اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : LCD ELT240320ATP (حرفه ای ها تشریف بیارن داخل)

نوشته اصلی توسط جواد شفقتی
    سلام دوستان

منم پایه شدم .قبلا با LCD NOKIA 6100 تو avr و ARM کار کردم .اما جالب نیستش :redface:

کانکتور تو امجد ، ماکس شاید داشته باشه . یه مغازه هم اونجا هست کانکنورهای SMD زیاد داره .اسمش و نمیدونم ، فهمیدم میگم .

اگه موفق شدیم، میتونم تو 32 بیتی کار کردن باهاش کمک کنم ( اگه تاثیر بهتری داشتاااا)

موفق باشین
    آقای شفقتی سوکت 37 پایه گیر میاد به نظر شما .
    شبیه همین سوکت هایی که داخل سی دی رام هست ولی 37 پایه
    ممنون

دیدگاه

سلام
      بچه ها من یکی گیر اوردم از پیچ یکی از دوستام که تعمیرکاره (پولی ندادم جاش :evil
      ولی مسئله اینه که پین هاش با اون چیزی که تو دیتاشت است یکی نیست مثلا انجا پین های تاچ از پایه 15 شروع میشه و لی توی این از پایه 9 ولی از تعداد پایه و شکل 100% مثل هم هستند ولی رنگ بردشون با هم فرق داره اینی که من دارم نارنجی کم رنگه ولی تو دیتا شیت قرمزه!!!
      امان از این چینی ها
      پشتش هم فقط یه سریال است!!!!همین و بس؟
      کسی دقیقا مدل دیتاشیت رو گیر نیورده؟
      یا علی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آقا مهدی
        سلام
        بچه ها من یکی گیر اوردم از پیچ یکی از دوستام که تعمیرکاره (پولی ندادم جاش :evil
        ولی مسئله اینه که پین هاش با اون چیزی که تو دیتاشت است یکی نیست مثلا انجا پین های تاچ از پایه 15 شروع میشه و لی توی این از پایه 9 ولی از تعداد پایه و شکل 100% مثل هم هستند ولی رنگ بردشون با هم فرق داره اینی که من دارم نارنجی کم رنگه ولی تو دیتا شیت قرمزه!!!
        امان از این چینی ها
        پشتش هم فقط یه سریال است!!!!همین و بس؟
        کسی دقیقا مدل دیتاشیت رو گیر نیورده؟
        یا علی
        آقا مهدی یه عکس ازش بذار بینیم :mrgreen: مگه میشه 100% شبیهش باشه و لی پایه ها فرق کنه .
        رنگ بورد توی دیتا شیت هم نارنجی هست ، کیفیت عکس بده مهم نیست رنگ پی سی بی چیه

دیدگاه

اینم عکس هاش:

ببینید کپ همون ال سی دی است با 37 تا پایه و تاچ روش ولی ترتیب با دیتاشیت و سمپل سایت یکی نیست!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آقا مهدی
            اینم عکس هاش:

ببینید کپ همون ال سی دی است با 37 تا پایه و تاچ روش ولی ترتیب با دیتاشیت و سمپل سایت یکی نیست!!!
            نه عزیزم . نه اونیه که توی دیتاشیت هست و نه اونیه که می خوایم . :smile:

دیدگاه

پس اگه این اون نیست پس اون کدومه!!!؟
              کی این lcd رو تهیه کرده عکسشو بگذاره
              یا علی

دیدگاه

بچه ها مشکل ما اینه که نمیدونیم این lcd ها چه چیبستی داره پشتیبانیشون می کنه
                پباید یه lcd پدر مادر دار گیر بیارین که یه ارم یا شماره صاف و صوف داشته باشه که بشه دیتاشیتش رو دراورد و چیپست رو بشناسیم تا واسش برنامه بنویسیم
                اقا مهدی شما که اشنا دارین ببینین میتونین یکی از این کارارو انجحام بدین
                1.یه lcd سوخته گیر بیارین که بشه بازش کرد تا ببینیم میشه اسم ای سی رو خوند یا نه
                2.یه lcd پدر مادر دار گیر اورد که بشه دیتا شیتش رو دراورد و بدونیم پروتکلش چیه
                3.کسی میتونه یه دیتاشیت تو اینترنت پیدا کنه که ;cd اون هم تو بازار باشه من که هر چی گشتم ندیدم
                علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

بچه ها اگه با این ال سی دی کار کند حتما به نتیجه میرسید من خودم کارشو دیدم رزولشین عالی داره
                  http://www.techtoys.com.hk/Displays/TY240240320/TY240T_FrontPage_hires.JPG
                  http://www.techtoys.com.hk/Displays/TY240240320/TY240240320.htm

دیدگاه

کارشودیدن که همه رو گوشی های موبایل دیدن و واسه همین عاشقش شدن
                    اگه به قاب سفید دور این عکسی که لینک رو vahid_d_0101 گزاشته دقت کنید میبینید که شبیه lcd اقا ارمین هست و من دیتاشیت این لینک رو خوندم ودرایورش 9320 بود ولی من و اقا ارمین تلاش کردیم ولی نه برنامه 9325 و نه 9320 روش جواب نداد
                    اقا تا یه lcd پدر مادر دار نداشته باشین که بدونیم چه چیپست و شرکتی داره پشتیبانیش میکنه تلاشمون دست و پازدنه
                    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
                      کارشودیدن که همه رو گوشی های موبایل دیدن و واسه همین عاشقش شدن
                      اگه به قاب سفید دور این عکسی که لینک رو vahid_d_0101 گزاشته دقت کنید میبینید که شبیه lcd اقا ارمین هست و من دیتاشیت این لینک رو خوندم ودرایورش 9320 بود ولی من و اقا ارمین تلاش کردیم ولی نه برنامه 9325 و نه 9320 روش جواب نداد
                      اقا تا یه lcd پدر مادر دار نداشته باشین که بدونیم چه چیپست و شرکتی داره پشتیبانیش میکنه تلاشمون دست و پازدنه
                      امید جان من در این رابطه خیلی سرچ کردم . دنبال ال سی دی های شبیه ال سی دی خودم می گشتم و کنترلرش رو نگاه می کردم .
                      اول از همه که اکثرا همین ili93xx کنترلرشونه .
                      چند تا دیگه پیدا کردم که تقریبا یا کلا شبیه ال سی دی خودم بود که اینها کنترلرشونه .
                      لطف کن یه نگاه بهشون بنداز .

UPD161801
                      ST7781
                      HX8347
                      ILI9326
                      SPFD5408

ولی یه نکته اینکه تقریبا همگی روش کارشون یکییه مثلا 00 هگز اگه براشون بفرستی کد کنترلرشون رو برمی گردونن و توی همشون مشترکه .
                      توی سایت alibaba.comهم خیلی بگرد .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
                        بچه ها مشکل ما اینه که نمیدونیم این lcd ها چه چیبستی داره پشتیبانیشون می کنه
                        پباید یه lcd پدر مادر دار گیر بیارین که یه ارم یا شماره صاف و صوف داشته باشه که بشه دیتاشیتش رو دراورد و چیپست رو بشناسیم تا واسش برنامه بنویسیم
                        اقا مهدی شما که اشنا دارین ببینین میتونین یکی از این کارارو انجحام بدین
                        1.یه lcd سوخته گیر بیارین که بشه بازش کرد تا ببینیم میشه اسم ای سی رو خوند یا نه
                        2.یه lcd پدر مادر دار گیر اورد که بشه دیتا شیتش رو دراورد و بدونیم پروتکلش چیه
                        3.کسی میتونه یه دیتاشیت تو اینترنت پیدا کنه که ;cd اون هم تو بازار باشه من که هر چی گشتم ندیدم
                        سلام
                        آقا میدونی مشکل چیه ؟
                        اینه که رو یه ال سی دی هیچ مشخصاتی از چیپ ست درایورش درج نمی شه!!! بعدش هم اصلا قابل باز کردن نیست چون وقتی یه ال سی دی رو باز می کنی میبینی یه مشتی سیم (نمیدونم شایدم پلاستیک رسانا!!!!) به زیر یه شیشه گیر شده (الله اعلم)
                        بعدشم ال سی دی ها فقط یه سریال با ورژنشون روشون حک شده مثل این ال سی دی که از شکل ظاهری کپ اینی است که شما معرفی کردید و با همون تعداد پایه و اندازه ولی روش نوشته TFT8K1538FPC-A1-E
                        من مطمئنم این ال سی دی هم با همون چیپ است ولی ترتیب پایه هاش متفاوته.دارم دنبال شماتیک این مدل گوشی چینی میگردم ببینم میتونم پایه هاش رو تشخیص بدم بچه هایی که تهران هستند پیش این تعمیر کارای موبایل برن البته امید 0 است که کمکی بتونن بکنند ولی اگه بشه یه شماتیک گیر اورد عالیه چو لا اقل ترتیب پایه ها رو می فهمیم..
                        توی شماتیک موبایل ها هیچ صحبتی از چیپ ال سی دی نمیشه چون ال سی دی مستقیما توسط CPU کنترل میشه و فقط نور صفحه درایور داره 100% گوشی ها همچین شکلی اند.
                        گوشی های چینی تک پروسسورند.خیلی جالبن ولی در عین حال مزخرف چون اکثر 90 درصدشون راهی برا تعمیر ندارند همه کارها رو یه چیپ ARM انجام میده.راه اندازی lcd,camera,mmc,keypad,bluetooth,....و بدبختیش زمانی شروع میشه که یکی از این قسمت ها دچار مشکل بشه....
                        توی بقیه گوشی های معروف اصلا همچین چیزی نیست....
                        من زوم کردم دارم دنبال شماتیک گوشی هایی با این ال سی دی میگردم اگه به نتیجه ای رسیدم حتما میگم...
                        یا علی

دیدگاه

سلام

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: آقا این lcd رو نگیرید این FAM با وارد کننده لوازم یدکی موبایل قرار داد بسته lcd های باد کرده رو دستشون رو آب کنه :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(شوخی کردم به دل نگیریها :mrgreen: )

میگن ماه رمضونا دعا زود تر میگیره: دعا کنید ... سربازی از سر همه کم بشه

در مورد lcd مثل اینکه به نتیجه نرسیدید :mrgreen: تبریک میگم

دوباره اثبات کردید که الکترونیک از مزخرف ترین رشته های دنیاست

یه بحث دیگه هم هست

من عین سه صفحه رو خوندم تا به این رسیدم که :cry2:

قربون دستتون اگه چیزی ندارید بیخود پاسخ نفرستید

ما با اقای FAM یه چند ماهی روی این lcd فوکوس کردیم و چند مدل گوشی چینی رو دیدیم که همه چیزش به این میخورد

یه سوال: شما برنامه سایت تای ایزی رو تست کردید؟ جواب نداد؟
                          اگه تست کردید با این برنامه لطفا شرح وضعیت بدید من بدونم چی شد

راستی شرمندم که نمیتونم سر بزنم ... جواب تلفن هم نمیدم ... چون موبایلم همش خونست من همش پادگانم ... همه چیز در حال standby
                          بعدا میکن امید به زندگی مردهای ایرانی نصف زنهاست ... همین یه موضوع سربازی 40 سال از عمر پسرها کم میکنه دو سال هم که معطل سربازین ... 42 سال کمتر عمر میکنن
                          به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

بچه ها بالاخرا با کمک امید جون راه افتاد .
                            نمیدونم چرا ال سی دی تو حالت 8 بیت دیتا باس کار نمی کنه .
                            گذاشتمش روی 16 بیت کار کرد .
                            کیفیت توپه . :nice:
                            براتون عکسش رو هم میذارم

دیدگاه

اینم یه عکس
                              فعلا avr قدرت ذخیره کردن عکس های این ال سی دی رو نداره

دیدگاه

سلام بر سرباز گزانقدر استاد عالی رتبه جناب آقای مهندس تروشه
                                آقا سلام خوبی ؟ خوبم :biggrin:
                                What's up اونجا خوش میگذره نه؟
                                خوش حال بودیم بازم هم چون متن های زیبا طولانی و ملیح و هوشمندانه ی شما رو دیدیم عالی شدیم (صفت برترین)
                                خب according to گذارشات آرمین ال سی دی ردیف شد خب این از پا قدم خوب مهندس تروشس دیگه :mrgreen: :mrgreen:
                                ببخشید جو گیر شدم انگیلیسی مینویسم آخه امروز ما امتحان فاینال زبان داشتیم منم بودم ساعت 9:30 پاشدم در حالی که 11:30 امتحان داشتم :NO:
                                چقدر چرت و پرت میگم نه؟
                                ببخشید تورو خدا من باید چندتا تست انجام بدم و بعدش یه مقاله ردیف میکنیم با آرمین جان امید جان میدیم حال کنید و لی اولش باید متمعین شیم
                                الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X