اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت پروگرامر MKII

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت پروگرامر MKII

خسته نباشی
    این عکس رو خودت گرفتی
    داخلیه یا خارجی
    میدونی ای سی بافرش قیمت بالایی داره
    صرفه نیس
    من میخوام با قطعاتی ارزونتر بسازم مثله همین 744245
    هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
    بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
    میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با سلام

خارجیه با شماتیک pcb و متعلقات.درباره بافر هم میشه از همون gtl2003 استفاده کرد.البته شاید یه مقدار گرون باشه ولی ارزش داره.که تو این مدار به جای اون از max3002 استفاده کرده.(که فرقی نمیکنه)
      دکتر شريعتي:

زنده بودن را به بيداري بگذرانيم که سالها به اجبار خواهيم خفت.

دیدگاه

سلام

دوستانی که از MKII CLONE استفاده میکنن،نسخه جدید FRIMWARE به شماره 111009 توسط اقای DEAN CAMERA تو سایتشون قرار داده شده. که تغییراتی که از اول تا کنون روی این پروگرمر انجام دادن خیلی خوب بوده و ساپورتش از میکروهای سری AVR تقریبا کامل شده و حتی شاید با اغراق گفت سرعت این پروگرمر از نسخه اصلی بیشتر می باشد.
        دکتر شريعتي:

دیدگاه

سلام

در تست پروگرمر mkii clone که توسط اقای dean camera نوشته شده به چند ایراد در متصل شدن این پروگرمر به نسخه جدیدavrstudio 5.1 شدم و با گزارش این ایرادات به ایشان در انجمن avrfreak ودر طی چند تغییر در سورس که به بنده پیشنهاد دادند انجام شد ولی نتیجه مطلوب حاصل نشد تا امروز که بنا به اظهار ایشان چند ساعت قبل با تغییرات اساسی تر که در سورس این پروگرمر انجام دادند به بنده اطلاع دادند که این مشکل حل شده و لینک جدید ترین سورس رو گذاشتن.

که لینک هارو زمیمه میکنم(البته نسخه beta هست و تا چند وقت دیگه تو سایت خودشون نسخه کامل رو قرار میدن)

http://www.lufa-lib.org/svn
          http://www.lufa-lib.org/git
          http://www.lufa-lib.org/latest-archive
          دکتر شريعتي:

دیدگاه

سلام عزیزان
            واسه یه قمست از پروژه کارشناسی نیاز به ساخت پروگرامر میکروهای XMega دارم. از روی کدوم schematic پروگرامر رو بسازم ؟ میشه با این پروگرامر همه ی میکروهای سری های xmega16,32,64,128 رو پروگرام کرد ؟ این gtl2003 رو از کجا میشه پیدا کرد ؟ چون تو schematic مجله ایران میکرو بود.
            فرق بین میکرو هایی که آخر مدلشون U هست با اونا که U ندارن توی ساخت پروگرامر تغییری ایجاد نمیکنه ؟ U=USB Full-speed Device

ممنون میشم راهنمایی کنید.

دیدگاه

سلام

این پروگرمر قابلیت پروگرم تمام سری های xmega رو داره(چه با u وچه...).بافر gtl2003 یه بافر پر سرعت فو ق العاده و 2 طرفه است.ولی احنمال داره نتونید پیدا کنید که در این صورت می توانید از بافر هائی مثل 74hc245 استفاده کنید.
              شماتیک زیر میتونه کمکتون کنه:
              همون پروگرمر با بافر 74hc245:

دکتر شريعتي:

دیدگاه

ب سلام دوباره
                مدار رو از روی شماتیک پست بالا ساختم و وقتی به usb وصل میکنم at90usb شناسایی میشه که باید واسش درایو نصب کنیم و فایل hex و بقیه کارا ...
                میخواستم بدونم چه فایل hex ای واسه این مدار باید پروگرام کنم؟

دیدگاه

دوستان چند تا مشکل پیش اومد :sad:
                  بعد از اینکه فایل hex رو روی پروگرامر رایت کردم و AVR Studio 5.0 رو نصب کردم، وقتی پروگرامر رو به usb میزنم شناسایی میشه، توی برنامه avr هم میاد ، ولی وقتی روی read device میزنم ارور میده که میکرو رو وصل نکردید ، میکرویی که میخوام پروگرامش کنم Xmega16a4 هستش.
                  مدار رو دقیق از روی مدار 2 پست بالاتر ساختم و mosi و miso و reset و gnd و vcc و sck رو به xmega16a4 وصل کردم .

دیدگاه

دوست عزیز xmega با pdi پروگرم میشه نه با isp ///

دیدگاه

راستش زیاد درمورد xmega اطلاعات ندارم . اگه میشه بیشتر توضیح بدید مشکل از کجاست ، :redface:

دیدگاه

برای پروگرم کردن xmega از دو پایه data و clock استفاده میشه همراه با تغذیه اگه میکروتون xmega16a4 هستش پایه 34 data و پایه 35 clock هستش // اگه مشکلی بود در خدمتیم..

دیدگاه

با سلام و احترام خدمت دوستان

مثل این که بحث ها خیلی قدیمی هستش که دوستان گفته اند ، AT90USB162 نیست.

من چند بار خوندم ولی درست متوجه نشدم که نقشه و شماتیک کامل ساخت پروگرامر توسط AT90USB162 را از کجا باید دانلود کنم؟

در ضمن مثل این که یک آی سی بود به نام GTL2003 که اصلا هیچ کجا همچین چیزی موجود نبود.

از دوستان می توانید کمک کنید تا شماتیک + فایل هگز AT90USB162آ‌ را پیدا کنم؟

اصلا بعد از این همه وقت ، شماتیک و سورس مناسب برای ساخت پروگرامر XMEGA پیدا شده است.

واقعا ممنون.

دیدگاه

استفاده از IC های Level shifter مانند GTL2003 به این دلیل است که بتوان پروگرامر را به میکروکنترلرهایی با انواع تغذیه ها متصل کرد. اما اگر هدف برنامه ریزی میکروکنترلر با تغذیه ثابت 3.3 ولت باشد، وجود این نوع IC لازم نیست و می توان به شکل ساده ای از at90usb برای این کار استفاده کرد. در این رابطه سعی می کنم تا چند روز دیگر نقشه اتصالات (یا نحوه اتصال پین های) لازم برای At90usb را در شرایط مذکور به همراه فایل hex آن قرار دهم.
                            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

باسلام.آیا پروگرامر MKII امکان دیباگ کردن را هم دارد؟

دیدگاه

اگر منظور On-chip debugging است، باید از پروگرامرهایی مانند JTAGICE mkii استفاده شود و AVRISP mkii چنین قابلیتی ندارد.
                                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X