اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروتیوس

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروتیوس

سلام دوستان
    یه چند تا سوال برام پیش اومده از آنالیز مدارات
    -تفاوت منابعی که تو Generator ها هستن با منابعی که از Pick Device میاریم چیه؟؟؟ چرا دو جا منبع گذاشتن؟؟؟
    -تفاوت Graph ها با اسیلوسکوپ داخل پروتئوس چیه؟؟؟!!!
    -یه توضیح کامل از تک تک Graph ها میخواستم ولی هر چی گشتم چیزی نبود،اینکه چی هستن و چه کاری میکنن؟؟؟!!!
    ممنون میشم کمکم کنید.

دیدگاه

دوستان چرا کسی جواب نمیده؟؟؟؟
      باید تاپیک جدید بزنم؟؟؟
      لطفا جواب بدید؟
      ممنون

دیدگاه

با سلام و احترام

عنوان آموزش : رسم منحنی مشخصه ماسفت در پروتئوس.

شاید یکی از بخشهایی که در نرم افزار پروتئوس کمتر سراغ آن رفته باشید بخش گرافها باشد. در این بخش انواع گرافهایی که ممکن است در شبیه سازیها به آن نیاز پیدا کنید را خواهید یافت. در ویدیوی کوتاه زیر میبینید که چگونه میتوان توسط این نرم افزار منحنی مشخصه یک ماسفت را ترسیم کرد. از این روش میتوان برای ترسیم منحنی مشخصه سایر نیمه هادیها نیز استفاده نمود.

موفق باشید.
        جدیدترین ویرایش توسط evergreen; ۱۲:۱۰ ۱۴۰۰/۰۵/۰۴.

دیدگاه

با سلام و احترام

عنوان آموزش : آشنایی با آی سی CD4052 و نحوه شبیه سازی ورودی/خروجی های دیجیتال و آنالوگ .

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که اگر تعداد ورودیهای آنالوگ و یا دیجیتالی که میخواهید توسط یک میکرو بخوانید بیشتر از تعداد ورودیهای میکرو بود چگونه باید مشکل را حل نمایید. آی سی CD4052 در اینگونه مواقع میتواند یکی از ابزارهایی باشد که به کمکتان بیاید. در سه فیلم کوتاه زیر علاوه بر آشنایی با این آی سی در حالتهای مالتی پلکسر/ دی مالتی پلکسر دیجیتال و آنالوگ، میتوانید با روش شبیه سازی ورودی/خروجیهای دیجیتال و مقدار دهی به آنها در نرم افزار شبیه سازی پروتئوس آشنا شوید.

https://aparat.com/v/cm7wT شبیه سازی آی سی CD4052 به حالت مالتی پلکسر دیجیتال در Proteus
          https://aparat.com/v/kGPVS شبیه سازی آی سی CD4052 به حالت دمالتی پلکسر دیجیتال در Proteus
          https://aparat.com/v/YZtkf شبیه سازی آی سی CD4052 به حالت مالتی پلکسر آنالوگ در Proteus

موفق باشید.

دیدگاه

باسلام خدمت دوستان
            پروتئوس من واقعا ایراد داره و خرابه وکلی از شبیه سازی هارو درست انجام نمیده مثلا اسیلاتور های ترانزیستوری رو به هیچ وجه نمیتونه شبیه سازی کنه اسیلسکوپش هم ایراد داره وکلی مشکل دیگه...
            خواستم بدونم چه نسخه از پروتئوس رو بزنم و از کجا که درست و حسابی باشه؟شما از کجا و چجوری زدید؟
            ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط msm_a_b_e نمایش پست ها
              باسلام خدمت دوستان
              پروتئوس من واقعا ایراد داره و خرابه وکلی از شبیه سازی هارو درست انجام نمیده مثلا اسیلاتور های ترانزیستوری رو به هیچ وجه نمیتونه شبیه سازی کنه اسیلسکوپش هم ایراد داره وکلی مشکل دیگه...
              خواستم بدونم چه نسخه از پروتئوس رو بزنم و از کجا که درست و حسابی باشه؟شما از کجا و چجوری زدید؟
              ممنون.
              با سلام
              من ورژن 8.7 استفاده میکنم. جدیداش خیلی حجمش زیاد شده و اونی که من امتحان کردم زیاد خوشم نیومد ازش همون قدیمیه رو دوباره نصب کردم.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                از نظر من ورژن 8.9 بهترینه
                تا حالا باهاش مشکل نداشتم و اگر هم داشتم به خاطر دستکاری تنظیماتی بود که بلد نبودم
                همیشه کامل توضیح بدهیم تا جواب کامل بگیریم.
                لطفا برای تشکر روی دکمه تشکر بزنید و بخاطر این پست نزنید که تایپیک شلوغ نشود
                تایپیک های من:
                حل تمام مشکلات atmega128a (eca.ir)
                آموزش کار با سایت (eca.ir)

دیدگاه

آخرین ورژن ینی 8.9 فوق العادس . قابلیت دانلود قطعات رو هم داره (در صورت موجود نبودن)
                  کتابخانه های جدید رو هم نصب کنید حتما
                  *** کمترین توقع از یک فرد تحصیل کرده، دانستن املاءِ صحیحِ کلمات است ***

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X