اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال tip122 به میکرو ؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اتصال tip122 به میکرو ؟؟

مداری دوست عزیز علی اقا کشیدن
    **** k i n j ****

دیدگاه

جناب baby_1 که محاسبات مربوطه ش رو لطف کردن؛ توضیح هم دادن.

حالا من هم اگه بخوام توضیح مختصری بدم این میشه که مدار علی آقا کار میکنه؛ اما اتلاف توان اضافی داریم.یعنی وقتی ترانزیستور روشنه؛ بیشتر جریان ورودی از ترانزیستور عبور میکنه و LED خاموش میشه(که خاموش بودنش بستگی به مقاومت سری با LED داره و ولتاژ گاما ی LED) و وقتی هم که ترانزیستور خاموشه مسیر جریان از طریق LED برقرار میشه و LED روشن میشه. عیب اصلی موقع خاموش بودن LED هست؛ نه روشن بودنش.
      (البته با عرض پوزش از علی آقای عزیز که خاطرشون برام خیلی عزیزه؛ مخصوصا تا جایی که من خبر دارم ایشون فعلا تحصیلات تخصصی برق ندارن و دانشجو هم نیستن و سنشون هم به وضوح کم هست! - اون هم عکسشه دیگه! طفل معصوم!! :mrgreen: )
      (علی جان شوخی میکنم ها، یه وقت ناراحت نشی )

دیدگاه

کسی میدونه چطوری با این ترانزیستور میشه به جای منفی مثبت را سوییچ کرد (TIP122( :angry:
        دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
        بانك اطلاعاتي سنسورها
        ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
        تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
        [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 1hoshmand
          کسی میدونه چطوری با این ترانزیستور میشه به جای منفی مثبت را سوییچ کرد (TIP122( :angry:
          دقیقا متوجه منظورتون نشدم.توضیح واضحتر؟
          این ترانزیستور مدل TIP127 هم داره که PNP هست و برای سورس جریان مناسبه(تو این شکلها TIP122 سینک جریان هست)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی
            دقیقا متوجه منظورتون نشدم.توضیح واضحتر؟
            این ترانزیستور مدل TIP127 هم داره که PNP هست و برای سورس جریان مناسبه(تو این شکلها TIP122 سینک جریان هست)
            یعنی یه فلاشر منفی مشترک ساخت .... که درستش کردم ممنون
            دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
            بانك اطلاعاتي سنسورها
            ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
            تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
            [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

سلام
              من این تاپیکو کامل خوندم تمام چیز هایی که دربارهی ترانزیستور و نحوه ی بستن اون می دونستم کلا با این هایی که شما توضیح دادین فرق می کنه!!!!
              به جای اینکه جای کسی را بگیرید سعی کنید جای واقعیه خود را بیابید

TABRIZ

دیدگاه

سلام irf3205 بزار با مقاومت ۱۰ اهم.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط baby_1 نمایش پست ها
                سلام
                شما 1000 تا led دارین که جریان هر یک رو برابر با 15 میلی آمپر هم در نظر بگیریم خواهیم داشت (با فرض 1002 ال ای دی حساب می کنیم که عدد رندی به دست بیاد)
                1002 ال ای دی
                تعداد ستون 3 تایی 1002/3=334
                جریان برای راه اندازی کل ال ای دی ها 334*.015=5.01 آمپر
                که متقابلا با یک ترانزیستور tip122 چنین کاری امکان پذیر نیست
                افت پتانسیل 2 ولت طبیعی هست برای tip122

برای روشن کردن این تعداد led پیشنهاد می کنم از سه تا tip122 استفاده کنین که هر یک هم براتون جریان خروجی 2 آمپر رو تامین کنن (و یک آمپر هم برای مرز خوب طراحی در نظر بگیرین)و در این صورت هم افت پتانسیل 2 ولت با توجه به جریان دهی و تامین بایاس 2 ولت برای هر دیود تاثیری ندارد
                به جای tip122 می تونین از یک bdx53 استفاده کنین(با همان مدار دوستان به جای tip122 یک bdx53 قرار بدین) که مقاومت پایه بیس برابر با 150 اهم خواهد بود و به جای مقاومت 180 اهم مقاومت 220 اهم قرار بدین
                البته حتما باید جریان خروجی میکروتون 22 میلی آمپر باشه که ترانزیستور bdx بتونه به صورت کامل روشن بشه که چون از جهتی چنین جریانی برای یک میکرو در صورت استفاده بیش از 5 پین امکان پذیر نیست پیشنهاد می کنم توسط یک بافر بین میکرو و ترانزیستور bdx53 یا یک ترانزیستور دیگر چنین کاری رو انجام بدین(برای راحتی از یک بافر استفاده کنین)
                نوشته اصلی توسط شاهرخ مستقیمی نمایش پست ها
                حاجی اگه هم سختت میاد از ترانزیستور استفاده کنی؛ از ULN2803 میتونی استفاده کنی که 8تا کانال در اختیارت میذاره؛هرکانال حداکثر نیم آمپر. نهایتا دوتا ULN میشه.دیگه این همه خودکشی و دیگران کشی! هم نداره. بچه های سایت هم به جون هم نمیندازی!! :mrgreen: ( البته شوخی کردم! ) ولی با این بافر ULN فکر کنم راحت تر کار کنی.یه جورایی قدرت مانور هم داری واسه مثلا تیکه تیکه روشن شدن اون متن و... درهرصورت راهنمایی های دوستان هم بسیار جالب بوده.مخصوصا اون دوستمون که به ماسفت 30N03 اشاره کردن.
                نوشته اصلی توسط alipoor90 نمایش پست ها
                سلام
                نمیدونم شاید حق با شما باشه ولی من فکر میکردم منظور از ولتاژ VEB ولتاژ معکوس بین بیس و امیتر باشه چون من تا 14 ولت نسبت به امیتر هم به بیس دادم چیزیش نشد ...
                با سپاس
                سلام irf3205 با مقاومت ۱۰ اهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X