اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی ال سی دی گرافیکی رنگی ELT240320ATP

نوشته اصلی توسط آرمین
    انگار به ما ..... . 18 هزارتومن کجا و 12 هزار تومن کجا :rolleyes:
    تا زه 1000 تومن هم کرایش شد . این هم بزار تنگش .
    من هم یه کمکی کرده باشم .
    این آخرین ورژن برنامه ای هست که نوشتم .
    همه چی هم داره . تمیز هدر بندیش کردم . زبون سی و کدویژن هست .
    تاچ اسکرین و فونت هم بهش اضافه کردم .
    به قول معروف گفتنی برید حالشو ببرید .
    سوالی داشتین در خدمتم .

http://www.upic.ir/files/bn17gmn4sidwu3fmkrg2.rar
    اگه کار کنه واقعا فوق العادست . دستت درد نکنه و خسته نباشی . میشه توضیح بدی الان این برنامه چه کارایی می تونه انجام بده ؟ مثل رسم اشکال هندسی و نمایش عکس و ... ؟
    اگه یه شماتیک کامل از مدار هم بگذارید خیلی عالی میشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid

اگه کار کنه واقعا فوق العادست . دستت درد نکنه و خسته نباشی . میشه توضیح بدی الان این برنامه چه کارایی می تونه انجام بده ؟ مثل رسم اشکال هندسی و نمایش عکس و ... ؟
      اگه یه شماتیک کامل از مدار هم بگذارید خیلی عالی میشه .
      اگه کار کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!! :eek:
      این برنامه کار میکرده که گذاشتمش دوست من . :mrgreen:
      توابعی که نوشتم :
      رسم اشکال هندسی . خط . دایره . مستطیل . توپر و توخالی . اگه هم حوصلم شد لوزی هم بهش اضافه می کنم .
      روشن و خاموش کردن پیکسل .
      نمایش یک عکس که داخل حافظه ی فلش باشه .
      قابلیت مختصات بندی عمودی و افقی صفحه نمایش .
      تعریف یک فونت 16در8 و توابع مربوط به فونت .
      نمایش یک کاراکتر .
      نمایش یک رشته در sram یا flash
      و توابعی که اگه شما موافق بودید رو بگید تا اضافه کنم سه سوت :mrgreen:

وقت هم کنم چشم شماتیک کارم رو هم میزارم . ولی توی برنامه اگه پیله باشید می تونید بفهمید جریان چیه من هم کمکتون می کنم . :applause:
      بازم سوالی داشتید بفرمایید رودرواسی نکنید . :mrgreen:

دیدگاه

دمت گرم آقا . فوق العادست . بازم خسته نباشی . قصد توهین نداشتم به خدا :cry:. ببخشید اگه ناراحت شدید . :icon_razz:
        من داخلشو دیدم . خیلی از پینها رو هم گرفتم اما اگه شماتیک کامل از اتصالات پینها و ولتاژ ... به lcd باشه خوب دیگه همه چی تکمیل میشه و حسابی ما رو شرمنده می کنید .
        بازم خسته نباشی :applause:

دیدگاه

سلام
          آرمین جان آقا شما که زحمت میکشی دمت گرم چرا کد ویژن؟
          میتونی برای بیسیکم یه فونت بنویسی که بتونیم روی ال سی دی بنویسیم خواهشا خیلی کارم گیره اگه بتونی
          یه تابع Text بنویسی (برای بیسکام) خیلی خیلی عالی میشه خواهش میکنم بگی نگی کارم خیلی لنگه میتونی
          ردیفش کنی؟؟؟
          خوب طبق آخرین گذارشات من تونستم عکس BMP را از روی MMC بر روی ال سی دی پخش کیم اما هنوز هم با مشکل
          در هم ریختگی رنگ ها مواجهم اگه این Text رو بنویسی میتونم یه جورایی دیباگ کنم :wow:
          الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

:cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
            بچه ها فکر کنم ال سی دیم سوخته آخه هر چی روشن می کنم بعد چند ثانیه صفحش خاکستری می شه آخه هزار بار خاموش و روشن کردم و تست کردم و کار می کرد ولی الان دیگه روشن نمیشه
            کسی نظری نداره ؟
            راست آرمین دمت گرم

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

دیدگاه

اقا ارمین میشه لطف کنی یه عکس از مدارت که ازش جواب گرفتی هم ضمیمه کنی ؟ می خوام مدل و شکل ظاهری lcd که شما با این نرم افزار ازش جواب گرفتیو ببینم . آخه من هر کاری کردم جواب نداد . اگه شماتیک رو هم بگذاری که دیگه عالی میشه ، شاید جاییو اشتباه بستم یا شاید lcdایمو استباه خریدم .
              نوشته اصلی توسط FAM
              سلام
              آرمین جان آقا شما که زحمت میکشی دمت گرم چرا کد ویژن؟
              میتونی برای بیسیکم یه فونت بنویسی که بتونیم روی ال سی دی بنویسیم خواهشا خیلی کارم گیره اگه بتونی
              یه تابع Text بنویسی (برای بیسکام) خیلی خیلی عالی میشه خواهش میکنم بگی نگی کارم خیلی لنگه میتونی
              ردیفش کنی؟؟؟
              خوب طبق آخرین گذارشات من تونستم عکس BMP را از روی MMC بر روی ال سی دی پخش کیم اما هنوز هم با مشکل
              در هم ریختگی رنگ ها مواجهم اگه این Text رو بنویسی میتونم یه جورایی دیباگ کنم :wow:
              چرا بسکام ؟؟؟ :eek: کدویژن به این خوبی :nerd:

دیدگاه

سلام
                من با Bascom حال میکنم خیلی Lib هاش کامله.
                حالا آرمین جان میتونی لطف کنی اینو برای بیسیکم بزاری ؟؟؟
                با تشکر :wow:
                الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

سلام
                  فقط سعی کنید تا میتونید سیم ها رو کوتاه بگیرید و سیم های تاچ رو از بقیه جدا کنید و یا اینکه یه سیم شیلد دار بهش لحیم کنید و شیلد رو بزنید به زمین که خیلی عالی میشه .
                  همه جای مدار رو هم با خازن دکوپل پر کنید .
                  می تونید برای بک لایت ال سی دی اون رو به 5 ولت بزنید ولی مقاومت سری رو 33 اهم کنید .

http://www.upic.ir/upload/uploads/1273834779.pdf

آقای fam چشم اگه وقت کردم براتون برنامه رو می نویسم ولی خودتون هم اگه یه خورده سعی کنید می تونید برنامش رو بنویسید . خیلی سخت نیست .این جور ممکنه معطل من بشید .

دیدگاه

سلام
                    (ال سی دیم دوباره راه افتاد)
                    یه سوال بچه ها شما با چه سرعتی کار می کنید یعنی چند mips or mhz آخه من توابعمو کوتاه یا اگه بشه گفت بهینه کردم تا با حد اکثر سرعت کار کنه ولی وقتی توسرعت بالا 10 mips کار میکنم ال سی دی یا هنگ میکنه یا بهضی فریمارو جا میندانزه یا نیمه نشون می ده این دلیلش کم بودن سرعت ال سی دیه یا اینکه چون خازن دکوپلا÷ نزاشتمه یا بلندی سیماست؟
                    سیمای مدارم حدود 20 سانتن
                    راستی من pic کارم

دیدگاه

من تا امروز فقط بک لایتم روشن میشد که اونم دیگه نمیشه :cry2:
                      اقا ارمین توروخدا از پشت و روی lcd ایت یه عکس بگذار ببینم مشکل از lcd منه ؟ کسی آخرش متوجه نشد این lcd مال چه گوشیه که راحتتر با مغازه دار کنار بیایمو بهش حالی کنیم چی می خوایم ؟ من خریدم 14 تومان . شاید این تفاوت قیمتا به خاطر تفاوت مدلهاست . آخه 30 مدل عین هم دارن این lcd ها

نوشته اصلی توسط آرمین

همه جای مدار رو هم با خازن دکوپل پر کنید .
                      می تونید برای بک لایت ال سی دی اون رو به 5 ولت بزنید ولی مقاومت سری رو 33 اهم کنید .
                      2 تا سوال :
                      اولا با خازن دکوپل پر کنیم واسه چی و چطوری ؟
                      ثانیا مگه بک لایتش 5 ولت نیست ؟؟؟ :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasmh
                        سلام
                        (ال سی دیم دوباره راه افتاد)
                        یه سوال بچه ها شما با چه سرعتی کار می کنید یعنی چند mips or mhz آخه من توابعمو کوتاه یا اگه بشه گفت بهینه کردم تا با حد اکثر سرعت کار کنه ولی وقتی توسرعت بالا 10 mips کار میکنم ال سی دی یا هنگ میکنه یا بهضی فریمارو جا میندانزه یا نیمه نشون می ده این دلیلش کم بودن سرعت ال سی دیه یا اینکه چون خازن دکوپلا÷ نزاشتمه یا بلندی سیماست؟
                        سیمای مدارم حدود 20 سانتن
                        راستی من pic کارم
                        سلام مهندس زارعیان رو برسون بگی ایمان میشناسه
                        سرعت این السی دی ها بیشتر از اون چیزیه که فکر میکنید یعنی در مقابل PIC که هیچی در مقابل AVR هم با 16 میپس کم نمیارن.اونها با 200 میپس هم که سرعت پردازنده گوشی های چینی هست کار میکنن
                        خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
                        حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

سرعت این السی دی ها بیشتر از اون چیزیه که فکر میکنید یعنی در مقابل PIC که هیچی در مقابل AVR هم با 16 میپس کم نمیارن.اونها با 200 میپس هم که سرعت پردازنده گوشی های چینی هست کار میکنن
                          آقا ایمان فکر کنم منو با کسه دیگه اشتباه گرفتی
                          بعید میدونم که اینجوریایی که شما میگی باشه oo: oo: :surprised: :surprised:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط abbasmh
                            سلام اقای abbasmh شما برنامه ی اقای ارمین رو روی lcd ایتون تست کردید ؟ جواب داد ؟ اگه آره شما یه کمکی بکنیدو عکس پشت و روی LCD ایتونو بگذارید . من بد جوری گیر افتادم :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majidmajid

سلام اقای abbasmh شما برنامه ی اقای ارمین رو روی lcd ایتون تست کردید ؟ جواب داد ؟ اگه آره شما یه کمکی بکنیدو عکس پشت و روی LCD ایتونو بگذارید . من بد جوری گیر افتادم :angry:
                              [/quote]

مهندس ببخشید من ال سی دی رو چسبوندم به یه تیکه آلومینیوم نمی تونم از زیر و روش عکس بگیرم .
                              اون خازن های دکوپل که برای کاهش نویزه و توی دیتاشیت رو هم نگاه کنید گفته بهترین ولتاژ برای بک لایت 3.2 ولت هست نه 5 ولت . احتمالا بک لایتتو سوزوندی !

دیدگاه

سلام.
                                آخرشم کسی برای ما توی این Bascom یه فونت ننوشت :cry2:
                                حالا کسی میدونه محتویات فایل فونت در بیسکام چیه؟
                                راستی با نهایت تاسف باید بگم بابا دم PCF خودمون گرم این ال سی دی حتی توی پخش فایل ای وی آیم در
                                رنگ ها مشکل داره حالا فعلا دارم زور میزنم؟!!؟!؟!؟؟! :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:
                                نمیشه این لعنتی رو 8 بیتی راه انداخت؟
                                الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X