اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در مورد avr

با سلام بر مهندسین عزیز
    من تا حالا با avr کار نکردم و سطح دانشم صفر هست در مورد سیستم میکروکنترلر:
    من دنبال منبع اموزشی به زبان فارسی که روان و ساده توضیح داده باشه و به زبان سی باشه می گردم :اگه فیلم اموزشی باشه چه بهتر :اگه کتاب مرجع هم معرفی کنید هم خیلی عالی میشه!؟؟؟
    در ضمن چند سئوال در مورد سخت افزار مربوط به میکرو کنترلر هم داشتم لطفا راهنمایی کنید!
    فرق بین پراگرامر با برد اموزشی در چی هست؟؟ کدام بهتر هست؟؟
    سپاس

پاسخ : راهنمایی در مورد avr

بهترین منبع توضیحات گرانبهای استاد گرام اوژن کی نژاد در قالب فیلم با حجم کم و کیفیت عالی knowledgeplus.ir

کامپایلر برای ریختن برامه توشت شده شما بر روی میکرو
    برذ اموزشی برای کار با lcd
    7segment
    keypad
    و ...
    به صورت اماده که بر روی برد نصب شده اند
    .The best question deserves a better answer
    =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
    «پناه»می برم «به خدا»
    از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
    محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: چند سئوال دیگه!!!
      1. برد اموزشی را ایا می توان خودمان درست کنیم؟؟(چون قیمت برد اماده اش گران هست!)
      2. فیلم های اموزشی استاد کی نژاد را چند قسمت اش را دیدم:ولی سطح اش یکم بالا هست!!! یعنی توی جزییات نرفته!! من یک فیلمی میخوام که تمام جزییات را توضیح داده باشه!! مثلا کار با برد اموزشی و کار با پراگرمر و کار با محیط کدویژن!! یعنی تمام جزییات را گفته باشه؟؟؟
      3.کتاب مرجع فارسی سراغ دارید؟؟؟ برای انتشارات نص چطوره؟؟برای جناب سپاس یار هست؟؟
      http://www.newkiteshop.com/product_info.php/cPath/47/products_id/454/pname/%D9%85%D8%B1%D8%AC%D8%B9-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%DA%A9%D9%86%D8%AA%D 8%B1%D9%84%D8%B1-AVR
      سپاس

دیدگاه

میتونید کتاب avr علی کاهه هم استفاده کنید.یه سری کد بسکام هم توش هست

دیدگاه

تشکر: کتاب علی کاهه قدیمی هست و زبان اش هم بیسیک هست!!! من بین سی و بیسیک ماندم!!! ولی به نظرم سی بهتر هست!!

دیدگاه

خواهش میکنم دوست عزیز
            شما میتوینید قطعاتتون رو روی برد اموزشی که با نام berd board شناخته میشن سوار کنین و قیمت اون 10 هزار تومنه.
            در ضمن صبر وتلاش بی پایان شما رمز یاد گیری حتمی شماست.
            پیشنهاد بنده به شما در ابتدا فر اگیری زبان c هست که کتاب جعفر نژاد قمی مرجع کاملیه. :agree:
            .The best question deserves a better answer
            =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
            «پناه»می برم «به خدا»
            از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
            محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

آره میشه درست کرد.به نظر من یکی از بهترین فیلم ها همینه.توضیحات در مورد هر بردی مربوط به اون برده اینطور نیست که یه چیز کلی باشه.شما برای شروع از روشن خاموش کردنledشروع کنید به عنوان پروژه اول و بعد تآخیر بده بهش بعد ال سی دی کار کن و....
              بهت پیشنهاد میکنم با کدویزارد کار نکنی اگه می خوای قوی شیبا رجیستر شروع کن.استارت بزن کمکی خواستی تا جایی که بلد باشم کمکت میکنم :applause:

دیدگاه

ممنون دوستان عزیز :nice: چند سئوال دیگه داشتم لطفا راهنمایی کنید!؟
                شما میتوینید قطعاتتون رو روی برد اموزشی که با نام berd board شناخته میشن سوار کنین و قیمت اون 10 هزار تومنه.
                ببخشید:من مبتدی هستم:لطفا بیشتر وارد جزییات بشید:الان منظور شما این هست بستن مدار هایی که به صورت میکرو کنترلر هستند:مثل بستن مدار های انالوگ هست!!! ولی به جای ترانزیستور ما از ای سی مخصوص میکرو استفاده می کنیم!؟؟؟درست گفتم؟؟؟
                یعنی دیگه نیاز به خریدن برد اموزشی نیست دیگه؟؟؟راستی مدار به صورت انالوگ بستم ها :smile:
                پیشنهاد بنده به شما در ابتدا فر اگیری زبان c هست که کتاب جعفر نژاد قمی مرجع کاملیه.
                اوه اوه :جعفر نژاد!!! من رشته ام نرم افزار هست: و کتابش را دارم:جعفرنژاد بیشتر یک مترجم هست تا مهندس :mrgreen: من دنبال یک کتاب avr می گردم!البته من برنامه نویسی ام زیاد خوب نیست!!! و توی دانشگاه چیزی به ما یاد ندادند!! بیشتر توی فاز ++c هستند!

آره میشه درست کرد.به نظر من یکی از بهترین فیلم ها همینه.توضیحات در مورد هر بردی مربوط به اون برده اینطور نیست که یه چیز کلی باشه
                کلا برد ها چه کاربردی دارند!! در هر صورت باید خودمان قطعات را روی برد سوار کنیم که!؟؟
                .شما برای شروع از روشن خاموش کردنledشروع کنید به عنوان پروژه اول و بعد تآخیر بده بهش بعد ال سی دی کار کن و....
                من دنبال چنین برنامه هایی هستم که سبک و راحت باشه ! اگه میشناسید لطفا معرفی کنید!؟ به خاط همین دنبال کتاب می گردم!
                دوستان: من تا حالا پراگرمر ندیدم و کار باهاش را بلد نیستم!! الان من باید چی کار کنم؟؟؟ چه مارکی باید بخرم؟؟؟ از چه ic باید استفاده کنم برای برنامه های سبک مثل بالایی ها؟؟

بهت پیشنهاد میکنم با کدویزارد کار نکنی اگه می خوای قوی شیبا رجیستر شروع کن.استارت بزن کمکی خواستی تا جایی که بلد باشم کمکت میکنم
                دوست عزیز من با همین کد ویژن کار نکردم!! اصلا محیط اش را ندیدم!! بعد شما میگی با رجیستر کار کن!!! تازه صفر کیلومتر هستم ها!!
                سپاس فراوان:دوستان لطفا راهنمایی تان ادامه بدهید!! :cry:

دیدگاه

سلام
                  ببین به این راحتی ها که فکر میکنی نیست
                  که بعد چند روز یا هفته کلی راه بیوفتی
                  معمولا کسانی که وارد میشن حتی اموزش میبینن بعد مدتی زده میشن و ول میکنن
                  چون اولش فکر میکنن خیلی راحته
                  راحت یا سخت بودنش به پشتکار خودت داره
                  حالا یه انرژی بهت میدم
                  من اصلا برق و میکرو جز رشته دانشگاهیم نبوده
                  از صفر شروع کردم
                  و قابل توجه شما زمان زیادی گذشت که کمی از اب گل درام
                  نا امیدت نمیکنم بلکه باید بدونی جریان چیه
                  بخدااااااااااااااااا از ته دلم میگم
                  به هر حال هر کسی نظری داره
                  اگه وضع مالیت خیلی خوبه برای سرگرمی و علاقه میتونی وارد این دنیا بشی
                  اما اگر نه
                  همین جا جای خوبیه برای برگشتن
                  قسم میخورم اگه این همه وقت صرف نمیکردم همین الان بر میگشتنم
                  و حتی همین الانشم قصد برگشت دارم فقط دنبال چند تا مدار مورد نیازمم
                  و برای همیشه خداحافظی میکنم
                  بخدااااااااا بزرگ ترین اشتباه زندگی من وارد شدن به این دنیا بود
                  اولا که پول توش نیست
                  حتی نواوری
                  تو فقط یه بدل سازی که حتی برای بدل سازی هم به مشکل برمیخوری و باید وقت صرف کنی
                  به هر حال من اطلاعات و نظر خودمو دادم
                  و حالا اگه تصمیم خودتو گرفتی که تاثیر بدی رو زمان و عمر خدت بذاری و بعدا پشیمون بشی حرفی نیست

اولا بچسب به زبان سی // که جامع تر و قدرتمند تره
                  به بیسیک اصلا فکر نکن
                  بعدش فکر نکن یادگیریش ساده ست و یکی میاد یه کتاب بهت معرفی میکنه و بعد خوندنش تمام
                  اینقدر جزییات ها و نامفهومی ها برات پیش میاد که زمان میخواد تا کم کم از اب گل درای

و پیشنهادم راجب کتاب
                  هر کتابی تو نت سرچ کردی راجب اموزش بگیر و بخون
                  و نیازی به برد اموزشی نداری
                  باید یه پروگرمر ساده بگیری و برد بورد و ایشی میکرو و ال ای دی
                  از مدار های ساده استفاده کنی و تمرین
                  اولین چشمک زن
                  کتاب تو نت زیاده و تقریبا همه شبیه هم هستن چون ترجمه کتاب های خارجی ها هستن و ما ایرانی ها فقط مصرف کننده اونا هستیم
                  ما جایگاهی نداریم فقط دنبال اونا راه میوفتیم
                  ایران حتی نمیتونه یه مقاومت بسازه
                  یکی ساخته بود که چند کیلو وزن داشت :agree:
                  خدا پدر ادیسون و غیره رو بیامرزه که دنیا رو از تاریکی نجات دادن

حالا اگه میخوای شروع کن و وقت بذار بخون بخون بخون سعی کن اول قبل هر سخت افزاری فقط بخونی و بیشتر اشنا بشی
                  و در اخر
                  به دنیای وقت کشی و عذاب روحی و فقر خوش امدی

دیدگاه

برد های اموزشی خوبیشون اینه که شما دیگه کار سخت افزاری ندارید با یه رابط یا سیم فقط وصل میکنید.اگه وضعت خوبه بگیر نه که فعلا لازم نیست شایدم اصلا لازم نباشه.
                    اینکه پروگرمر ندیدی اینا همش حل میشه اول کار یه نرم افزار پروتئوس نصب کن که خیلی به کمکت میاد تمام برنامه هاتو میتونی اونجا شبیه سازی کنی.
                    برای شروع با mega32 یا16 شروع کن بهتره.
                    من کار با محیط کد ویژن سعی میکنم برات آماده کنم

دیدگاه

ممنون دوست عزیز از راهنمایی تان: اول باید بگم خیلی دل پری داشتی ها!! :cry2: اشک ما را در اوردی!!!!
                      همانطوری که گفتم من خودم رشته ام کامپیوتر هست و میدانم توی این برنامه نویسی چه خبره!! واقعا وحشت ناک هست!! ادم توی سی شارپ هنگ میکنه با اینکه زبانی کاملا شی گرا هست حالا برسه سی که واقعا کدینگ هست!!
                      ولی هدف من تفنن هست و میخوام تا حد کوچکی یک چیزهایی را یاد بگیرم(چون از بچگی عاشق الکترونیک بودم:کلا از مدار بستم خوشم میاد)!!! من نمیخوام وارد بازار کار بشم که شما انجوری گفتی!!
                      و نیازی به برد اموزشی نداری
                      باید یه پروگرمر ساده بگیری و برد بورد و ایشی میکرو و ال ای دی
                      از مدار های ساده استفاده کنی و تمرین
                      اولین چشمک زن
                      دوست عزیز شما به عنوان استاد ما: چه نسخه ای به ما میدی یا هر دوسته دیگه میتونی لطفا راهنمایی کنه!؟؟
                      مثلا یک مدل پراگرم معرفی کنید (لینک بدبد لطفا)+ سایر قطعات مورد نیاز! سون سگمنت و...

برد های اموزشی خوبیشون اینه که شما دیگه کار سخت افزاری ندارید با یه رابط یا سیم فقط وصل میکنید.اگه وضعت خوبه بگیر نه که فعلا لازم نیست شایدم اصلا لازم نباشه.
                      اینکه پروگرمر ندیدی اینا همش حل میشه اول کار یه نرم افزار پروتئوس نصب کن که خیلی به کمکت میاد تمام برنامه هاتو میتونی اونجا شبیه سازی کنی.
                      برای شروع با mega32 یا16 شروع کن بهتره.
                      من کار با محیط کد ویژن سعی میکنم برات آماده کنم
                      ممنون:این ای سی چطوری هاست؟
                      پرتئوس که خودتون می گید: شبیه سازی هست دیگه!!با صد تا ارور!!

سپاس دوستان

دیدگاه

اینم نحوه ی استفاده ی اولیه از کدویژن همین الان آماده کردم غلط نوشتاری چیزی داشت ببخش دیگه ساده ی سادس واسه شروع واست گزاشتم
                        http://uplod.ir/tpjbyojd0re4/به_نام_خدا.pdf.htmکار با پروتئوسم آسونه زیاد سخت نیست. این آی سی یه آی سی خوبه :biggrin:فقط اینو میتونم بگم اگه میخوای بشتر بدونی سرچ کن ولی برای شروع چیز کاملیه

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: ولی لینکی که دادید خراب هست!!
                          راستی کسی نگفت عاقبت چه نوع پراگرمری بگیرم ها:در حد مبتدی!!؟
                          سپاس

دیدگاه

درست شد.

دیدگاه

ممنون: خوب بود :nice:: ولی جا برای توضیح باز هم داشت: این توضیحات برای کدویژن بود!!! برای پراگرمر هم ایا توضیحات وجود داره(تنظمات)؟؟؟
                              بعدش اینکه الان چند بار گفتم کسی پراگرمر سراغ داره معرفی کنه!! انگار نه انگار!! :angry:این ایا خوب هست؟
                              http://iran-micro.com/multi-programmer-%D9%85%D8%AF%D9%84-0211-p-6284.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X