اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

GSM و ارتباط آن با AVR

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : GSM و ارتباط آن با AVR

من ماژول SIM900 را گرفتم سیم کارت را داخل سوکت قرار می دم و ولتاژ را وصل می کنم،شماره سیم کارت را که می گیرم میگه دستگاه خاموشه!

دیدگاه

من یه sim900A گرفتم. قبل اپدیت با دستورات تونستم firmware و.. رو بدونم... ولی بعد چند ثانیه خاموش میشد....

هنوز اپدیتش نکردم...

سیم کارت یه کشور دیگه رو زدم بهش، یه کمی کار کرد و دیگه کلن خاموش شده! یعنی سوخته؟؟؟

چرا اینها روشن نمیشن؟؟؟؟
      http://ceworld.ir/images/ads/dornablogcom_ads.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ZJ-BJ
        من یه sim900A گرفتم. قبل اپدیت با دستورات تونستم firmware و.. رو بدونم... ولی بعد چند ثانیه خاموش میشد....

هنوز اپدیتش نکردم...

سیم کارت یه کشور دیگه رو زدم بهش، یه کمی کار کرد و دیگه کلن خاموش شده! یعنی سوخته؟؟؟

چرا اینها روشن نمیشن؟؟؟؟
        کسی نمیدونه چرا این ماژولها بعد یه کم کار کردن خاموش میشن و دیگه روشن نمیشن؟؟؟ منبع تغذیه من 12 ولت 2 امپره هست که از یه 7805 و دیود برای ولتاژ 4.2 ولت استفاده کردم.

دیدگاه

sim900a من هم بعد از چند ساعت خاموش شد.ولی یه sim900 دارم که چند ماهه عین بنز داره کار میکنه.فکر کنم simcom این 900a ها رو مخصوص ایران زده.

دیدگاه

من مشکلم حل شد خود برد مشکل داشت.الان شبکه را می شناسد.به ایرانسل و همراه اول پیام کوتاه می فرستد اما فقط شماره ایرانسل را میگیره و به همراه اول زنگ نمی زند و پیغام
            no carrier مدی دهد. :angry:

دیدگاه

دوستانی که با سیم900 در دوران طولانی کار کردن
              با مشکل sim not ready برخورد کردن ؟
              ایا دیوایسی دارید بیش از 2 ماه بدون رست روشن باشه؟
              هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
              بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
              میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با gprs تونستم ارتباط برقرار کنم و سایت رو باهاش باز کنم و هر کاری که مربوط به اینه...

ولی به یه ip valid و یه پورت به غیر از 80 وقتی دستور cipsend میزنم error میده!

برای ip valid باید کار خاصی کرد؟

دیدگاه

با سلام
                  دوستان من با دستور At+cmgr=1 که این یک کد اس ام اس است که برام رسیده.حالا من تو برنامه وقتی اس ام اس ارسال میشه این کد را دریافت میکنم و داخل یک متغیر از نوع byte می ریزم.حالا من میخوام این اس ام اس رو بخونم چطوری باید دستور AT+Cmgr رو بنویسم؟؟
                  به صورت زیر نوشتم ولی خطا میده!!!
                  AT+cmgr=number
                  At+cmgr=str(number)
                  راه حل این موضوع چیه؟؟؟
                  کسی می دونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی حیاتی
                    با سلام
                    دوستان من با دستور At+cmgr=1 که این یک کد اس ام اس است که برام رسیده.حالا من تو برنامه وقتی اس ام اس ارسال میشه این کد را دریافت میکنم و داخل یک متغیر از نوع byte می ریزم.حالا من میخوام این اس ام اس رو بخونم چطوری باید دستور AT+Cmgr رو بنویسم؟؟
                    به صورت زیر نوشتم ولی خطا میده!!!
                    AT+cmgr=number
                    At+cmgr=str(number)
                    راه حل این موضوع چیه؟؟؟
                    کسی می دونه؟
                    سلام
                    من خودم اینطوری نوشتم
                    printf("AT+CMGF=1\r"
                    توی برنامه یه آرایه تعریف کردم و به رابط سریال هم اینتراپت دادم :eek:
                    که هر کدی رو که دریافت میکنه رو تو آرایه میاره و میتونی به راحتی اطلاعات اس ام است رو بخونی
                    به همین راحتی! :wow:
                    برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein_tomari007
                      سلام
                      من خودم اینطوری نوشتم
                      printf("AT+CMGF=1\r"
                      توی برنامه یه آرایه تعریف کردم و به رابط سریال هم اینتراپت دادم :eek:
                      که هر کدی رو که دریافت میکنه رو تو آرایه میاره و میتونی به راحتی اطلاعات اس ام است رو بخونی
                      به همین راحتی! :wow:
                      سلام
                      دوست عزیز من فکر میکنم شما منظور منو متوجه نشدید! ببینید من می خوام اس ام اس رو بخونم و مشکلی تو این قضیه ندارم.وقتی اس ام اس دریافت میشه شماره اندیس اس ام اس دریافتی توسط sim300 ارسال میشود و من اون شماره رو میگیرم و داخل یک متغیر میریزم.
                      مثلا شماره 4 هستش.حالا من میخوام که با دستور AT+cmgr=متغیر اونو بخونم که خطا میگیره.حالا میخوام بدونم چجوری باید این دستور رو استفاده کنم که محتوای داخل متغیر هر عددی هست بره همون اس رو باز کنه؟؟؟
                      امیدوارم تونسته باشم منظورم را واضح بگم
                      ممنون

دیدگاه

شرمنده اشتباه نوشتم اون بالا :sad:
                        اگه متغیر رو دریافت میکنی که احتمالا مابین 1-15 هستش رو به راحتی میتونی ازش استفاده کنی
                        من خودم با دستور at+cmgr=var میخونم
                        خوب فکر نمیکنم مشکل خاصی باشه غیر از اینکه وقتی که دریافت میکنی کاراکتر اسکی دریافت میکنی و نوشتنی هم فکر کنم که دسیمال باشه!!!
                        اگه اشتباه نکنم! :eek:

دیدگاه

سلام
                          من یه نرم افزار دارم که میخوام gsm رو به اون اضافه کنم . سریال اوت پوت رو کانفیگ کردم که مجبور نباشم برای ارسال دردسر بکشم یعنی urxc رو فعال نکردم .از waitkey استفاده کردم . مشکلی که دارم اینه که پیامک رو میخونم اما این 13 میمونه تو بافر و این باعث هنگ میکرو میشه چون از waitkey رد نمیشه . هر بلایی سرش آوردم نشد که نشد . یه اشتباه بد دارم .
                          چیکار باید بکنم؟
                          www.Askdin.com
                          www.BEKco.ir

دیدگاه

سلام مدار sim900 رو بستم .خازن تقریبا 2000میکرو فاراد گذاشتم . بعد از آداپتور شارژر نوکیا 5 ولت .350میلی آمپر استفاده کردم .که از دیود 1n4007 گذاشتم سر راهش .پین powerky رو که صفر کردم .netlight شروع کرد پشمک زدن تند تند .بعد همینجوری روشن موند .دفعه بعد پشمک زد خاموش موند .گفتم شاید منبع جریان نمیده و.... از این آداپتورها استفاده کردم که رنج متغیر داره .حداکثر یه آمپر جریان میده .گذاشتم 4.5 ولت .وصل کردم .روشن نشد .بعد باز آداپتور نوکیا رو وصل کردم باز روشن نشد . 6 تا خازن 47 میکرو دیگه موازی کردم باز نشد .کلا دیگه led netlight که به پایه مربوطه وصل کردم روشن نمیشه .ولی همیشه ماژول داغ میشه ، که بنظرم غیر طبیعیه . رو پایه poweky هم یه ولتاژ کمی هست فکر کنم در حد 2و3 ولت . لطفا کمکم کنید . خیلی حیاتیه واسم . بنظرتون ماژول سوخته ؟ چه جوری میشه تست کرد که سالمه یا نه . این بود مصیبت نامه من .سیم کارتی که استفاده کردمم همراه اوله .زنگم بهش میزنم میگه خاموش .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kourosh431
                              سلام مدار sim900 رو بستم .خازن تقریبا 2000میکرو فاراد گذاشتم . بعد از آداپتور شارژر نوکیا 5 ولت .350میلی آمپر استفاده کردم .که از دیود 1n4007 گذاشتم سر راهش .پین powerky رو که صفر کردم .netlight شروع کرد پشمک زدن تند تند .بعد همینجوری روشن موند .دفعه بعد پشمک زد خاموش موند .گفتم شاید منبع جریان نمیده و.... از این آداپتورها استفاده کردم که رنج متغیر داره .حداکثر یه آمپر جریان میده .گذاشتم 4.5 ولت .وصل کردم .روشن نشد .بعد باز آداپتور نوکیا رو وصل کردم باز روشن نشد . 6 تا خازن 47 میکرو دیگه موازی کردم باز نشد .کلا دیگه led netlight که به پایه مربوطه وصل کردم روشن نمیشه .ولی همیشه ماژول داغ میشه ، که بنظرم غیر طبیعیه . رو پایه poweky هم یه ولتاژ کمی هست فکر کنم در حد 2و3 ولت . لطفا کمکم کنید . خیلی حیاتیه واسم . بنظرتون ماژول سوخته ؟ چه جوری میشه تست کرد که سالمه یا نه . این بود مصیبت نامه من .سیم کارتی که استفاده کردمم همراه اوله .زنگم بهش میزنم میگه خاموش .
                              متآسفانه ماژولت سوخته و باید یکی دیگه بخری :eek:
                              آخه چرا از این منبع تغذیه استفاده کردی :surprised:
                              باید منبعی انتخاب کنی که 2 آمپر بتونه بهت جریان بده
                              بعد اطمینانی به این شارژرا نیست
                              روش مینویسه 4 ولت 6 ولت خروجی میده :-&
                              یه منبع خوب با lm2576 بساز خوب جواب میده
                              دیگه از این ریسک ها نکن جانم :nerd:
                              موفق باشی

دیدگاه

دقیقا ماژول سوخته :redface:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X