش خورده به مرور به خازن آسیب میزنه
                            تریاک میتونه چندین برابر جریان نامی رو برای زمان های مشخص تحمل کنه اگر جریان ضربه خازن در اون حدی نباشه
                            که به تریاک آسیب بزنه بعد از مدتی خازن نشتی پیدا میکنه .

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66853.0

دیدگاه

ریاک میتونه چندین برابر جریان نامی رو برای زمان های مشخص تحمل کنه
                                bt138 قادره 90 آمپرو در 20 میلی ثانیه تحمل کنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X