اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

نوشته اصلی توسط شهریار رجب زاده
    راستش سوال من اینه که چجوری از پس ماژول بر اومدید ما که هر کار میکنیم :cry2:
    با سلام،

ولی هیچ نکته خاصی نداره، خیلی هم بچه خوبیه :mrgreen:
    شاید شما ماژولت مشکل داشته، اگه درست یادم باشه، من خودم مستقیم وصلش میکردم به پایه AIN1 و AIN0 رو هم به ولتاژ رفرنس داخلی ( اینطوری تقریبا یه حالت اشمیت تریگری درست میشه ) و از اینتراپت مقایسه کننده آنالوگ استفاده میکردم.....
    کلا هم هیچ مشکلی نداشت، فقط با ریموت هایی که فرکانس بالا داشتن مشکل بود، چون باید فرکانس میکرو بالا می رفت. :biggrin:
    مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

موندم با چی انتقال اطلاعات بدم :cry2:
      ببخشید، منظورتون رو متوجه نشدم :redface:
      منظورتون برنامه دیکودرشه؟

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
        ببخشید، منظورتون رو متوجه نشدم :redface:
        منظورتون برنامه دیکودرشه؟
        دیکودرش رو هم دوست دارم جدا یاد بگیرم
        ولی موندم با این ماژوله چی کار کنم اصلا وضعیت خروجیش مشخص نیست موندم که سریال بستم کار نمیکنه چی کار کنم؟
        یه ایده هم به ذهن من رسیده که بیام با pwm اطلاعات بفرستم

دیدگاه

ولی موندم با این ماژوله چی کار کنم اصلا وضعیت خروجیش مشخص نیست موندم که سریال بستم کار نمیکنه چی کار کنم؟
          دوست من این ماژول اصلا برای فرستادن دیتا مناسب نیست و فقط برای ریموت و همچین کارهایی که قراره یه دیتا پشت سر هم فرستاده بشه به درد میخوره چون شما هم دیتایی که قراره فرستاده بشه رو از قبل داری و هم اینکه میتونی دیتای دریافتی رو چند بار مقایسه کنی و در صورت درست بودن فرمان بدی
          تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
          به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرن&#1

این برد یه ریموت کنترل چهار رله هست مشابه دزدگیرهای خودرو البته با کمی فرق هرکدوم از دگمه های ریموت رو فشار بدین رله متناظرش هم وصل میشه و بعد از یه زمان کوتاه دوباره قطع میشه
            سلام و سپاس
            تا حدودی متوجه شدم ولی خوب آخرش متوجه این کلمه لرن نشدم که چیه
            بعدش نمیشه کاری کرد که قطع شدن رله ها هم دست خودمون باشه ؟؟؟ مثلا قطع شدنش با فشار مجدد همان کلید اتفاق بیوفته
            بعدش یک سوال دیگه : ساخت گیرنده با خودمونه و فرستنده رو باید بخریم درسته ؟؟؟؟
            کاش که به زبان بیسیک هم بود
            من نقشه رو دیدم ولی متوجه نشدم که با چی دریافت می کنه اطلاعاتی که از طرف فرستنده میاد ؟؟؟
            مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

با سلام،

من هم با جناب اسدی کاملا موافقم، این ماژول اصلا مناسب ارسال اطلاعات نیست! برای ارسال اطلاعات بهترین گزینه RFM ها هستند.

سلام مجدد اگر جواب س<ال من رو هم بدید ممنون میشم...
              اصول کار یکیه، اگر بتونی OTP رو دیکود کنی PT ها رو هم میتونی، فقط فرقشون توی تعداد بیت های آدرس ارسالی هست. برنامه ارائه شده توسط جناب اسدی، فقط برای OTP هست ولی شما با کمی تغییر میتونی دو منظورش کنی...

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iranesabz
                سلام و سپاس
                تا حدودی متوجه شدم ولی خوب آخرش متوجه این کلمه لرن نشدم که چیه
                بعدش نمیشه کاری کرد که قطع شدن رله ها هم دست خودمون باشه ؟؟؟ مثلا قطع شدنش با فشار مجدد همان کلید اتفاق بیوفته
                بعدش یک سوال دیگه : ساخت گیرنده با خودمونه و فرستنده رو باید بخریم درسته ؟؟؟؟
                کاش که به زبان بیسیک هم بود
                با سلام،

ریموت های دزدگیر ماشین ( که برای کنترل درب پارکینگ و اینا هم استفاده میشن ) بطور متداول و معمولی، دو نوع هستند. این ریموت ها هر کدوم یه کد شناسایی دارند. و بطور معمول روی دو فرکانس کریر 313 و 433 مگاهرتز دیتا ارسال میکنند. PT ها که با سری آی سی های PT کار میکنند، یه کد 8 رقمی سه وضعیتی دارند که بطور سخت افزاری و توسط استفاده کننده روی ریموت ست میشه روی 0 و 1 و شناور ( نه صفر و نه یک ) ولی OTP یه کد شناسایی 22 رقمی داره که زمان ساخت روی آی سی ست شده و قابل تغییر نیست. اصول کار هردو یکی هست....

و اما دیکودر و یا گیرنده باید زمان دریافت سیگنال از فرستنده یا همون ریموت کد شناسائیش رو بگیره و اگر باهاش یکی بود، فرمان لازم رو صادر کنه، وگرنه بیخیال بشه....
                در دیکودرهای استاندارد PT که با آی سی های PT ساخته میشن، مثل فرستنده، کد شناسایی بطور سخت افزاری عینا مثل ریموت ست میشه. و فقط یک کد داره و هر چند تا ریموت که دارید باید آدرس هاشون رو مثل دیکودر ست کنید. ولی توی دیکودرهای استاندارد OTP یه کلید در نظر گرفته شده به اسم لرن که با نگهداشتن اون کلید و ریست کردن مدار، آی سی میره توی مد لرن و شما با زدن یک کلید ریموت، در اصل کد شناسائی رو به دیکودر میدین و دیکودر اون کد رو بعنوان کد معتبر ذخیره میکنه و هر وقت این ریموت کد میفرسته، دیکودر فرمان لازم رو صادر میکنه و الی آخر......

در ضمن، انواع تغییر حالت خروجی های دیکودرها بطور استاندارد دو نوع Latch و Momentium هست. Latch با زدن کلید ریموت خروجی متناظر یک میشه و تا زدن کلید بعدی یک میمونه ولی در Momentium با زدن هر کلید خروجی متناظر یک میشه و فقط تا زمانی که دست شما روی کلید هست یک میمونه و در غیر اینصورت صفره. اگر شما خودت دیکودر درست میکنی، میتونی هر جور که بخوای درستش کنی....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
                  با سلام،

ریموت های دزدگیر ماشین ( که برای کنترل درب پارکینگ و اینا هم استفاده میشن ) بطور متداول و معمولی، دو نوع هستند. این ریموت ها هر کدوم یه کد شناسایی دارند. و بطور معمول روی دو فرکانس کریر 313 و 433 مگاهرتز دیتا ارسال میکنند. PT ها که با سری آی سی های PT کار میکنند، یه کد 8 رقمی سه وضعیتی دارند که بطور سخت افزاری و توسط استفاده کننده روی ریموت ست میشه روی 0 و 1 و شناور ( نه صفر و نه یک ) ولی OTP یه کد شناسایی 22 رقمی داره که زمان ساخت روی آی سی ست شده و قابل تغییر نیست. اصول کار هردو یکی هست....

و اما دیکودر و یا گیرنده باید زمان دریافت سیگنال از فرستنده یا همون ریموت کد شناسائیش رو بگیره و اگر باهاش یکی بود، فرمان لازم رو صادر کنه، وگرنه بیخیال بشه....
                  در دیکودرهای استاندارد PT که با آی سی های PT ساخته میشن، مثل فرستنده، کد شناسایی بطور سخت افزاری عینا مثل ریموت ست میشه. و فقط یک کد داره و هر چند تا ریموت که دارید باید آدرس هاشون رو مثل دیکودر ست کنید. ولی توی دیکودرهای استاندارد OTP یه کلید در نظر گرفته شده به اسم لرن که با نگهداشتن اون کلید و ریست کردن مدار، آی سی میره توی مد لرن و شما با زدن یک کلید ریموت، در اصل کد شناسائی رو به دیکودر میدین و دیکودر اون کد رو بعنوان کد معتبر ذخیره میکنه و هر وقت این ریموت کد میفرسته، دیکودر فرمان لازم رو صادر میکنه و الی آخر......

در ضمن، انواع تغییر حالت خروجی های دیکودرها بطور استاندارد دو نوع Latch و Momentium هست. Latch با زدن کلید ریموت خروجی متناظر یک میشه و تا زدن کلید بعدی یک میمونه ولی در Momentium با زدن هر کلید خروجی متناظر یک میشه و فقط تا زمانی که دست شما روی کلید هست یک میمونه و در غیر اینصورت صفره. اگر شما خودت دیکودر درست میکنی، میتونی هر جور که بخوای درستش کنی....
                  با تشکر جواب خوبی بود و کامل
                  شرمنده من کمی سرم شلوغ بود نتونستم زود جواب بدم ولی باز تشکر میکنم برای جواب کامل و خوبت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                    با تشکر جواب خوبی بود و کامل
                    شرمنده من کمی سرم شلوغ بود نتونستم زود جواب بدم ولی باز تشکر میکنم برای جواب کامل و خوبت.
                    با سلام،

متوجه شدم که سرتون شلوغه، به همین دلیل هم جسارت کردم..... :redface:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرن&#1

سلام
                      من هنوز درست و حسابی مفهوم نشدم فقط مسمم شدم بسازمش البته اون طوری که خودم میخوام یعنی این چهار رله رو هر موقع که خودم خواستم با فشار همون کلید قطع یا وصلشون کنم
                      کاش که من سی یاد داشتم و کاش کدویژن توی سیستمم نصب میشد
                      خوب متوجه شدم دیکدر ها باید لچ باشه و اینها مادون قرمز نیستند درسته .
                      اسم این دیکودر ها که باید با لچ باشند چیه ؟
                      اون m1 چیه که سه تا پایه داره ؟؟؟؟
                      ببخشین که زیاد سوال می کنم
                      خدا کنه زود این 5 شنبه بیاد و رد بشه و کمکور و بدم و خلاص
                      سپاس از دوستان
                      مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

با سلام،

عزیز دل برادر! با توجه به توضیحات ارائه شده اخیر، شما پست اول رو یکبار دیگه خیلی دقیق بخون....

توی تصویر زیر، اون ریموت مشکی که سمت چپه، همون فرستنده هستش که RF کار میکنه با فرکانس کریر 433 یا 315 مگاهرتز، همون ریموت معمولی ماشین و از نوع OTP و اون سه تای سبز رنگ هم که سمت راست تصویره، سه نوع مختلف از همون گیرنده هستش که توی شماتیک اسمش M1 هست و دیکودر هم همون آی سی ATtiny2313 توی شماتیک هستش ( البته یه میکرو با برنامه مربوطه که سر جمع میشه دیکودر ) اون کلید S1 توی شماتیک هم همون کلید لرن هستش که البته کارای دیگه ای هم انجام میده و توی پست اول کاملا تشریح شده....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرن

نوشته اصلی توسط aivhl
                          با سلام،

عزیز دل برادر! با توجه به توضیحات ارائه شده اخیر، شما پست اول رو یکبار دیگه خیلی دقیق بخون....

توی تصویر زیر، اون ریموت مشکی که سمت چپه، همون فرستنده هستش که RF کار میکنه با فرکانس کریر 433 یا 315 مگاهرتز، همون ریموت معمولی ماشین و از نوع OTP و اون سه تای سبز رنگ هم که سمت راست تصویره، سه نوع مختلف از همون گیرنده هستش که توی شماتیک اسمش M1 هست و دیکودر هم همون آی سی ATtiny2313 توی شماتیک هستش ( البته یه میکرو با برنامه مربوطه که سر جمع میشه دیکودر ) اون کلید S1 توی شماتیک هم همون کلید لرن هستش که البته کارای دیگه ای هم انجام میده و توی پست اول کاملا تشریح شده....
                          سلام
                          عزیز دل برادر از اول این شکلی توضیح بده و بگو اون نا گیرنده یه تقصیر من نیست تقصیر روزگاره آخه من تا به حال از این چیزا ندیده بودم :mrgreen:
                          پس من برای انجام این کار :NO:
                          قطع شدن رله ها فقط با فشار مجدد همان کلید اتفاق بیوفته
                          فقط کافیه که یک برنامه مناسب با کاری که میخوام انجام بدم بنویسم دیگه و بعدش تموم :applause:
                          سپاس از aivhl و POLESTAR گرامی
                          برنامه ای که دوست گرامی نوشته چه کار بردی داره وقتی که بعد از مدتی رله ها قطع میشه؟؟؟ از یکی از رله ها که میشه واسه زنگ استفاده کرد کاربرد بقیه کجایه کاره وقتی که بعد از مدتی قطع میشه ؟؟؟؟ کلا کاربرد مدار دوستمون بیشتر کجاهایه ؟؟؟
                          یک سوال دیگه هم بپرسم قولتون میدم که دیگه کمتر سوال بپرسم تا چه فاصله ای گیرنده اطلاعاتو توانایی داره از فرستنده بگیره ؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرن

سلام
                            عزیز دل برادر از اول این شکلی توضیح بده و بگو اون نا گیرنده یه تقصیر من نیست تقصیر روزگاره آخه من تا به حال از این چیزا ندیده بودم :mrgreen:
                            پس من برای انجام این کار :NO:
                            قطع شدن رله ها فقط با فشار مجدد همان کلید اتفاق بیوفته
                            فقط کافیه که یک برنامه مناسب با کاری که میخوام انجام بدم بنویسم دیگه و بعدش تموم :applause:
                            سپاس از aivhl و POLESTAR گرامی
                            برنامه ای که دوست گرامی نوشته چه کار بردی داره وقتی که بعد از مدتی رله ها قطع میشه؟؟؟ از یکی از رله ها که میشه واسه زنگ استفاده کرد کاربرد بقیه کجایه کاره وقتی که بعد از مدتی قطع میشه ؟؟؟؟ کلا کاربرد مدار دوستمون بیشتر کجاهایه ؟؟؟
                            یک سوال دیگه هم بپرسم قولتون میدم که دیگه کمتر سوال بپرسم تا چه فاصله ای گیرنده اطلاعاتو توانایی داره از فرستنده بگیره ؟
                            با سلام دوست من
                            از این برد بیشتر برای کنترل دربهای اتوماتیک و دزدگیرها استفاده میشه این سیستم ها معمولا خودشون برد و تشکیلان کنترل خاصی دارن و برای فعال کردنش فقط کافیه یه فرمان کوچیک بدی مثلا برای باز کردن در یه ورودی دارن به نام OPEN که اگر یک یا 24+ بهش وصل بشه شروع به باز کردن در میکنه
                            خود بنده این برد رو به ایفون خونمون وصل کردم که از دم در یا از توی ماشین میزنم و در خونرو برام باز میکنه اینجا اگر خروجی رله ها مثل چیزی که شما میخوای (لچ باشه) بوبین دربازکن که روی در نصب شده میسوزه :agree: ولی در این حالت فقط یک لحضه کوتاه وصل میکنه و بعد حتی اگر شما دگمه ریموت رو نگه داشته باشی قطع میکنه :nice:
                            برد مفید این برد حدود 100 متر هست ولی با خرید نوع مرغوب فرستنده یا گیرندش میتونید تا 500 متر هم جواب بگیرید البته مدلهای یک یا چند کیلومتری هم داره که خیلی گرونند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR

خود بنده این برد رو به ایفون خونمون وصل کردم که از دم در یا از توی ماشین میزنم و در خونرو برام باز میکنه اینجا اگر خروجی رله ها مثل چیزی که شما میخوای (لچ باشه) بوبین دربازکن که روی در نصب شده میسوزه :agree: ولی در این حالت فقط یک لحضه کوتاه وصل میکنه و بعد حتی اگر شما دگمه ریموت رو نگه داشته باشی قطع میکنه :nice:
                              سلام داداش
                              چه ربطی داره به بوبین اصل مدار شما اینه که توانایی داره 4 تا رله رو کنترل کنه من نمی فهمم چه ربطی به بوبین داره که توی در باز کنه ؟؟
                              4 تا رله رو شما می تونی باهاش وقتی که قطع و وصل بشه میتونی 220 ولت حتی شاید هم بیشتر قطع یا وصل کنی حالا بگین چرا نمیشه من اونطوری که میخواهم باشه بسازم و ربطش به بوبین چیه مگر اینکه گیرنده توانایی نداشته باشه جریان دائمی از گیرنده ها رو که وصلند تحمل کنه .
                              با سپاس

دیدگاه

سلام
                                مشکل اصلی من اینه که نمیدونم این ها رو از کجا بخرم
                                امروز به یک مغازه که ریموت هم میفروخت گفتم یک فرستنده گیرنده دزدگیر ماشین بده , انگار بنده خدا متوجه ی منظورم نشد گفت نمی فههمم دقیقا شما چی می خوای
                                شاید هم باید دقیقا همون چیزی که دوستمون گفتند می گفتم انشالله شنبه
                                نگاه کنید آیا باید همینو بگم که :NO:
                                یک یه ریموت کنترلر 4 کاناله ماشین و گیرنده یا ماژولهای ask
                                دوست من اگر میخواهید ماژول گیرنده رو بخرید
                                میگید ماژول گیرنده ASK با فرکانس (433 یا 315 مگاهرتز) میخوام
                                ولی برای فرستنده باید بگید ریموت میخوام با فرکانس (433 یا 315 مگاهرتز) مشابه همون عکسی که من توی پستهای قبل قرار دادم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X