اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[پروژه] پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه کامل ریموت 4 کاناله رادیویی ASK لرنینگ

با عرض سلام خدمت تمام دوستان
    یه سلام مخصوص خدمت مهندس اسدی گرامی که واقعا اطلاعاتشون رو در تبع اخلاص گزاشتن

جناب اسدی من میخواستم البته با اجازتون اگه بشه این برنامه تون رو با کامپایلر IAR بنویسم
    انشالله هفته بعد هم قطعاتش رو هم میخوام بگیرم و مونتاژ کنم و حتما نتیجه اش رو اینجا بزارم.
    حالا اگر راضی هستید به این سوالات من جواب بدید
    من برنامه تون رو تقریبا با IAR تطابق دادم اما از اونجا که من هنوز برای دستور #pragma optsize- (که انجور که من فهمیدم برای بهینه کردن سرعت توسط کامپایلر هست ) معادلی پیدا نکردم میخوام بدونم نمیشه به جای این کار از همون تنظیمات خود نرم افزار برای این کار استفاده کرد

اصلا یک سوال دیگه لطفا ببینید من این تیکه از برنامه تون رو درست متوجه شدم یا نه

#pragma optsize-
    CLKPR=0x80;
    CLKPR=0x00;
    #ifdef _OPTIMIZE_SIZE_
    #pragma optsize+
    #endif

در خط اول به کامپایلر میگید که عمل کامپایل رو نسبت به سرعت بهینه کنه
    در خط دوم پرسکالر رو فعال کردید
    درخط سوم مقدرا پرسکالر رو برابر با 1 تعیین کردید
    در خط چهارم گفتین که اگر درتنظیمات نرم افزار ،کامپایل با حجم بهینه تنظیم شده باشه خط پنجم اجرا بشه:
    در خط پنجم به کامپالیر گفتین که عمل کامپایل رو نسبت به حجم کد تولیدی بهینه کنه
    در خط ششم خاتمه دستور شرطی پیش پردازنده
    --------------------------------

سوال : نمیشه به جای نوشتن دستور پیش پردازنده همون حالت تنظیمات نرم افزار رو به عنوان دیفالت برای کامپایل کردن برنامه در نظر گرفت ؟

ممنون از توجهتون

دیدگاه

چرا میشه این کدها رو هم خود کدویزارد تولید میکنه...
      آيا كسى كه وعده نيكو به او داده‏ايم و او به آن خواهد رسيد، مانند كسى است كه از كالاى زندگى دنيا بهره‏مندش گردانيده‏ايم [ولى‏] او روز قيامت از [جمله‏] احضارشدگان [در آتش‏] است؟ (61)(سوره قصص)

دیدگاه

خوب میشه بگید دلیلش برای انجام این کار چیه ؟

پس من امدم این چند خط رو توی IAR به صورت زیر نوشتم و توی تنظیمات نرم افزار OPTIMIZITION رو روی حالت بهینه ترین حجم کد گذاشتم مشکلی در عمل ایجاد نمیکنه ؟

CLKPR=0x80;
        CLKPR=0x00;

دیدگاه

دوست من این دستور هارو برای میکروهای سری مگا نیاز نیست ولی برای تاینی ها میتونی فقط دوخط 2 و 3 رو خالی بنویسی
          در ضمن توی کدویژن که فقط یه مترجم هست و نه کامپایلر به این جور دستورات نیاز پیدا میشه فکر کنم توی IAR دیگه همچین چیزهایی رو خود کامپایلر تشخیص میده و نیازی نداره کاربر پیشبینی کنه البته من زیاد با IAR کار نکردم و بهتره با کسایی که با این کامپایلر اشنا هستند مشورت کنی
          تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
          به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

با سلام مجدد
            خوب همنطور که قبلا گفته بودم که میخوام با اجازه مهندس اسدی عزیز برنامه شون رو با کامپایلر IAR بنویسم ، الان برنامه رو نوشتم و توی عمل هم تستش کردم و با اجازه مهندس میزارمش توی تایپیک پروژه های انجام شده با کامپایلر IAR امیدوارم از من نارحت نشده باشید من فقط قصدم کار با کامپایلر IAR هست
            این رو هم اضافه کنم که چون TINY2313 نداشتم که برنامه رو تست کنم برنامه رو برای MEGA16 نوشتم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
              با سلام مجدد
              خوب همنطور که قبلا گفته بودم که میخوام با اجازه مهندس اسدی عزیز برنامه شون رو با کامپایلر IAR بنویسم ، الان برنامه رو نوشتم و توی عمل هم تستش کردم و با اجازه مهندس میزارمش توی تایپیک پروژه های انجام شده با کامپایلر IAR امیدوارم از من نارحت نشده باشید من فقط قصدم کار با کامپایلر IAR هست
              این رو هم اضافه کنم که چون TINY2313 نداشتم که برنامه رو تست کنم برنامه رو برای MEGA16 نوشتم .
              با سلام
              با تشکر از دوستان خوب و فعال این انجمن
              همه اطلاعاتی که من توی این انجمن یا سایر انجمنها و سایتهای مشایه قرار میدم همه برای ترویج فرهنگ کمک و قراردادن اطلاعات و تجربیات شخصی در اختیار دیگران بوده و استفاده از انها چه تجاری و چه فرهنگی با ذکر منبع و نام بنده بلا مانع بوده و همگی بیمنت و صادقانه است :agree:
              امید ان را دارم که همگی دست در دست هم برای ایرانی سربلند تر و با فرهنگهای بهتر قدم برداریم و این رو فراموش نکنیم که ذکات علم اموزش است
              البته اگر اینهای که بنده حقیر در سایت قرار میدم بشه اسمشو اموزش گذاشت :redface:
              سربلند , موفق و پیروز باشید

دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان به خصوص جناب اسدی.
                بنده چند تا سوال داشتم: سوال اولم اینه که خروجی ماژول گیرنده که به پین INT0 اعمال میشه به این صورته

یا به صورت زیر:

منظورم اینه که این سیگنال یک یا صفری که دریافت میکنیم یک پالس پیوسته هستند یا اینکه خوشون شامل مجموع چندین پالس گسسته با دوره تناوب برابر پریود اسیلاتور؟

سوال دیگه اینه که تراشه های سری 527 با 1527 چه فرقی دارند؟

دیدگاه

[/quote]

با سلام
                  با تشکر از شما راستش من میخواستم که این مدار را بسازم اما میخواستم برنامه شو با کمک شما خودم بنویسم اما از آنجایی که من خیلی خوب نمیتونم برنامه های نوشته شده را بفهمم چی شد از شما خواهش داشتم بیشتر برنامه و طرز کار ای آی سی ها را توضیح بدین که انشا الله من خودم این برنامه را بنویسم
                  بازم تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Intersil
                    با عرض سلام خدمت دوستان به خصوص جناب اسدی.
                    بنده چند تا سوال داشتم: سوال اولم اینه که خروجی ماژول گیرنده که به پین INT0 اعمال میشه به این صورته

یا به صورت زیر:

منظورم اینه که این سیگنال یک یا صفری که دریافت میکنیم یک پالس پیوسته هستند یا اینکه خوشون شامل مجموع چندین پالس گسسته با دوره تناوب برابر پریود اسیلاتور؟

سوال دیگه اینه که تراشه های سری 527 با 1527 چه فرقی دارند؟
                    دوست من خروجی این ایسی به صورت شکل اول یا این شکله

هیچ فرقی نداره یعنی من فرقی ندیدم در صورتی که دیگر دوستان در مورد این سوال اطلاعاتی داشته باشه حتما توضیح بدید

دیدگاه

سلام
                      به نظر شما این همونه که شما میگی؟؟؟؟
                      http://iran-micro.com/product_info.php/cPath/22_172/products_id/1137
                      با اجازه جناب اسدی
                      آره خودشه البته باید گیرنده هم فرکانسش روهم بگیرید تا اونجا که یادمه ASK / RFRM1-315 بهش میخوره

دیدگاه

با سلام وسپاس فراوان از آقای اسدی بخاطر پروژه زیبایشان

ای کاش جناب آقای مهندس اسدی بجای اینکه لقمه آماده رو به دست دوستان می داد . طرز لقمه درست کردن رو یاد دوستان می داد.

البته جمله بالا از ارزش معنوی کار حضرت عالی چیزی کم نمی کنه. بلکه دل حضرت عالی رو به رحم میاره که یه مقدار به ما بی سواد ها هم توجه کنه

ما بی صبرانه منتظره بیان الگوریتم برنامه جناب عالی هستیم. یا طرز عملکرد این eV1527 هستیم .

خیلی خوشحال می شویم اگر اندکی از بار علمیتان رو در اختیار ما قرار بدهید.

با تشکر وسپاس فراوان
                        نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                          با سلام
                          یه الگریتمی میگم البته برنامه این برد با این الگریتم نیست ولی این یکی بهتر و یاده تره و نیازی به اینتراپت خارجی نداره و محدودیتی در اسیلاتور وفریکانس فرستنده نداره

یکی از تایمر ها رو با پریود 100 کیلو هرتز تنظیم میکنید و داخل اینتراپتش پین ورودی رو چک میکنید
                          1- یک متغیر رو اگر ورودی صفر باشه اضافه میکنید تا ورودی یک بشه در غیر اینصورت
                          2- یک متغیر دیگه رو اگر ورودی یک باشه اضافه میکنید تا ورودی صفر بشه
                          3- اگر متغیر اول تقیبم بر متغیر دوم بزرگتر از 5 باشه یعنی متغیر اول بزگتر از 5 برابر متغیر دوم باشه (بیت استارت هست)مقدار ریموت بدست اومده رو در یک متغیر دیگه کپی میکنید همه چیز رو صفر میکنید در غیر این صورت
                          4 - اگر متغیر دوم بزرگتر از متغیر اول باشه (بیت یک هست) بیت متناظرشو در متغییر ریموت یک میکنید و در غیر این صورت (بیت صفر هست)
                          با سلام
                          اگر دوستان بیشتر دقت کنند و پستهای اول رو یه مطالعه کوچیک میکردند در پست 19 همین تاپیک که بالا براتون نقل قولش کردم روند کار و الگویتم رو توضیح دادم

با سلام وسپاس فراوان از آقای اسدی بخاطر پروژه زیبایشان
                          ای کاش جناب آقای مهندس اسدی بجای اینکه لقمه آماده رو به دست دوستان می داد . طرز لقمه درست کردن رو یاد دوستان می داد.
                          البته جمله بالا از ارزش معنوی کار حضرت عالی چیزی کم نمی کنه. بلکه دل حضرت عالی رو به رحم میاره که یه مقدار به ما بی سواد ها هم توجه کنه
                          ما بی صبرانه منتظره بیان الگوریتم برنامه جناب عالی هستیم. یا طرز عملکرد این eV1527 هستیم .
                          خیلی خوشحال می شویم اگر اندکی از بار علمیتان رو در اختیار ما قرار بدهید.
                          با تشکر وسپاس فراوان
                          پس خانم امامی فر و دیگر دوستانی که نظر خانم امامی فر رو دارید بهتره قبل از اراعه این گونه نقطه نظرها و انتقادها امضای قبلی من رو بیاد بیارید که نوشته بودم "خوب دیدن بهترین راه موفقیت است. ( فرق بین دیدن و نگاه کردن در این است. " نگاه کن!! نگاه کن!! دیدی؟ "
                          امیدوارم موفق و پیروز و سربلند باشید
                          به همین سادگی :nice:

دیدگاه

سلام
                            یه الگریتمی میگم البته برنامه این برد با این الگریتم نیست ولی این یکی بهتر و یاده تره و نیازی به اینتراپت خارجی نداره و محدودیتی در اسیلاتور وفریکانس فرستنده نداره
                            بله مطالعه شده ولی فرمودید این برنامه با این الگوریتم نوشته نشده

دوم : حقیقتا نیاز به توضیح بیشتری داره حتی همین الگوریتمی که بیان کردید،آیا اینطور نیست؟

سوم: اگر سورس جامعی که برای دیکد این آی سی باشه هم معرفی کنید ممنون می شم.

با تشکر

نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سارا امامی فر
                              سلام بله مطالعه شده ولی فرمودید این برنامه با این الگوریتم نوشته نشده
                              دوم : حقیقتا نیاز به توضیح بیشتری داره حتی همین الگوریتمی که بیان کردید،آیا اینطور نیست؟
                              سوم: اگر سورس جامعی که برای دیکد این آی سی باشه هم معرفی کنید ممنون می شم.
                              با تشکر
                              با سلام
                              خانم امامی فر همنطور که توضیح هم دادم درسته که با این الگوریتم نیست ولی اینی که توضیح دادم خیلی بهتره
                              یه سورس رو براتون خط به خط توضیح بدم حل میشه مشکل شما؟
                              اما به قول شما باید راه رو نشون بدم نه اینکه امادشو من هم راه رو نشون دادم برای کسایی که میخوان خودشون کار کنند و امادشو هم برای کسایی که نمیخواهند زیاد وقت بزارن و فقط میخوان بسازنش !!!

دیدگاه

این هم یه کد اماده با این الگوریتم

یکی از تایمر ها رو با پریود 100 کیلو هرتز تنظیم میکنید و داخل اینتراپتش پین ورودی رو چک میکنید
                                1- یک متغیر رو اگر ورودی صفر باشه اضافه میکنید تا ورودی یک بشه در غیر اینصورت
                                2- یک متغیر دیگه رو اگر ورودی یک باشه اضافه میکنید تا ورودی صفر بشه
                                3- اگر متغیر اول تقیبم بر متغیر دوم بزرگتر از 5 باشه یعنی متغیر اول بزگتر از 5 برابر متغیر دوم باشه (بیت استارت هست)مقدار ریموت بدست اومده رو در یک متغیر دیگه کپی میکنید همه چیز رو صفر میکنید در غیر این صورت
                                4 - اگر متغیر دوم بزرگتر از متغیر اول باشه (بیت یک هست) بیت متناظرشو در متغییر ریموت یک میکنید و در غیر این صورت (بیت صفر هست)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X