اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

نوشته اصلی توسط zebelxan نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    تا دیشب هیچ مشکلی نبود و دستگاه عالی کار میکرد

این مشکل از دیشب که دستگاه رفته رو حالت هچر شروع شده. سیمهارو هم چک کردم مشکلی نیست. بیشتر پرش روی رطوبت هست و بدبخت رله رطوبت و البته دستگاه بخار سرد دارن دیوونه میشن!!!

مصادف بودن این مشکل با تغییر فاز دستگاه(از ستر به هچر) من رو یکم به شک انداخته بررسی میکنم و نتیجه رو همینجا میگم.
    شایدم اتفاقی هست و ربطی به هچر نداشته باشه نمیدونم.
    سلام
    من قبلا مدار درایور رو با اسپری جلا اب بندی میکردم همین مایع باعث میشد ارتباط بین پایه های ای سی و سوکتش ضعیف بشه و ارور سنسور بده
    اونارو تمیز کردم و مدار رو با چسب حرارتی اب بندی میکنم هیچ مشکلی ندارم دیگه .

دیدگاه

درود بر شما، جناب من نهایتا یه بخور سرد جایگزین ظرف آب و فن کردم، کشکل روطوبت حل شد،
      فقط مشکلی که بوجود میاره اینه که وقتی اواسط کار رطوبت پایین میاد و رطوبت ساز روشن میشه، دما به شدت افت میکنه، در حدود 1.5 درجه
      که این میزان هم نگران کننده ست، و هم تا دما بیاد دوباره بالا، مدت زیادی طول میکشه و Emg هشدار میده، یعنی یکی باید پای دستگاه بشینه!
      مشکل دوم هم اینکه من برای حرارت از لامپ استفاده کردم که ملایم بیاد بالا، ولی با این حال خیلی زود افت و خیز دما وجود داره و لامپ مرتبا خاموش و روشن میشه، تقریبا هر دقیقه یک بار یا حتی بیشتر
      من عکسای دستگاهم گذاشتم، لوله ی خروج بخار داخل دستگاه مشخصه در عکس سوم.
      اگه عکس بهتر لازم بود بگید بذارم.
      (ضمنا تخمهایی که توی دستگاهه صرفا تستی بود، از توی یخچال برداشتم )

دیدگاه

سلام ووقت بخیر
        میشه به جای رله از ترایاک استفاده کرد؟
        و اینکه سنسور sht 2x نمیشه استفاده کرد؟
        جدیدترین ویرایش توسط behnammasoom; ۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۰۲/۳۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali573381 نمایش پست ها
          سلام
          من قبلا مدار درایور رو با اسپری جلا اب بندی میکردم همین مایع باعث میشد ارتباط بین پایه های ای سی و سوکتش ضعیف بشه و ارور سنسور بده
          اونارو تمیز کردم و مدار رو با چسب حرارتی اب بندی میکنم هیچ مشکلی ندارم دیگه .
          من هم تمام سیمها رو بررسی کردم و ............ ولی مشکل همچنان پابرجا بود
          چون این مشکل دقیقا با تغییر حالت دستگاه از ستر به هچر شروع شده بود از تنظیمات دوباره دستگاه رو روی ستر گذاشتم (طول دوره رو زیاد کردم که دستگاه اتوماتیک تغییر نده به هچر و چون در روز 19 بودم مقدار دما و رطوبت رو در همان حالت ستر تغییر دادم)

مشکل به طور کلی برطرف گردید.

برنامه دستگاه من ورژن 1.5.3 هست. نمیدونم همچین چیزی برای کسی پیش اومده یا نه امیدوارم اگر یک باگ نرم افزاری باشه آقا محمد در ورژن 1.6.2 برطرف کرده باشند شاید هم مشکل از نحوه پروگرام کردن یا تنظیم فیوز بیت ها باشه. فعلا که آقا محمد نیستن و باید منتظر بشیم که ایشون بیان و بررسی کنن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها
            اومدم این همه نوشتم این pc لعنتی هنگ کرد همش پرید...
            اشکال نداره منم دوباره می نویسم تا چش این pc در بیاد
            داشتم می گفتم که بلاخره ورژن 1.6.2 اماده شد...
            اول از همه تشکر ویژه دارم از کاربر گرامی mamal1377 که واقعا در تست و رفع ایراد برنامه کمک بزرگی به من کردند
            .
            دلیل اینکه از ورژن 1.5.3 یهو پریدیم به 1.6.2 بر می گرده به پشت پرده که هی ایراد جزئی رفع شده و برنامه برای تست فرستاده شده و ... البته امکاناتی هم بهش اضاف شده...
            تغییرات هم در برد بوده و هم برنامه ولی تغییرات برد جزئی هست یعنی برنامه 1.6.2 سازگار با کلیه سخت افزار های ورژن پایین تر هم هست...
            تغییرات برنامه:
            1-منوی انتخاب نوع کنترل موتور اضاف شده که در این منو می تونید میکرو سوئیچ و یا سنسور مادون قرمز رو انتخاب کنید
            بازم می گم اگر عملکرد سنسور های مادون قرمز رو درک کنید می بینید که چقدر روش دقیقی هست...
            و هستن کسایی که نگران حذف این روش در اپدیت های بعدی بودن که هی گوش زد می کردن که آره مهندس این روش حذف نشه ها خیلی روش دقیقیه
            تنها نکته ای که در سنسور های مادون قرمز هست اینه که گیرنده رو باید به طور کامل از نور محیط ایزوله کنید و تا جایی که امکان هست حدودا یه دو سانتی فرو کنید داخل یه استوانه ای به قطر همون سنسور مادون گیرنده ... فرستنده نمی خواد از نور محیط ایزوله بشه

2-مشکل ذخیره ساعت بود که سعی کردیم با روش [هر نیم ساعت ذخیره شدن] تا حدودی این مشکل را بر طرف کنیم و ساعت در XX:00:00 و هم در XX : 30 : 00 ذخیره خواهد شد...
            3-با نگه داشتن کلید up (حدودا ده ثانیه )در منوی اصلی می تونید دستگاه را از وضعیت ستر به هچر ببرید و بالعکس...
            4- رفع ایرادات جزئی و همینطور اصلاح و اضافه کردن جزئیاتیی جدید که به عملکرد بهتر مدار و بالا بردن راندمان کمک خواهد کرد این نکته رو دوستانی که قبلا با ورژن های قبلی کار کرده اند در صورت استفاده از این ورژن به مرور زمان تغییرات را احساس خواهند کرد
            و ...

داخل فایل دانلودی هم توضیحاتی به صورت عکس هست حتما مطالعه بفرمایید...
            اما کسانی که می خوان از اداپتور سوئیچینگ استفاده کنن اون دو تا دیودی که در عکس زیر میبینید به جای دیود سیم معمولی وصل کنید و اتصال کوتاه کنید (عکس زیر)حداقل امپر اداپتور هم یک امپر باشد یعنی دوازده ولت یک امپر وصل کنید به برد کفایت می کند

در صورتی که از ترانس استفاده می کنید حتما اون دو تا دیود رو وصل کنید
            نوع رله ها را از نوع تیانبو ده آمپر و یا 7 امپر با ولتاژ 12 ولت انتخاب کنید
            خازن های خروجی رله ها را (کنار ترمینال ها خازن های قرمز) از نوع پلی استر یک کیلو ولت یا دو کیلو ولت انتخاب کنید مقاومت های کنار خازن ها هم یک وات هستن -بقیه مقاومتها یک چهارم وات هستن
            خازن های قبل رله ها با رنگ زرد را از نوع mkt و با ولتاژ 100 یا 63 ولت انتخاب کنید...
            این برد نیمه صنعتی هست و صرفا برای استفاده خانگی و غیر تجاری طراحی شده است در صورتی که به صورت تجاری می خواهید از این برد استفاده کنید لطفا برد مخصوص خودتون رو بزنید
            هر گونه مسئولیت استفاده به صورت تجاری از این برد بر عهده خود شما خواهد بود...
            استفاده تجاری تنها با تغییر و مقاوم سازی برد در برابر نویز بلامانع است...
            لیست قعات رو می توانید از فایل راهنمای pcb در بیارید...
            حتما فایل تاکید شده در داخل فایل دانلودی رو مطالعه بفرمایید...
            ترمینال مخابراتی T2 در برد جای ds18b20 بود که بنا به صلاح دید کنار گذاشته شد
            درایور که متشکل از سنسور SHT1X و میکرو کنترلر مگا هشت هست به سوکت SHT DRIVER بر روی برد نصب می شود اطلاعات لازم در داخل فایل موجود است
            از سنسور های SHT10 و SHT11 و SHT15 از هر کدام که بخواهین می تونید استفاده کنید...
            کنترل موتور چپ گرد راستگرد نیست و موتور تنها به روش پیستونی و با یک رله کنترل می شود لذا قبل از ساخت برد حتما به این نکته توجه کنید...
            و...

یادم رفت بگم برد درایور هم یه جزئی تغییر داده شده است گفتم که بدونید...

دانلود ورژن 1.6.2

موفق و موید باشید...
            سلام ووقت بخیر
            میشه به جای رله از ترایاک استفاده بشه
            سنسور sht 2x نمیشه استفاده کرد؟
            سنسور
            DS18B20 کلا حذف شده؟ امکان اضافه کردنش نیست؟
            جدیدترین ویرایش توسط behnammasoom; ۱۸:۵۲ ۱۳۹۸/۰۲/۳۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shayan.ebad نمایش پست ها
              درود بر شما، جناب من نهایتا یه بخور سرد جایگزین ظرف آب و فن کردم، کشکل روطوبت حل شد،
              فقط مشکلی که بوجود میاره اینه که وقتی اواسط کار رطوبت پایین میاد و رطوبت ساز روشن میشه، دما به شدت افت میکنه، در حدود 1.5 درجه
              که این میزان هم نگران کننده ست، و هم تا دما بیاد دوباره بالا، مدت زیادی طول میکشه و Emg هشدار میده، یعنی یکی باید پای دستگاه بشینه!
              مشکل دوم هم اینکه من برای حرارت از لامپ استفاده کردم که ملایم بیاد بالا، ولی با این حال خیلی زود افت و خیز دما وجود داره و لامپ مرتبا خاموش و روشن میشه، تقریبا هر دقیقه یک بار یا حتی بیشتر

http://uupload.ir/files/gtub_screens...ideoplayer.png
              سلام دوست عزیز شما برای دستگاه ای که این اندازه هست نباید از لامپ استفاده کنید .یه المنت میله ای 300 وات براتون کافیه در ضمن باید از فنی استفاده کنید که دورش مناسب باشه و باد رو به خوبی در محفظه کابین به چرخش د بیاره و این فنی که استفاده کردن صرفا برای کامپیوتر هست و دور زیادی نداره

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط behnammasoom نمایش پست ها
              سلام ووقت بخیر
              میشه به جای رله از ترایاک استفاده بشه
              سنسور sht 2x نمیشه استفاده کرد؟
              سنسور
              DS18B20 کلا حذف شده؟ امکان اضافه کردنش نیست؟
              سلام دوست من در چندین ورژن قبل دیگه سنسور sht 20 که دوستان با درایورش مشگل داشتن کنار گذاشته شود .
              و همچنین سنسور 18b20 بخاطر کاهش فضای خالی برای تغیراتی اعم از ذخیره شودن ساعت در ایپرم و اضافه شودن امکان کنترل راک توسط میکرو سویچ از برنامه حذف شود .
              اگر برای شما ذخیره شودن ساعت مهم نیست میتونی از ورژن قبلی که در ان سنسور دما 18B20 هم وجود داره استفاده کنید

دیدگاه

سلام دوست من به نظر بنده بهتره لوله بخارسازو بالاتر بزاری و جلوی لوله بخارساز هیترتو تعبیه کنی تا بلافاصله بعد ار ورود بخار سرد به دستگاه گرم بشه تا شوک حرارتی بوجود نیاد.
                همانطور که دوستمون گفتن از یه هیتر مدادی 300 یا 500 وات با دیمر استفاده کن چون دستگاهت واسه یه لامپ بزرگه
                در ضمن میشه مشخصات موتورتو واسه من بفرستی و اینکه از اتصالش به رک ها عکس بندازی
                ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط shayan.ebad نمایش پست ها

http://uupload.ir/files/gtub_screens...ideoplayer.png
                سلام دوست من به نظر بنده بهتره لوله بخارسازو بالاتر بزاری و جلوی لوله بخارساز هیترتو تعبیه کنی تا بلافاصله بعد ار ورود بخار سرد به دستگاه گرم بشه تا شوک حرارتی بوجود نیاد.
                همانطور که دوستمون گفتن از یه هیتر مدادی 300 یا 500 وات با دیمر استفاده کن چون دستگاهت واسه یه لامپ بزرگه
                در ضمن میشه مشخصات موتورتو واسه من بفرستی و اینکه از اتصالش به رک ها عکس بندازی
                ممنون

دیدگاه

سلام خدمت اساتید و دوستان بنده تازه ه این تاپیک امدم ممنون از زحمات تان
                  جدیدترین ویرایش توسط alirezakoleini3@gmail.com; ۲۰:۰۹ ۱۳۹۸/۰۳/۰۳.

دیدگاه

سلام یک سوال فنی
                    درباره برد سنسور sht1x ایا نوع برد فرق داره چند نوع بود توی فروشگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alirezakoleini3@gmail.com نمایش پست ها
                      سلام یک سوال فنی
                      درباره برد سنسور sht1x ایا نوع برد فرق داره چند نوع بود توی فروشگاه
                      سلام فقط جای پایه ها عوض میشه
                      همین

دیدگاه

یک مسئله ذهنم رو مشغول کرده دکمه های تنضیمات در فایل دانلودی نبود
                        کجا وصل میشن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alirezakoleini3@gmail.com نمایش پست ها
                          یک مسئله ذهنم رو مشغول کرده دکمه های تنضیمات در فایل دانلودی نبود
                          کجا وصل میشن
                          دوست عزیز روی برد اصلی جای سه عدد میکروسویچ به صورت پین هدر هست که شما با سیم میکرو سویچ ها رو به بردتون وصل کنید .

دیدگاه

سلام خدمت مهندسین عزیز
                            دلیل به هم ریختگی lcd بعد از روشن شدن چی میتونه باشه؟
                            جدیدترین ویرایش توسط mostafa13677; ۰۲:۰۴ ۱۳۹۸/۰۳/۰۶.

دیدگاه

مهندس رمز فایل برای اپلود چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa13677 نمایش پست ها
                                سلام خدمت مهندسین عزیز
                                دلیل به هم ریختگی lcd بعد از روشن شدن چی میتونه باشه؟
                                ایا به مدار چیزی وصل کردین مثل موتور یا المنت ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X