اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اونایی که دنبال دستگاه جوجه کشی می گردن بیان تو

نوشته اصلی توسط star2m نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت محمد آقا
    من ورژن ۱.۵ دستگاه رو ساختم
    فقط مشکلی ک وجود داره سنسور های مادون قرمز اصلا کار نمی کنن
    و موقع تنظیم موتور همون طور موتور به کار خودش ادامه می ده
    لطفا راهنماییم کنین
    سلام
    برای تست سنسور فرستنده
    با دوربین موبایلتان می تونید سنسور فرستنده رو چک کنید اگر نور دیده شد یعنی سنسور فرستنده درست وصل شده و کار می کنه
    بعد از مطمئن شدن نسبت به کارکرد فرستنده
    شما می تونید سنسور گیرنده را از مدار جدا کرده و بگذارید موتور کار کند یا به تنظیمات موتور بروید تا موتور شروع به کار کرده و منتظر دریافت دستور از طرف گیرنده باشد
    سپس دو پین سنسور گیرنده را با یه تیکه سیم به هم وصل کنید اگر موتور وایستاد یعنی اینکه سنسور گیرنده مشکل داره و یا درست وصل نشده و اگر موتور توقف نکرد یعنی یه اشکالی در طرف گیرنده است که باید برد رو چک کنید
    موفق باشید
    برد جوجه کشی:
    مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
    این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
    برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

سلام دوستان
      اگه به جای رله 9 ولت از رله 12 ولت استفاده کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
      من رله 9 ولت پیدا نکردم برا همین 12 ولت گرفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر اقا نمایش پست ها
        سلام دوستان
        اگه به جای رله 9 ولت از رله 12 ولت استفاده کنیم مشکلی پیش نمیاد؟
        من رله 9 ولت پیدا نکردم برا همین 12 ولت گرفتم
        سلام
        باید تغذیه هم دوازده ولت باشد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام
        بردی که جناب ayaz mb زحمتشو کشیده بودند به دلیل مشکلی که برای ایشون به وجود اومده الان دست منه
        برای جناب ayaz mb و مخصوصا خانوادشون ارزوی سلامتی داریم

لذا از این به بعد هر گونه تغییرات و یا تاخیر در آپدیت بر عهده من خواهد بود
        تشکر ویژه از جناب ayaz mb دارم
        برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت آقا محمد گل و بقیه دوستان که بعد از این مدت طولانی هنوز پیگیر این پیج هستند .
          یه سوال داشتم ، تو ورژن 1.5 اون سه تا سیم که ازبرد shtx1 میاد باید به کدوم سوکت برد اصلی atmega32 dip وصل بشه . یا کلا چجوری باید به هم مربوطشون کنم ؟
          لطفا کمکم کنین من این برد رو ساختم همه چیشو الان در گیر همین مشکلم آقا محمد بیزحمت یه کمک برسونین .

جدیدترین ویرایش توسط Danial222222; ۱۱:۰۶ ۱۳۹۷/۰۴/۲۵.

دیدگاه

سلام دوستان برای پروگرام میکرو های atmega8 فیوز بیت و تنظیمات به چه شکل هست
            هر کاری میکنم پروگرام نمیشه با isporgو پروگرامر multi programer eca
            سپاس کارم خیلی گیره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Danial222222 نمایش پست ها
              سلام و خسته نباشید خدمت آقا محمد گل و بقیه دوستان که بعد از این مدت طولانی هنوز پیگیر این پیج هستند .
              یه سوال داشتم ، تو ورژن 1.5 اون سه تا سیم که ازبرد shtx1 میاد باید به کدوم سوکت برد اصلی atmega32 dip وصل بشه . یا کلا چجوری باید به هم مربوطشون کنم ؟
              لطفا کمکم کنین من این برد رو ساختم همه چیشو الان در گیر همین مشکلم آقا محمد بیزحمت یه کمک برسونین .

سلام و مرسی
              سوکت sht1x به سوکت T1 روی برد اصلی وصل میشود

نوشته اصلی توسط کارشناس برق نمایش پست ها
              سلام دوستان برای پروگرام میکرو های atmega8 فیوز بیت و تنظیمات به چه شکل هست
              هر کاری میکنم پروگرام نمیشه با isporgو پروگرامر multi programer eca
              سپاس کارم خیلی گیره
              سلام
              والا اطلاعاتی در این نوع پروگرامر ندارم
              نکته مهمی هست اینه که پروگرامر باید توسط کامپیوتر شناسایی بشه
              اگر نشه باید درایورش رو نصب کنید
              البته اگر پروگرامرتون usb بود اونوقت باید درایورش رو نصب کنید...
              برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام محمد جان تنظیمات فیوز بیت و اینا برا مگا هشت رو چی بزارم پروگرامر خود سایت هست

دیدگاه

سلام
                  لطفا لیست قطعات کنترلر ورژن ۱.۵ را ارسال بفرمایید
                  جدیدترین ویرایش توسط ccct82; ۰۰:۰۶ ۱۳۹۷/۰۵/۰۳.

دیدگاه

سلام به همه مخصوصا محمداقای عزیز که هنوزم واسه ما وقت میزاره
                    دوستان یک سوال
                    من تو نحوه قرار گیری قطعات دستگاه مشکل دارم
                    ابعاد دستگاه من ۵۰*۴۰*۴۰ سانتی متر هستش
                    مشکلی ک دارم اینه که نمیدونم ترموستات ، فن گردش هوا، فن تخلیه هوا، و سوراخ های ورود هوا رو در چه محلی بزارم که بازدهی خوب باشه
                    و همچنین اینکه ایا با توجه به ظرفیت ۴۲ عددی دستگاه ایا فن تخلیه هوا لازمه؟
                    فن گردش هوا رو باید وسط دستگاه بزارم؟؟
                    لطفا راهنمایی کنید دوستان
                    سپاس گزارم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کارشناس برق نمایش پست ها
                      سلام محمد جان تنظیمات فیوز بیت و اینا برا مگا هشت رو چی بزارم پروگرامر خود سایت هست
                      سلام
                      شرمنده که دارم دیر پاسخ میدم
                      هم مگا 32 و هم مگا هشت باید روی 8 مگا هرتز داخلی تنظیم شوند
                      int8Mhz

نوشته اصلی توسط ccct82 نمایش پست ها
                      سلام
                      لطفا لیست قطعات کنترلر ورژن ۱.۵ را ارسال بفرمایید
                      لیست قطعات تو فایل ورژن 1.2 موجوده فقط برای ورژن 1.5 اون قسمت درایور سنسور رطوبت اضاف شده که توی فایل 1.5 در قسمت pcb می تونید خودتون در بیارید

نوشته اصلی توسط imanjava نمایش پست ها
                      سلام به همه مخصوصا محمداقای عزیز که هنوزم واسه ما وقت میزاره
                      دوستان یک سوال
                      من تو نحوه قرار گیری قطعات دستگاه مشکل دارم
                      ابعاد دستگاه من ۵۰*۴۰*۴۰ سانتی متر هستش
                      مشکلی ک دارم اینه که نمیدونم ترموستات ، فن گردش هوا، فن تخلیه هوا، و سوراخ های ورود هوا رو در چه محلی بزارم که بازدهی خوب باشه
                      و همچنین اینکه ایا با توجه به ظرفیت ۴۲ عددی دستگاه ایا فن تخلیه هوا لازمه؟
                      فن گردش هوا رو باید وسط دستگاه بزارم؟؟
                      لطفا راهنمایی کنید دوستان
                      سپاس گزارم
                      سلام
                      با توجه به کوچک بودن محفظه باید دقت کافی در گردش هوا داشته باشید
                      چرا که اگر گردش هوا درست نباشد میبینی که اون جایی که هوا بهش نمی رسه دماش حدود یک درجه بیشتره و این تلفات به همراه خواهد داشت
                      از فن های کوچک کامپیوتری استفاده کن و در چهار جهات بزار
                      دوتا در بالا و دو تا هم در پایین
                      البته چون فضاتون کمتره جهات فن های کنار وسیله گرم کننده و پایین قرار داده شده به سمت راک باشه و فن های که روبه روی فن های دیگه و بالا قرار داده شده جهاتشون به سمت وسیله گرم کننده باشه
                      بهتر از این نتونستم توصیف کنم نفهمیدین بگین یکم بیشتر و یه جور دیگه توضیح بدم
                      باز چون محفظه کوچیکه سوراخا رو می تونید از هر جایی ایجاد کنید و باز چون جاتون کوچیکه نیازی به استفاده از فن تهویه نیست و شما باید از تهویه دائم استفاده کنید
                      اندازه سوراخ ها هم با توجه به اون رطوبتی که ایجاد میشه تنظیم می کنید
                      یعنی با تهویه هم رطوبت دچار مشکل نشه و هم رطوبت سریعا تخلیه نشه
                      برای مثال رطوبت اگر به محدوده رسید و فن رطوبت از کار افتاد اونوقت باید تهویه به قدری باشد که بتواند رطوبت را کم کم تخلیه کنید تا فن رطوبت شروع به کار کند
                      سیستم گرم کنندتون هم باید به قدری توان داشته باشد که دما بیشتر از 0.2 افت نکند و بالاتر از 0.2 هم تجاوز نکند
                      و چون جاتون کوچیکه توصیه می کنم از لامپ صد وات دوبل با دیمر مناسب استفاده بفرمایید برای نتیجه گیری بهتر
                      و چون جاتون باز کوچیکه ()استفاده از المنت به دلیل دیر گرم شدن و دیر سرد شدن تعادل گرما را بر هم زده و باعث تلافات جدی خواهد شد
                      موفق باشی
                      جدیدترین ویرایش توسط ry.mohammad; ۲۱:۰۹ ۱۳۹۷/۰۵/۰۴.
                      برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام دوستان و عرض خسته نباشید . راستش چند روز پیش این دستگاه من دیگه روشن نشد وقتیم میزدم تو برق چند تا مربع فقط نشون میداد الیسدی . هرچی گشتم نفهمیدم چش شده بیشتر قطعه هارو عوض کردم اوئنایی که شک داشتمو ولی هیچی به هیچی . تا این که دیروز دوباره افتادم به جونش ببینم چشه با مولتی متر که تغزیه میکرو رو چک کردم دیدم 0.7 ولت برق می رسونه . هیچی دیگه دل و زدم به دریا و تغزیه میکرو رو سری کردم با 7805 . الان دستگاه روشن میشه فقط یه سوالی هست اونم این که الان من این کارو کردم دو روز دیگه یه دوره جوجه کشی شروع کنم مشکلی پیش نمیاد واسه دستگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستان ممنون میشم کمکم کنین

دیدگاه

سلام دانیال عزیز حالااین کاریکه شماکردین معلومه تو مسیر تغزیه یااتصال کوتاه داری یا اینکه تو اون موضع قطعه ای کارشو خوب انجام نمیده بهتره قبل از استارت دوره مشکل رو بررسی کنی و رفع بشه به احتمال زیاد بین دوره به مشکل بر میخوری.

دیدگاه

بابت تاخیر شرمنده همتون به ویژه شرمنده جناب ayaz mb هستم
                            انشالله اواخر هفته جناب ayaz mb جزئیات کار رو خدمتتون عرض می کنم
                            از بس شرمنده ام روم نشد زنگ بزنم
                            گفتم اینجا مطرح کنم
                            مرسی و باز شرمنده

سلام دوستان و عرض خسته نباشید . راستش چند روز پیش این دستگاه من دیگه روشن نشد وقتیم میزدم تو برق چند تا مربع فقط نشون میداد الیسدی . هرچی گشتم نفهمیدم چش شده بیشتر قطعه هارو عوض کردم اوئنایی که شک داشتمو ولی هیچی به هیچی . تا این که دیروز دوباره افتادم به جونش ببینم چشه با مولتی متر که تغزیه میکرو رو چک کردم دیدم 0.7 ولت برق می رسونه . هیچی دیگه دل و زدم به دریا و تغزیه میکرو رو سری کردم با 7805 . الان دستگاه روشن میشه فقط یه سوالی هست اونم این که الان من این کارو کردم دو روز دیگه یه دوره جوجه کشی شروع کنم مشکلی پیش نمیاد واسه دستگاه؟؟؟؟؟؟؟؟؟دوستان ممنون میشم کمکم کنین
                            سلام
                            مدارتون رو درست کنید
                            دیگه نیایین بگین روزای هچر دستگاه خراب شده و از این حرفا
                            یعنی یه سری از دوستان هستن توصیه ها رو جدی نمی گیرن
                            ولی بعدا که مشکل پیش میاد یک طرفه تنها خودشون رو می بینند

امیدوارم شما از این دسته از افراد نباشید
                            تنها چیزی که بده اینه که توصیه ها جدی گرفته نمیشه
                            یعنی حکایت گوش و دروازه هست

یکی هست نمی تونه میکرو پروگرام کنه
                            می گه برنامت مورد داره
                            درسته برنامه خالی از عیب نیست
                            ولی دیگه چرا hex رو نمی تونی پروگرام کنی
                            جالب اینجاست که استادشونم نمی تونه پروگرام کنن
                            چقد از افراد هستن مدار رو ساختن
                            از اینا زیادن فقط یه نمونشو گفتم که بدونید

یکی فیلترا رو قرار نمیده با اینکه چقد به این نکته تاکید کردیم
                            بعد اخرای کار پدر مدار در میاد و هنگ می کنه و ازمون ناراحت میشه

از این افراد که همیشه برامون محترمن زیاد بودن

خلاصه نیومدم گلایه کنم
                            فقط دوستان این نکته ها و توصیه ها رو جدی بگیرند
                            و آخر کار نه خودشون رو ناراحت کنن نه ما رو
                            موفق باشید
                            برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

سلام خدمت آقا محمد عزیز و ممنون به خاطر پاسختون . مشکل من اینه که نمی دونم مدار من چشه وگرنه درستش می کردم . راستش من این مدارو قبلا رو یه بردی که pcb رو خودم درست کرده بودم زدم اونم یه دو روز کار کرد بعد قطع شد (اومدم یه فیشا رو در بیارم فکر کنم یه ضربه کوچیک خورد بعد مدار کر نکرد ) .گفتم شاید از pcb باشه عوضش کردم از بیرون گرفتم . حتی خیلی از وسیله هاشم عوض کردم ولی اونم کار نکرد تا این که همین کاری که تو پست قبلی نوشته بودم رو انجام دادم و اونم الان دوباره قطع شده و وقتی که میکرو رو ریست میکنم یکم روشن میشه و دوباره قطع میشه . یه سرچ تو اینترنت زدم و یه برد راه اندازی اتمگا 32 پیدا کردم . می خواستم این برد رو درست کنم وصل کنم به تغزییه میکرو ببینم درست میشه یا نه . به نظر شما این کارو بکنم یا نه ؟
                              منظورتون رو از فیلتر ها هم نفهمیدم ؟
                              راستی تا حالا دوستانی هم بودن که مشکل من رو داشته باشن ؟

من مدار رو دقیقا از روی پست اول درست کردم.
                              جدیدترین ویرایش توسط Danial222222; ۰۱:۴۳ ۱۳۹۷/۰۵/۱۷.

دیدگاه

سلام خدمت آقا محمد عزیز و ممنون به خاطر پاسختون . مشکل من اینه که نمی دونم مدار من چشه وگرنه درستش می کردم . راستش من این مدارو قبلا رو یه بردی که pcb رو خودم درست کرده بودم زدم اونم یه دو روز کار کرد بعد قطع شد (اومدم یه فیشا رو در بیارم فکر کنم یه ضربه کوچیک خورد بعد مدار کر نکرد ) .گفتم شاید از pcb باشه عوضش کردم از بیرون گرفتم . حتی خیلی از وسیله هاشم عوض کردم ولی اونم کار نکرد تا این که همین کاری که تو پست قبلی نوشته بودم رو انجام دادم و اونم الان دوباره قطع شده و وقتی که میکرو رو ریست میکنم یکم روشن میشه و دوباره قطع میشه . یه سرچ تو اینترنت زدم و یه برد راه اندازی اتمگا 32 پیدا کردم . می خواستم این برد رو درست کنم وصل کنم به تغزییه میکرو ببینم درست میشه یا نه . به نظر شما این کارو بکنم یا نه ؟
                                منظورتون رو از فیلتر ها هم نفهمیدم ؟
                                راستی تا حالا دوستانی هم بودن که مشکل من رو داشته باشن ؟

من مدار رو دقیقا از روی پست اول درست کردم.
                                سلام
                                شما این مدار رو ول کنید
                                این مداری که برای راه اندازی می بینید کپیش روی پی سی بیه
                                شما تنها کاری که باید بکنید انه که ولتاژ دو تا پایه 10 و 11 میکرو رو اندازه بگیرید و اعلام کنید
                                تا بقیه راهکار ها رو هم چک بکنیم
                                همه جور مشکل بوده و هست
                                و خیلیاشون با همت خود سازنده برد رفع شده
                                و اون نفراتیم که نتونستن به جایی برسونن به توصیه ما گوش نکردن
                                مثلا می گفتیم همین کارو بکن می گفت فلان ابزار و ندارم و...
                                برد جوجه کشی:

دانلود

توجه:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X