اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

نوشته اصلی توسط HAMED142 نمایش پست ها
    سلام . مسیر برد اصلی تا درایور رو چک کنید و اگر اتصالات برقرار بود میکرو اتمگاه هشت رو مجدد پروگرام کنید
    مهندس سه تا سیمو چک کردم درست وصلن ، اتصالات خود سنسور به برد درایورم چک کردم درسته و میکروهارم دوباره با 8 مگاهرتز پروگرام کردم فرقی نکرد...

و البته وقتی سه تا سیم وصلن ال ای دی پاور روی برد درایور یه سره روشنه ولی وقتی سیم مربوط به 5ولت درایورو قطع میکنم ال ای دی پاورش چشمک زن میشه ولی در هر دو صورت ارور رو میده

درضمن ال ای دی بالا سمت راست atmega8 اصلا روشن نمیشه
    ال ای دی پاور روی برد اصلیمم خاموشه
    و ال ای دی سه پایمم رنگش قرمزه
    اینم بگم دیروز یبار شانسی ال ای دی سه پایم سبز شد و یه دمای 60 درجم نشوت داد ولی بعد چند دیقه دوباره دما و رطوبتو صفر نشون داد و ارور داد و ال ای دی سه پایمم دیگه سبز نشده تا حالا...

یه چیز دیگه اینکه اولین باری که atmega8 رو پروگرام کردم تو نرم افزار پروگرامر اشتباها بجای atmega8 گزینه atmega32 بود ممکنه atmega8 آسیب دیده باشه؟ البته چون کلا ال ای دی پاور برد درایورم چشمک نمیزنه و همیشه یه سره روشنه فک نکنم عیب مال atmega8 باشه فک میکنم مشکل از یجای مداره... نه؟

اینم عکس بردم:

راسی مهندس برنامه سی قاطی فایلا نبود میتونید برام بفرسید میخوام اگه بشه برنامه نویسیشو یاد بگیرم؟
    جدیدترین ویرایش توسط مستان; ۱۷:۱۳ ۱۳۹۸/۰۴/۲۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مستان نمایش پست ها
      مهندس سه تا سیمو چک کردم درست وصلن ، اتصالات خود سنسور به برد درایورم چک کردم درسته و میکروهارم دوباره با 8 مگاهرتز پروگرام کردم فرقی نکرد...

و البته وقتی سه تا سیم وصلن ال ای دی پاور روی برد درایور یه سره روشنه ولی وقتی سیم مربوط به 5ولت درایورو قطع میکنم ال ای دی پاورش چشمک زن میشه ولی در هر دو صورت ارور رو میده

درضمن ال ای دی بالا سمت راست atmega8 اصلا روشن نمیشه
      ال ای دی پاور روی برد اصلیمم خاموشه
      و ال ای دی سه پایمم رنگش قرمزه
      اینم بگم دیروز یبار شانسی ال ای دی سه پایم سبز شد و یه دمای 60 درجم نشوت داد ولی بعد چند دیقه دوباره دما و رطوبتو صفر نشون داد و ارور داد و ال ای دی سه پایمم دیگه سبز نشده تا حالا...

یه چیز دیگه اینکه اولین باری که atmega8 رو پروگرام کردم تو نرم افزار پروگرامر اشتباها بجای atmega8 گزینه atmega32 بود ممکنه atmega8 آسیب دیده باشه؟ البته چون کلا ال ای دی پاور برد درایورم چشمک نمیزنه و همیشه یه سره روشنه فک نکنم عیب مال atmega8 باشه فک میکنم مشکل از یجای مداره... نه؟

اینم عکس بردم:

راسی مهندس برنامه سی قاطی فایلا نبود میتونید برام بفرسید میخوام اگه بشه برنامه نویسیشو یاد بگیرم؟
      سلام
      برنامه به زبان بیسیک هست و داخل فایل دانلودی قرار داده شده است...
      اینکه ال ای دی وضعیت روشن نمی شود نشان میدهد که میکرو مگا هشت به احتمال زیاد یا پروگرام نشده و یا فیوز بیت ها اشتباه است
      لطف کنید یک برنامه ساده چشمک زن برای atmega 8 دانلود کنید و از پروگرام شدن میکرو مطمئن بشید...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دانلود ورژن 1.6.6
      علت آپدیت :
      رفع مشکلات مربوط به عدم ذخیره سازی ساعت و همینطور عدم تنظیم ساعت...
      توجه کنید که برد همان برد ورژن 1.6.3 بوده و تغییری داده نشده است
      و تنها برنامه برد اصلی ویرایش شده است...
      با تشکر از آقا محمد عزیز که در رفع باگ ها کمک کردند...
      دانلود ورژن 1.6.6
      برد جوجه کشی:
      مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
      این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
      برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام
        با توجه به این که قیمت sht10 خیلی گرون شده (حدود 100 تومن) یه سنسور جدید هست به اسم aht10 که جدیدا فروشگاه سایت موجود کرده که دقت خیلی بالایی داره و قیمتشم 24 تومنه اگه امکان استفاده از این سنسور وجود داشته باشه خیلی عالی میشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ry.mohammad نمایش پست ها

دانلود ورژن 1.6.6
          علت آپدیت :
          دانلود ورژن 1.6.6
          سلام و خسته نباشید آقا محمد عزیز
          من یک دوره رو با ورژن 1.6.3 تموم کردم تنها مشکل موجود در تاریخ بود که عقب می موند و هر چند روز یه بار دوباره تنظیم میکردم
          و یه پیشنهاد: در صورت امکان یک دکمه هم برای حرکت موتور درنظر بگیرید که در مواقع نیاز بشه موتور رو حرکت داد چون با شروع هچر راکها در همان زاویه فعلی (-40 یا +40) باقی می مونند.(البته از طریق سیم کشی میشه یک دکمه جداگانه قرار داد که من خودم از این روش استفاده کردم ولی فک می کنم اگه از خود برنامه قرار بدید بهتر باشه)

و یه سوال اینکه امکان داره در برنامه نویسی کنترل دما از روش pid استفاده کنید؟

سپاس.
          جدیدترین ویرایش توسط zebelxan; ۱۹:۳۳ ۱۳۹۸/۰۴/۲۸.

دیدگاه

داداش رمزش اگه می تونی بگو ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zebelxan نمایش پست ها
              سلام و خسته نباشید آقا محمد عزیز
              من یک دوره رو با ورژن 1.6.3 تموم کردم تنها مشکل موجود در تاریخ بود که عقب می موند و هر چند روز یه بار دوباره تنظیم میکردم
              و یه پیشنهاد: در صورت امکان یک دکمه هم برای حرکت موتور درنظر بگیرید که در مواقع نیاز بشه موتور رو حرکت داد چون با شروع هچر راکها در همان زاویه فعلی (-40 یا +40) باقی می مونند.(البته از طریق سیم کشی میشه یک دکمه جداگانه قرار داد که من خودم از این روش استفاده کردم ولی فک می کنم اگه از خود برنامه قرار بدید بهتر باشه)

و یه سوال اینکه امکان داره در برنامه نویسی کنترل دما از روش pid استفاده کنید؟

سپاس.
              سلام
              اولش من از شما یه سوال بپرسم
              شما از روش میکروسوئیچ برای موتور استفاده می کنید؟
              اگر آره روش میکروسوئیچ اوکی شده؟مشکلی که نداره؟
              برای حرکت موتور میشه یه کاری کرد...
              استفاده از روش pid با رله نمیشه
              تازه اگر بر فرض تریاک کار گذاشتیم نهایتا در موقع نزدیک شدن به محدوده نهایتا میشه در یک بازه زمانی یک ثانیه روشن و یک ثانیه خاموش کرد...

نوشته اصلی توسط mushroom نمایش پست ها
              داداش رمزش اگه می تونی بگو ممنون
              ورژن های قبلی از دسترس خارج میشن
              ورژن جدید رو دانلود کنید
              دانلود ورژن 1.6.6
              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                برنامه به زبان بیسیک هست و داخل فایل دانلودی قرار داده شده است...
                اینکه ال ای دی وضعیت روشن نمی شود نشان میدهد که میکرو مگا هشت به احتمال زیاد یا پروگرام نشده و یا فیوز بیت ها اشتباه است
                لطف کنید یک برنامه ساده چشمک زن برای atmega 8 دانلود کنید و از پروگرام شدن میکرو مطمئن بشید...

دانلود ورژن 1.6.6
                علت آپدیت :
                دانلود ورژن 1.6.6

مهندس مژده بده اکی شد.
                مشکل مال پروگرم نکردن صحیح بنده بود باید ببخشید
                من چون تازه این پروگرمرو خریده بودم نمیدونسم باید بعد از تنظیم فیوزبیتها تو نرم افزار prog isp گزینه write رو بزنم تا بریزه واعمال کنه به میکرو ، فک میکردم با زدن گزینه auto تنظیم فیوزبیتها هم ریخته میشه رو میکرو که نمیشد بخاطر همین مشکل درست کرده بود و با یه سرچ ساده پروگرم کردن صحیحو تو نت دیدم و حل شد الانم همه چیز اکیه...

واقعا بابت پاسخ های صبورانتون تشکر میکنم اگه شما جواب نمیدادید شاید مشکل حل نمیشد.
                خدا خیرتان دهاد...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر اقا نمایش پست ها
                  سلام
                  با توجه به این که قیمت sht10 خیلی گرون شده (حدود 100 تومن) یه سنسور جدید هست به اسم aht10 که جدیدا فروشگاه سایت موجود کرده که دقت خیلی بالایی داره و قیمتشم 24 تومنه اگه امکان استفاده از این سنسور وجود داشته باشه خیلی عالی میشه
                  سلام
                  سنسور ها در طولانی مدت خودشون رو نشون می دند نمی دونم این سنسور در مدت طولانی دچار مشکل میشه یا نه...

نوشته اصلی توسط مستان نمایش پست ها
                  مهندس مژده بده اکی شد.
                  مشکل مال پروگرم نکردن صحیح بنده بود باید ببخشید
                  من چون تازه این پروگرمرو خریده بودم نمیدونسم باید بعد از تنظیم فیوزبیتها تو نرم افزار prog isp گزینه write رو بزنم تا بریزه واعمال کنه به میکرو ، فک میکردم با زدن گزینه auto تنظیم فیوزبیتها هم ریخته میشه رو میکرو که نمیشد بخاطر همین مشکل درست کرده بود و با یه سرچ ساده پروگرم کردن صحیحو تو نت دیدم و حل شد الانم همه چیز اکیه...

واقعا بابت پاسخ های صبورانتون تشکر میکنم اگه شما جواب نمیدادید شاید مشکل حل نمیشد.
                  خدا خیرتان دهاد...
                  بلاخره مشکلتون حل شد...
                  یعنی یه جایی سوتی دادین که فکر جنم بهش نمی رسید
                  برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

,والا بخدا،

آخه یه سی دی همراه این پروگرمر اروند گذاشتن که یه پی دی اف راهنما داره ولی درست توضیح نداده و گنگه آخر سر رفتم تو نت تا توضیح کاملو گرفتم...

به هرحال خداروشکر و از شما هم ممنون...
                    جدیدترین ویرایش توسط مستان; ۰۱:۵۸ ۱۳۹۸/۰۴/۲۹.

دیدگاه

سلام
                      اولش من از شما یه سوال بپرسم
                      شما از روش میکروسوئیچ برای موتور استفاده می کنید؟
                      اگر آره روش میکروسوئیچ اوکی شده؟مشکلی که نداره؟
                      برای حرکت موتور میشه یه کاری کرد...
                      استفاده از روش pid با رله نمیشه
                      تازه اگر بر فرض تریاک کار گذاشتیم نهایتا در موقع نزدیک شدن به محدوده نهایتا میشه در یک بازه زمانی یک ثانیه روشن و یک ثانیه خاموش کرد...
                      سلام
                      بله من از میکروسویچ استفاده میکنم و عالی کار میکنه هیچ مشکلی نداره. تنها مشکل همونطور که گفتم عقب موندن تاریخ بود که حتمن تو ورژن جدید برطرف کردین.

راستیتش یه چیز رو هم بگم بهتون این که من چندبار پرسیدم ازتون که میشه بجای رله تریاک بزارین بخاطر اینه که چون دستگاه رو توی خونه میزارم صدای قطع و وصل رله ها مثل چکش میکوبه تو سرم آخه یجور حساسیت دارم به صدا که حتی توی خونه ساعت عقربه دار هم نداریم نه دیواری نه مچی!!!!

سپاس.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر اقا نمایش پست ها
                        سلام
                        سلام تو شهر ما که فعلا 43 تومنه:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zebelxan نمایش پست ها
                          سلام
                          بله من از میکروسویچ استفاده میکنم و عالی کار میکنه هیچ مشکلی نداره. تنها مشکل همونطور که گفتم عقب موندن تاریخ بود که حتمن تو ورژن جدید برطرف کردین.

راستیتش یه چیز رو هم بگم بهتون این که من چندبار پرسیدم ازتون که میشه بجای رله تریاک بزارین بخاطر اینه که چون دستگاه رو توی خونه میزارم صدای قطع و وصل رله ها مثل چکش میکوبه تو سرم آخه یجور حساسیت دارم به صدا که حتی توی خونه ساعت عقربه دار هم نداریم نه دیواری نه مچی!!!!

سپاس.
                          یه تغییراتی برای قسمت میکرو سوئیچ ایجاد شده لطف کنید برنامه جدید رو چک کنید تا باگ نداشته باشه...
                          ممنون
                          برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

یه تغییراتی برای قسمت میکرو سوئیچ ایجاد شده لطف کنید برنامه جدید رو چک کنید تا باگ نداشته باشه...
                            ممنون
                            بله حتمن چک میکنم اطلاع میدم.

دیدگاه

ممنون
                              سلام
                              ورژن جدید رو پروگرام کردم و از ظهر تا الان دستگاه رو روشن گذاشتم فعلن هیچ مشکلی پیش نیومد نه در کارکرد میکروسویچ و نه سایر موارد.

دیدگاه

سلام. خدمت مهندسای عزیز، این برد جوجه کشی کامل و درسته فقط کاش میشد خروجی که برای المنت تعبیه شده میشد به محض رسیدن 0.5درجه به حد نامی که براش تعریف کردیم بصورت تیک تاک یا همان چشمک زن کار میکرد تا اینکه المنت بصورت تیک تاک گرم میشد تا وقتی که دمای ما از حد نامی بالا میرفت بعد خاموش میشد المنت ما ،تا با این کار تعادل بین گرم و سرد شدن یک دفه داخل کابین جلو گیری میشد ،باسپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X