اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکرو های جدید avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : میکرو های جدید avr

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
    چه کاریه؟از کامپایلر AVR-GCC استفاده کنید...هم رایگانه هم خود اتمل واسه دانلود گذاشته صمن اینکه IDE که استفاده کرده Visual studio 2010 هست...چی از این بهتر؟
    سلام
    جواب مناسبی نبود . من تا الان کار ها و پروژه هایی با بسکام انجام دادم که هم لذت بخش بوده و هم این که اگه بخوام با سی یا دیگه برنامه ها انجام میدادم شاید خیلی طول می کشیده ولی با بسکام هر پروژه ای به راحتی امکان پذیره . خصوصا که شرکت تولید کنندش روز به روز داره امکانات این زبان را افزایش میده . و هم ساپورت خوبی ازش دیدم . مثلا اگه تو انجمنش بری که مال خود شرکت هست . به یوزرهایی که نسخه اصلی را خریدن تا راه اندازی پروژشون ساپورتش میکنن .و نمی زارن بی جواب بمونه ولی زبان هایی دیگه را من تا الان ندیدم که مثلا سایت سازندش پشتیبانی کنه . فقط شاید انجمن های خصوصی زیاد بوده :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
      سلام
      جواب مناسبی نبود . من تا الان کار ها و پروژه هایی با بسکام انجام دادم که هم لذت بخش بوده و هم این که اگه بخوام با سی یا دیگه برنامه ها انجام میدادم شاید خیلی طول می کشیده ولی با بسکام هر پروژه ای به راحتی امکان پذیره . خصوصا که شرکت تولید کنندش روز به روز داره امکانات این زبان را افزایش میده . و هم ساپورت خوبی ازش دیدم . مثلا اگه تو انجمنش بری که مال خود شرکت هست . به یوزرهایی که نسخه اصلی را خریدن تا راه اندازی پروژشون ساپورتش میکنن .و نمی زارن بی جواب بمونه ولی با به زبان هایی دیگه را من تا الان ندیدم فقط شاید انجمن های خصوصی زیاد بوده :nerd:
      مناسب نبود...البته واسه شما آره...از طرفداران بسکام هستید...خودم اولش با همین بیسیک کار میکردم ولی آدم حس میکنه خیلی کاره ای نیست....اینکه مستقبما خودتون رجیسترها رو مقدار بدین و سیستم کامل تحت کنترلرتون باشه ....
      به هر حال بله هرکسی یه سلیقه ای داره...
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

مناسب نبود...البته واسه شما آره...از طرفداران بسکام هستید...خودم اولش با همین بیسیک کار میکردم ولی آدم حس میکنه خیلی کاره ای نیست....اینکه مستقبما خودتون رجیسترها رو مقدار بدین و سیستم کامل تحت کنترلرتون باشه ....
        به هر حال بله هرکسی یه سلیقه ای داره...
        شاید شما راست بگین چون منم اولش از همین بیسکام کرک شده استفاده میکردم و زیاد جالب نبود .خصوصا این که حتی کسی جواب درست و حسابی بابت سوالات نمیداد ولی از روزی که نسخه اصلی را خریدم مدام ساپورت میشم و هر سوالی داشتم سریعا رسیدگی میشه و نیاز ندارم برم تو فرم های دیگه و التماس اینو اون بکنم . بخاطر همین تا الان از وقتی من نسخه اصلی را خریدم کلی پروژه انجام دادم که حتی سی و غیره توش میمونه . که حتی با شرکت هایی مثل اداره اب و شهرداریها قرار داد بستم و کار براشون انجام دادم که اگه میخواستم با سی انجام بدم هم وقتم تلف میشد و هم این که کلی التماس این و اون و اخرش هیچی . :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
          شاید شما راست بگین چون منم اولش از همین بیسکام کرک شده استفاده میکردم و زیاد جالب نبود .خصوصا این که حتی کسی جواب درست و حسابی بابت سوالات نمیداد ولی از روزی که نسخه اصلی را خریدم مدام ساپورت میشم و هر سوالی داشتم سریعا رسیدگی میشه و نیاز ندارم برم تو فرم های دیگه و التماس اینو اون بکنم . بخاطر همین تا الان از وقتی من نسخه اصلی را خریدم کلی پروژه انجام دادم که حتی سی و غیره توش میمونه . که حتی با شرکت هایی مثل اداره اب و شهرداریها قرار داد بستم و کار براشون انجام دادم که اگه میخواستم با سی انجام بدم هم وقتم تلف میشد و هم این که کلی التماس این و اون و اخرش هیچی . :mrgreen:
          خیلی خوبه اگه همچین پروژه هایی اجرایی کردید...من خیلی کم باهاش کسب در آمد کردم...بیشتر جنبه آموزشی و تفریحیشو دمبال کردم!

www.intelart.ir

دیدگاه

داشتم یه مقاله میخوندم این تیکه اش توجهم رو جلب کرد .
            نوشته بود :
            most student have a reluctance to learn new software

بالاخره برای کار با arm باید برید سراغ c .
            إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
            کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط " سید محمد "
              نوشته بود :

خب این در مورد چی بود؟در مورد بیسیک؟
              این که گفته اکثر دانشجویان نسبت به یادگیری نرم افزار جدید بی میل هستند!!!

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته بود :

فعلا که هر پروژه ای خواستم با بیسکام راحت و جالب انجام دادم و نیازی به قوطه ور شدنم تو ریجیستر ها نبوده .
                علم هم در حدی خوبه که ادم را از زندگی و اخرتش قافل نکنه ولی علم بیخودی دردسره . وقتی کارم به راحتی داره با این نرم افزار میره جلو چرا بیخود وقت عزیزم را تلف کنم .
                اگه میخوای هم این دنیا را داشته باشی و هم اخرتت حفظ بشه ازمن نصیحت برین و نسخه اصلی را بخرین و اگه دوست ندارین هم این دنیا را داشته باشین و هم اخرت را از دست بدین برین و نسخه کرک شده بیسکام را استفاده کنین :mrgreen:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
                  فعلا که هر پروژه ای خواستم با بیسکام راحت و جالب انجام دادم و نیازی به قوطه ور شدنم تو ریجیستر ها نبوده .
                  علم هم در حدی خوبه که ادم را از زندگی و اخرتش قافل نکنه ولی علم بیخودی دردسره . وقتی کارم به راحتی داره با این نرم افزار میره جلو چرا بیخود وقت عزیزم را تلف کنم .
                  اگه میخوای هم این دنیا را داشته باشی و هم اخرتت حفظ بشه ازمن نصیحت برین و نسخه اصلی را بخرین و اگه دوست ندارین هم این دنیا را داشته باشین و هم اخرت را از دست بدین برین و نسخه کرک شده بیسکام را استفاده کنین :mrgreen:
                  ما از بسکام استفاده نمیکنیم! :mrgreen: ما کرک میکنیم چون کپی رایت تو کشورمون منع قانونی نداره! :mrgreen: :mrgreen:

www.intelart.ir

دیدگاه

خب این در مورد چی بود؟در مورد بیسیک؟
                    این که گفته اکثر دانشجویان نسبت به یادگیری نرم افزار جدید بی میل هستند!!!
                    برام جالب بود چون فکر میکردم خودمون تنبلیم . دیدم دانشجوهای اون ور هم رلوکتانس دارن !!!! oo:

در کل اول آخرش برای کار حرفه ای در زمینه الکترونیک این بسکام رو با تمام خاطراتش باید ببوسید و برید سراغ c .
                    دوباره داره جنگ کامپایلرها راه میافته . :applause:

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                    کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

برام جالب بود چون فکر میکردم خودمون تنبلیم . دیدم دانشجوهای اون ور هم رلوکتانس دارن !!!! oo:

در کل اول آخرش برای کار حرفه ای در زمینه الکترونیک این بسکام رو با تمام خاطراتش باید ببوسید و برید سراغ c .
                      دوباره داره جنگ کامپایلرها راه میافته . :applause:
                      نگاه کنید این فقط یکی از پروژهام تو مخابرات هست . و دیکش تو شبکه تله متری با سامانه مانیتورینگه . که از هر دوتاش با بسکام استفاده کردم . یکیش تکرار کننده یا RPEATER شبکه های تک فرکانس یا سیمپلکسر باند UHF و باند VHF بود که هنوز کسی تو این مایه ها اونم با قابلیت NON REPEATER VOIC که مخابراتی های شبکه بی سیم تقریبا میدونن چی هست طراحی کردم و الان که اینا مینویسم کلی فروش داشتم . و دیگش هم که گفتم در شبکه تله متری با سامانه مانیتورینگ با فرکانس500 الی 2.4 گیگاهرتز بود . تازگی هام بنا به درخواست یه شرکت طراحی هویه SMD و هوای گرم دارم انجام میدم بسیار هوشمند . که تا تونستم از میکرو استفاده کردم و از مدارات مجتمع و قطعات دیگه کم کردم فقط با بسکام . عشقست بسکام که تقریبا تمومه و یه هفته دیگه میره رو خط تولید . البته اینطور که شرکتش میگه میخواد صادرات تو دبی داشته باشه .چرا بیخودی و مگه سرم درد میکنه که برم سراغ سی . و البته نمیگم سی بده نه ولی جالب نیست لااقل برای من قبلا با سی کار میکردم برای یه کتابخونش کلی نت را بهم میریختم چه خارجی و داخلی چیزی گیرم نمیاومد و هزار التماس اینو اون حالا فقط تو وب سایت بسکام شرکت تولید کنندش که نرم افزار بسکام را ساخته میرم و هر سوالی داشته باشم کامل و با تشریح جالب جواب میده . اونم اگه خودم سر در نه اوردم . :nerd:

دیدگاه

اینایی که گفتید با avr ؟

دیدگاه

واقعا کارتون عالیه که تونستید تو همچین محدوده فرکانسی در حد چند گیگاهرتز!!!! با AVR پروژه ببندید...تا جایی ک من دیدم این چیزا رو با FPGA میبندن..خسته نباشید دارید واقعا..

www.intelart.ir

دیدگاه

اینایی که گفتید با avr ؟
                            بله دوست گرامی فقط با AVR و فقط در بعضی مواقع ازXMGA استفاده کردم .
                            نگاه کن برنامه نویسی و ایجاد یه پروژه به نظر من یک نوع خلاقیت هست . خود بسکام و کار کردن باش هنر هست .
                            نه فقط بسکام بلکه همه زبان ها ولی باید احساس کنی با کدومش راحتر و با دقت انجام میدی و درکش میکنی چی قراره اتفاق بی افته . مثلا با سی البته من اینطوریم وقتی من کتابخونش را خودم ننوشته باشم و سر در نیارم و کلا اگه از ابتدا نفهمم چی به چی هست اگر هم کار م را راه بندازه دنبالش نمیرم و به نظر من هنر نیست و دوست هم ندارم اینطوری باشه . ولی بسکام از بیخ باید برنامه بنویسی پس یک نوع خلاقیت باید ایجاد کنی . من با دستوراتش تقریبا میکرو را دیونه میکنم تا حتما کاری را که کسی نتونسته انجام بده . .
                            بخدا قسم میخورم تا الان من از پروژه های دیگران که تکراری بودن برای کارم استفاده نکردم وفقط برای بالا بردن معلوماتم بوده تا بدونم از این دستور چطوری استفاده کنم که جای دستور روتینی که همه قرار دادن بگیره و این کار را هم کردم که برای خودم یک نوع خلاقیته و به کسی هم تا الان ندادم .

دیدگاه

سلام سمیرا خانم
                              مدتی هست که مطالب و پاسخ های شما رو در مباحث مختلف دنبال میکنم
                              از اونجایی که شما به برنامه نویسی avr تسلط دارین و با زبان شیرین بیسیک هم کار میکنید ، چقدر خوبه که آموزش های مدیریت شده ای رو راه بندازین بلکه به پیشبرد علم در کشورمون خدمت بشه
                              همونطور که شما هم فرمودین جستجو در کتابخونه های c بسیار گیج کننده هست و فقط در حد رفع تکلیف. اما متاسفانه منابع بیسیک بسیار کم هست و اگر هم هست کمتر به اشتراک گذاشته میشه.
                              مثلا برای ارتباط ماژول enc28j60 به شبکه ، کلی سایتهای داخلی و خارجی رو زیر و رو کردم اما منابع و پروژه های بیسیک که بشه ازش الهام گرفت بسیار نادر هست.
                              و باز هم در تایید فرمایش شما ، منابع فرامین در بیسیک رو میشه از خود بسکام دریافت کرد و ساپورت خوبی هم داره . اما نکته ای که مهمه کاربرد فرامین هست. منظورم کاربرد فرامین در ارتباط با راه اندازی ماژول های مختلف.

دیدگاه

مشخصه که تا به حال AVR کار شمارو راه انداخته وگرنه قدر C رو میدونستید. (نه اینکه الان ندونید :biggrin
                                کار شما اصلا اشتباه نیست چون به قول خودتون نیازی به C نداشتید.
                                اما تجربه من میگه که بالاخره باید رفت سراغ زبان C و همینطور کار کردن با رجیسترها. قدرتی که کار با رجیستر به برنامه نویس میده لذت بخشه. در مورد کار کردن با قطعات جدید هم نمونه کد برای زبان C بیشتر از بسکام هستش فقط کافیه در موردش بگردید. پیچیدگی که توی کدهای بسکام دیده میشه خیلی بیشتر از C هستش.
                                نوشته اصلی توسط سمیراا
                                سلام
                                جواب مناسبی نبود . من تا الان کار ها و پروژه هایی با بسکام انجام دادم که هم لذت بخش بوده و هم این که اگه بخوام با سی یا دیگه برنامه ها انجام میدادم شاید خیلی طول می کشیده ولی با بسکام هر پروژه ای به راحتی امکان پذیره . خصوصا که شرکت تولید کنندش روز به روز داره امکانات این زبان را افزایش میده . و هم ساپورت خوبی ازش دیدم . مثلا اگه تو انجمنش بری که مال خود شرکت هست . به یوزرهایی که نسخه اصلی را خریدن تا راه اندازی پروژشون ساپورتش میکنن .و نمی زارن بی جواب بمونه ولی زبان هایی دیگه را من تا الان ندیدم که مثلا سایت سازندش پشتیبانی کنه . فقط شاید انجمن های خصوصی زیاد بوده :nerd:
                                یعنی الان مثلا یک قطعه ای مثل ADC از شرکت AD تولید میشه، شما نتون راه بندازیش بسکام میاد براتون کتابخونشو میزاره ؟
                                نوشته اصلی توسط سمیراا
                                نگاه کنید این فقط یکی از پروژهام تو مخابرات هست . و دیکش تو شبکه تله متری با سامانه مانیتورینگه . که از هر دوتاش با بسکام استفاده کردم . یکیش تکرار کننده یا RPEATER شبکه های تک فرکانس یا سیمپلکسر باند UHF و باند VHF بود که هنوز کسی تو این مایه ها اونم با قابلیت NON REPEATER VOIC که مخابراتی های شبکه بی سیم تقریبا میدونن چی هست طراحی کردم و الان که اینا مینویسم کلی فروش داشتم . و دیگش هم که گفتم در شبکه تله متری با سامانه مانیتورینگ با فرکانس500 الی 2.4 گیگاهرتز بود . تازگی هام بنا به درخواست یه شرکت طراحی هویه SMD و هوای گرم دارم انجام میدم بسیار هوشمند . که تا تونستم از میکرو استفاده کردم و از مدارات مجتمع و قطعات دیگه کم کردم فقط با بسکام . عشقست بسکام که تقریبا تمومه و یه هفته دیگه میره رو خط تولید . البته اینطور که شرکتش میگه میخواد صادرات تو دبی داشته باشه .چرا بیخودی و مگه سرم درد میکنه که برم سراغ سی . و البته نمیگم سی بده نه ولی جالب نیست لااقل برای من قبلا با سی کار میکردم برای یه کتابخونش کلی نت را بهم میریختم چه خارجی و داخلی چیزی گیرم نمیاومد و هزار التماس اینو اون حالا فقط تو وب سایت بسکام شرکت تولید کنندش که نرم افزار بسکام را ساخته میرم و هر سوالی داشته باشم کامل و با تشریح جالب جواب میده . اونم اگه خودم سر در نه اوردم . :nerd:
                                قسمت اول صحبت هاتون اگر از نظر نرم افزاری هست که تو تخصص من نیست اما فکر نمی کنم پیاده سازی به زبان C سخت تر از بسکام باشه. من خودم یک بردی رو راه اندازی کردم که با فرکانس هایی در حد 10G کار می کرد و مدام در حال اربتباط با قسمت های دیگه بود. میکروی اصلی مدار Atmega بود و با C هم نوشتمش.
                                در کل به نظرم (اگر چه قبلی ها هم نظرم بودند) اگر کسی میخواد شروع کنه به برنامه نویسی برای میکرو باید بره سراغ C تا بعدا نمونه.
                                من تا به حال نشدم نشده بخوام با قطعه ای کار کنم و نمونه کد C براش پیدا نکنم. البته من میرم تو انجمن های خارجی دنبال نمونه کد.
                                پ.ن. به نظرم شما نخواستید که با C کار کنید و برای همین اینقدر با بسکام جلو رفتید. اما اینکه شما وابسته به منابع فارسی نبودید و البته داشتن خلاقیت، جای تشویق دارید. :applause:
                                ---------
                                .
                                .
                                ...........

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X