اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت جریان با ترانزیستور در مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تقویت جریان با ترانزیستور در مدار

مطابق اولین شماتیک، همون مدار رو با LED و مقاومت ببندید و ببینید LED واکنشی نشون میده؟؟؟
    مدار گیرنده را از اول بستم!! یک مشکل عجیب داره!!! زمانیکه پایه 9 که gnd هست را به گراند مدار وصل می کنم: led از کار می افتد!!!! ولی زمانیکه پایه 9 ای سی وصل نیست!!!! led نور خفیفی داره ولی کار می کنه و زمانیکه دکمه فرستنده را می زنم :led تحریک می شود!!
    سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      مدار گیرنده را از اول بستم!! یک مشکل عجیب داره!!! زمانیکه پایه 9 که gnd هست را به گراند مدار وصل می کنم: led از کار می افتد!!!! ولی زمانیکه پایه 9 ای سی وصل نیست!!!! led نور خفیفی داره ولی کار می کنه و زمانیکه دکمه فرستنده را می زنم :led تحریک می شود!!
      سپاس
      دوست عزیز gndهمون گرانده :mrgreen:
      مدار مشکل خاصی نداره :rolleyes:
      شما به گفته ی دوستمون اقا شاهرخ مطمعن شید که رلتون 12ولتی نیست
      موفق باشین
      به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

دوست عزیز gndهمون گرانده
        دوست عزیز: منظورم این هست که پین شماره 9 که gnd هست! ایا باید با سیم به قسمت gnd پروجکت برد وصل شود یا نه؟؟؟
        طبق شماتیک زمانیکه وصل می کنم از کار می افتد!! led
        رله 5 ولتی هست!
        سپاس

دیدگاه

سپاس
          شما اتصالات رو طبق شماتیک وصل کنید. LED باید خاموش باشه و زمانی که گیرنده سیگنالی رو دریافت می کنه، LED باید واکنش نشون بده...
          اگر به این شکل اتفاق نمی افته احتمالاً IC دچار مشکل شده...
          *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

شما اتصالات رو طبق شماتیک وصل کنید. LED باید خاموش باشه و زمانی که گیرنده سیگنالی رو دریافت می کنه، LED باید واکنش نشون بده...
            اگر به این شکل اتفاق نمی افته احتمالاً IC دچار مشکل شده...
            ممنون: والا من هم به این مورد شک داشتم!!! طبق گفته شما زمانی که گیرنده سیگنالی رو دریافت می کنه، LED باید واکنش نشون بده!!! ولی زمانیکه دکمه فرستنده را فشار می دهم!! هیچ واکنشی نشان نمیده!! یعنی از ای سی میتونه باشه!! چون پین شماره 13 هم ولتاژ نشان نمیده!!!
            سپاس

دیدگاه

شاید ای سی گیرنده سوخته باشه
              اما اینارو هم تست کن مقاومت بیس رو2.2 کیلو بزار اگه کار کرد که هیچ اگه نه 2272 رو عوض کن
              در ضمن باتری کتابی روبزار کنار واز 5 ولت منبع تغذیه استفاده کن
              [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

شاید ای سی گیرنده سوخته باشه
                اما اینارو هم تست کن مقاومت بیس رو2.2 کیلو بزار اگه کار کرد که هیچ اگه نه 2272 رو عوض کن
                ممنون دوست دعزیز» ای روشی هست که بشه با مولتی متر یا ... فهمید که ای سی مشکل اره یا سوخته است؟؟؟
                سپاس

دیدگاه

ممنون دوست دعزیز» ای روشی هست که بشه با مولتی متر یا ... فهمید که ای سی مشکل اره یا سوخته است؟؟؟
                  سپاس
                  متاسفانه خیر.برای تست هر ای سی به طور کلی باید یه مدار تست درست کرد که فهمید سالمه یا نه.مثلا برای این که فهمید یه ای سیی تقویت صوت سالمه یانه باید بهش ورودی بدیم وخروجیش رو بدیم به بلندگو ببینیم تقویت میشه یا نه! وال اخر
                  اما شما اینو بزار گزینه اخر واون دو چیزی که گفتم فیلا :biggrin: تست کن
                  [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

ممنون:
                    باتری 9 ولت را انداختم کنار: و مدار گیرنده به اداپتور و مدار7805 وصل هست!! و 5 ولت را داره!!
                    در مورد مقاومت بگم که اصلا تاثیری نداره!!! چون توی خروجی(پین 13 ای سی) ولتاژی نیست تا ترانزیستور و رله تحریک بشود!! الان موقع ای دکمه فرستنده را فشار می دهم اصلا روی گیرنده ان led روشن نمی شود!!!
                    ان حالتی که من قبلا تست کردم و led روشن می شد مثل اینکه اشتباه بود!! چون gnd به مدار وصل نبود!!! و led برای خودش روشن بود!!! بدون اینکه دکمه فشار داده شود از فرستنده!!!
                    حالا میگم روشی هست که بشه فرستنده را تست کرد!!! که بشه فهمید سالم هست یا نه!!؟؟؟
                    مثلا این فرستنده روی چیزی نویز می اندازد؟؟ اسپیکر یا چنین چیز هایی!؟
                    سپاس

دیدگاه

اون 3تا پایه دیگه که بهش ال ای دی بود چطور؟ اونا الان تو چه وضعیتی هستن؟روشن میشن نمیشن؟

دیدگاه

اون 3تا پایه دیگه که بهش ال ای دی بود چطور؟ اونا الان تو چه وضعیتی هستن؟روشن میشن نمیشن؟
                        دوست عزیز: من یک کاناله بستم و یک led را تست کردم!!
                        3 تا دیگه را تست نکردم !! ولی گمان نکنم جواب بده!!

دیدگاه

دوستان: یک سئوال:
                          ایا میشه با جای ترانزیستور از ای سی برای درایو رله استفاده کرد؟؟؟
                          شاید با ای سی جواب بده!!
                          سپاس

دیدگاه

دوستان: یک سئوال:
                            ایا میشه با جای ترانزیستور از ای سی برای درایو رله استفاده کرد؟؟؟
                            شاید با ای سی جواب بده!!
                            سپاس
                            میتونی از اپتوکوپلر (که یه آیسی 4 پین هستش) استفاده کنی! مثلا pc817 ، که خیلی معروفه.
                            1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                            من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                            !Electronic On! Programming On
                            هوشمندانه سوال بپرسیم!
                            http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

ممنون: شماتیک مدار اش را دارید؟؟؟ طریقه بستن و....
                              سپاس

دیدگاه

میتونین دو طبقه ترانزیستور معمولی رو پشت سر هم ببندین.یا اینکه همون یک طبقه رو از ترانزیستور دارلینگتون استفاده کنین. مثل TIP122

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X