اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

آقا محمد توی مدار SHT10 این دو قسمت چیزی نصب نمیشه؟توی فیلمی که زحمتش رو کشیده بودین مونتاژنشدن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad...
      سلام داداش امیر
      منم ممنونم ازتون و تشکر می کنم

در مورد منوی کالیبره نرم افزاری شما می تونید به دو روش عمل کنید
      اینکه یا همون عددی رو که تقسیم می کنی بدی مثلا وقتی adc رو می خونی باید بر یه عددی تقسیم کنی تا دما واقعی بشه که شما میای این تقسیم رو از منوی نرم افزاری میگیری و adc رو بر این عددی که از کالیبره نرم افزاری گرفتی تقسیم می کنی

اما روش دوم هم که هم پیشرفته هست و هم کد نویسی بالایی داره و یکمم سختیش به مراتب از روش اول زیاده اینه که شما
      میای با یه دماسنج دیگه مثل دماسنج دیجیتالی بازاری مقدار دما رو در منوی کالیبره دما وارد می کنی مثلا اگر دمای 25.9 نشون داده میشه 25.9 رو وارد می کنی و محاسبات رو انجام میدین تا سنسور رو کالیبره کنید

البته از روش دوم هم نترس چیز خاصی نداره فقط یه چند تا کد باید محاسبه انجام بدی دیگه چجوری محاسبه کنیم اینجا باید ریاضی بهمون کمک کنه دادش :biggrin:

روش اول که معلومه و نیاز به توضیح خاصی نداره
      اما روش دوم رو خودت یه پردازشی بکن اگر نیاز به توضیح بود در خدمتم
      سلام داداش خسته نباشی
      واسه کالیبره نرم افزاری روشی که مد نظر خودم هست اینه که بیام یه منو کالیبره تعریف کنم و یه متغیر single که شامل اعداد منفی هم میشه رو تعریف کنم و تو برنامه اصلی همواره دمای تبدیل شده رو + این متغیر کنم و بعد نمایشش بدم فکر کنم منظور شما هم از روش اولی که فرمودی همینه اره؟
      راستی داداش فرکانس میکرو رو چند بزارم خوبه؟کم باشه خوبه یا هرچه بیشتر بهتر؟این همیشه واسم سوال بوده :-/
      مرسی داداش

دیدگاه

سلام
        جنابxorzuxan عزیز اونجوری که تو عکسا دیدم بازو های راک از تسمه اهنی هستش درسته؟ اگه درسته حتما این بازو هارو حسابی سنباده بزن و بهشون رنگ بزن چون به سرعت داخل دستگاه زنگ میزنه و پوسیده میشه
        و اما نحوه قرار گیری فن هم یه عکسی میزارم که اگه به این شکل بتونی عمل کنی بهترین راندمان رو خواهی داشت چون این دستگاهی که بظاهر خیلی ساده و ریزه میزه هست راندمان بالای90 درصد رو در هر دوره داره (طبق گفته مشتری)
        همونطور که میبینی حرارتش هم فقط با یک لامپ100+دیمر تامین میشه (البته لامپش سرجاش نیست :mrgreen فنش هم 8*8 سانت220 ولت هست که فوق العاده گردش هوای ملایمی رو ایجاد میکنه
        http://uupload.ir/files/6jme_dsc_0003.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
          آقا محمد توی مدار SHT10 این دو قسمت چیزی نصب نمیشه؟توی فیلمی که زحمتش رو کشیده بودین مونتاژنشدن
          نه اون قسمتا اضافه هستند گفتم بزارم شاید مدار تغییر کرد و یه سنسور دیگه گذاشتیم که تغییر نکرد...
          می تونید اون قسمت رو مونتاژ کنید و هم می تونید مونتاژ نکنید :rolleyes:
          برد جوجه کشی:
          مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
          این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
          برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
            سلام
            جنابxorzuxan عزیز اونجوری که تو عکسا دیدم بازو های راک از تسمه اهنی هستش درسته؟ اگه درسته حتما این بازو هارو حسابی سنباده بزن و بهشون رنگ بزن چون به سرعت داخل دستگاه زنگ میزنه و پوسیده میشه
            و اما نحوه قرار گیری فن هم یه عکسی میزارم که اگه به این شکل بتونی عمل کنی بهترین راندمان رو خواهی داشت چون این دستگاهی که بظاهر خیلی ساده و ریزه میزه هست راندمان بالای90 درصد رو در هر دوره داره (طبق گفته مشتری)
            همونطور که میبینی حرارتش هم فقط با یک لامپ100+دیمر تامین میشه (البته لامپش سرجاش نیست :mrgreen فنش هم 8*8 سانت220 ولت هست که فوق العاده گردش هوای ملایمی رو ایجاد میکنه
            http://uupload.ir/files/6jme_dsc_0003.jpg
            ممنون از راهنماییتون جناب کریمی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر کریمی
              سلام داداش خسته نباشی
              واسه کالیبره نرم افزاری روشی که مد نظر خودم هست اینه که بیام یه منو کالیبره تعریف کنم و یه متغیر single که شامل اعداد منفی هم میشه رو تعریف کنم و تو برنامه اصلی همواره دمای تبدیل شده رو + این متغیر کنم و بعد نمایشش بدم فکر کنم منظور شما هم از روش اولی که فرمودی همینه اره؟
              راستی داداش فرکانس میکرو رو چند بزارم خوبه؟کم باشه خوبه یا هرچه بیشتر بهتر؟این همیشه واسم سوال بوده :-/
              مرسی داداش
              سلام امیر جان
              بله این روش هم روش خوبیه ولی اون عددی که تقسیم می کنید تا دمای واقعی خونده بشه باید به مقدار نهایی نزدیک باشه
              یعنی شما یه دماسنج پیدا کن و برای بار اول اون عدد تقسیم رو بدست بیار و عدد خونده شده از adc رو بر این تقسیم کن این فقط تنها برای یه بار هست که مقدار تقریب تقسیم رو بدست بیارید چون اگر از قسمت کالیبره هم دما رو کالیبره کنید و این عدد درست نباشه می بینید که دما ی 37 درجه رو درست نشون میده ولی دمای 27 درجه رو مثلا نشون میده 30
              که این مشکل بستگی به محدوده تغییرات اون متغیری داره که اعداد خونده شده از adc بهش تقسیم میشن

پس اون کالیبره ای که گفتی اره خیلیم خوبه ولی باید متغیر تقسیم رو یه بار دقیق بدست بیاری برای همیشه (منظورم اینه که تنها برای یه بار کافیه)
              و بعد می تونی از منوی کالیبره دما رو دقیق کالیبره کنی
              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

این ارتباط بین سنسور و مدار درسته؟
                و اینکه روی مدار اصلی جای DS18B20 خالی میمونه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                  این ارتباط بین سنسور و مدار درسته؟

سلام
                  بله درسته داداش
                  سنسور باید به محل T1 وصل بشه

اضافه شده در تاریخ :
                  بچه ها کسی تا حالا با این پروگرامر کار کرده؟
                  این پروگرامر فقط برای avr سری مگا و attiny و at90 هست
                  اگر کار کرده باشین ممنون میشم کمک کنید

عکس 1

عکس 2

برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام اقا محمد افرین به کارتون
                    ولی یه چیز یادتون رفت اگه دیمر هم خودم دستگاه داشت خیلی بهتر بود
                    اقا محمد مشکل نداره که ما بیشتر از سه صلوات بفرستیم (:
                    www.andishmandan-javan.com
                    گروه الکترونیک واتس اپ 09140710365 پیام بدید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamidreza1378
                      سلام اقا محمد افرین به کارتون
                      ولی یه چیز یادتون رفت اگه دیمر هم خودم دستگاه داشت خیلی بهتر بود
                      اقا محمد مشکل نداره که ما بیشتر از سه صلوات بفرستیم (:
                      سلام
                      خواهش می کنم داداش
                      نه شما هر چند تا دوست داری بفرست هر چه بیشتر بهتر :rolleyes:

اضافه شده در تاریخ :
                      نوشته اصلی توسط xorzuxan
                      شرمنده اینو ندیدم

می تونید هم چهار تا سنسور وصل کنید و تو نقاط مختلف قرار بدین و دمای هر قسمت رو مشاهده کنید و هم می تونید قرار ندید و جاش خالی بمونه و هیچ مشکلی پیش نمیاد

اضافه شده در تاریخ :
                      سلام
                      جناب e.kara چی شد تونستین میکرو رو پروگرام کنید؟؟؟

اضافه شده در تاریخ :
                      امیر کریمی عزیز لطفا این پست رو بخونید اون عدد تقسیمی که گفتم باید دقیق باشه تو این پست توضیح دادم
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=117622.msg766436#new
                      برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام
                        سنسور من امروز رسید
                        وصل کردم و خدا رو شکر بدون اشکال عمل میکنه

ممنون از آقا محمد عزیز

دیدگاه

اینم از سیستم چرخش راکها
                          تا جایی که شد حجم فیلم رو کم کردم.

xx.mkv

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                            سلام
                            سنسور من امروز رسید
                            وصل کردم و خدا رو شکر بدون اشکال عمل میکنه

ممنون از آقا محمد عزیز
                            سلام
                            جناب xorzuxan عزیز چرا سیم سنسور رو دراز کردین oo: و سیم 1-wire رو کوتاه :angry:
                            برعکس انجام دادید من اینجوری به هیچ وجه تضمین نمی کنم :rolleyes:
                            شما باید سنسور رو روی برد وصل کنید یا اگر نمی خواین به برد وصل کنید نباید طول سیم ارتباطی بیشتر از 20 سانتیمتر بشه

ولی شما می تونید طول 1-wire رو تا 20 متر افزایش بدید همون سیمی رو می گم که میره به برد اصلی وصل میشه

لطفا اگر می خواین مدارتون امن باشه درستش کنید ممنون

اضافه شده در تاریخ :
                            من اومدم درایور گذاشتم که اینجوری نشه دیگه X_X اون برد سنسور باید کنار سنسور داخل جعبه قرار بگیره و با سیم 1-wire بیاد وصل بشه به برد اصلی

اضافه شده در تاریخ :
                            نوشته اصلی توسط xorzuxan
                            اینم از سیستم چرخش راکها
                            تا جایی که شد حجم فیلم رو کم کردم.

xx.mkv
                            سیستم چرخش هم که عالیه
                            داداش xorzuxan اگر بتونید سنسور های مادون قرمز رو برای موتور قرار بدین و از لحظه کارکردن و تغییر زاویه ها یه فیلم کوتاهی مثل همین بگیرید که دیگه خیلی تکمیل میشه و می تونیم این ویدیو رو بزاریم تو پست اول

البته این یه پیشنهاد هست و شما بیشتر از این هم به ما لطف داشتین
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

ممنون از راهنمایتون آقا محمد عزیز
                              ببخشید دیگه کار من آماتوریه :">
                              به این دلیل سیم سنسور رو جدا کردم فکر کردم نکنه مدار درایور توی دستگاه در معرض رطوبت باشه
                              حتما اصلاح میکنم
                              چشم فیلم میگیرم و خیلیم باعث افتخاره که سیستم رو شما تایید کنید.
                              فقط واقعیت اینه که با این منوی جدید نمیدونم باید چطور کار کنم،برنامه قبلی توضیحاتش رو زحمت کشیده بودی
                              دوم اینکه برای جایگزاری فن تهویه و سیستم گرمایی تردید دارم چون باید بدنه رو سوراخ کنم میترسم که اشتباه جایگذاری کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط xorzuxan
                                ممنون از راهنمایتون آقا محمد عزیز
                                ببخشید دیگه کار من آماتوریه :">
                                به این دلیل سیم سنسور رو جدا کردم فکر کردم نکنه مدار درایور توی دستگاه در معرض رطوبت باشه
                                حتما اصلاح میکنم
                                چشم فیلم میگیرم و خیلیم باعث افتخاره که سیستم رو شما تایید کنید.
                                فقط واقعیت اینه که با این منوی جدید نمیدونم باید چطور کار کنم،برنامه قبلی توضیحاتش رو زحمت کشیده بودی
                                دوم اینکه برای جایگزاری فن تهویه و سیستم گرمایی تردید دارم چون باید بدنه رو سوراخ کنم میترسم که اشتباه جایگذاری کنم
                                خواهش می کنم عزیز
                                پس لطفا سیم ارتباطی سنسور رو بیشتر از 20 سانت نکنید این برد درایور هم اصولش اینه که داخل یه جعبه کوچیکی قرار بگیره تا در مقابل رطوبت مقاوم باشه اگر سیم ارتباطی سنسور رو بیشتر نکنید مشکلی نیست می تونید همونجوری بزارین بیرون و سنسور رو داخل انتقال بدین
                                ولی بازم می گم من که اینجوری توصیه نمی کنم :rolleyes: به هر حال خود دانید
                                یعنی کلا ریخت و قیافه درایور رو عوض می کنه و اصلی ترین نکته اش هم اینه که ممکنه سنسور به دلیل اینکه از درایورش فاصله داره نویز بگیره :redface:
                                در مورد کار با منوها هم ان شاء الله قرار می دیم به زودی
                                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X