اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات مربوط به LCD های کاراکتری و گرافیکی

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات مربوط به LCD های کاراکتری و گرافیکی

سلام من میخام داده های مورد نظر خودمو که در خطوط data تعریف کردم بر روی lcd گرافیکی نشون بدم .

ابن کارو انجام میدم ولی یه مشکل اینکه از دو چیپ مورد استفاده بر روی Lcd گرافیکی ks108 فقط میتونم به یکیش درست رسی پیدا کنم و وقتی با یکیش کار میکنم اون یکی خاموش میشه ( منظورم طرف راست و چپ هستش )

از دستور های Glcddata و glcdcmd هم استفاده میکنم .

کمک کنـــــــــــــــــــــــــــــــید :cry2:
    مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط segmex
      سلام من میخام داده های مورد نظر خودمو که در خطوط data تعریف کردم بر روی lcd گرافیکی نشون بدم .

ابن کارو انجام میدم ولی یه مشکل اینکه از دو چیپ مورد استفاده بر روی Lcd گرافیکی ks108 فقط میتونم به یکیش درست رسی پیدا کنم و وقتی با یکیش کار میکنم اون یکی خاموش میشه ( منظورم طرف راست و چپ هستش )

از دستور های Glcddata و glcdcmd هم استفاده میکنم .

کمک کنـــــــــــــــــــــــــــــــید :cry2:
      یه نمونه برنامه بذاری بهتر میشه فهمید ایراد نرم افزاریه یا سخت افزاری

دیدگاه

چطوری تو بسکام و lcd گرافیکی میشه به به موقعیت x,y مشخص رفت و داده های موجود در lookup table رو با استفاده از دستور glcddata نشون داد ...........خیلی مهمه لطفا کمک کنید
        مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

با سلام خدمت همه
          سوال من در مورد atmega64 را که کسی جواب نداد من هم از خیر at mega64 گذشتم حالا اگر لطف کنید و مثل همیشه باحال باشید و این یکی را جواب بدهید بسیار ممنون می شوم :applause:
          در cod vison و در دستور sprintf یک قسمت بعد از علامت% نوشته میشود که اعداد بعد از آن تعداد رقم عدد نمایشی است اما حروف بعد از آن چه چیزهایی می تواند باشد و هر کدام یعنی چه
          یکی میگفت خدا چرا به حرفای ما گوش نمیده گفتم
          هان ای صنما،دل یک دله کن
          گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

سلام
            ببخشید من می خوام بدونم یه LCD چه جوری به میکرو وصل می شه و همین طور یه صفحه کلید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mikla
              راستی با نرم افزار glcd generator یا نرم افزار glcdtools (که تو همین سایت گذاشته شده) تو بیسکام هم میشه استفاده کرد ؟ ممکنه راهنمایی کنید؟
              من با استفاده از نرم افزار glcdtool که تو همین سایت هست عکسها رو به کد تبدیل کردم و با دستور pset y,x پیکسل به پیکسل روی glcd نمایش دادم
              مثل نمونه زیر که نمایش عدد 2 هست:
              Data:$03,$0E,$1C,$EC,$07&h

10001
              11001 01110 00100 00010 00010 00010

y=0, x=0,1
              y=1,x=1,2,3
              y=2,x=2,3,4
              y=3,x=2,3,5,6,7
              y=4,x=0,1,2

که فقط کار راه انداز و برای عکسهای با حجم بیشتر خیلی وقت گیر میشه
              البته خواستم با قرار دادن کد تولید شده در جدول lookup دیتا رو بایت به بایت دریافت کنم و بیت به بیت نمایش بدم برنامه خیلی کوتاهتر میشه منتها خطا به وجود میاد و یکسری از بیتها جابجا میشه
              روش بالا علاوه بر وقت گیر بودن یه عیب دیگه هم داره اونم اینه که حافظه بیشتری رو نسبت به لود کردن عکس اشغال میکنه
              ولی عوضش عکسها حین کار قاطی پاتی نمیشن و احتیاجی هم نیست تایمر رو خاموش کنید
              چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط miladkazemi
                سلام
                ببخشید من می خوام بدونم یه LCD چه جوری به میکرو وصل می شه و همین طور یه صفحه کلید
                اگر در صفحات همین پست بگردی یک بار برای پاسخ به سوال خود من فکر کنم حسام الدین گذاشته باشد
                هان ای صنما،دل یک دله کن
                گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

سلام

تو این کتاب به صورت کامل توضیح دادم

هم ال سی دی و هم کی پدو

زندگی یه فرصته

دیدگاه

نوشته اصلی توسط golgolak
                    با سلام خدمت همه
                    سوال من در مورد atmega64 را که کسی جواب نداد من هم از خیر at mega64 گذشتم حالا اگر لطف کنید و مثل همیشه باحال باشید و این یکی را جواب بدهید بسیار ممنون می شوم :applause:
                    در cod vison و در دستور sprintf یک قسمت بعد از علامت% نوشته میشود که اعداد بعد از آن تعداد رقم عدد نمایشی است اما حروف بعد از آن چه چیزهایی می تواند باشد و هر کدام یعنی چه
                    جالبه خودم جواب سوال خودم را خودم می دهم
                    'i' - the function argument is a signed decimal integer;
                    'd' - the function argument is a signed decimal integer;
                    'u' - the function argument is an unsigned decimal integer;
                    'e' - the function argument is a float, that will be outputted using the [-]d.dddddd e[-]dd format
                    'E' - the function argument is a float, that will be outputted using the [-]d.dddddd E[-]dd format

'f' - the function argument is a float, that will be outputted using the [-]ddd.dddddd format
                    'x' - the function argument is an unsigned hexadecimal integer, that will be outputted with lowercase characters;
                    'X' - the function argument is an unsigned hexadecimal integer, that will be outputted with with uppercase characters;
                    'c' - the function argument is a single character;
                    's' - the function argument is a pointer to a null terminated char string located in SRAM;

'p' - the function argument is a pointer to a null terminated char string located in FLASH;
                    '%' - the '%' character will be outputted.

هان ای صنما،دل یک دله کن
                    گر سر ندهم ،وانگه گله کن

دیدگاه

سلام .
                      در ال سی دی های KS108 بعضی هاشون پایه چهارش به اسم RS هست و در بعضی هاشون به اسم DI . من در کد ویژن برنامه نوشتم و در پرو تئوس کاملا درست بود البته با اون ال سی دی که پایش به اسم DI هست امتحانش کردم. وقتی یه دونه KS108 خریدم به این موضوع دقت نکردم و پایه چهارش RS بود . حالا در نمایش تصاویر مشکل دارم .لطفا کسی در مورد فرق بین این دو نوع ال سی دی اطلاعی داره تا بتونم برنامشو اصلاح کنم؟
                      باتشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط zereshki
                        سلام .
                        در ال سی دی های KS108 بعضی هاشون پایه چهارش به اسم RS هست و در بعضی هاشون به اسم DI . من در کد ویژن برنامه نوشتم و در پرو تئوس کاملا درست بود البته با اون ال سی دی که پایش به اسم DI هست امتحانش کردم. وقتی یه دونه KS108 خریدم به این موضوع دقت نکردم و پایه چهارش RS بود . حالا در نمایش تصاویر مشکل دارم .لطفا کسی در مورد فرق بین این دو نوع ال سی دی اطلاعی داره تا بتونم برنامشو اصلاح کنم؟
                        باتشکر
                        سلام.
                        اولا که من همچین lcd ندیدم تو بازار؟؟ از کجا گرفتید؟ شمارش؟؟

ئلی فکر نکنم فرقی بکنه چون DI یعنی DATA/instuction البته اگه اشتباه نکرده باشم... و RS هم همین کار رو انجام میده.. برای انتخاب ورود دیتا یا دستور العمل میباشد.
                        www.icesi.ir

دیدگاه

سلام
                          اولا بگم من این موضوع را در یک تاپیک جداگانه با عنوان "جابه جایی پایه های lcd در کدویژن" مطرح کردم ولی تازه فهمیدم که سوالات مربوط به lcd اینجا مطرح می شه oo:
                          سوالم اینه
                          اگر از جادوگر یا حتی بدون استفاده از اون بخواهید از lcd در کدویژن استفاده کنید بایستی چینش پایه ها به طریقه خاصی باشد آیا اگر بخواهیم راهی هست که پایه های lcd را به دلیل محدودیت به طور دلخواه قرار دهیم مثلا rs را روی pb.0 و cs را pc.3 و چهارمین بیت داده را روی pd.2. در واقع استفاده از باس چهار سیمه و توابع آماده کدویژن ولی با چینش ما نه کدویژن
                          در ضمن گویا یکی از دوستان یک کد برای این کار نوشتن که از روی سایت پلود شده پاک شده حالا هر کی می تونه یه کمکی برسونه
                          چه خوش است زر خالی که به آتش اندر آيد
                          چو کند درون آتش هنر و گهرنمائی
                          مگريز ای برادر تو ز شعله های آذر
                          ز برای امتحان را چه شود اگر درآئی
                          به خدا ترا نسوزد رخ تو چو زر فروزد
                          که خليل زاده ای تو زقديم آشنائی چو خليل رو در آتش که تو خالصی و دلپاک در خيبر است برکن که علی مرتضائی.

دیدگاه

سلام دوستان

من این فایل رو مثل همونی که توی مقاله آقای میلاد موسوی نوشته طراحی کردم اما کار نمیکنه من فایل رو میزارم در صورت امکان اصلاح کنید برام

مرسی

http://rapidshare.com/files/150099614/sam.rar.html

http://services.nexodyne.com/email/i...3D/0/image.png

دیدگاه

:applause:سلام سوال بالا کسی نبود مشکل منو حل کنه :applause:

دوستان این فایل رو از سایت دانود کردم وقتی تو نرم افزار Proteus فایل که قبلا hex شده رو اجرا میکنیم برنامه درست نشون میده و عکسها توی lcd میان اما وقتی همون فایل bas رو یک بار دیگه compile میکنیم دیگه هیچی نشون نمیده و قفل میکنه

میشه بگید چرا این جوری میشه من که گیج شدم
                              oo: oo: oo:
                              http://rapidshare.com/files/150255630/LCD_Graphic.rar.html

مرسی

http://services.nexodyne.com/email/i...3D/0/image.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط naeimwtg
                                :applause:سلام سوال بالا کسی نبود مشکل منو حل کنه :applause:

دوستان این فایل رو از سایت دانود کردم وقتی تو نرم افزار Proteus فایل که قبلا hex شده رو اجرا میکنیم برنامه درست نشون میده و عکسها توی lcd میان اما وقتی همون فایل bas رو یک بار دیگه compile میکنیم دیگه هیچی نشون نمیده و قفل میکنه

میشه بگید چرا این جوری میشه من که گیج شدم
                                oo: oo: oo:
                                http://rapidshare.com/files/150255630/LCD_Graphic.rar.html

مرسی

سلام.

برنامه که فکر نکنم مشکلی داشته باشه...

اگه ممکنه فایل پروتئوس و هگز رو خودتون طراحی کنید و بذارید تا ببینیم.
                                www.icesi.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X