اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : یکی بگه اصلا چرا XMEGA ؟

نوشته اصلی توسط meerkat
    مقایسه چند کد :
    تقسیم علامت دار long در AVR :

....
    در مورد انتخاب میکروکنترلر فقط بحث سرعت پردازش مطرح نیست بلکه بستگی به کاربرد، تسلط ، امکانات جانبی ، دسترسی پذیری ، قیمت و ... دارد. انجام یک کار پردازشی خاص شاید از عهده avr بر نیاید اما ساختن یک تایمر هم با آرم خیلی جالب نیست(حالا هرچقدر هم پشن داشته باشه)
    من بشخصه به علت نیاز به سرعت پردازش بالاتر به ARM روی آوردم.ولی همچنان هروقت حس می کنم avr از عهده کار بر می آید ، از avr استفاده می کنم( هیچی نباشه حداقل پکیج های خوشدستی داره و موقع لحیم کاری راحتتری)

دیدگاه

نیازی به قرار دادن کد نیست. به طور کامل عیان هستش که ARM فوق العاده سریع و قدرتمنده. البته در مورد عملیات های ریاضی فوت و فن های دیگه ای هم هست که میشه باهاش این عملیات رو سریع تر هم انجام داد.(لااقل با ARM)

----------------------------------------------------------------------------
      با توجه به توهین هایی که یکی دو روز پیش به بنده شد و فکر میکنم در برخورد باهاشون سستی شد دوباره در نظر دارم که فعالیت خودم رو توی ECA متوقف کنم. مگر در مواردی که منافع بنده توش باشه. فکر میکنم این کار بتونه تلنگری باشه برای موراد بعدی تا بهتر مدیریت بشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط DesignerEng
        در مورد انتخاب میکروکنترلر فقط بحث سرعت پردازش مطرح نیست بلکه بستگی به کاربرد، تسلط ، امکانات جانبی ، دسترسی پذیری ، قیمت و ... دارد. انجام یک کار پردازشی خاص شاید از عهده avr بر نیاید اما ساختن یک تایمر هم با آرم خیلی جالب نیست(حالا هرچقدر هم پشن داشته باشه)
        من بشخصه به علت نیاز به سرعت پردازش بالاتر به ARM روی آوردم.ولی همچنان هروقت حس می کنم avr از عهده کار بر می آید ، از avr استفاده می کنم
        بله با شما موافقم .هدف من صرفا بررسی تخصصی و فنی هست وگرنه درباره موارد دیگه بطور مفصل صحبت شد.

( هیچی نباشه حداقل پکیج های خوشدستی داره و موقع لحیم کاری راحتتری)
        تنها پکیجی که در خانواده های ARM نیست ( تا جایی که اطلاع دارم) DIP هست و دیگر پکیج ها را تمام سازندها دارند .
        که برای افرادی که بصورت دستی لحیم کاری انجام میدهند LQFP پکیج محبوب محسوب میشه.
        از جمله ی رفتگان این راه دراز
        باز آمده ای کو که به ما گوید راز
        هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
        چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meerkat
          تنها پکیجی که در خانواده های ARM نیست ( تا جایی که اطلاع دارم) DIP هست و دیگر پکیج ها را تمام سازندها دارند .
          که برای افرادی که بصورت دستی لحیم کاری انجام میدهند LQFP پکیج محبوب محسوب میشه.
          پکیج DIP حقیقتن مزیت نیست. :angry: حداقل برا نمونه سازی.
          درسته ک لحیمکاری LQFP هم ی ذره دردسر داره و حتی پکیج های SSOP رو من بیشتر از LQFP دوست دارم،
          ولی این TQFP و LQFP واقعن از نظر کیفیت و قابلیت اطمینان (Reliability) چندین برابر بهتر از DIP عمل میکنن.
          من ی سری برد حداقلی بعبارتی breakOutBoard برا چند تا میکروی مصرفی خودم زدم ک مجبور نباشم دیگه سمت DIP برم.

مد نظر داشته باشید که هر کدوم ازون پایه های DIP عزیز مث ی سلف و تو فرکانس بالا یا مدارات حساس مثل یک آنتن عمل میکنن. (هر VIA روی PCB در کل همین حکم رو داره)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
            پکیج DIP حقیقتن مزیت نیست. :angry:

مد نظر داشته باشید که هر کدوم ازون پایه های DIP عزیز مث ی سلف و تو فرکانس بالا یا مدارات حساس مثل یک آنتن عمل میکنن. (هر VIA روی PCB در کل همین حکم رو داره)
            لطفا در این مورد توضیح دقیقتر بفرمایید.ممنون

دیدگاه

http://www.avrfreaks.net/forum/xmegae5-spi-wont-work-if-youre-running-pwm-tcc4

ATMEL:
              It seems there is a silicon bug with the OUTOVDIS register which doesn⤙t makes the override disable functionality to work properly. We have already reported this to the concerned team.

خراب این reliability هستم .سری E هم هست.
              از جمله ی رفتگان این راه دراز
              باز آمده ای کو که به ما گوید راز
              هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
              چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meerkat

ATMEL:
                It seems there is a silicon bug with the OUTOVDIS register which doesn⤙t makes the override disable functionality to work properly. We have already reported this to the concerned team.

:eek:
                همچین باگ بزرگی ؟؟ oo:
                [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط meerkat

ATMEL:

وجود این نوع اشکالات در خانواده های مختلف میکروکنترلرها امری کاملا عادی و معمول است که بعد از تولید اولیه از طرف کارخانه سازنده به عنوان errata منتشر می شود. مثلا در لینک زیر برای خانواده STM32F10x موارد زیادی از انواع و اقسام اشکالات ذکر شده که به معنای معتبر نبودن این خانواده نیست:

http://www.st.com/stonline/stappl/re...;SeriesID=1031
                  اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                  دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                  برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                  ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

سلام
                    من میخوام روی ال سی دی های رنگی 7 اینج کار کنم
                    برای کار کردن با این سری ال سی دی ها آیا ارم ها بهتر نیستند ؟
                    مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

ARM بهتره.
                      مخصوصا سری LPC177x_8x که کنترلر LCD دارن یا STM32 هایی که باس خارجی برای کنترلر LCD دارن.

دیدگاه

حقیفتا برای کار با LCD گرافیکی سمت میکرو 8 بیت نرو

یادمه 5 سال پیش تو مگا 64 اگر وقفه یک تایمر رو فعال میکردی و ساب روتینی برای اون وقفه نمیزاشتی میکرو دیگه کار نمیکرد
                        الان دیگه اینطور نیست از برای همین errata
                        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

سلام
                          بنده 9 صفحه رئ با دقت خوندم.
                          با سپاس از عزیزان سوالی دارم : این مشکلات xmega در سری های جدید رفع شده؟
                          منظورم همون bug سلیکونی و مشکلات سنسور دمای داخلی .
                          تشکر./
                          .The best question deserves a better answer
                          =-=-=-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=
                          «پناه»می برم «به خدا»
                          از عـیبی که ، «امروز» در خود می بینم، و «دیروز» «دیگران را» به خاطر، «هـمان عیـب» ملامت کرده ام.
                          محتاط باشیم، در «سرزنش» و «قضاوت کردن دیگران». وقتی نه از «دیروز او» خبر داریم و نه از "فردای خودمان" .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط •.´™ مَسِِــــح`.•
                            با سپاس از عزیزان سوالی دارم : این مشکلات xmega در سری های جدید رفع شده؟
                            منظورم همون bug سلیکونی و مشکلات سنسور دمای داخلی .
                            اشکال اساسی مربوط به بخش های آنالوگ خانواده A بود که در سری های جدید AU و ... برطرف شده است.
                            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم

دیدگاه

مدتی قبل یکی از دوستان فعال در همین سایت که بصورت متمرکز روی سری LPC فعالیت می کنند، موردی را درباره لزوم استفاده از XMEGA مطرح می کردند که ذکر آن می تواند خالی از فایده نباشد. مطابق صحبت ایشان در کاربردی که تعداد 16 عدد USART مستقل مورد نیاز است (و ظاهرا جنبه تولید هم دارد)، به این نتیجه رسیده بودند که یک روش اقتصادی به لحاظ قیمت استفاده از دو عدد از XMEGA هایی است که در هر شماره آن 8 عدد USART وجود دارد. علت این نتیجه گیری هم بررسی قیمت جهانی انواع IC ها و از جمله شماره هایی است که صرفا به عنوان USART عمل می کنند و ظاهرا به دلیل این قابلیت خاص در XMEGA در وجود این تعداد USART، استفاده از آن در مقایسه با سایر IC های موجود دیگر به صرفه تر بوده است.

دیدگاه

چرا پروگررامر های xmega اینقدر گرونه :surprised:
                                210 هزار تومان چه خبره .
                                صاف این قیمت بعضی ها رو بیخیال میکنه که به سمت ایکس مگا برند . :agree: :agree:
                                مولا علی (ع) میفرمایند : آسوده باش , آستین هارا بالا بزن , بر خدا توکل کن , آنگاه خدا را خواهی دید که زودتر از تو دست به کار شده است .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X