اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریموت کنترل IR یک کاناله - قابل برنامه ریزی با هر نوع کنترل خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ریموت کنترل IR یک کاناله - قابل برنامه ریزی با هر نوع کنترل خانگی

وفتی 2 تا صفر نشون میده یعنی هیچ ریموت کنترلی جلوش نگرفتین :mrgreen:
    اول با ریموت کد رو بفرستین
    بعدش Pinb.2 رو زمین کنید تا دیتا رو واسطون پرینت کنه

خودم میدونم هدف نهایی چیه ولی پله پله تا ملافات خدا دوست عزیز

1 وقتی کد رو گرفتی روی یه کاغذ یادداشتش کنید :mrgreen:
    2 یه فرستده بزارید جای ریموت کنترل و همین timer که تو این برنامم هست رو روش config کنید
    3 حالا طوری کد رو ارسال کنیدکه دقیقا وقتی ریموت میگیرین جلوش همون کد میشه(حالا تونستین قسمت ارسال رو هم بسازید)
    4 حالا باید 2 تا برنامهرو ادغام کنید یعنی کد رو بگیره --- ذخیره کنه تو eerom و هر وقت خواستین فراخوانیش کنین تا کد eerom رو ارسال کنه

ok?
    علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

آقا javad1354
      من مدار دوم شما رو هم درست کردم.
      این مدار هم تو همون بار اول ، کار کرد.
      پس زیاد هم خنگ نیستم!
      اطلاعات کنترل رو با tsop1238 دریافت و به mega8 دادم.و از میکرو توسط max232 به pc فرستادم.
      و این هم، یه نمونه از اطلاعات دگمه کنترل که توی صفحه ترمینال امولاتور خوانده شد!

دستت درد نکنه.
      با برنامه آقای امید حبیبی چیکار تونستی بکنی؟
      اگه تونستی باهاش کار کنی به من هم اطلاع بده!
      چون خودم میترسم به آقا امید بگم که سطح معلوماتم چه قدره! چون ممکنه دیگه به تاپیک سر نزنه!
      آخه من امروز ، تازه برای اولین بار مدار 232 رو بستم! :redface:

دیدگاه

سلام فردی جان .پس از ساعت ها تلاش تونستم پروتکل RC6 مربوط به کنترل تلویزیون سامسونگ رو بدست بیارم و اونو دیکد کنم .کدشو مینویسم یه تستی بزن ببینم چه نتیجه میگیری . من که خیلی راضیم . کلی حال کردم .

'-------------------------------------------------------------------------------
        ' Filename : RC-6.bas
        ' Purpose : Remote-System
        ' Version : 1.0
        ' Support Mail: Zoland2005@yahoo.com
        ' Author : Javad.Shaterian
        ' Controller : ATMega8
        ' Compiler : BASCOM-AVR Rev. 1.11.7.4
        ' date : 90/01/28
        '-------------------------------------------------------------------------------
        $regfile = "m8def.dat" : $crystal = 1000000 : $baud = 2400

Dim B As Byte , W(70) As Byte , Hi As Byte , Lo As Byte
        Dim Tim As Byte , P1(10) As Byte , V As Byte
        Dim R As String * 8 , S As String * 8

Hi = 30
        Lo = 20

Star:

Print "Javad1354"

Do

Wait 1
        Print "please press a key"

B = 1

Bitwait Pinb.0 , Reset

Do
        Do
        Incr W(b) : Waitus 1
        Loop Until Pinb.0 = 1
        Incr B
        Do
        Incr W(b) : Waitus 1
        Loop Until Pinb.0 = 0
        Incr B
        Loop Until B > 67
        Tim = 8
        For B = 36 To 50 Step 2
        ' Print W(b) ; ",";
        ' W(b) = 0
        ' Next
        ' Print
        ' Print "******************************************** *************"

Select Case W(b)
        Case Is > Hi
        W(b) = 1

Case Is < Lo
        W(b) = 0

End Select
        ' Print W(b)
        ' R = Str(w(b))
        ' S = S + R
        P1(tim) = W(b)
        Decr Tim
        W(b) = 0
        Next

For Tim = 1 To 8
        R = Str(p1(tim))
        S = S + R

Next Tim

V = Binval(s)
        S = Hex(v)

Print "HEX=" ; S
        Print "DES=" ; V
        Print "******************************************** *************"

Loop
        اگه نتیجه گرفتی بگو تا برات پروتکلش رو توضیح بدم .
        وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

باز هم این آقا javad1354 بدون توضیح همینجوری یه پستی زد و رفت!
          بابا آخه من با این برنامه چیکار کنم؟
          خروجیش کجاست؟ ورودی IR کدوم پایه معرفی شده؟
          باز قبلی ها رو زور میزدم و از متن برنامه اینها رو متوجه میشدم!
          ولی این یکی هیچ پرتی برای ورودی و خروجی معرفی نشده!!!!
          آخه پس من از کجا بدونم باهاش چجوری کار کنم؟؟؟؟
          بابا آخه . . .

ولی روی حدس ، به همون مدار max232 و با همون سیمبندی وصل کردم و صفحه ترمینال امولاتور رو باز کردم. چند تا از کلیدهای، اون کنترلی رو که بعدا خریده بودم رو فشار دادم و این چیزهای نا مفهوم رو نوشت.

آقا javad1354 اینا چیه داره مینویسه؟
          نکنه حرفهای بدی یادش دادی؟؟

دیدگاه

هیچ کاری نمیخواد بکنی فقط در خط اول برنامه $baud = 2400 را مقدارش رو عوض کن به 1200 و دوباره چک کن باید جواب بگیری .
            وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

همون طور که فرمودید، در خط اول مقدار $baud = 2400 رو به 1200 تغییر دادم و همه چیز درست شد! :wow:
              دو خط اطلاعات میده
              یکی کد HEX و یکی DES که فکر میکنم منظور ، همون دسیمال باشه.
              یه نمونه از تصویر اطلاعات دریافتی میذارم ببینید درست عمل کردم؟

خوب حالا که مشکل دیکدینگ حل شد،میتونیم برنامه ای بنویسیم که با دریافت کد یه کلید خاص یه خروجی رو کنترل کنیم؟

دیدگاه

خوب خسته نباشی . :applause:
                میگم تو تاپیک تو دکمه تشکر برات نمیاد :mrgreen:
                آخه درسته من برای دلم کار میکنم ولی تشکرم دوست دارم ها :biggrin:
                خوب از این مسائل مهم که گفتم بگذریم
                الان من کدینگ پرتکل کنترل تلویزیون سامسونگ رو فهمیدم چطوری دیکد کنم ولی هر مارک تلویزیون برای کنترلش کدینگ خودشو داره
                واینم برای رسیدن ما به هدف نهائی مشکل بزرگی هست.
                ببین اگه در اول برنامه دقت کنی من 2 تا متغیر دارم که یکیشو با 30 عدد دادم و یکیشو با 20
                اون عدد 30 زمان 1 بودن پالسمونه و اون یکی عددم زمان صفر بودنش. حالا این عدد ها برای کنترل تلویزیون های دیگه ممکنه فرق داشته باشه و همچنین تعداد پالسهای ارسالی کنترل سامسونگ 36 عدد هست و اینم برای مارکهای دیگه ممکنه فرق داشته باشه. من 2 نمونه کنترل دیگرو داشتم که یکیش مال دایویکس ال جی بود و یکیم مال یه دستگاه متفرقه که هردوشونو میشد با همین کدی که نوشتم بخونیم .توهم هر چی میتونی کنترل گیر بیار و امتحان کن .ببین باید بهت شماره هائی که میده بین 0تا 255 باشه .این کارو بکن و نتیجه رو با نوع کنترلها گزارش کن تا بعد .

نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

سلام
                  میشه کد هر ریموت rc5 و rc6 رو تو ایپرام ذخیره کنیم و بعد با یک led ir فرستنده دوباره ارسال کنیم یعنی از هر ریموتی دکمه هایی که لازم داریم لرن کنیم و باهاش همه وسایلی که کد ریموتش رو قبلا دادیم کنترل کنیم؟ اگه میشه چه تغییراتی باید بدیم؟
                  مرسی

دیدگاه

خیلی خوشم اومد از این بحث :job:
                    ولی من بسکام بیلمیرم oo:
                    سورس سی و نقشه مدار موجود نیست؟

البته گیرنده مادون من بدنش نقره ای رنگه و پشتش فقط این اعداد رو نوشته
                    0611
                    04A13
                    AAA12

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pclove
                      سلام
                      میشه کد هر ریموت rc5 و rc6 رو تو ایپرام ذخیره کنیم و بعد با یک led ir فرستنده دوباره ارسال کنیم یعنی از هر ریموتی دکمه هایی که لازم داریم لرن کنیم و باهاش همه وسایلی که کد ریموتش رو قبلا دادیم کنترل کنیم؟ اگه میشه چه تغییراتی باید بدیم؟
                      مرسی
                      با سلام و خیر مقدم .
                      دوست عزیز حتما میشه این کاری رو که میخواهید انجام بدید ولی باید برای ساخت مدارش از کریستال 8 مگ خارجی استفاده کنید و حتما از تایمر و کانتر نیز استفاده کنید تا دقیقا طول هر پالس بصورت واقعی اندازه گیری شود و بعد میتوانید با خیال راحت اونو دوباره ارسال کنید . ولی بحث ما در این تاپیک مربوط به این کار نیست و نیاز به دقت بالائی برای خوندن کدها نداریم و با همین برنامه ای هم که من نوشتم منظور براورده میشود .
                      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

کمی سعی برای تغییر از بسکام به سی انجام دادم ولی چند جاش کد بیسیک رو نفهمیدم
                        Decr Tim چی کار میکنه؟
                        و همچنین Bitwait Pinb.0 , Reset چی؟

و سوال دیگه چرا این خط اینجوریه
                        For B = 36 To 50 Step 2

چرا 35 تای اول بررسی نمیشه و بقیه هم تا 50 بررسی میشه و اونهم تازه یکی در میون؟

ممنون اگه جواب بدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                          خیلی خوشم اومد از این بحث :job:
                          ولی من بسکام بیلمیرم oo:
                          سورس سی و نقشه مدار موجود نیست؟
                          دوست عزیز من متاسفانه C بیلمیرم oo:
                          اگه توی همین تاپیک نگاه کنید نقشه مدار هم گذاشته شده ولی متاسفانه PCB نداره .یعنی هنوز به نتیجه نهائی نرسیده که کسی براش PCB بزنه .
                          میتونی کل برنامه و مدارش و همچنین جدولی که درباره پرتکل RC6 سامسونگ در آوردم رو دانلود کنی

SAMSUNG RC6 Decoder.rar
                          نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

دوست عزیز مشکلی نیست
                            همونایی که گفتم رو بگو چیکار میکنه ( تو برنامه خودت ) من سی ش رو درست میکنم
                            مدار همین بیسیکش هم باشه فرقی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                              Decr Tim چی کار میکنه؟
                              و همچنین Bitwait Pinb.0 , Reset چی؟
                              با این دستور پین B.0 بعنوان ورودی تعریف میشه و وضعیت سیگنال ورودی را نظر سطح سیگنال بررسی میکند .
                              نوشته اصلی توسط gbg
                              Decr Tim چی کار میکنه؟
                              و سوال دیگه چرا این خط اینجوریه
                              For B = 36 To 50 Step 2
                              چرا 35 تای اول بررسی نمیشه و بقیه هم تا 50 بررسی میشه و اونهم تازه یکی در میون؟
                              ممنون اگه جواب بدین
                              دستور DECR : هرگاه به این خط از دستور میرسیم یک واحد از متغیری که بعد از دستور آمده کم میشود .
                              در دستور for متغیر ما از 36 شروع میشود و دو واحد دو واحد زیاد میشود .
                              هر دو بیت ارسالی یک سیگنال محسوب میشود که بیت فرد آن صفر است .
                              علت این کار استفاده از متغیر های زوج میباشد .چون متغیر های فردی که در اول برنامه از 1 تا 68 خوانده میشوند همگی صطح صفر دارند و بکار ما نمیایند و همچنین ما در هر ارسال توسط فشار دکمه کنترل تعداد 68 بیت دریافت میکنیم که بیتهای فرد همه سطح صفر دارند و بیتهای زوج هستند که مشخص کننده سطح سیگنال ما هستند که اگر 1 باشند سطح سیگنال 1 است و اگر 0 باشند سطح سیگنال 0 میباشد . 2 بیت اول بیت های استارتند و 32 بیت بعدی بیتهای آدرسند و ما به این 34 بیت اول نیاز نداریم و 16 بیت بعدی بیتهای عدد مربوط به دکمه فشرده شده میباشد که ما به همین 16 بیت نیاز داریم و چون بیتهای فردش همه صفر هستند میمونه فقط 8 بیت زوج و بهمین خاطر بیتهای 36 تا 50 را بصورت یکی درمیون دربرنامه استفاده کردیم . امید وارم تونسته باشم مفهومش رو برسونم.
                              حالا فکر کنم اگه فایلو دانلود کنی بهتر متوجه بشی .
                              نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

ممنون همش رو بجز Bitwait Pinb.0 , Reset رو متوجه شدم
                                فکر کنم این خط دو دستور باشه Bitwait Pinb.0 که مقدار B0 رو میخونه و Reset ، دورسته؟
                                خب حالا Reset چیکار میکنه؟
                                میشه این دوتا دستور رو بیشتر توضیح بدی
                                ممنون از توجهت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X