اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

به فروشگاه ECA پیشنهاد دهید

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : به فروشگاه ECA پیشنهاد دهید

نوشته اصلی توسط مجتبی صاحبی
    شما که وارد کننده هستید بهتره قطعات و ماژول های تابلو روان رو هم وارد کنید یکسری تابلو روان کوچک هست توی قم که خیلی طرف داره چینی بود ابعادشم حدود 40 سانتی متر در 10 بود قابلیت نوشتن فارسی رو هم داشت اگه یک همچین چیزی وارد کنید واقعا طرف دار داره البته تابلو روان یقهد هم هست نمی دونم دیدید یا نه قبلا فارسیش بود اما الان دیگه فارسیش رو چند سالی هست ندیدم واقعا ابعادش عالی بود 8 در 3 بود باتری خور بود تا 8 ساعت هم شارژ نگه میداشت اگر یه همچین چیزهایی بیارید واقعا عالیه
    قبلا سفارش ماژول دات ماتریس مربعی RGB رو داده بودم که خیلی واسه کارهای تابلو روان مناسبه. شاید بکارتون بیاد.
    نوشته اصلی توسط XBlueSky
    رنج مقاومت هایتان را وسیع تر کنید.
    همینطور برای قطعات smd.
    :smile:
    کاملا باهاتون موافقم. رنج قطعات SMD خیلی ناقصه. خصوصا همین خازن و مقاومت.
    همچنین توی فروشگاه اگه یکی بخواد از همه قطعات مثلا مقاومت یه رنج ده تایی یا پنج تایی بخره ممکن نیست. یعنی باید یکی یکی انتخابشون بکنه. همون کاری که سر من هم در اومد و پدر آدمو در میاره. اگه توی فروشگاه از خازن و مقاومت رنج 5تایی یا 10تایی واسه فروش هم بذارن خیلی خوبه.
    -------------------------------------------------------------
    در مورد ترانزیستورها هم باید بگم که به شرکت ترانزیستورهای از پیش بایاس شده پیشنهاد دادم که نمی دونم قبول کرئن واسه واردات یا نه!(Pre-biased)

نوشته اصلی توسط A-Ice Man
    سری دوستداشتنی LPC11XX :nerd:
    سری LPC15XX هم امکانات جالبی داره.
    نوشته اصلی توسط 011
    سلام
    جای میکروهای آرم ارزون قیمت واقعا خالی هست. :angry:
    بنده خودم شخصا کلی سفارش داریم که باید از کویر بخریم. :cry2:
    واقعیتش ما که حتی تو تهران هستیم میکروهای آرم ارزون قیمت پیدا نمی شود.
    این میکروهای آرم 32 بیتی دارای پایه های زیاد فرکانس بالا و همینطور مدل های stm دارای دیجتال به آنالوگ 12 بیتی آن هم برای 2 عدد!!!!تازه قیمت زیر شش هزار تومان!!!!
    البته این را از بابت این می گم که من چند سال هست در eca هستم و دوست دارم همه ی چیزهاش تکمیل باشه تا اینور و انور را نگردم. oo:
    مثلا یک نمونه از آی سی ها که احتمالا شرکت ما بهش نیاز داره و کویر داردش
    STM32F100C8T6
    و
    STM32F030F4P6
    این میکرو ها به راحتی می توانند جای خیلی از این میکروهای 8 بیتی را پر کنند. :agree:
    و البته قیمت بسیار پایینی دارند.
    و یا
    میکروهای stm8 این میکروها هم احتمالا بازار کار دارد.
    من روی این مدل از آی سی ها هم کار کردم
    قیمت بعضی ها زیر 2 هزار تومان
    فرکانس داخلی آنها به 16 مگاهرتز می رسد.
    تقریبا تمام امکانت مگا 8 را دارد.
    شرکت st هم کامپایلر رایگان داده است!!! :surprised:
    ولی حیف که شما در قسمت قطعات نسبتا ضعیف عمل می کنید :cry2:
    انشالله سال جدید با قطعات جدیدتون من و بقیه ی کاربران را خوشحال کنید (البته قیمت پایین :applause
    در مورد شما دو دوست عزیز باید بگم که من یه لیست واسه هم ST و هم سری LPC شرکت NXP ارائه دادم که از همه لحاظ بررسی شده هستش(توی این پست):

پاسخ : خرید قبل از عید از نوع الکترونیکی!!!(مخصوص خریداران)

تقریبا این لیست واسه هر امبدد کاری کافیه.
    در مورد سری 8بیتی میکروهای ST یعنی STM8 فکر نکنم فکر خوبی باشه.

نوشته اصلی توسط sina8
    سلام

ای سی های step-up DC/DC converter شرکت maxim هم چیزای خوبی هستن مثل max1703
    حداقل ولتاژ ورودی 0.7 ولت و ولتاژ خروجی 5ولت 1.5 امپر .

سال نو هم برهمه مبارک :wow:
    محصولات شرکت ماکسیم در برخی موارد فوق العاده هستش. فقط یه وقت می خواد که توی کتگوری این شرکت بگردی و ICهای خوب رو جدا کنی. من خیلی قبلتر به ECA گفتم که به فکر واردات ICهای این شرکت باشه ولی ظاهرا قبلا تمایل زیادی نداشت. علتش رو هم نمی دونم. ولی الان انگار درست شده وضعیت.

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
    سلام
    فروشگاه کامل و خیلی خوبی هست و کیفیت محصولات موجود در آن هم در سطح متوسط به بالاست...
    من که در جند سری خریدی که داشتم راضی ام.

و اما در مورد کمبود ها....

1-فیبر نوری مخصوص نورپردازی

2-نئون فلکسی و درایور هاش

3-لیزر شو

4-wire wripping wire

5-وارنیش نسوز

6-وارنیش حرارتی

7-انواع سرسیم و انبر دستی مورد نیاز آن

8-انواع فرم های خالی POWER LED

9-سلول خورشیدی و کلیه لوازم مورد نیاز آن

10-لوکس متر

11....12... :read:
    چند مورد از لیست شما رو قبلا سفارش داده بودم که نمی دونم نظر خود ECA چی بوده.
    نوشته اصلی توسط voyager2020
    لطفا موارد زیر رو هم بررسی کنید
    ال ای دی پاور IR
    ال ای دی پاور UV
    cpld
    fpga
    اگر قصد واردات موارد اخر رو داشتید بفرمایید تا چند تا شماره مشخص بشه که هم به روز هستند هم سرعت بالایی دارن و اونا رو وارد کنید-البته مسلما این قطعات ارزون نیستند به نسبت میکرو ها.
    قبلا واسه FPGA و CPLD ها به شرکت درخواست داده بودم ولی فعلا انگار تمایلی به واردات اینها ندارند. این سری پردازنده ها مخصوصا امبدد کارهای حرفه ای هستش که انگار کم هستش. منم امیدوارم خیلی زود سری مشهور و جدید Virtex و Spartan رو ECA وارد کنه تا توی این زمینه هم پیشرفت هایی حاصل بشه.
    نوشته اصلی توسط mori64
    پیشنهاد میدم AVR سری های PA و Cortex M0 رو به فروشگاه اضافه نمایئد.
    یه چیزایی سفارش دادم ببینم چی میشه.

دیدگاه

دوستان وقتی صحبت از تمایل ECA به واردات میکنید باید این رو مد نظر داشته باشید که ما X تومن سرمایه داریم و با همین پول باید بتونیم فروشگاه رو بچرخونیم.
      این پول چه کم باشه چه زیاد در هر صورت محصولاتی که خواهان بیشتری دارند اولویت هستند. نکته بعدی اینکه نمیشه 2 تا قطعه خاص رو از یک خانواده وارد کرد. مثلا نمیشه 2 تا دونه FPGA بیاریم و تموم چون تا رنج کامل نشه فروشش جا نمیفته و بعضی خانواده ها خیلی سرمایه روشون میخوابه برا همین FPGA فعلا تو اولویت 6 ماه اول ما نیست.

دیدگاه

پیشنهاد میدم که اول روی چیزای کوچیک مثل همین مقاومت و خازن کار کنید بعد برید سراغ چیزایی مثل میکرو ،پرو گرامر و اینجور چیزا
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahan.rafiee
          پیشنهاد میدم که اول روی چیزای کوچیک مثل همین مقاومت و خازن کار کنید بعد برید سراغ چیزایی مثل میکرو ،پرو گرامر و اینجور چیزا
          کاملا درست میگید.

دیدگاه

لطفا آی سی APR9600 را به فروشگاه اضافه کنید.
            لطفا لطفا لطفا خواهش میکنم انواع و اقسام جعبه مدار را به فروشگاه اضاافه کنید.

:applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
              هر دو وجود دارند !
              خوب قبلا نداشتید فکر نمیکردم اضافه کرده باشید.
              بعدش من چند وقت پیش lcd7inch و تاچ میخاستم که تماس گرفتم و گفتید که نمونه برنامه روی اون نداره ولی وب سایت همسایه این کارو میکنه
              و نمونه برنامه درایو روی اجناس خاص فروخته شده میده . اگه این کار هم بکنید عالی میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jonbakhsh
                خوب قبلا نداشتید فکر نمیکردم اضافه کرده باشید.
                بعدش من چند وقت پیش lcd7inch و تاچ میخاستم که تماس گرفتم و گفتید که نمونه برنامه روی اون نداره ولی وب سایت همسایه این کارو میکنه
                و نمونه برنامه درایو روی اجناس خاص فروخته شده میده . اگه این کار هم بکنید عالی میشه
                فروشگاه همسایه بیکاره ! میره 20 قلم جتس میاره بعد هی بشین توضیح بده که یکی بیاد بخره
                البته شوخی کردم ! ولی من هنگام وارد کردن جنس حتما موردی رو وارد میکنم که پدر مادر دار باشه و شرکت اصلیش پشتیبانی کافی داشته باشه.
                برای مثال همین برد TINY210 هم پشتیبانی کامل داره - هم نمونه برنامه داره - هم شرکتش جوابگو هست از همه مهمتر کیفیت بالایی داره که نه برا من مشکل ساز میشه نه برا مشتری. حالا چه کاری هست برم برد 200 تومنی بیارم بعد بشینم براش فیلم بسازم آموزش بنویسم که یکم شاید بعضی ها بتونن استفاده کنن اونم قطعا امکان پذیر نیست چون وقتی شرکت اصلی پشتیبانی نمیکنه من چیکاره هستم !
                ECA فقط روی مخصولات خودش آموزش و راهنمایی گام به گام ارائه میده وگرنه تمایلی به وارد کردن بردهای بی نام و نشون و تلاش برای معروف کردنشون نداریم.
                -----------
                البته بحث در مورد LCD ها و ماژول ها و ... جداست. به زودی برنامه نمونه خیلی هاشون گذاشته میشه ولی به اسم پشتیبانی از ماژول ها نیستند بلکه صرفا کمک به دوستان هست. پشتیبانی (حتی کلاما) یک برد خارجی جزو روند کاری ما نخواهد بود.

موفق باشید

دیدگاه

ای بابااااااا
                  اینم شد تایپیکککک
                  دو روزه دارم فسفر میسوزونم هی فکر میکنم این فروشگاه چه چیز ضروری کم داره تا بنویسم
                  اما هیچی به ذهنم نمیرسه....همه چیزای ضروری رو داره
                  کامله
                  هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                    ای بابااااااا
                    اینم شد تایپیکککک
                    دو روزه دارم فسفر میسوزونم هی فکر میکنم این فروشگاه چه چیز ضروری کم داره تا بنویسم
                    اما هیچی به ذهنم نمیرسه....همه چیزای ضروری رو داره
                    کامله
                    :-))
                    لطف داری مهران جان
                    ولی خیلی مونده تا واقعا کامل بشه.
                    دوستان نکات خوبی رو میگند که باید سال جدید روشون تمرکز کنیم.
                    در زمینه LED که زمینه کاری شماست تقریبا میشه گفت کامل هستیم (بجز ماژول که فعلا بی خیالشم) ولی در زمینه های دیگه مثل مخابرات و .... خیلی عقبیم و تقریبا چیزی نداریم !!!
                    انشالا اول الکترونیک رو پوشش بدیم بعد مخابرات رو و بعد قدرت رو .....
                    تا خدا چی بخواد.

دیدگاه

سلام به همه وعید همتون مبارک
                      او بگم که کل 5 صفحه رو خوندم
                      منم نظرم رو بگم
                      اول که خواهشا سایت خریدتون رو درست کنید.وقتی تعداد خرید میره بالا،برای اضافه کردن یه قطعه باید-20 30-40ثانیه طول میکشه :cry: وبعدش وقتی میخوای تعدادشو مثلا زیاد کنی.باز باید 20-30ثانیه صبر کنی!حالا فک کن بخوای این کارو برای کلی قطعه انجام بدی.اشکت در میاد :cry2:
                      لطفا توضیحات درباره قطعه رو بیشتر بزارید.به جز ای سی ها که دیتا شیتشو رو میشه پیدا کرد
                      عکس های باا کیفیت وهمه جهته هم خوبه

حالا بریم سرقطعات فروشگاه.
                      اقا الان تهران دیگه فروشگاها خیلی پررو شدن.میگن مامقاومت تکی نمیفروشیم مثلا شاید یدونه بخوای وحاضر باشی 20تا بخری اما مثلا میگه باید حداقل 100-200تا بخری.تازه با قیمت تکی حساب میکنه.
                      پس رنج مقاومت وخازن رو کامل کنید
                      مقاومت 1درصد هم فک کنم مناسب باشه
                      ال ای دی 3وات اوردید ولی درایورش نبود!!!!(الان رو نمیدونم!)

قاب ال ای دی پاور هم بیارید خوبه
                      تعداد ومدل های هیت سینک تون رو هم زیاد کنید خوبه.

سیم لاکی هم خوبه اما شاید مثلا برای پیچیدن یه کاری ادم 10متر نیاز داشته باشه که حتماباید قرقره خرید یا کلی بچرخی وچند برابر قیمت خرید.
                      پس اگه قرقره بخرید ومتری یا وزنی به ما بفروشید خوبه!

مبدل smdبه dip برای ارم1768 که100پایه داره!البته نوع دوطرش !!!نه چهار طرفش.چون 4ترفش رو نمیشه روی بردبرد تست گرفت!

سیم های افشان در رنج .1 تا.5 فک کنم مناسب باشه(حالا قطرشو میشه عوض کرد)

خازن های پلی استر ولتاژبالا

فیلا همینا یادم بود :rolleyes:
                      [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

امکان وارد کردن برد mbed برای lpc1768 هست.یک نگاه ابه این سایت بندازید ببینید چه پشتیبانی داره و چقدر کتابخانه براش نوشته میشه.البته میشه از کتابخانه ها رو برنامه هاش روی برد اموزشی خودتون استفاده کرد ولی نه بطور کامل چون یک قسمتایش رو انحصاری کرده.یک هدر برد کوچیک و کامل هست
                        http://mbed.org/platforms/
                        شما مازولی پیدا نمیکنید که برای این برد کتابخانه ای نداشته باشه.

دیدگاه

ممنون اقای بلورچیان بابت زحمات زیادی که میکشید.همین که شما در حال پیشرفت هستید باعث خوش حالی من و امثال منه چون کمتر این اخلاق رو تو کشورمون دیدیم و اکثرا شاهد بودیم که وقتی شرکت ها به جاهایی هرچند کوچک میرسند دیگه حال و احوالات مصرف کننده هاشون رو نمی پرسند.
                          اما یک انتقاد کوچیک دارم که شاید اینجا جاش نباشه به هر رو من عرض میکنم.چیزی که چند وقته زیاد تو سایت میبینیم اینه که به نوعی کم و شاید بد جلوه دادن کار دوستان مون که تو این زمینه در حال فعالیتند برای مثال عرض میکنم این که سایت همسایه چه نوع جنسی وارد میکنه و به چه کیفیتی و از کجا و به چه تعداد فکر میکنم قضاوتش از نظر مایی که از دور شاهد ماجرا هستیم کار درستی نیست و کاملا بستگی به یاست مدیریتیشون داره و مصرف کننده خودش تشخیص میده که کدوم سایت بهتر عمل کرده و از کجا خریدش رو انجام بده یا برای مثال فلان مغازه تو تهران فلان قطعه رو به فلان قیمت میده این کاملا به سیاست کاری فروشنده و قصد خریدار برمیگرده و کار درستی نیست که ما در بارشون قضاوت کنیم.
                          اما در اخر به عنوان برادر کوچکتر شما:سعی کنید در بازار رقابتی خودتون رو بالا ببرید به جای اینکه کار همکاراتون رو زیر سوال ببرید و اونها رو پائین بیارید.
                          با ارزوی موفقیت بیش تر eca در سال نو.
                          Someone who can change the world
                          ELECTRONIC ENGINEER

دیدگاه

جناب abritco عزیز حرف های شما کملا صحیح هستند.
                            من شخصا با تمام فروشگاه های اینترنتی رابطه همکاری خوبی دارم و خرید و فروش معقولی هم باهاشون داریم ولی اون فروشگاه فوق قضیش فرق میکنه!
                            مواردی هستند که گفتنش تنها ایجاد تنش میکنه و به قول شما احتمالا ناعادلانه هم خواهد بود. من قصد خراب کردن کسی یا جایی رو ندارم ولی از یک مقایسه یک بعدی خوشم نمیاد. وقتی دوستان میگند چرا اون سایت برا LCD فلان برنامه نمونه داره ولی مال شما نداره و این رو یک ضعف مطرح میکنند من نمیتونم قبولش کنم و چون این تاپیک خودمونی هست به دفاع از خودم بلند میشم.
                            مشکل اصلی این هست که در یک محیط اینترنتی متاسفانه برخلاف گفته شما مشتری همیشه نمیتونه خودش انتخاب کنه ! بلکه بعضی مواقع گول میخوره به جای انتخاب. کلماتی مانند اوریجینال - تایوانی اصل و .... کلمات جذابی هستند که در صورت استفاده در جای نادرست باعث گمراهی مصرف کننده میشه. شاید اون بنده خدا هم نمیدونه جنس اوریجینال واقعی با چیزی که داره چه فرقی داره ولی به هرحال نتیجه آخرش همینه که قیمت بعضی اقلام به طور کذایی و به اسم غیر واقعی اوریجینال پایین میاد و بعد مشتری انتظار همون قیمت رو با همون اسم اوریجینال از من داره. من 2 راه دارم یا بیام قصه بگم که بابا این اون جنس اصل نیست که مشتری به دلیل عدم گاهیش به بنده میخنده و میره ! یا من کلا اون جنس رو خط میکشم دورش رو و دیگه نمیارم و به قوط معروف جنس تو بازار بلوکه میشه و هیچ کس به دلیل سود کمش (حتی سود منفیش) دنبالش نمیره مگر اینکه همه همون جنس تقلبی رو بیارند.

در هر صورت من هم بایت یکم خونسردتر باشم در مورد اون مورد. حرف شمارو قبول میکنم و دیگه در اینچنین مواردی توضیح نمیدم. فقط دوستان هم خواهش میکنم ازشون که به مقایسه یک طرفه سر 2-3 قلم تراشه خاص نپردازند بلکه کافی هست نیازشون به اون قطعات رو اعلام کنند تا در صورت توان وارد بشه.
                            متشکرم

دیدگاه

یکی از مواردی که تاکنون بسیار از من در مورد آن سوال شده و در بازار داخل دارای قیمت کاذبی است، پروگرامر اصلی AVRISPMKII است که قیمت جهانی آن 35 دلار است، اما در بازار داخل با قیمتی حدود 190 تا 220 هزار تومان به فروش می رسد و جالب این است که با همین قیمت بالا هم در بسیاری مواقع در بازار تمام می شود و موجود نیست. با توجه به فیدبک های موجود به نظر می رسد اگر این پروگرامر با قیمت واقعی تری در دسترس باشد، متقاضیان آن زیاد خواهند بود:

http://www.atmel.com/tools/AVRISPMKII.aspx
                              http://store.atmel.com/PartDetail.as...tc:description

مورد قابل ذکر بعدی LCD های گرافیکی 128x64 (و 240x128) با مارک های معتبر و قیمت مناسب است که مصرف بالایی در صنعت دارند و در حال حاضر ضعف زیادی در این رابطه در بازار وجود دارد.
                              اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                              دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                              برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                              قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                              ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

جناب طراح من در به در دنبال پروگرامر MKII هستم. متاسفانه نمیدونم چرا تو چین قیمت بالایی دارند.
                                یک دوست تو مالزی پیدا کردم که قرار هست باهاش در این مورد مشورت کنم. میدوارم بتونیم وارد کنیم چون اکثرا تولید مالزی هستند.

------------------------
                                برد آموزشی حرفه ای STM32F103ZET6 Cortex-M3 مبارک دوستان باشه
                                http://eshop.eca.ir/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87/2576-%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C-stm32f103zet6-cortex-m3.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X