اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش ارتباط آردوینو با متلب(از صفر تا 100)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش ارتباط آردوینو با متلب(از صفر تا 100)

اردوینو یه سخت افزار اوپن سورسه که بیشتر از میکروکنترلرهای اتمل سری ای وی ار و آرم استفاده کرده .سخت افزارش چیز خاصی نداره که فک کنی کاار خاصی میکنه میتونی خودتم بردو بسازی ولی مهم کتابخونه های کاملی که داره یه IDE هم خودش داره که میتونی تو این محیط برنامه بنویسی . مثل اینکه متلب م یه پک واسه ارتباط با این برد تو ورژن های جدیدش قرار داده البته ن فقط واسه این برد واسه خیلی از بردهای اپن سورس این کارو کرده.
    ARDUNUE DUE یک برد که از سری ارم کرتکس استفاده کرده بقیه بردها هم تقریبا همش ای وی اره که ب نظرم نسبت به قیمتش و مقایسه با سایر بردها که تو بازارن خیلی گرونه . برای مثال آردوینو مگا Arduino Mega2560 قیمتش 54000 تومنه ولی شما این بردو مقایسه کنید با بردهای آرم تو بازار که تو این رنج قیمتن.

دیدگاه

پاسخ : آموزش ارتباط آردوینو با متلب(از صفر تا

نوشته اصلی توسط ghenaati_amir
      یعنی میشه یک برنامه با متلب بنویسم بعد بریزمش روی برد اردینو بعد اردینو کار سیمولینک رو انجام میده ومیتونم از خروجی های اردینو استفاده کنم؟؟؟؟
      سیمولینک متلب از پردازنده سیستم کامپایلر و توابع خاص و حافظه سیستم استفاده میکنه چطور یک میکرو کنترلر میتونه همه این کار های رو مسستقل انجام بده؟؟؟
      بله میتونید
      شما میتونی تو محیط سیمولینک از بلوک های منطق فازی و شبکه عصبی و ... بذاری و بعد بریزیش رو بورد آردوینو
      telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeidmo
        دستور ident زدم این صفحه باز شده الان دیتاها مو چطوری بهش بدم :sad:

http://www.4shared.com/get/bozvi_TFba/Untitled__1_.html
        وقتی ident باز شد تو قسمت import data گزینه time domain data رو انتحاب کنید
        با انتخاب اون صفحه ای باز میشه که input و output داره که باید داده های ورودی و خروجیتون رو بذارید اونجا و در قسمت sample time زمان نمونه برداریتون رو وارد کنید و در قسمت estimate گزینه transfer function models رو بزنید
        سپس با زدن گزینه های سمت راست پایین میتونید تابع تبدیل ، پاسخ فرکانسی ، پاسخ حالت گذرا و ... رو ببینید

دیدگاه

با سلام
          اگر بخوایم از توابع آردینیو توی یک فایل تابعی استفاده کنیم باید چیکار کنیم؟؟؟؟
          میخوام یه واسط گرافیکی درست کنم که از طریق اون با آردینیو ارتباط داشته باشم ولی توابع آردینیو توی m فایل واسط گرافیکی خطا میده
          ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

چرا نمیشه؟
            منظورتون gui هست؟من با یه برنامه ساده امتحان کردم شد که روشن خاموش کردن led هست
            این فیلمشه
            http://www.aparat.com/v/dTk4A

دیدگاه

سلام خدمت jumper گرامی
              آقا واقعا مرسی بابت اطلاعات نابی که میزاری
              خیلی عالی بود، کلی مطلب یاد گرفتم

یه سوال
              یک برد آردینو اونو (Arduino uno) گرفتم برای اینکه بتونم با سیمولینک کار برنامه ریزیش رو انجام بدم، ظبق مراحلی که توضیح داده بودی پیکج های لازم رو دانلود کردم از mathwork و ...
              حالا وقتی برد رو وصل میکنم به عنوان com10 شناسایی میشه ولی در command window متلب با دستور
              ('a=arduino('com10
              خطا میده و برد رو نمیتونه بشناسه، یعنی در حقیقت پاسخی از میکرو دربافت نمیکنه.

شما با همچین مشکلی بر نخوردید تا حالا؟
              میتونم بپرسم نوع برد آردوینویی که استفاده میکنید چی هست دقیقا و اینکه از کجا تهیه کردید؟
              آیا ممکنه این بردی که خریدم با ویندوز 7 سازگاری نداشته باشه؟

مرسی

دیدگاه

پاسخ : آموزش ارتباط آردوینو با متلب(از صفر تا

سلام مجدد،
                آقا من جواب سوالم رو یافتم.... اول از همه برای اینکه بتونیم آردوینو رو با متلب ارتباط بدیم باید فایل ArduinoIO که در صفحه 1 توسط جناب آقای jumperگذاشته شده بود رو دانلود کنیم. بعد از اکسترکت کردن این فایل، یک فایل به نام pde در اون هست. بازش کنید و فایل adio رو باز کنید و برنامه adio.pde رو با IDE آردوینو اجرا کنید و روی برد آردوینو پلود کنید..... نکتش این جا بود که برای اینکه بتونیم در محیط command window متلب با آردوینو کار کنیم و از دستور
                a=arduino('com10&#039
                استفاده کنیم دو مرحله باید طی بشه که اولین مرحلش همین پلوذ کردن برنامه adio.pde روی میکرو است.
                دومین مرحله : در همون پوشه ArduinoIO که نگاه کنید یک m file هست با نام : install_arduino.m
                این ام فایل رو در متلب باز کنید و دکمه run رو بزنید. خب تا این جا همه چیز اوکی شد و میتونیم از دستور
                [left]a=arduino('com10&#039
                برای ارتباز با آردوینو استفاده کنیم:smile:

دیدگاه

حالا بعد از انجام دادن مراحل قبل، میتونیم به راحتی در متلب دستور بنویسیسم و led روی برد رو که به پایه 13 متصل هست رو خاموش و روشن کنیم.
                  کد:
                  a=pinMode(13,'output')
                  با این دستور پین 13 به عنوان خروجی تعریف میشه. حواستون به کوچک و بزرگ بودن حروف باشه.
                  با دستور زیر led رو روشن میکنیم :
                  کد:
                  a=digitalWrite(13,1)
                  بادستور زیر led رو خاموش میکنیم:
                  کد:
                  a=digitalWrite(13,0)

دیدگاه

سلام zizi عزیز
                    ببخشید که جواب ندادم به سوالاتون سر نزده بودم به تاپیک
                    خوبه که مشکلتون حل شد

دیدگاه

سلام من وقتی می خوام کتابخونه ی آردوینو رو به سیمولینک اضافه کنم این ارور رو میده
                      Error getting support package information from mathworks.com.
                      Your network connection may be down or your proxy settings improperly configured.
                      کسی می دونه چرا و باید برای رفع این مشکل چیکار کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sibe ghermez
                        سلام من وقتی می خوام کتابخونه ی آردوینو رو به سیمولینک اضافه کنم این ارور رو میده
                        Error getting support package information from mathworks.com.
                        Your network connection may be down or your proxy settings improperly configured.
                        کسی می دونه چرا و باید برای رفع این مشکل چیکار کرد؟
                        سلام
                        ورژن متلبتون چنده؟
                        ساپورت پکیج رو از کجا گرفتید؟
                        حجمش چقدره؟

دیدگاه

سلام ایا امکانش هست من برنامه شبکه عصبی یا فازی و ... رو که تعداد ورودی های باینریش کم هستند رو با متلب بنویسم بعدش این برنامه رو اپلود کنم روی اردینو و لپتابم رو بگذارم کنار و اردینو خودش مستقلا برنامه متلب منو روی خودش اجرا کنه؟؟؟ اگه کسی این کار رو کرده خیلی ممنون میشم اگه جواب بده.....

دیدگاه

سلام
                            تو یکی دوتا مقاله من دیدم فازی نوشتن و زدن رو آردوینو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
                              سلام
                              تو یکی دوتا مقاله من دیدم فازی نوشتن و زدن رو آردوینو
                              من فکر میکنم فازی روی کامپیوتر مثلا توی سیمولینک اجرا میشه و بعد خروجی اون به بلوک های کنترل اردینو مثلا pwm فرستاده میشه نه اینکه خود برنامه فازی روی اردینو اجرا بشه اما اگه شما دیدین خود برنامه فازی متلب رو روی اردینو اجرا کردند لطفا لینک بدین برای من خیلی مفیده

دیدگاه

سلام .
                                باید اینو بگم که باید فایل pde رو توی لایبرری نرم افزار arduino کپی کنید :bye

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X