اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید PWM سینوسی 3 فاز برای ساخت اینورتر و کنترل دور موتور ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید PWM سینوسی 3 فاز برای ساخت اینورتر و کنترل دور موتور ac

سلام دوستان من این برنامه رو با اتمل استودیو 6.2 تنظیم کردم ولی خروجی سینوسی نیست
    کسی از دوستان این رو تبدیل به اتمل استودیو 6.2 کرده
    اگر است ممن.ن می شم کمکم کنید

دیدگاه

سلام اقا چرا این اخرین فایل هگز تو پروتیوس جواب نمیده حروجی هاش چیزی نمیده ؟

دیدگاه

سلام
        کسی از دوستان علاقه ای داره که برنامه این اینورتر رو برای وصل به شبکه گرید توسعه بده ؟ من شدیدا نیازمند این موضوع هستم یه فایل pdf پیدا کردم که تز ارشد یکی هست که اخرش کد سورس رو گذاشته ولی با dspic30f3010 کار کرده . کسی میتونه این رو روی avr توسعه بده ؟
        با تشکر

دیدگاه

با سالام شما می توانید کد برنامه را برای برررسی بیشتر می توانید از سایت github که در محیط برنامه AVRStudio V6 از سایت زیر دانلود نمایید.

SPWM AND AVRSTUDIO. Contribute to soheilpaper/3phase-inverster-avrstudio-v6- development by creating an account on GitHub.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح نمایش پست ها
            تولید PWM سینوسی 3 فاز برای ساخت اینورتر و کنترل دور موتور ac
            با سلام خدمت استاد کی نژاد بزگوار
            من میخام قبل از طراحی برد و هزینه ای اون
            این مدار رو برای مگا 2560 که روی اردینو مگا هست ازمایش کنم
            ایا امکان تطبیق مدار با این میکرو هست؟؟؟ با این تغییر که فرکانس کاری اردینو مگا 16 مگاهرتز هست.
            جدیدترین ویرایش توسط salam.rasuli; ۱۴:۱۴ ۱۳۹۶/۰۸/۱۳.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط salam.rasuli نمایش پست ها
              من میخام قبل از طراحی برد و هزینه ای اون
              این مدار رو برای مگا 2560 که روی اردینو مگا هست ازمایش کنم
              ایا امکان تطبیق مدار با این میکرو هست؟؟؟ با این تغییر که فرکانس کاری اردینو مگا 16 مگاهرتز هست.
              وقتی با mega64 جواب می دهد با mega2560 که منابع سخت افزاری بیشتری داردحتما جواب می دهد. البته به شرط تسلط کافی برای تغییر سورس متناسب با شماره مورد استفاده.
              اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
              دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
              برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
              وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
              قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
              اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
              ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

با تشکر از پاسخ شما.
                بله البته باید بهتر هم جواب بده.
                من فقط در مورد تایمرها و کریستال این برد سوال داشتم. این برد کریستالش 16 مگ هستش. پس باید همه تایم های برنامه رو نصف کنم؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط salam.rasuli نمایش پست ها
                  من فقط در مورد تایمرها و کریستال این برد سوال داشتم. این برد کریستالش 16 مگ هستش. پس باید همه تایم های برنامه رو نصف کنم؟؟
                  در صورت تغییر کلاک تغییرات مختلفی باید در برنامه ایجاد شود که احتمالا از عهده کسی که تسلط کافی به برنامه ندارد خارج باشد. برای ATMega2560 و منبع کلاک 16MHz ساده ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از طریق مقداردهی صحیح به رجیستر CLKPR فرکانس کلاک اعمال شده به CPU را به 8MHz کاهش دهید که در اینصورت نیاز ی به تغییر جزییات کد نیست.
                  اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                  دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                  برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                  وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                  قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                  اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                  ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

خیلی ممنون بابت پاسختون استاد.

دیدگاه

MC3PHAC ای سی ساخت موج سینوسی برای ایورتور

دیدگاه

با سلام و عرض خسته نباشید
                        اگه یه توضیح مختصری از Fault و شرح کلی ساختار برنامه که به چه شکل است(منظور اول چه کاری میکنیم بعد تولید پالس سینوسی و ....) ممنون میشوم.
                        با تشکر از زحمات بی دریغ استاد کینژاد
                        با تشکر

دیدگاه

سلام
                          چطوری میشه فرکانس pwm رو از 15.6 به مثلا 1khz تغییر داد قبلا یکی گفته بود گویا که باید جدول lookup table رو مقادیرش را تغییر داد کسی اگه میدونه لطفا توضیح بده من نیاز دارم چطور ی مقادیرش رو تغییر بدم و در ضمن 2 تا جدول اعداد هست یکی وflash unsigned char sine[256یکی هم flash unsigned int OCR_value[996] هست تفاوتاشون چیه ؟

دیدگاه

فرکانس PWM رو هم میتونی با تغییر همون متغیر ها که گفتید تغییر بدید هم با رجیستر های تایمر که البته در هر صورت باید متغیر ها رو هم تغییر بدید
                            دلیل خاصی داره که میخواید فرکانس رو کم کنید؟

دیدگاه

بله
                              توی یه پروژه تحقیقاتی میخوام مبدل ولتاژ 3.3kv و 6.6 kv کار کنم که باید فرکانس کریر پایین بیاد تا igbt ها بتونن درست کار کنن البته از thyristor یا igct هم میشه استفاده کرد ولی فعلا نیاز رو برطرف میکنه

دیدگاه

با سلام ایا کسی میتواند فرکانس رو به 1 کیلوهرتز برای ما تغییر بده که با گویا تغییر دادنه جدول اعداد هست رو انجام بده من زیاد برنامه نویسی بلد نیستم و نیاز به این برنامه دارم باتشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X