اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید PWM سینوسی 3 فاز برای ساخت اینورتر و کنترل دور موتور ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید PWM سینوسی 3 فاز برای ساخت اینورتر و کنترل دور موتور ac

سلام

با تشکر از زحمات دوستان به خصوص مهندس کی نژاد

بعد از چند وقت کلنجار رفتن با نسخه های قبلی برنامه، بالاخره به ورژن 4 رسیدم، توی نسخه های قبلی همه چی خوب جواب میداد، ولی توی نسخه نهایی پتانسیومتر سرعت کار نمی کنه و فرکانس روی 100 هرتز ثابته (من شبیه سازی رو طبق شماتیک inverter3 بستم)

یه سوال هم دارم، اینکه اگه هنگام راه اندازی موتور ولوم سرعت روی صفر نبود، (کاملاً بسته نبود) برنامه چجوری تشخیص می ده که الان باید ولتاژ بوست رو اعمال کنه و این ولتاژ توی کدوم قسمت برنامه و به چه مدت اعمال میشه؟؟
    با سپاس
    اديسون : من هفتصد بار اشتباه نکرده ام ، من يکبار هم اشتباه نکرده ام من زماني موفق شدم که ،هفتصد راهي را که موفقيت آميز نبود اصلاح کردم.
    Gmail: Jsoltanii@gmail.com

دیدگاه

متناظر با هر فرکانسی دامنه آن هم محاسبه می شود که در هنگام شتاب گیری و افزایش فرکانس از مقادیر کمتر به بیشتر، در فرکانس های پائین تر ولتاژ Boost در محاسبه دامنه اعمال می شود.
      اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
      دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
      برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
      وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
      قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
      اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
      ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : تولید PWM سینوسی 3 فاز برای ساخت اینورتر و کنترل دور موتور ac

نوشته اصلی توسط طراح
        متناظر با هر فرکانسی دامنه آن هم محاسبه می شود که در هنگام شتاب گیری و افزایش فرکانس از مقادیر کمتر به بیشتر، در فرکانس های پائین تر ولتاژ Boost در محاسبه دامنه اعمال می شود.
        با تشکر از پاسختون

منظور من اینه که اگه در زمان فشردن کلید RUN، پتانسیومتر در مقدار وسط باشد بنابراین ولتاژ حدود 2.5 ولت روی پایه آنالوگ به دیجیتال می افتد، بنابراین میکرو فرکانس 50 هرتز را تشخیص می دهد، آیا در این حالت هم ولتاژ بوست برای راه اندازی موتور اعمال میشود؟
        به بیان دیگه آیا صرف نظر از موقعیت پتانسیومتر با هر بار راه اندازی موتور ولتاژ بوست اعمال میشه؟؟(توی شبیه سازیم پتانسیومتر کار نمی کنه نمی تونم نتایجشو ببینم)

و اینکه در شبیه سازی من با نسخه 4 فرکانس خروجی با تغییرات پتانسیومتر تغییر نمی کند آیا مشکل از شبیه سازی هست یا برنامه?
        اديسون : من هفتصد بار اشتباه نکرده ام ، من يکبار هم اشتباه نکرده ام من زماني موفق شدم که ،هفتصد راهي را که موفقيت آميز نبود اصلاح کردم.
        Gmail: Jsoltanii@gmail.com

دیدگاه

به دلیل وجود مکانیزم شتاب گیری، برای رسیدن فرکانس خروجی به فرکانس های بالاتر ابتدا فرکانس های کمتر تولید می شوند و فرکانس به مرور افزایش پیدا می کند. بنابراین در هنگام تولید فرکانس های کمتر بحث Boost برقرار است. در مورد شبیه سازی هم به دلیل اینکه هیچ گاه از نرم افزارهای شبیه سازی استفاده نمی کنم قضاوتی در مورد صحت عملکرد آن ندارم. به شما هم توصیه می کنم مدارات را بصورت عملی ببندید و وقت خود را برای نرم افزارهای شبیه ساز صرف نکنید.
          اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
          دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
          برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
          وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
          قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
          اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
          ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با سلام وتشکر فراوان
            در اکثر درایو های صنعتی خروجی درایو جهت اعمال به موتور دارای فیلتر های سلفی هستش اما شما از فیلتر RCاستفاده کردید این مشکلی بوجود نمیاره؟
            وسوال بعدیم در مورد این بود که شما برای حفاظت این مدار در مقابل اتصال کوتاه در خروجی که به جهت جلوگیری از آسیب دیدن در مقابل اتصال بدنه موتور هست چی راه حلی پیشنهاد می کنید؟

دیدگاه

درود
              نخست از آقای کی نژاد سپاسگذارم. که این برنامه رو گذاشته.
              کسی این برنامه رو توی پروتئوس اجرا کرده؟
              من هر کاری میکنم خروجی بهم نمیده .
              جالبه وقتی ولتاژ تغذیه adc رو میزارم هیچی ندارم توی خروجی ولی وقتی برش میدارم یه سیگنال هست که فرکانسش ثابته و 50 هرتز هم نیست!

با سپاس

دیدگاه

با سلام به دوستان
                سال نو مبارک به امید سالی خوب برا همه
                آقا یه سوال داشتم
                ایا باهمین pwm میکرو میشه دور موتور dc رو کنترل کرد
                فقط موتور باشه آرمیچر مدنظر نیست
                باتشکر از همه دوستان

دیدگاه

جناب طراح من برروی سخت افزاری متفاوت SPWM رو ایجاد کردم
                  در نهایتا ولتاژ خروجی برق تکفاز 190 ولت خروجی داشتم
                  با جایگزینی SVPWM ولتاژ به 210 ولت رسید
                  سوال داشتم که 0.87 ولتاژ خروجی از لینک DC محاسبه میشه یا از ولتاژ ورودی220 AC؟
                  هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                  بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                  میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

با سلام
                    من با استفاده از مطالب پست اول تاپیک ساخت اینورتر سه فاز برای کنترل دور موتور ac برد قسمت کنترل رو مونتاژ کردم و فایل برنامه رو هم چک کردم و کامپل کردم ولی مشکلی که هست این که وقتی استارت رو میزنم هیج اتفاقی نمی فته ؟ این موارد رو چک کردم
                    1- ورودی فالت رو چک کردم درست و 5 ولت در ورودی اون هست
                    2- کلیدها رو چک کردم و درست کار می کنه وقتی می زنم ورودی پین میکرو صفر میشه ولی برنامه اجرا نمیشه و ال ادی ران رروشن نمیشه و در خروجی pb.5 6 7 هیچ خروجی ندارم
                    3-من تابع روشن کردن ال ادی ران رو در جاهای مختلف برنامه گذاشتم در روتین اینتراپت تایمر اون قسمتی که x20 رو چک می کنه تا به 20 برسه گیر می کنه و ال ادی رو روشن نمی کنه مقدار رو کمتر کردم (8) وارد قسمت چک کردن کلیدها شد و RUN_CODE رو temp می ده ولی باز هم برنامه اجرا نمیشه ؟؟
                    لطفا اگه چیزی به نطرتون می رسه راهنمایی کنید ؟
                    بدون امضاء

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mo_rezaei
                      با سلام
                      من با استفاده از مطالب پست اول تاپیک ساخت اینورتر سه فاز برای کنترل دور موتور ac برد قسمت کنترل رو مونتاژ کردم و فایل برنامه رو هم چک کردم و کامپل کردم ولی مشکلی که هست این که وقتی استارت رو میزنم هیج اتفاقی نمی فته ؟ این موارد رو چک کردم
                      1- ورودی فالت رو چک کردم درست و 5 ولت در ورودی اون هست
                      2- کلیدها رو چک کردم و درست کار می کنه وقتی می زنم ورودی پین میکرو صفر میشه ولی برنامه اجرا نمیشه و ال ادی ران رروشن نمیشه و در خروجی pb.5 6 7 هیچ خروجی ندارم
                      3-من تابع روشن کردن ال ادی ران رو در جاهای مختلف برنامه گذاشتم در روتین اینتراپت تایمر اون قسمتی که x20 رو چک می کنه تا به 20 برسه گیر می کنه و ال ادی رو روشن نمی کنه مقدار رو کمتر کردم (8) وارد قسمت چک کردن کلیدها شد و RUN_CODE رو temp می ده ولی باز هم برنامه اجرا نمیشه ؟؟
                      لطفا اگه چیزی به نطرتون می رسه راهنمایی کنید ؟
                      مشکل حل شد مربوط به پروگرمر بود فیوز بیت ها رو تنظیم می کردیم ولی تو رایت اش مشکل داشت که برطرف شد و الان خروجی pwm رو داره میده و فقط برد قدرت رو باید چک کنم
                      بدون امضاء

دیدگاه

با سلام به دوستان_من یک پیشنهاد دارم چون کار تعمیرات الکترونیک فدرت و بخصوص اینورتر انجام میدم،این پروژه دقیق توانش مشخص نیست ولی اینکه با افزایش مقدار خازن به دو برابر تقریبا توان 1/75 برابر میشه و البته کیفیت توان هم بهتر میشه و در نتیجه کارکرد،اما یه مشکل وجود داره که وقتی مدار وصل میشه به دلیل ظرفیت زیاد خازن ها مدار باید جریان اوج زیادی تحمل کنه که باعث آسیب میشه و راه حل اینه که (همانطور که در اینورترهای تجاری نیز هست)از رله و مقاومت وات بالا استفاده بشه یعنی جریان خازن با یک مقاومت وات بالا سری بشه تا به مرور شارژ انجام بگیره و وقتی شارژ انجام شد مقاومت با رله اتصال کوتاه بشه و خازن مستقیم به تغذیه متصل گردد،ونیز اگه سنسور جریان CT و LCD-LED اضافه بشه عالیه،اینا رو گفتم که یه آشنایی بشه و طراحان و برنامه نویسان عزیز شاید وقتشو داشته باشن بتونن اینارو به پروژه اضافه کنن-یا حق

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان و اساتید
                          من تا حالا میکرو کار نکردم حالا اومدم یه پروگرامر multi avr از فروشگاه خریدم ولی چند تا سوال ابتدایی داشتم:
                          1.واسه پروگرام کردن فقط فایل hex روباید تو فلش میکرو ریخت دیگه ؟چیز دیگه که نیست ؟و یا تو eeprom هم باید چیزی بریزیم؟
                          2. واسه پروگرامینگ ایا باید ولتاژ به پایه های avccیا agndیا aref باید وصل باشن طبق شماتیک یا نه بعد پروگرامینگ تو pcb باید وصل باشند؟
                          3.فیوزبیت ها ایا باید تغییر کنند یا همین پیش فرض تو نرم افزارprogisp کافیه و نیاز به هیچ تغییری نیست ؟
                          4.کریستال خارجی رو از progisp کجا باید تنظیم کرد ؟ یا نیازی نیست
                          در ضمن تو atmega64 بجای پایه های miso 12.13 و mosi باید از rx ,tx 2,3 استفاده شه؟ مثل لینک http://www.avrfreaks.net/sites/default/files/Mega64.PNG
                          با تشکر

دیدگاه

سلام . این کد هگز برنامه کجاست آخه ؟؟!!! لینک هایی که گذاشتید رو باز کردم ولی صفحه اصلی سایت رو باز می کنه !! لطفا یکبار دیگه کدها رو اینجا بفرستید یا به ایمیلم بفرستید . ممنون
                            جدیدترین ویرایش توسط student123; ۱۴:۴۷ ۱۳۹۵/۰۴/۰۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student123 نمایش پست ها
                              سلام . این کد هگز برنامه کجاست آخه ؟؟!!! لینک هایی که گذاشتید رو باز کردم ولی صفحه اصلی سایت رو باز می کنه !! لطفا یکبار دیگه کدها رو اینجا بفرستید یا به ایمیلم بفرستید . ممنون
                              سلام
                              عزیزم بیخودی حرص نخور
                              بعد از عوض شدن انجمن تمام لینک ها پریدن و کار نمیکنن
                              کسی هم فعلا قصد و توانایی درست کردن لینک هارو نداره
                              فکر میکنم تنها راهی که دارین اینه که با جستجو تو سایت خودتون لینک مورد نظر رو پیدا کنین
                              اگه پیداکردین به مدیران اعلام کنید تا لینک رو درست کنن و افراد دیگه گرفتار نشن
                              ممنون
                              ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student123 نمایش پست ها
                                تمامی فایل های مورد نیاز زیر پست اول پیوست شده و لینک های دانلود تست شده و سالم میباشد

لینک های ارجاع سیستم قبلی هم بزودی اصلاح میشن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X