اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تاپیک جامع انتخاب رشته

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تاپیک جامع انتخاب رشته

نوشته اصلی توسط طراح
    قبل از هر پاسخی، جواب اول و آخر من به شما این است که همیشه به دنبال علاقه خود بروید. اما به شرطی که درک واقعی و کاملی نسبت به این علاقه وجود داشته باشد و این احساس علاقه بر اساس یکسری تصورات ناپخته و قضاوت های دور از واقعیت شکل نگرفته نباشد. در همین رابطه معمولا جمله ای را برای محک زدن میزان واقعی بودن این علاقه بیان می کنم که قبلا در مواردی در همین سایت مطرح شده است. به این ترتیب که برای سنجش علاقه خود یک آزمون ذهنی را از خودتان به عمل آورید که آیا اگر مبلغ بسیار قایل توجهی (مثلا دو میلیارد تومان یا بیشتر) به شما داده شود تا از این علاقه صرف نظر کنید و به کار و تحصیل در رشته دیگری بپردازید، آیا حاضرید قبول کنید یا نه. اگر علاقه شما با پول خریدنی است که باید تا حدی به عمق و اصالت آن شک کنید و در شرایط مخالف، حساب دیگری برقرار است.
    در هر صورت در مورد سوالات شما، مورد اول اینکه در گرایش میدان در بخش هایی مباحث تئوری و محاسبات ریاضی بیشتر غالب هستند و در بخش هایی هم علاوه بر مباحث تئوری، جنبه های مداری و عملی پررنگ تر می شود که بسته به توانایی و علاقه خود می توانید بصورت تخصصی تر در هر جنبه فعالیت کنید. مورد بعدی اینکه رشته تحصیلی لزوما با حوزه فعالیت شما می تواند کاملا همسو نباشد و با توجه به شرایط و بسته به نیاز می توانید دامنه اطلاعات خود را حتی در حوزه هایی که جزء سرفصل درس های تحصیلی شما نیست، گسترش دهید.
    اقای طراح دو میلیارد تومان زیاد نیست یکمی لااقل بگید 100 میلیون یا 200 میلیون تومان :mrgreen:
    من اگه دو میلیارد تومان بدنم سه سوته بیخیال رشته م میشم . چون من به خیلی از رشته ها علاقه دارم به ایران گردی به جهان نگردی به عکاسی به بیوالکتریک به دیجییتال به مکاترونیک به مخابرات سیستم به رباتیک به ساخت مدلهای هواپیما به کامپیوتر و .... حتی اگر نخندید به کودک یاری و زیست شناسی و .... و خیلی چیزهای عجیب دیگه
    مگه اینکه به من بگند این دو میلیارد تومن و بگیر و بشین توی خونه اصلا دیگه کار نکن اگه اینو بگن میگم نه نمیخوام پولتون باشه واسه خودتون
    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام خدمت دوستان محترم
      من لیسانس کنترل فرایند دارم برای فوق لیسانس می خواستم برم صنایع گرایش صنایع - صنایع حالا به نظر صاحب نظران خوب است یا نه؟

دیدگاه

دوستان یکم توضیح در مورد گرایش های ارشد الکترونیک می خواستم.دروس مرتبط و آینده ی کاری و بازار کار در ایران و خارج بقیه ی چیزها.همه ی گرایش های الکترونیک شامل آنالوگ و دیجیتال و ممز و طراحی مدارات مجتمع نوری و نانوالکترونیک و حتی فوتونیک.

واقعا ممنون میشم یه نفر توضیح کاملی بده.

دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید و دوستان محترم .
          دوستان بنده ابتدا از هنرستان الکترونیک خوندم و دیپلم گرفتم بعد هم کاردانی الکترونیک که در پایان این ترم (امتحانات تیر ماه است ) موفق به اخذ مدرک کاردانی الکترونیک میشم .
          علاقه بنده روی مخابرات است . اما به چند دلیل شک به دلم راه یافته . دوستان و عزیزانی که فعلایت های کاری دارند و شغل مرتبط به رشته تحصیلیشون خواهشمندم راهنمایی کنید.
          در موردبازار کار اوضاع کدوم شاخه مناسبتره ؟ مخصوصا در خصوص شغل دولتی ؟
          دوستان نظرتون راجع به رشته مخابرات میخواستم ؟ کسانی که در این رشته تحصیل دارند (مقطع کاردانی به کارشناسی ) نظرتون چیه ؟ در ضمن چه دانشگاه هایی رو مناسب میبینید ؟ خودتون کجا تحصیل میکنید ؟
          تفاوت زیر شاخه های مخابرات چیه (سوییچ - انتقال )
          و آیا دانشگاه علمی کاربردی مدرکش معتبره ؟ دانشگاه غیر انتفاعی صفاهان اصفهان چطوره ؟
          دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید .
          با تشکر بابت پاسخ ها و راهنمایی هایی که میکنید ...
          طراحی برد و شماتیک و برنامه نویسی پروژه شما با هزینه اندک پذیرفته میشود ...برای سفارش پیغام خصوصی بدید ...

دیدگاه

کسی به اینجا سرمیزنه آیا ؟؟
            طراحی برد و شماتیک و برنامه نویسی پروژه شما با هزینه اندک پذیرفته میشود ...برای سفارش پیغام خصوصی بدید ...

دیدگاه

سلام

من رشتم توی کاردانی مخابرات بود ولی کارشناسی به کنترل تغییر دادم و الان آزاد نجف آباد ترم آخر هستم
              بازار کار رو توی ایران نمیشه روی رشته خاصی متمرکز بدونیم چون اصلا کار حسابی گیر نمیاد
              اگر به رشته ای علاقه دارید برید دنبال علاقتون و قسمتی رو که بیشتر علاقه دارید من به میکرو ها علاقه دارم و هر روز قسمتی از وقتم رو
              برای یادگیری میکروها میزارم شما هم تا وقت دارید باید دنبال مطالعه و یادگیری باشید و توی کاری تخصص پیدا کنید تا بعد از اتمام تحصیلات
              برگ برنده ای داشته باشید از همه چیز مهمتر زبان هست که از نون شب هم واجب تره

دیدگاه

سلام دوستان ، میخوام بدونم از بین شاخه های الکترونیک و الکتروتکنیک کدومش حجم ریاضیات و محاسبات و فیزیکشون بیشتره؟!
                فرق کلی این دو چیه؟
                کدومش عملی تر و کدومش بار تئوریش بیشتره؟
                من میخوام برا کاردانی بخونم و دوس دارم با راهنمایی شما رشته مناسب رو پیدا کنم

مرسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir95
                  سلام دوستان ، میخوام بدونم از بین شاخه های الکترونیک و الکتروتکنیک کدومش حجم ریاضیات و محاسبات و فیزیکشون بیشتره؟!
                  فرق کلی این دو چیه؟
                  کدومش عملی تر و کدومش بار تئوریش بیشتره؟
                  من میخوام برا کاردانی بخونم و دوس دارم با راهنمایی شما رشته مناسب رو پیدا کنم

مرسی
                  از نظر ریاظیات و این جور چیزها زیاد فرقی ندارند و شما نباید به خاطر این چیزها رشته تون رو انتخاب کنید .
                  فرقشون اینه که قدرت در ولتاژهای بالا کار می کنند و الکترونیک در ولتاژهای پایین تری حتی در حد میکرو .
                  الکترونیک علمی تره , چون دنیای بزرگتری داره و یک جورهایی نامحدوده تقریبا . ولی این چیزها سبب نمیشه که بگیم ارزش الکترونیک بیشتر از الکتروتکنیکه . هر دو جای خودش باارزشه .
                  به نظر من اگه به موتورها و ژنراتورها و تولید انرژی علاقه دارید به سمت برق برید بهتره و اگر هم به برنامه نویسی ( این خیلی مهمه ) و مدارات ریز علاقه دارید به سمت الکترونیک برید .
                  در ضمن در هر دو باید یک سری توانایی هایی داشته باشید . اگر ادم صبوری نیستید به سمت الکترونیک نرید . الکتروتکنیک واسه خانم ها هم مناسب نیست نمی گم توانایی این رشته رو ندارند میگم واسه شون مناسب نیست . الکتروتکنیک واسه اقایونی که ضعف جسمی هم دارند یا معلولیت جسمی هم داشته باشند مناسب نیست اینو هم نمیگم که نمی تونند برند .

امید است شما انتخاب درستی انجام دهید
                  مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

سلام
                    تفاوت بین الکترونیک دیجیتال و مدارمجتمع تو مقطع ارشد چیه؟
                    اگه دانشگاهی الک دیجیتال نداشت میشه مدار مجتمع انتخاب کرد و درسای دیجیتال رو برداشت؟
                    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بعد هر سختی آسانی نیز هست

من به خیلی از رشته ها علاقه دارم به ایران گردی به جهان نگردی به عکاسی به بیوالکتریک به دیجییتال به مکاترونیک به مخابرات سیستم به رباتیک به ساخت مدلهای هواپیما به کامپیوتر و .... حتی اگر نخندید به کودک یاری و زیست شناسی و .... و خیلی چیزهای عجیب دیگه
                      علامت تعجب

دیدگاه

سلام دوستان
                        والا بنده برای ارشد تصمیم به تغییر رشته گرفتم و خواستم برم به سوی مدیریت و الکترونیک رو بزارم کنار با شواهدی که این چند وقت در بازار کار به دست آوردم
                        2 ساله تو Silicon Valley اصفهان مشغول به کاریم فقط هم پول اجاره در می آریم و بس همه هم می گن اگر همه این وسط ضرر کنن تو ضرر نکردی تو داری چیزهای جدید یاد می گیری(برن خودشونو گول بزنن) ولله خودشون بعد 20 ساه هم چیزی نشدن تو این بازار اصلا" آیا آدم موفق هم تو این بازار از لحاظ گشترس کار و مالی پیدا میشه !!!!

تا اینکه رشته سیستمهای الکترونیک دیجیتال به چشمم خورد که یکم غلغلکم داد دوستان کسی هست اطلاعاتی در مورد این رشته بده مثل دروس , سطح , دانشگاه ها , آخر عاقبتش , آیا این یکی واقعا" دیگه دیجیتاله!!!!! خبری از بقیه چرندیات نیست(ببخشید :cry و مخصوصا" پیش نیاز ها

ممنون می شم راهنمایی کنید

دیدگاه

دوستان این پردیس خود گردان شهریش ترمی چنده حدودا ؟

و من با 21000 الکترونیک(اخرین رتبه مجاز28000) چیزی میارم ؟! مجازی بزنم یا غیرانتفاهی یا پردیس ؟!
                          موفقيت = يك درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ريختن
                          (اديسون)

دیدگاه

دوستان سلام! کارشناس زیست شناسی گیاهی هستم و امسال در کنکور ارشد رشته سلولی شرکت کردم(وزارت علوم) میخواستم ببینم میتونم 28 ام هنگام ویرایش به رشته ی برق(فنی مهندسی) تغییر رشته بدم؟
                            درس مدار 1 و ماشین 1 رو خوندم و در حال تمرین هستم و به علت علاقه زیادم برام قابل فهم هست/ پیشنهادی چیزی اگه دارین بگین چون 2 ماه مونده تا کنکور مچکرم

امیرحسین ضیا

دیدگاه

من پیشنهاد میکنم که منصرف بشید ولی اگر مصر هستید بهتره حتما الکترونیک 1 و سیگنال رو هم بخونید.
                              و پیشنهاد اصلی من اینه که تو این دوماه فقط و فقط تست بزنید(در واقع مطالب باقیمانده رو با تست زدن یاد بگیرید و با نمونه سوال آشنا شید)

دیدگاه

سلام دوستان بنده کارشناسی رشته مهندسی شیمی را به تازگی دارم میگیرم و علاقه زیادی به مدار های الکترونیکی و مخصوصا برنامه نویسی روی میکرو کنترلر ها دارم به نظرتون برای کار کردن در این زمینه باید برم دوباره رشته برق رو بخونم یا میشه خودم با مطالعه کتاب های لازم به مهارت کافی برسم و بتونم کارهایی در این زمینه انجام بدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X