اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها
    خیلی راحت داره با سری ATMEGA به پایین و میکروهای دوره غارنشین PIC رقابت میکنه
    چرا شما اومدی pic16f877 با atmega32 مقایسه کردی ???? شما باید امکانات اونو با 8051 مقایسه کنی . 16f877 توی زمان 8051 بود و هنوز هم هست . atmega32 با pic سری 18 یا اصلا 16f1937 که قیمت پایین تایمر زیاد قابلیت تاچ خازنی ( همونی که دستتو به یکی از پین هاش نزدیک میکنی تشخیص میده ) درایور موتور و سرعت تا 32 مگ و قیمت 4000 تومان برای تک فروشی ..... مقایسه کن بعد ببین avr غار نشینه یا pic. اگه کد ویژن با اون ویزاردش نبود مطمئن باش خیلی ها میرفتند طرف pic. شرکت atmel هم microchip خریده و توی صفحه اول همین سایت زده که میکرو های جدیدی atmel با مارک میکروچیپ به بازار اومده .

دیدگاه

از لحاظ نویز پذیر بودن ارم نسبت ب ایکس مگا کمنتر نویز میگیره درسته؟
      عزیزان دقت کنید پسورد تمامی فایلها و پروژه های من، در تاپیکشون موجوده(صفحات آخر) لطفا برای رمز فایلا پیام ندید!! چون خیلی دیر ب دیر میام انجمن و پیام چک نمیکنم
      مخترع برتر شمال غرب سال 96
      مدیر سابق منابع تغذیه انجمن ECA

دیدگاه

the STM8S series benefits from ST's 130 nm technology and advanced core architecture performing up to 20 MIPS at 24 MHz

ATMega
        Most Single-clock Cycle Execution
        Up to 16 MIPS Throughput at 16 MHz
        If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr63 نمایش پست ها
          چرا شما اومدی pic16f877 با atmega32 مقایسه کردی ???? شما باید امکانات اونو با 8051 مقایسه کنی . 16f877 توی زمان 8051 بود و هنوز هم هست . atmega32 با pic سری 18 یا اصلا 16f1937 که قیمت پایین تایمر زیاد قابلیت تاچ خازنی ( همونی که دستتو به یکی از پین هاش نزدیک میکنی تشخیص میده ) درایور موتور و سرعت تا 32 مگ و قیمت 4000 تومان برای تک فروشی ..... مقایسه کن بعد ببین avr غار نشینه یا pic. اگه کد ویژن با اون ویزاردش نبود مطمئن باش خیلی ها میرفتند طرف pic. شرکت atmel هم microchip خریده و توی صفحه اول همین سایت زده که میکرو های جدیدی atmel با مارک میکروچیپ به بازار اومده .
          بیشتر معیار قیمت و در دسترس بودن بوده. اگه اینجوریه که منم محصولات توی سایت شرکت ها رو مقایسه میکنم. ولی همون طور که گفته بودم وضعیت کشور ما و حتی چین و روسیه هم در بازار ما مهم هستش. پس نمیشه هر میکرویی رو که خواستیم از سایت شرکت سازنده انتخاب کنیم و با بقیه مقایسه کنیم. به گفته هام و مقایسه هام اطمینان کن. حدود 4-5 سال پیش فقط من و یه سید به فامیلی "حسینی" که اهل شیراز بود توی بخش STM32 فعالیت میکردیم. خیلی ها اصلا شاید نمی فهمیدن چیه این. از همون موقع به تحلیل هام و بررسی هام متوجه شدم که این میکرو آینده خوبی داره. این اولین تحلیل و بررسی درستم نبود. برای بار اول AVR رو انتخاب کردم که خوب بود واقعا و بعدش اومدم به سمت STM32 که دوباره مهاجرت خوب بود.
          زبان برنامه نویسیم رو C/C++ انتخاب کردم که کاملا درست بود. کامپایلرهام رو همیشه مناسب انتخاب کردم. توی مسائل دیگه هم همینجور بودم. علتش هم این بود که بدون تعصب کار کردم. اگه تقلا و تلاش من رو هم تو این تاپیک ببینید متوجه میشید که فقط سعی کردم که بچه ها رو هوشیار کنم.
          در هر صورت امیدوارم که دوستان همیشه بهترین راه رو انتخاب کنن. همچنان میگم که بیاد به سمت STM!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
          از لحاظ نویز پذیر بودن ارم نسبت ب ایکس مگا کمنتر نویز میگیره درسته؟
          نه. بحث نویز واقعا فاکتور زیادی در شرکت سازنده نداره. البته من توی محصولات NXP مشکل نویز و عدم پایداری متاسفانه توی محصولاتش خصوصا آنالوگ مشاهده کردم(انتظارش رو نداشتم). از دوستان غیر ایرانی هم که پرسیدم اونا هم موافق بودن. ولی خدایی با STM32 که کار کردم تا حالا واقعا عالی پروگرم میشن و از لحاظ پایداری هم خیلی خوب عمل میکنن. فقط کافیه اصول طراحی شون رو رعایت کنید. شرکت ST همه ملزومات برای یه طراحی استاندارد رو هم توی سایتش گذاشته.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X