اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ریموت کنترل IR یک کاناله - قابل برنامه ریزی با هر نوع کنترل خانگی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ریموت کنترل IR یک کاناله - قابل برنامه ریزی با هر نوع کنترل خانگی

خب تقریبا متوجه اون هم شدم منتظر میمونه تا پایه low بشه
    حالا باید بگردم دنبال معادل C

دیدگاه

ببین وقتی به خط دستور بیت ویت میرسه میکرو منتظر میمونه تا پایه ای که معرفی کردیم به منطق 0 تغییر وضعیت بده و بعد میره درون حلقه بعدی برنامه . چون خروجی چشمی ما درحالت معمولی در منطق 1 قرار داره و زمانی که فرکانس مادون بهش میرسه تغییر وضعیت میده.
      وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
      نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

ظاهرا این دستور تو C وجود نداره ولی فکر کنم بشه بجاش نوشت :

کد:
        while(PINB.0==0);
        فکر کنم مشکل حل شده باشه فقط میمونه تست
        البته نمی دونم با قطعه من کار میکنه یا نه ولی فردا عصر تستش میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad1354
          با سلام و خیر مقدم .
          دوست عزیز حتما میشه این کاری رو که میخواهید انجام بدید ولی باید برای ساخت مدارش از کریستال 8 مگ خارجی استفاده کنید و حتما از تایمر و کانتر نیز استفاده کنید تا دقیقا طول هر پالس بصورت واقعی اندازه گیری شود و بعد میتوانید با خیال راحت اونو دوباره ارسال کنید . ولی بحث ما در این تاپیک مربوط به این کار نیست و نیاز به دقت بالائی برای خوندن کدها نداریم و با همین برنامه ای هم که من نوشتم منظور براورده میشود .
          ممنونم که جواب دادید
          چرا کریستال خارجی استفاده کنم؟ چرا 8MHZ ؟ اسیلاتور داخلی میکرو چه مشکلی داره ؟ همه ریموتها 68 بیت ارسال میکنند؟ بدون تایمر و کانتر نمیشه؟ اگر برنامه شما بیتهای آدرس هم دریافت کنه و پورت خروجی هم برای led ir فرستنده تعریف شده باشه بازم نمیتونه بعنوان ریموت یونیورسال عمل کنه ؟ ببخشید زیاد سوالهای بیسوادی پرسیدم چون آماتورم

دیدگاه

خواهش میکنم .کم لطفی نفرمائید منم درحال یادگیری هستم .
            چون برای کارهای دقیق از کریستال خارجی استفاده کنید بهتره و چون اندازه گیری زمان ما در حد میکرو ثانیه هست و میخواهیم از کانتر و تایمر همزمان استفاده کنید، اگه فرکانس انتخابیتون بالاتر باشه بهتره .همه ریموتها 68 بیت ارسال نمیکنند و بعضیهاشون
            82 بیت و یا بیشتر ارسال میکنند . شما با اون برنامه ای که توی چند پست قبل گذاشتم میتونی تعداد بیتها و زمان اونها رو تا 100 بیت ببینی . البته فقط بیتهای زوج اگر خواستی بیتهای فرد رو هم ببینی میتوانی شمارنده رو که من 2 تائی تنظیم کردم به شمارنده یکیی تبدیل کنی . یعنی Step 2 ها را در برنامه حذف کنید .
            وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
            نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

هر چی میتونی کنترل گیر بیار و امتحان کن . این کارو بکن و نتیجه رو با نوع کنترلها گزارش کن
              امرتون اطاعت شد.
              و این هم نتیجه
              اول از همه کنترلهای خونه خودمون رو جمع کردم و با همشون تست کردم، ولی متاسفانه کدهای کنترلهای خونه ما رو آشکار نمیکنه. برای تمام کلیدها، تو هر دوتا خط مینویسه 00.
              عکسهای کنترلهامون رو میذارم.

البته میدونم sony از هیچکدوم از پروتکلهای عمومی استفاده نمیکنه و سیستم کدینگ اختصاصی خودش رو داره.

از جاهای دیگه هم کنترل جمع کردم.سعی کردم از انواع متفاوت باشند.
              نتیجه این شد.

این سری دوم رو خوب تونست بخونه. بجز یکیشون بقیه رو تونست دیکد کنه. و اون برند ، panasonic بود.
              پس تا ایجا نتیجه این شد " برنامه شما تمام کنترکهای جمع آوری شده رو خوند بجز برند sony و panasonic
              البته خودم دستورهای دیکدینگ sony رو دارم.
              منتظرم برنامه ای بنویسید که با کمک اطلاعاتی که برنامتون میده، یه پرت رو خاموش و روشن کنیم.
              لطفا قدم بعدی فقط این باشه!
              پس لطفا برنامه ای بنویسیم ، با اطلاعات کلید که این برنامه میده ، یه پرت رو خاموش و روشن بکنیم.
              تست سخت افزاریش هم با من!
              آخه متاسفانه من برنامه نویسی بلد نیستم :sad:

دیدگاه

قسمت راحتش همین روشن خاموش کردن هستش
                من که هنوز مدارم رو نساختم فردا اگه بشه میسازم و برنامه ای رو که به C تبدیل کردم تست میکنم روش
                فقط من کریستال رو به جای 1 مگ ، 2 مگ در نظر گرفتم

دیدگاه

فردی جان نوشتن برنامه اونم با بیسیک که خیلی ساده است و افراد مبتدی مثل منم میتونن یه کارائی بکنند باهاش .
                  اونم به چشم الان که نه ولی فردا میرم توکارش .حالا فقط یه دونه رله که کمه میتونیم حد اقل چهار کانال براش درنظر بگیریم که ارزش داشته باشه . من فرض رو بر4 کانال میزارم وبرنامشو برای 4 کانال مینویسم .شما هرچندتاشو خواستی استفاده کن. میخوام براش یه دکمه هم در نظر بگیرم که بتونه کد مورد نظرمون رو درحافظه نگه داره و به رله مورد نظر مون فرمان بده . راستی تو میتونی PCB مدارشو تهیه کنی یا نه ؟
                  نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                    فقط من کریستال رو به جای 1 مگ ، 2 مگ در نظر گرفتم
                    اگه داری از کریستال 8 مگ استفاده کن.فکر کنم بهتر باشه .البته من وقتی کریستال 8 مگ داخلی رو فعال میکردم و دیگه توی ترمینال امولاتور چرتو پرت تحویل میداد و قابل خوندن نبود.
                    ضمنا اگه میشه برنامه ای رو که نوشتی بزار تا منم چک کنم ببینم جواب میده یا نه .
                    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

نوشتن برنامه اونم با بیسیک که خیلی ساده است
                      خودم به اندازه کافی دارم خجالت میکشم. شما هم دیگه با این حرفهاتون بیشتر سرافکندم نکنید.من که تو پست اول گفنم تو مبحث میکرو ، آماتورم. توی برنامه نویسی که، حرفش رو هم نزنید.

یه دونه رله که کمه میتونیم حد اقل چهار کانال براش درنظر بگیریم که ارزش داشته باشه
                      باز تک روی کردی؟
                      نقشه صفحه اول رو ببین.
                      من وقتی ، این مدار رو برای روشن و خاموش کردن لامپ اتاقم درست کتم، وقتی داخل قوطی کلید روی دیوار کار گذاشتم، اونجا چهار کاناله بودنش به چه درد من میخوره؟
                      لطفا با tiny13 بنویسید که مدارش کوچیک در بیاد و تو قوطی کلید روی دیوار جابشه.

تو میتونی PCB مدارشو تهیه کنی یا نه ؟
                      آره بابا، دیگه تا این حد هم بوق نیستم!
                      شما برنامه یک کانالش رو با tiny13 بنویسید ، تست سخت افزاریش با کارهای تکمیلیش با من!

دیدگاه

الان تینی 13 رو داری؟ خوش بحالت من که گیرنیاوردم . راستی بسکامت تینی 13 رو داره ؟ چون مال من 12 و 15 و 22 رو داره ولی 13 رو نداره !
                        نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

الان تینی 13 رو داری؟ . راستی بسکامت تینی 13 رو داره ؟ چون مال من 12 و 15 و 22 رو داره ولی 13 رو نداره !
                          آره ، الان 4 تا ازش دارم. بسکامم هم تو Library همین tiny13 رو داره.
                          توصیم رو فراموش نکن!

دیدگاه

می دونم شاید خنده دار باشه ولی من قطعه IR رو مستقیم به برق و میکرو نصب کردم و از خازن ها استفاده نکردم
                            وقتی دکمه ای رو روی کنترل فشار میدم عدد یک یا دو یا 4 فقط بدست میاد
                            خیلی وقت ها هم اصلا نمی خونه و عدد صفر هستش

دیدگاه

سلام
                              شماتیک و برنامه روبزار ببینیم مشکل کار از کجاست
                              علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

شماتیک همونیه که تو صفحه اول هستش ولی با تغییراتی کلی!
                                من یه برد برای کار دیگه ای ساخته بودم بخاطر همین IR رو به پورت B.3 وصل کردم بدون اون خازن ها و ...
                                چون احتمالا اونا برای صاف کردن جریانه و برد من برای قسمت برقش حسابی مایه گذاشته شده و جریانش هم صاف شده
                                من اطلاعاتم رو نتونستم به روی ماک 232 بفرستم چون روی بردم سنسور اثر انگشت به UART وصله (مگا8 )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X