اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

آیا میشه بدون تغییر برنامه با سری sht11 مثلا جایگزین بشن؟
    لطفا اگه برنامه راه اندازیشو کسی داره اینجا بزاره تا بقیه هم استفاده کنند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kargahelec نمایش پست ها
      آیا میشه بدون تغییر برنامه با سری sht11 مثلا جایگزین بشن؟
      لطفا اگه برنامه راه اندازیشو کسی داره اینجا بزاره تا بقیه هم استفاده کنند.
      باید حتما بخشی از برنامه که برای تغییر سری های SHTهست تغییر کنه.برنامه راهاندازی سنسورهای AHTکاملا متفاوت از سری ههای SHTهستن.رجیستر های دیتا و ادرس و حتینحوه محاسبه دمما کاملا متفاوته.بنابراینبدونتغییر نمیشه.
      من عرض کردم خدمت شما برنامه را میذارم منتها صاحب تاپیک اعلامبکنه که در برنامه اعمال تغییرات کنم.بعد میتونید ازش استفاده کنید.توهمون برنامهوبا همون پین هایی که به SHTمیادید حالا فقط سری AHTبدید.
      eshop-hodhod.ir

دیدگاه

جا داره از دوست عزیزمون محمد جان تشکر کنم که برنامه رو اپدیت کردن و به زودی اپدیتش قرار داده میشه ، واقعا یه مردیزرگ هستن با اینکه خیلی از وقت این پروژه گذشته ولی به کاربرا ارزش گذاشتن وسنسور رو تغییر دادن
        با اینکه وقت نداشتن به خاطر کارهای که داشتن ولی باز مردونگی کردن وادیتش کردن
        تشکر میکنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

بنده از شما دوست عزیز تشکر میکنم که وقت خودتون را برای کاربرا میزارین همیشه موفق باشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
          باید حتما بخشی از برنامه که برای تغییر سری های SHTهست تغییر کنه.برنامه راهاندازی سنسورهای AHTکاملا متفاوت از سری ههای SHTهستن.رجیستر های دیتا و ادرس و حتینحوه محاسبه دمما کاملا متفاوته.بنابراینبدونتغییر نمیشه.
          من عرض کردم خدمت شما برنامه را میذارم منتها صاحب تاپیک اعلامبکنه که در برنامه اعمال تغییرات کنم.بعد میتونید ازش استفاده کنید.توهمون برنامهوبا همون پین هایی که به SHTمیادید حالا فقط سری AHTبدید.
          سلام دوست عزیز
          این تاپیک مال من نیست که اجازه بخواد
          شما کاری که در نظرتون مورد پسنده انجام بدین
          بلاخره تجربه کاربا سنسور ها مهم هست و مطمئنن هر کسی تجربه کار با سنسور رو داشته باشه بیشتر می تونه کمک کنه
          تقریبا میشه گفت aht10 اوکی هست هم از لحاظ اقتصادی هم از لحاظ کمیت
          منتها من این سنسور رو تموم کردم و تا دیر وقت هم قراره که بذارم اینجا
          شما می تونید هر سنسور دیگه ای که از لحاظ اقتصادی و کیفی اوکی بود ویرایش کنید و اینجا قرار بدید تا کاربران استفاده کنند...
          سپاس از شما دوست عزیز و گرامی

نوشته اصلی توسط applesaeid نمایش پست ها
          جا داره از دوست عزیزمون محمد جان تشکر کنم که برنامه رو اپدیت کردن و به زودی اپدیتش قرار داده میشه ، واقعا یه مردیزرگ هستن با اینکه خیلی از وقت این پروژه گذشته ولی به کاربرا ارزش گذاشتن وسنسور رو تغییر دادن
          با اینکه وقت نداشتن به خاطر کارهای که داشتن ولی باز مردونگی کردن وادیتش کردن
          تشکر میکنم

بنده از شما دوست عزیز تشکر میکنم که وقت خودتون را برای کاربرا میزارین همیشه موفق باشین

خواهش می کنم دوست عزیز
          امشب تا دیروقت شده تا صبح نحوه ی ساخت درایور و برنامه و ... رو قرار میدم که دیگه از این بیشتر دیر نشه
          دلیل اینکه قبلا گفته بودم دو روزه اپدیت می کنم ولی نشد این برمیگرده به سنسور aht10 که از نوع خالی smd و بدون ماژولش استفاده کرده بودیم که مشکلی در لحیم کاری با هویه به وجود آمد کوچکی سنسور از یه طرف و پایه های خاص سنسور هم از یه طرف که توسط هویه نتونستیم لحیم کنیم و دوباره همه چی از اول برای ماژولش طراحی گردید...و امشب قراره گذاشته بشه...
          موفق باشید

دیدگاه

لیست قطعات برد اصلی و برد درایور در فایل دانلودی قرار داده شده است اینجا مجددا آن را بارگزاری نمی کنم فقط چند عکس از درایور میزارم...

اسید کاری

در صورت قرار دادن در باکس کاور مربوط به پین هدر سنسور را خارج کنید و تا می توانید سنسور را به برد نزدیک کنید تا درب باکس براحتی بسته شود سعی کنید از تماس سنسور با درب باکس جلوگیری کنید

و در نهایت سنسور هنگام کار

برنامه را می توانید از لینک زیر دریافت کنید
            برد اصلی دست نخورده و تنها درایور تغییر داده شده است
            بنابراین کسانی که قبلا برد اصلی رو ساختند تنها باید برد درایور را بسازند...

دانلود برد جوجه کشی ورژن 1.7.0 با درایور AHT10

در صورت هر گونه سوال و یا مشکل در ساخت حتما بپرسید
            موفق و موید باشید
            جدیدترین ویرایش توسط sbz956; ۰۳:۱۶ ۱۴۰۰/۰۴/۰۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sbz956 نمایش پست ها
              لیست قطعات برد اصلی و برد درایور در فایل دانلودی قرار داده شده است اینجا مجددا آن را بارگزاری نمی کنم فقط چند عکس از درایور میزارم...

اسید کاری

در صورت قرار دادن در باکس کاور مربوط به پین هدر سنسور را خارج کنید و تا می توانید سنسور را به برد نزدیک کنید تا درب باکس براحتی بسته شود سعی کنید از تماس سنسور با درب باکس جلوگیری کنید

و در نهایت سنسور هنگام کار

برنامه را می توانید از لینک زیر دریافت کنید
              برد اصلی دست نخورده و تنها درایور تغییر داده شده است
              بنابراین کسانی که قبلا برد اصلی رو ساختند تنها باید برد درایور را بسازند...

دانلود برد جوجه کشی ورژن 1.7.0 با درایور AHT10

در صورت هر گونه سوال و یا مشکل در ساخت حتما بپرسید
              موفق و موید باشید
              سلام ، ممنون محمد آقا بابت تغییر سنسور ، لطفاً اگر امکان داره توضیحاتی در خصوص نحوه پروگرام کردن میکرو جدید هم ارائه فرمایید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط c180225 نمایش پست ها
                سلام ، ممنون محمد آقا بابت تغییر سنسور ، لطفاً اگر امکان داره توضیحاتی در خصوص نحوه پروگرام کردن میکرو جدید هم ارائه فرمایید
                سلام و خواهش می کنم
                فرکانس کاری میکرو درایور رو بر روی هشت مگاهرتز داخلی قرار بدید
                فیوز بیت واچ داگ و تقسیم فرکانس رو غیر فعال کنید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sbz956 نمایش پست ها
                  سلام و خواهش می کنم
                  فرکانس کاری میکرو درایور رو بر روی هشت مگاهرتز داخلی قرار بدید
                  فیوز بیت واچ داگ و تقسیم فرکانس رو غیر فعال کنید...
                  شما نیازی به مدار واسط ندارید.این ماژول دارای مدار تبدیل ولتاژ سطح هست که یه جورایی در فواصل طولانی هم جواب میده.و تا فاصله 1.5 متر بدون هیچ محدودیتی من نتیجه گرفتم.(علی الرغم اینکه پروتکل i2c برای فواصل طولانی نیست).فقط در فواصل بیشتر از این مقدار،مثلا 2متر ی دیتا از بین میره.ولی اطمینان دارم تا 1.5متر بدون درایور میکروattiny هیچ مشکلی نخواهید داشت.به امتحانش که میارزه.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
                    شما نیازی به مدار واسط ندارید.این ماژول دارای مدار تبدیل ولتاژ سطح هست که یه جورایی در فواصل طولانی هم جواب میده.و تا فاصله 1.5 متر بدون هیچ محدودیتی من نتیجه گرفتم.(علی الرغم اینکه پروتکل i2c برای فواصل طولانی نیست).فقط در فواصل بیشتر از این مقدار،مثلا 2متر ی دیتا از بین میره.ولی اطمینان دارم تا 1.5متر بدون درایور میکروattiny هیچ مشکلی نخواهید داشت.به امتحانش که میارزه.
                    بله میشد طول ارتباطی رو کم کرد و این مشکلی نداره که طول ارتباطی کم باشه در مواقعی از این برد برای کنترل دما و رطوبت مرغداریهای کوچک هم استفاده میشه نیاز دیدم که طول ارتباطی رو افزایش بدم تا حرف و حدیثی در این مورد بعدا پیش نیاد...
                    ممنون و متشکر از شما دوست گرامی

دیدگاه

ایدی تلگرامی برای تماس دوستان قدیمی
                      @Mo0oo0ohammad

دیدگاه

سلام خسته نباشید

من برای دستگاه یک مشکلی دارم، من دستگاه جوجه کشی رو ساختم و سنسوری که استفاده میکنم dht11 هستش که خب میدونین دیگه هم دما و هم رطوبت رو اندازه میگیره، دما در دستگاه خوبه ، ولی هر کاری که میکنم رطوبت افزایش پیدا نمیکنه، مثلا حتی ظرف با آب جوش گذاشتم ولی هنوزم رطوبتش تغییر نکرد، واقعا عجیبه!
                        به نظرتون مشکل چیه؟
                        من چند تا سوراخ کوچک هم ایجاد کردم که هوا ورود و خروجی داشته باشه ولی زیاد سوراخ نیست ، مثلا در حد 3 تا سوراخ بغل و 7 تا سوراخ کوچک در بالای بدنه جوجه کشی ،
                        بدنه دستگاه هم پلاستیکیه،
                        از دو تا لامپ 15 وات استفاده کردم و دما رو خوب جواب میده و مشکلی نیست ، ولی فقط رطوبت،
                        یک ظرف آهنی و یک ظرف پلاستیکی هم آب کردم و گذاشتم ولی هنوز رطوبت رو مثلا 15 درصد نشون میده!
                        یکی از ظرف های آب رو نزدیک دو تا لامپ گذاشتم تا بلکه بخار بشه،
                        من سنسور رو نزدیک تخم ها گذاشتم و روی سنسور حدودا به طرف بالاست،
                        البته اینو نگفتم، در بدنه دستگاه قطرات آب هستشا، یعنی انگار آب بخار میشه ، فقط سنسور رطوبت رو تشخیص نمیده، بعضی وقتها مثلا دیدم که رطوبت به 45 درصد یا بیشتر میرسه ، البته در بعضی وقتها.
                        ظرف هم بزرک نیست ، مثلا بگم حدودا 30 در 25 سانتیمتر هستش،
                        الان با این چیزایی که من گفتم نظر شما چی هستش؟
                        من امروز ممکنه که دستگاه بخور سرد هم بزارم و امتحان کنم، به نظرتون با دستگاه بخور سرد ، مشکل رطوبت حل میشه ، اگه نشد یعنی سنسور مشکل داره؟

ببخشید که مبحث زیاد شد . تشکر از شما.

دیدگاه

سلام من خودم هم یک دستگاه جوجه کشی ۱۲۰ تایی ساختم

اول سنسور رو خارج کنید جا های دیگه ببیرید و امتحان کنید دستگاه تخم که نداره ؟
                          چون می گید دستگاه قطره قطره روش جمع شده احتمال زیاد سنسور درست کار نمی کنه دما رو هم واسه احتیاط با دماسنج ساده امتحان کنید

سنسورتون رو هم با اموزش های توی اینترنت کالیبره کنید

دیدگاه

سلام دوستان
                            درمورد ولتاژ کاری مدار سوال دارم
                            آیا باید دقیقا 12 ولت به ورودی بدیم یا یه بازه حداقل حداکثر داره؟
                            اینو بخاطر باتری بکاپ مدار میپرسم. همونطور که میدونین هر سل باتری لیتیوم یه ولتاژ تخلیه حدود 2.9 و یه ولتاژ فول شارژ 4.2 داره و در نبود برق ولتاژ باتری تا حد تخلیه افت میکنه.
                            اگر ورودی مدار باید ثابت 12 ولت باشه باید برای خروجی بکاپ از تثبیت ولتاژ استفاده کنیم.

ممنون

دیدگاه

سلام وقت بخیر من این مدار رو ساختم همه چیزیش خوب کار میکنه تنها مشکلم در موتور هست در کارکرد با میکرو سوئیچ برنامه ایراد دارد به درستی عمل نمی کند و روی motor....wait LCD میاره و عمل نمیکنه و ارور موتور هم می*نویسه روی LCD دیگه تو حالت میکروسویچ ایراد داره لطفا کمک کنید باتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daqlar1400 نمایش پست ها
                                سلام وقت بخیر من این مدار رو ساختم همه چیزیش خوب کار میکنه تنها مشکلم در موتور هست در کارکرد با میکرو سوئیچ برنامه ایراد دارد به درستی عمل نمی کند و روی motor....wait LCD میاره و عمل نمیکنه و ارور موتور هم می*نویسه روی LCD دیگه تو حالت میکروسویچ ایراد داره لطفا کمک کنید باتشکر
                                سلام
                                دقیقا بفرمایید مشکل موتور چیست؟
                                مثلا بعد از تاچ میکرو سوئیچ موتور متوقف نمیشه؟
                                یا موتور متوقف میشه اما بعد مدتی ارور موتور میده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X