اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروتیوس

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروتیوس

سلام. تو فولدر C:\Program Files\Labcenter Electronics\Proteus 6 Professional\SAMPLES\Simulation

البته اگر برنامه رو تو C:/Program files نصب کره باشید. فایل ZIN رو اجرا کنید. این شماتیک مقاومت ورودی یک سیستم رو نشون میده . حالا روی گرافیک ( همون جعبه هه که توش شکل امپدانس ها نشون داده شده) کلیک راست و بعدش کلیک چپ کنید. پنجره مشخصات به شکل زیر باز میشه. اگر رو قسمت REFRENCE کلیک کنید، گزینه Input رو میبینید. و اگر در مدار هم دقت کنید متوجه میشید که INput یه ورودی سینوسی هستش. معمولاً پروژه های موجود در خود پروتئوس یک یا چند تا خطای عمدی دارن. بطوری که در شبیه سازی به اون صورت خودشو نشون نمیده ولی در عمل مشکل هستن. اینجا هم هون طور که اشاره شده نباید مرجع خودش سینوسی باشه ولی در ای« مثال هستش. خوب یه خطا هستش ولی در کل (در سرعت معلوم نمیشکنه)

راستی یادم رفت بگم! اختیار دارین جناب. همه چیز را همگان دانند. شما خودتون فروتنی می فرمائید. :redface: :redface:
    BNTSTBNT

دیدگاه

من هم از منبع سینوسی استفاده کردم هم از پالس ولی تحلیل هاش فرقی نکرد.می شه واضح تر بگین یعنی چه؟!
      اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

پاسخ : آموزش شبیه سازی مدارات در برنامه پروت&

ُسلام. متأسفانه فایل ی که upload کرده بودم، در همین زمینه مثل اینکه در اثر تغییر سرور پاک شده. به هر حال فلن سایت رو من با مرور گر خاصی باز کردم که دست و پام بسته هستش و جندان نمیتونم راحت کار کنم! اگر زیاد مهم نیستش اجازه بدید تا آخر هفته فکر کنم مشک ISPحل بشه! من در خدمتم. ولی اگر ضروریه، چشم! من به کمک دوستان سعی می کنم، پاسخ گو باشم.
        BNTSTBNT

دیدگاه

نه عزیز هر وقت تونستی ممنون می شم.

دیدگاه

سلام. بابا عجب حلال زاده ای! در به در داشتم دنبال این قسمت میگشتم که کجا بودش!! مسیرشو فراموش کرده بودم!
            تو مثال هایی که پروتئوس گذاشته اکثراً خطا دارن، ولی این خطاها در عملکرد معمولی (شبیه سازی) چندان محسوس نیستش یعنی بقولی از جمله خطاهایی نیستش که موجب Real time Simulation Failed بشن. در حد Warning هستن. حالا در مورد این منبع مرجع هم همین طوری هستش. یا مثلاً گاهاً میبینید بعضی از مثال هاشون بعد از چند دقیقه با مشکل مواجه میشه یعنی خطا میأه و خارج میشه. نمیدونم تونستم بگم یا نه.
            BNTSTBNT

دیدگاه

اینطور که من فهمیدم پس اگه سینوسی هم بذارم کارم راه میوفته.ولی خوب من همون پالس رو می ذارم که دیگه ok باشه.

دیدگاه

سلام دوستان.یه سوال؟؟؟
                آیا قطعه ای که خودمون ساختیم رو میتونیم یه جوری فعالش کنیم یعنی باش simulateآ‌ بکنیم؟

دیدگاه

بله میشه به برنامه نویسی پیشرفته نیاز داره.
                  فکر نکنم بتونیم این کارو بکنیم....

دیدگاه

سلام .میشه!! :mrgreen: البته نه اینکه به قول امیر جان برنامه شو خودتون بنویسید اگر تونستید از طریق اون یکی قطعات مدل شبیه سازی قطعه خودتونو تعریف کنید.
                    دارم روش کار میکنم.
                    BNTSTBNT

دیدگاه

یه سوال کوچیک.فرق device و symbol چیه.یعنی وقتی یه قطعه می خوای درست کنی چه فرقی میکنه از نوع device باشه یا symbol ؟؟
                      یه سوال کوچیک دیگه.آیا میشه یه کتابخونه شخصی درست کرد و قطعاتی که خیلی نیاز داری رو توش بذازی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پیام.ک
                        یه سوال کوچیک.فرق device و symbol چیه.یعنی وقتی یه قطعه می خوای درست کنی چه فرقی میکنه از نوع device باشه یا symbol ؟؟
                        یه سوال کوچیک دیگه.آیا میشه یه کتابخونه شخصی درست کرد و قطعاتی که خیلی نیاز داری رو توش بذازی؟
                        سلام. تا جآیی که من میدونم Symbol ها در شبیه سازی تأثیری ندارن ولی Devie ها چرا.
                        در مورد سوال دوم هم بله .میشه. برای این کار (که البته فمر نکنم زیاد ضروری باشه، چون جستجو در بین قطعات موج.ود در Proteus بسیار ساده هستش) از دستور Library Manager در منوی LIbrary استفاده کنید. اگر مشکلتون حل نشد بگین توضیح بیشتر هم میدم.
                        BNTSTBNT

دیدگاه

لطفا چنانچه مقدور است مجموع آموزش های دوستان را در یک فایل PDF قرار بدهید.

دیدگاه

سلام. دوست عزی یه سری به لینک زیر بزن ببین این رو داری؟ یا میخوائین مطالب این قسمت رو فایل PDF جمع شن؟

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,3559.0.html
                            BNTSTBNT

دیدگاه

[quote author=یاشار شکوهی
                              ]

سلام. تا جآیی که من میدونم Symbol ها در شبیه سازی تأثیری ندارن ولی Devie ها چرا.
                              در مورد سوال دوم هم بله .میشه. برای این کار (که البته فمر نکنم زیاد ضروری باشه، چون جستجو در بین قطعات موج.ود در Proteus بسیار ساده هستش) از دستور Library Manager در منوی LIbrary استفاده کنید. اگر مشکلتون حل نشد بگین توضیح بیشتر هم میدم.
                              [/quote]

اگه میشه بیشتر توضیح بدین.من کتابخونه جدید میسازم ولی توی category ها نمیاد و نمیتونم ازش استفاده کنم.لطفا تمام امکانات Library Manager رو توضیح بدین

دیدگاه

سلام. دستورات زیر رو اجرا کنید:
                                1) Library Manager از منوی Library
                                2) گزینه Create Library را اجراکنید.
                                3) به شاخه LIBRARY از محل نصب خود PROTEUS بروید.
                                4) نام کتابخانه جدید را وارد کنید. (دقت کنید که مان کتابخانه تکراری نباشد)
                                5) گزینه OPEN را بزنید و سپس طی سوالی از شما تعداد حداکثر قطعاتی را که می توان در این کتابخانه جای داد را خواهد پرسید. در این قسمت بسته به اینکه تعداد قطعاتی که به این کتابخانه اضافه خواهید کرد، عددی را وارد کنید.
                                6) برای افزودن قطعات به این کتابخانه، آن را انتخاب کنید و دقت کنید که به عنوان DES'nt انتخاب شده باشد. (سمت فلش به سمت این کتابخانه جدید باشد) سپس در ستون دوم از LIBRARY MANAGER نیز کتابخاه ای دیگر را انتخاب کرده و سپس قطعه مورد نظر را انتخاب و گزینه COPY ITEM را بزنید.

سایر امکانات: 1)مربوط به برنامه نویسی در این قسمت برای ایجاد کتابخانه های ADI می باشد که فکر نکنم چندان بدردتون بخوره.
                                و سایر دستورات ساده که خوب فکر کنم راحت بتونید تشخیص بدید کارشون چی هست.
                                BNTSTBNT

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X