اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

propeller clock ( ساعت گردون )

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : propeller clock ( ساعت گردون )

جسارتا مقاومت پول پ پایه ریست و همینطور برنامتون رو هم چک کنین و فیوز بیتهای Watch dog و Brownout رو در صورت فعال بودن غیر فعال کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid sh
      جسارتا مقاومت پول پ پایه ریست و همینطور برنامتون رو هم چک کنین و فیوز بیتهای Watch dog و Brownout رو در صورت فعال بودن غیر فعال کنین
      ممنون از راهنماییتون با تغییر فیوز بیت ها مشکل تا حد خیلی زیادی حل شد
      خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
      [hr]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امین غفاری
        :cry: دوستان من برای برق رسانی به قسمت متحرک از روش القاء استفاده کردم ولی این روش وقتی موتور رو روشن می کنم و مدار شروع به چرخش می کنه باعث ریست شدن مدام میکرو میشه و نویز میندازه :angry: برای از بین بردن اثرش زیر برد رو کاملا با یه لایه فویل پوشوندم اما انگار نه انگار از دوستان کسی پیشنهادی برای از بین بردن این نویز داره :rolleyes:
        اعصابم رو خورد کرده این پروژه از اول ترم منو مشغول خودش کرده هر روز هم یه ادا در می آره
        سلام
        آقا اگه ممکنه در مورد روش القا کمی توضیح بده.ممنون.
        انسان شکست نمی خورد بلکه ناامید می شود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد فزونی
          سلام
          آقا اگه ممکنه در مورد روش القا کمی توضیح بده.ممنون.
          خب تو این روش مثل ترانسفورماتور از دو سیم پیچ استفاده می کنیم که نوسانات جریان در سیم پیچ اولیه باعث به وجود آمدن یه میدان متناوب میشه که این میدان در سیم پیچ ثانویه ولتاژی رو القاء می کنه ما در این مورد چون هسته ای نداریم پس یا سیم پیچ دارای هسته نیست پس اندوکتانس پایین می آد که باعث بالا رفتن جریان در سیم پیچ میشه لذاما برای بالا نگه داشتن اندوکتانس فرکانس رو بالا می بریم که این خودش هم در کاهش جریان و بالا بردن ولتاژ القایی موثر هست
          نمی دونم توضیحات کافی بود یا نه
          خداوند بی نهایت است اما به قدر نیاز تو فرود می آید ، به قدر آرزوی تو گسترده می شود و به قدر ایمان تو کارگشاست.
          [hr]

دیدگاه

مجله الکتور تو آخرین شماره امسالش یدونه از این تابوهای گردان درست کرده بود سرچ کنید و دانلود کنید شاید مفید باشه
            کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
            ولتر

دیدگاه

خب تو این روش مثل ترانسفورماتور از دو سیم پیچ استفاده می کنیم که نوسانات جریان در سیم پیچ اولیه باعث به وجود آمدن یه میدان متناوب میشه که این میدان در سیم پیچ ثانویه ولتاژی رو القاء می کنه ما در این مورد چون هسته ای نداریم پس یا سیم پیچ دارای هسته نیست پس اندوکتانس پایین می آد که باعث بالا رفتن جریان در سیم پیچ میشه لذاما برای بالا نگه داشتن اندوکتانس فرکانس رو بالا می بریم که این خودش هم در کاهش جریان و بالا بردن ولتاژ القایی موثر هست
              نمی دونم توضیحات کافی بود یا نه
              مرسی.
              میشه یه خورده عملی تر بگی مثلا شماتیکی فرمولی چیزی و اینکه چقدر برد داره این کار

دیدگاه

من الان این پروژه رو کامل کردم و دارم یه فایل آموزشی تهیه می کنم انشاالله هر وقت کامل بشه می زارم تو اون مفصلا توضیح میدم ولی این روشی که من استفاده کردم فکر نکنم برد زیادی داشته باشه ( امتحان نکردم ولی فکر نکنم بیشتر از دو یا سه سانت بیشتر جواب بده ) :rolleyes:
                [hr]

دیدگاه

اونا نه به درد می خورن نه با AVR انجام شدن
                  سلام جناب غفاری عزیز :

بنده قبلاً اینکارو انجام دادم ... با AVR هم هست ...

تمام آموزشهای لازم + عکسها + فیلمی از عملکرد اونو در سایت www.wle.ir/forum قرار دادم ( البته برای کسانی که هنوز با این پروژه آشنایی ندارند )

در اونجا :

تمام مراحل ساخت و روشهای پایه برای برنامه نویسی اون

و همچنین

روش ساخت ترانس القایی برای این پروژه

و فیلمی از عملکرد مدار خودم قرار دادم که میتونید از آدرسهای زیر ببینید یا دانلود کنید .

برای کسب اطلاعات کاملتر ، این لینکها رو دنبال کنید :

آموزش ساخت تابلوی چرخان فقط با 7 عدد LED
                  لینک : http://www.wle.ir/forum/showthread.php?tid=35

سوالات و مباحث مربوط به ساخت تابلو چرخان
                  لینک : http://www.wle.ir/forum/showthread.php?tid=39

برقرسانی به تابلوی چرخان به روش ساخت ترانس القائی
                  لینک : http://www.wle.ir/forum/showthread.php?tid=53

پرسش و پاسخ در خصوص موضوع ترانس القائی برای تابلوی چرخان
                  لینک : http://www.wle.ir/forum/showthread.php?tid=54

کلیپ ساعت چرخان عقربه ای ساخته شده توسط خودم
                  لینک : http://www.wle.ir/forum/showthread.php?tid=205

اگه نرم افزار هم برای تولید کد مخصوص همین نوع تابلوهای چرخان خواستید ، بفرمایید تا براتون بفرستم ....

موفق باشید
                  بر زنده باد گفتن این مردم خوش گریز

دل بر مَنه که یک تنه در سنگرت کنند ...

دیدگاه

با تشکر فراوان از دوست عزیزم Pixar من این پروژه رو کامل کردم و نمرش رو هم گرفتم ( 20 شدم :mrgreen اما چون سرعت اینترنتم پایین هستش هنوز موفق نشدم تو سایت بزارم حتما سعی می کنم تا چند روز دیگه کل اطلاعاتی که دارم رو اینجا بزارم :nerd:
                    راستی داشتم تو نت ول می گشتم :mrgreen: به این برخوردم گفتم بزارم شاید مفید باشه
                    http://www.luberth.com/analog.htm
                    [hr]

دیدگاه

با تشکر فراوان از دوست عزیزم Pixar من این پروژه رو کامل کردم و نمرش رو هم گرفتم ( 20 شدم :mrgreen اما چون سرعت اینترنتم پایین هستش هنوز موفق نشدم تو سایت بزارم حتما سعی می کنم تا چند روز دیگه کل اطلاعاتی که دارم رو اینجا بزارم :nerd:
                      راستی داشتم تو نت ول می گشتم :mrgreen: به این برخوردم گفتم بزارم شاید مفید باشه
                      http://www.luberth.com/analog.htm
                      دیدم ... فقط عکس ازش گذاشته بود . اما جالب بود . تقریباً مثل نمونه ای بود که من ساختم . فقط نمیدونم برنامه اش چرا اینهمه ایراد داشت ! البته با یه کامپایلر دیگه نوشته شده بود . اما به هر حال ، توی دستوراتش ، یه جاهایی ایراد داشت !

oo:

دیدگاه

سلام.
                        آقا چی شد بلاخره, پروژه رو میزاری , نمی رازی, پشیمون شدی, سرت شلوغه , چطوریه ...
                        ما که همچنان منتظریم... :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میلاد فزونی
                          سلام.
                          آقا چی شد بلاخره, پروژه رو میزاری , نمی رازی, پشیمون شدی, سرت شلوغه , چطوریه ...
                          ما که همچنان منتظریم... :mrgreen:
                          تو صفحه اول یه مقداریش رو گذاشتم ولی بازم کاملش می کنم
                          شرمنده اگه دیر شد :redface:
                          [hr]

دیدگاه

از دوستان و اساتید کسی نظر نداره من مشتاقانه منتظر اینم که ببینم نظر شما در مورد این پروژه چیه ؟
                            نقدی ، پیشنهادی . . .
                            [hr]

دیدگاه

سلام :

آیا موفق شدی ساعت آنالوگ هم روی اون نمایش بدی یا نه هنوز ؟

من دارم مدار خودمو تکمیل میکنم ... براش ریموت کنترل ، سنسور دما هم گذاشتم و فقط مونده ساخت PCB و تلفیق این بخشها در مدار اصلی پروژه ...

ضمناً عکسهایی که شما از مدار ساخته شدهء خودت توی صفحهء اول همین تاپیک گذاشتی ، غیر از یکیشون ، بقیه باز نمیشن !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Pixar
                                سلام :

آیا موفق شدی ساعت آنالوگ هم روی اون نمایش بدی یا نه هنوز ؟

من دارم مدار خودمو تکمیل میکنم ... براش ریموت کنترل ، سنسور دما هم گذاشتم و فقط مونده ساخت PCB و تلفیق این بخشها در مدار اصلی پروژه ...

ضمناً عکسهایی که شما از مدار ساخته شدهء خودت توی صفحهء اول همین تاپیک گذاشتی ، غیر از یکیشون ، بقیه باز نمیشن !
                                اول یه معذرت برای اینکه می خواستم این توضیحات رو تو سایتی که شما معرفی کردین بزارم ولی نشد :redface:
                                ساعت آنالوگ رو نشون میده ولی هنوز مشکلش رو حل نکردم مشغول امتحانات هستم و بعدن شاید رو این پروژه بیشتر کار کنم به جای تک رنگ RGB کار کنم و SMD ولی نمیدونم همچی که این رو ساختم و نمرش رو گرفتم کل جذابیتش از بین رفت و الان دستم نمی ره کار کنم :surprised:
                                ولی هر تغییری بدم حتما در اینجا می زارم دوستان هم استفاده کنن :rolleyes:
                                عکس ها رو هم دوباره پ می کنم
                                [hr]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X