اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

میکرو های جدید avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : میکرو های جدید avr

کار کردن با رجیسترها. قدرتی که کار با رجیستر به برنامه نویس میده لذت بخشه

گل گفتی داداش
    منم دارم با آرم کار میکنم...ولی هنو اولشم...از بس ک رجیستراش زیادن تصمیم گرفتم برم سراغ توابع CMSIS ولی بعد از مدتی کارکدن باهاش دوباره تصمیم گرفتم با رجیسترا کار کنم...هم شیرین تره هم اختیارات بیشتری داری...
    تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani

گل گفتی داداش
      منم دارم با آرم کار میکنم...ولی هنو اولشم...از بس ک رجیستراش زیادن تصمیم گرفتم برم سراغ توابع CMSIS ولی بعد از مدتی کارکدن باهاش دوباره تصمیم گرفتم با رجیسترا کار کنم...هم شیرین تره هم اختیارات بیشتری داری...
      به نظر من همون CMSIS رو هم نباید کار کرد. کتابخونه های CMSIS برای کار کردن با GPIO یا USART یا RTC و ... که کلا چیزای سختی نیستند استفاده می شوند. مثلا SSP اسمش سخته اما اگر کسی با SPI توی AVR کار کرده باشه، اینجا هم کار سختی نداره. اگر این توابع و یا کتابخونه ها برای کارهای سطح بالایی مثل Etehrnet و یا USB بودند، اونوقت ارزش داشت. قبلا من اومدم برای SSP از CMSIS استفاده کنم، انقدر اشاره گر داشت داخلش که گیج شدم !! oo:
      در کل نمونه کد و یا کتابخونه نوشته شده توسط دیگرون تو 2 حالت خوبه :
      1- خود برنامه نویس وقت نداشته باشه.
      2- اونقدری سخت باشه که برنامه نویس بهش نتونه مسلط بشه. مثل USB که پروتکل سختیه و همه میان از نمونه کد کیل استفاده می کنند.
      اگر قرار باشه بعدا کد دوباره استفاده بشه، بهتره با رجیستر کار بشه.
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
        به نظر من همون CMSIS رو هم نباید کار کرد. کتابخونه های CMSIS برای کار کردن با GPIO یا USART یا RTC و ... که کلا چیزای سختی نیستند استفاده می شوند. مثلا SSP اسمش سخته اما اگر کسی با SPI توی AVR کار کرده باشه، اینجا هم کار سختی نداره. اگر این توابع و یا کتابخونه ها برای کارهای سطح بالایی مثل Etehrnet و یا USB بودند، اونوقت ارزش داشت. قبلا من اومدم برای SSP از CMSIS استفاده کنم، انقدر اشاره گر داشت داخلش که گیج شدم !! oo:
        در کل نمونه کد و یا کتابخونه نوشته شده توسط دیگرون تو 2 حالت خوبه :
        1- خود برنامه نویس وقت نداشته باشه.
        2- اونقدری سخت باشه که برنامه نویس بهش نتونه مسلط بشه. مثل USB که پروتکل سختیه و همه میان از نمونه کد کیل استفاده می کنند.
        اگر قرار باشه بعدا کد دوباره استفاده بشه، بهتره با رجیستر کار بشه.
        دقیقا چیزی که خودم الان بهش رسیدم
        ی کار دیگه هم خوبه اینکه واسه پروتکل ها یا پریفرال هایی که خیلی پیچیده نیستند هرکسی خودش با ادبیات خودش یه کتابخونه استاندارد بنویسه و استفاده کنه واسه پروژه های خودش ولی مواقعی هم هست که به قول شما نمیشه شروع کرد از صفر نوشتن مثل USB و Ethernet و LCD و...

www.intelart.ir

دیدگاه

یکی از دوستان گلمون این لینکو گذاشته بودن .
          http://www-users.cs.york.ac.uk/~pcc/MCP/HAPR-Course-web/CMSIS/drivers/html/modules.html
          cmsis همه بخش ها رو پوشش داده. آیا کار رو ساده تر نمیکنه ؟
          إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
          کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نه والا
            منم اولش همین فکرو میکردم...ولی اینقدر کد اضافی و پیچیده و درهم برهم داره که بدتر گیجت میکنه...یعنی وقتی که میخای بزاری ببینی چکار کرده صرف اینکه خودت یه کتابخونه واسه خودت بنویسی بکنی بهتره..چی گفتم!؟؟
            ی مورد دیگه هم که هست جاهایی که پردازش بالا و اصتفاده از تمام منابع میکروکنترلر مورد نیازتونه استفاده از CMSIS منطقی نیست چون بخشی ازتوان میکرو صرف پردازش های الکی میشه ..در کل من که از یادگرفتنش منصرف شدم!

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط " سید محمد "
              یکی از دوستان گلمون این لینکو گذاشته بودن .
              http://www-users.cs.york.ac.uk/~pcc/MCP/HAPR-Course-web/CMSIS/drivers/html/modules.html
              cmsis همه بخش ها رو پوشش داده. آیا کار رو ساده تر نمیکنه ؟
              پست قبلی من رو بخون.
              مثلا GPIO چی هست که بخواهید براش از CMSIS استفاده کنید، تازه خود کد CMSIS هم پیچیدگی خاص خودشون داره. یا مثلا تایمر، SSP و حتی GPDMA. واقعا اینا راه اندازیشون با رجیستر خیلی ساده تره تا استفاه از CMSIS.
              مثال : GPIO_SetDir که برای مشخص کردن جهت پورت هستش. این تابع 3 تا ورودی داره، شما باید بیای ورودیاشو چک کنی ببینی چی هستند (برای استفاده اول میگم).
              حالا این رجیستری هستش:
              LPC_GPIO0->FIODIR0
              الان کدوم راحت تره ؟ کدوم واضح تره؟ سرعت کدوم بیشتر هستش؟
              پ.ن. البته دست دوستمون درد نکنه تجربه خودشون را انتقال دادند.
              پ.ن. فکر کنم این تایپک کاملا به انحراف از بحث اصلی کشیده شد.
              ---------
              .
              .
              ...........

دیدگاه

پ.ن. فکر کنم این تایپک کاملا به انحراف از بحث اصلی کشیده شد.

شرمنده ! ما کجا شما رو پیدا کنیم !! هر جا پیداتون کنیم سوالمونو میپرسیم .حتی تو بخش AVR

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
                کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X