اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تقویت جریان با ترانزیستور در مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تقویت جریان با ترانزیستور در مدار

دوست من هی به مدارت المان اضافه نکن وهی دور خودت نچرخ!
    شما گفتید با همین ترانزیستور تونستی با تحریک بیسش رله رو تحریک کنی پس قسمت سوییچت سالمه.
    شما متاسفانه ازاین شاخه به اون شاخه هی میپری وبرای همینه جواب نمی گیری
    اول که گفتی مدارو کامل بستی بعدا گفتی گراندش رو وصل نکردی!بنابراین جوابایی که از خروجی میگیرفتی توهم بوده :biggrin:
    اول مطمن شو که مدارتو درست بستی
    بعدا برگرد مدار با ال ای دی رو دوباره ببند ببین جواب میگیری ؟اصلا روی خروجیش 5ولت میفته یا نه.
    حتما چهار کانالش رو ببند تا بشه یه نتیجه گیری کرد
    حالا برو این کارا رو بکن :rolleyes:
    [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

دوستان عاقبت موفق شدم :wow:
      ولی باز یک مشکل وجود داره!!! که برای ای سی هست!! :sad:
      زمانیکه که دکمه فرستنده را فشار می دهم! led روشن می شود و در جا خاموش می شود!! اگر دکمه را یکسره فشار بدم led یکسره خاموش و روشن می شود!!! و رله یکسره تیک تیک می کند!!! مثل مسلسل :mrgreen:من ای سی pt2272-m4 را به کار بردم که نمیدانم به حالت اش لچ می گن یا تاگل!!

ای سی pt2272-l4 را هم استفاده کردم!! ولی زمانیکه دکمه ریموت فرستنده را میزنم led روشن می شود و ثابت روشن می ماند و با زدن دوباره دکمه ریموت فرستنده خاموش نمی شود!!!!
      علت اش چی میتونه باشه!!؟؟
      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
        دوستان عاقبت موفق شدم :wow:
        ولی باز یک مشکل وجود داره!!! که برای ای سی هست!! :sad:
        زمانیکه که دکمه فرستنده را فشار می دهم! led روشن می شود و در جا خاموش می شود!! اگر دکمه را یکسره فشار بدم led یکسره خاموش و روشن می شود!!! و رله یکسره تیک تیک می کند!!! مثل مسلسل :mrgreen:من ای سی pt2272-m4 را به کار بردم که نمیدانم به حالت اش لچ می گن یا تاگل!!

ای سی pt2272-l4 را هم استفاده کردم!! ولی زمانیکه دکمه ریموت فرستنده را میزنم led روشن می شود و ثابت روشن می ماند و با زدن دوباره دکمه ریموت فرستنده خاموش نمی شود!!!!
        علت اش چی میتونه باشه!!؟؟
        سپاس
        علتش چی بود که مشکلت حل شد؟
        این چند خط به نظرم برات مفید باشه

ﺩﻳﮑﻮﺩﺭ ﻫﺎﻱPT2272 ﺑـﺎ ﭘﺴـﻮﻧﺪ M :ﺍﻳـﻦ ﻧـﻮﻉ ﺩﺍﺭﺍﻱﺧﺮﻭﺟﻲ ﻟﺤﻈﻪ ﺍﻱﺑﻮﺩﻩ ﻭ ﺗﺎ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﮐﻪﺳﻴﮕﻨﺎﻝ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻓﺮﺳﺘﻨﺪﻩﺑﻪ ﺍﻳﻦ ﺁﻱﺳﻲ ﻣﻲ ﺭﺳﺪ ﺍﻳﻦ ﺁﻱﺳﻲﺧﺮﻭﺟﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻓﻌﺎﻝ ﻣﻲ ﮐﻨﺪ .
        ﻭ ﺯﻣﺎﻧﻲ ﮐﻪﺳﻴﮕﻨﺎﻟﻲ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻧﻤﻲ ﺭﺳﺪ ﺧﺮﻭﺟﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻏﻴﺮ ﻓﻌﺎﻝ ﻣﻲ ﮐﻨﺪ
        ﺁﻱﺳﻲ ﻫﺎﻱﺑﺎ ﭘﺴﻮﻧﺪ L ﺩﺍﺭﺍﻱ ﺧﺮﻭﺟﻲ ﻟﭻ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺯﺩﻥﺷﺎﺳـﻲ ﻓﺮﺳـﺘﻨﺪﻩ ﺧﺮﻭﺟـﻲ ﺑـﻪ ﺣﺎﻟـﺖﭘﺎﻳﺪﺍﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖﺑﺎﻗﻲ ﻣﻲ ﻣﺎﻧﺪ .ﺍﻣﺎ ﺍﻳﻦ ﺁﻱﺳﻲ ﻫﺎﻱﺧﺮﻭﺟﻲ ﻫﺎﻱﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕﻓﻠﻴـﭗﻓﻼﭖ ﻗﻄﻊ ﻭ ﻭﺻﻞ ﻧﻤﻲ ﮐﻨﻨﺪ . ﻓﺮﺽﮐﻨﻴﺪ ﻣﻲ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﻳﮏ ﻓﺮﺳﺘﻨﺪﻩ ﮔﻴﺮﻧﺪﻩ ۴ ﮐﺎﻧﺎﻝ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷـﻴﻢ ﻭ ﺍﺯﺍﻳﻦ ﺁﻱﺳﻲ ﻧﻮﻉ L ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﺮﺩﻩﺍﻳﻢ . ﺍﮔﺮ ﻣﺎﺷﺎﺳﻲ ﮐﺎﻧﺎﻝ ۱ ﺩﺭ ﻓﺮﺳﺘﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺑﺰﻧﻴﻢ ﺧﺮﻭﺟـﻲ ۱ ﻣـﺎ ﺩﺭ
        ﮔﻴﺮﻧﺪﻩﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖﻟﭻ ﺭﻓﺘﻪ ﻭ ﺑﺎﻗﻲ ﻣﻲ ﻣﺎﻧﺪ . ﺣﺎﻝ ﺍﮔﺮ ﮐﺎﻧﺎﻝ ۲ ﺩﺭ ﻓﺮﺳـﺘﻨﺪﻩ ﺭﺍ ﺑـﺰﻧﻴﻢ ﺧﺮﻭﺟـﻲ ۱ ﻣـﺎ ﺩﺭ
        ﮔﻴﺮﻧﺪﻩﻗﻄﻊﺷﺪﻩ ﻭ ﺧﺮﻭﺟﻲ ۲ ﻣﺎ ﺩﺭ ﮔﻴﺮﻧﺪﻩﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖﻟﭻ ﻣﻲ ﺭﻭﺩ ﻳﻌﻨﻲ ﺧﺮﻭﺟﻲ ﻫـﺎ ﺑـﻪ ﺻـﻮﺭﺕﻳﮑـﻲ
        ﺑﺠﺎﻱﺩﻳﮕﺮﻱﮐﺎﺭ ﻣﻲ ﮐﻨﺪ .ﻭ ﺩﺭ ﻳﮏ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﻴﺶ ﺍﺯ ۱ ﮐﺎﻧﺎﻝ ﺭﻭﺷﻦ ﻧﻤﻴﺸﻮﺩ .

[img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

دیدگاه

علتش چی بود که مشکلت حل شد؟
          والا دقیقا نمی دانم: ولی فکر کنم مدار فرستنده را بد بسته بودم!!! که سیگنال را نمی فرستاد !!! اگر به مدار فرستنده نگاه کنید می بینید که خیلی پیچیده هست!!! شاید یک ریموت کنترل اماده 4 کاناله بخرم
          مشکل حل بشه!!! البته تا الان یک کاناله را بستم ولی توی 2 کانال به بالا هر چی می بندم کار نمی کنه!! و led روشن نمیشه!!! :sad:
          یسی هایبا پسوند L دارای خروجی لچ هستند و با زدنشاسـی فرسـتنده خروجـی بـه حالـتپایدار رفته و در این حالتباقی می ماند .اما این آیسی هایخروجی هایخود را به صورتفلیـپفﻼپ قطع و وصل نمی کنند
          ممنون: ولی اینجوری که خیلی بد هست!!!! راهی هست که بشه به صورت فلیپ فلاپ در اوردش!؟؟؟ یا کلا طراحیش اینطوری هست!!! الان من باید برای قطع و وصل led 2 از 2 کانال استفاده کنم!!!!

سپاس

دیدگاه

از من میشنوی برای فرستنده از ریموت کنترلهای اماده استفاده کن. هم کوچیک وهم خوشگل تازه چهار کاناله
            اگه میخوای یه چیز وخاموش روشن کنی
            از نوع Lاستفاده کن به این صورت که باکانال 1 روشن میشه وبازدن هر کانال دیگه ای خاموش.

دیدگاه

ممنون: ایا میشه با این ریموت که فیکس کد هست چند تا مدار را کنترل کرد؟؟؟ مثلا از این مدار گیرنده 2 تا ساخت و با ریموت 4 کاناله اماده: 2 تا مدار را کنترل کرد؟؟
              سپاس

دیدگاه

با همین برد وقطعات موجود میتونی 3 وسیله تا 4تا وسیله رو کنترل کرد
                میشه با تغییراتی شونصد تا وسیله رو هم کنترل کنی

دیدگاه

منظورم من یک چیز دیگه هست!!!
                  یک ریموت 4 کاناله+ 4 تا مدار گیرنده یک کاناله: که هر گیرنده را جدا ساخته باشیم!! نه اینکه هر 4 تا کانال روی یک برد باشد!!
                  ایا میشه با یک ریموت 4 کاناله : 4 تامدار یا برد جدا : را کنترل کرد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                    منظورم من یک چیز دیگه هست!!!
                    یک ریموت 4 کاناله+ 4 تا مدار گیرنده یک کاناله: که هر گیرنده را جدا ساخته باشیم!! نه اینکه هر 4 تا کانال روی یک برد باشد!!
                    ایا میشه با یک ریموت 4 کاناله : 4 تامدار یا برد جدا : را کنترل کرد!
                    اره میشه
                    یکی از راحت ترین راهاش اینه که تو ریموت فرستنده 3تا دیپ سوییچ اضافه کنیم.

دیدگاه

سلام دوستان
                      یک سئوال :
                      دنبال یک قطعه ای می گردم مثل بیزر: که صدا داشته باشد!!!با این تفاوت که صداش دائم ای نباشد مثل بیزر!! بلکه تک صدا باشد!!! زمانیکه ولتاژ به قطعه رسید فقط یک تک صدا بده!! و قطع بشه!!
                      مثل صدایی که توی پنکه رومیزی هست زمانیکه ریموت را فشار می دهیم یک صدا بیب میاد!! که 1 ثانیه ای هست!! یا مثل دزدگیر ماشین!!
                      این قطعه را برای این مدار ریموت میخوام که کنترل اش راحت بشه!! که با صدا بشه فهمید که مدار خاموش میشه یا روشن!!
                      سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero نمایش پست ها
                        با سلام بر اساتید
                        یک مدار ریموت کنترل بستم!! که دارای فرستنده و گیرنده است!!!
                        میخوام در مدار گیرنده: یکی از led ها را حذف(توی عکس: با رنگ قرمز مثلا انتخاب کردم: چون میخوام یک کاناله باشد!) و به جایش رله بگذارم!!!! چون جریان ضعیف هست و نمی توان تیغه های رله را تحریک کرد!!!! ولی جریان led را روشن می کند!! ولی باز نور اش ضعیف هست!!!
                        لطفا بگید چه ترانزیستور و مقاومتی را جایگزین کنم!!!

این مدار رله را یکی به من گفت اگر به جای led و مقاومت :جایگزین کنی!! جواب مبده!! ولی نداد!!!! یعنی رله تحریک نمیشه!!!

سپاس

سپاس
                        سلام دوست گرامی
                        روشی که در بالا گفتند یکم ضعیف هست
                        شما به جای BC337از 2N2222استفاده کنید و قبل از اون به جای۱۰ کیلو یک مقاوت ۵۶۰ اهم سری و یک ۱۰ کیلو بازمین موازی کنید و دیود را هم از 4148استفاده کرده وبا بوبین رله موازی کنید به طوری که کاتد دیود طرف مثبت تغذیه باشه یعنی به صورت معکوس برای تخلیه بوبین و محافظت از ترانزیستور

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X