اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

نوشته اصلی توسط sky_man847
    با سلام دوستان
    دوستان من یه تابلوییرو میخوام روشledبزنم طرف خودش فونت واندازشو و متنشو نوشته خیلی کوچیک در اورده مثلا (ر) رو توش یکم خالی گذاشته من میخوام 3تا3تا سزی موازی کنم بد جور به مشکل میخورم اصلا مقاومتها جا نداره بهم میخورن چیکا کنم بنظرتون :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
    به درد سرش نمی ارزه
    خودت یه فونت پیشنهاد بده
    به مشتری توضیح بده که این کار با هر فونتی در نمیاد
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

کاش میشد خودش رفته پلکسی خریده روش سوراخ کاری کرده کل وسایلش رو گرفته بهم داده حالا من دارم روش کار میکنم انگار نمیخواد پول بده بزور گفتم 50تومن :cry2:اگه بده اونم خودش تابلوسازی نئون داره یعنی میخره میفروشه الانم
      a happy person is one who wants happiness for other

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

با سلام دوستان
        دوستان من یه تابلوییرو میخوام روشledبزنم طرف خودش فونت واندازشو و متنشو نوشته خیلی کوچیک در اورده مثلا (ر) رو توش یکم خالی گذاشته من میخوام 3تا3تا سزی موازی کنم بد جور به مشکل میخورم اصلا مقاومتها جا نداره بهم میخورن چیکا کنم بنظرتون :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
        کاش میشد خودش رفته پلکسی خریده روش سوراخ کاری کرده کل وسایلش رو گرفته بهم داده حالا من دارم روش کار میکنم انگار نمیخواد پول بده بزور گفتم 50تومن :cry2:اگه بده اونم خودش تابلوسازی نئون داره یعنی میخره میفروشه الانم
        اگه جا کمه، می تونی 4 تایی کار کنی، یکی 2 سال گذشته، خیلی از کارها رو بدون مقاومت زدیم و هنوز هم صحیح و سالم هستن.
        فقط بعضی LED ها جریان کشی بالا دارن، یا مشکلات دیگه هست که دیود ی مقدار افت ولتاژ ایجاد می کنه و قضیه رو حل می کنه.
        مقاومت آجری با اهم پایین هم برای قسمت های کار، جواب میده.

اگر نوع LED هم دست خودت هست که اجباری ب استفاده ی موارد گرانقیمت نیست.

البته الان همه رو با مقاومت کار می کنیم و با تنظیم جریان مطلوب.

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

سلام دوستان
          همونطور که میدونین دیکدر 74247 با چهار ورودی که به ما میده میتونه در 7segment خروجی بین 0 تا 9 ایجاد کنه. سوالم اینه که دیکدر یا IC وجود داره که بشه با 5 یا 6 ورودی در خروجی عدیی بین 0 تا 22 با کمک دو 7segment ایجاد کنه؟ راه حل دیگری با 5 یا 6 ورودی وجود داره؟

IC هست یا میشه ساخت که با دو تا ورودی 0 و 1 (00 و01و10و11) در خروجی سون سگمنت اعداد 0 , 1 و 2 و 3 رو نشون بده.

دوستان اگه تاپیک که سوال پرسیدم مناسب نیست کجا باید بپرسم?
          با تشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alishma
            سلام دوستان

دوستان اگه تاپیک که سوال پرسیدم مناسب نیست کجا باید بپرسم?
            با تشکر.
            سلام
            انجمن مدارهای آنالوگ:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=109.0
            انجمن مدارهای دجیتال:
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?board=223.0

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

داپتور شما 5ولت هست ولی دارای جریان پایینی باید باشه
              حدودا با این تقاسیر آداپتور شما 0.5آمپری هست
              پاور الیدی شما 3ولتی هست ولی هر کدام 300میلی آمپر جریان مصرف میکنند
              شما دو عدد موازی کردین ولی جون ماکسیموم جریانشون از ماکسیموم جریان آداپتور بیشتره....نمیسوزند
              به خاطر همین فقط گرم میکنند
              حالا وقتی 3تاشون کنید
              جریان 900میلی نیاز دارند
              ولی شما 500میلی فقط دارید
              به همین دلیل گرماشون خیلی کمتر میشه
              راستی
              چیزی که باعث سوختن قطعات مخصوصا الیدی میشه...جریان زیاد هست
              شما ولتاژ 220ولت هم بدین ولی جریانتون در حد میکرو آمپر باشه....الیدی روشن میشه ولی نمیسوزه
              خب من تا حالا فکر میکردم که در مثلا یک مدار الکتریکی ولتاز دو سر مدار ثابته و میزان مقاومت های درون مدار مقدار جریان رو تعیین میکنه؟که البته تحت تاثیر مقاومت درونی مولد هم قرار میگیره؟یعنی اشتباه میکردم؟ :sad: :sad: :sad: :sad:
              راستی یک سوال دیگه.
              من اداپتوری دارم که بعد از قطع برق 7 ثانیه روشن میمونه.ایا منبع سوئیچینگه؟

دیدگاه

با سلام و احترام

مناسب ترین مقاومت جهت ال ای دی های قرمز و زرد (بصورت 3 عدد سری) طبق تجربه ای که دوستان داشتند کدام است؟؟؟

470 ؟
                560 ؟

دیدگاه

چرا 5تایی سری نمی کنید تا مقدار مقاومت و در نتیجه تلفات توان و گرمای حاصله کاهش پیدا کنه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                    چرا 5تایی سری نمی کنید تا مقدار مقاومت و در نتیجه تلفات توان و گرمای حاصله کاهش پیدا کنه؟
                    آخه در اون صورت اگه مشکلی پیش بیاد 5 عدد ال ای دی خاموش میشه این خیلی محسوسه اما 3 عدد ال ای دی کمی قابل تحمل تره

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
                      من قصد دارم یه چراغ قوه نسبتا قوی با پاور led درست کنم.
                      چیزی که در نظر دارم بسازم اینطوریکه 2 تا led یک وات به همراه لنز هاشون وظیفه تولید نور برای فواصل 40-50 متری رو داشته باشن و با هم روشن بشن و مود دیگه چراغ قوه هم این طوری باشه که 2 تا یک وات دیگه وظیفه نورپردازی برای فواصل 5-6 متری رو داشته باشن یعنی نور پهن تر.
                      در حقیقت متشکل از 4 تا led باشه که در ان واحد فقط دوتاشون میتونن روشن باشن.
                      قصد دارم یه باتری لیتیومی 3.7 ولت 2400 میلی امپر واسه تغذیه بخرم.
                      حالا به نظر شما
                      1-واسه مود یک و دو از لنز چند درجه استفاده کنم؟
                      2-هر دو ال ای دی رو به صورت موازی ببندم مشکلی پیش نمیاد؟مقاومت هم نیاز دارن؟چند وات؟
                      3-میشه یه شماتیک ساده از نحوه اتصالات هم قرار بدین؟
                      4-تفاوت افتابی و مهتابی چیه؟کدوم بهتره؟
                      5-تو یکی از سایت ها خوندم لنز 2 سانتی متری و 3.8 سانتی متری وجود داره؟تفاوتشون چیه؟ کدوم بهتره و نور قوی تری رو تحویل میده؟
                      ممنون

دیدگاه

سلام دوستان من فرهاد هستم و چاپخانه دارم در شهر رامسر . جدیداً وارد کار ساخت تابلوهای ثابت شده ام هنوز تابلو روان رو یاد نگرفتم چون تابلو ثابت رو هم کامل بلد نیستم 6 تا سفارش تابلو ثابت گرفتم و الان در حال انجام یکی از اونا هستم . میخواستم راهنماییم کنین تا بتونم این تابلو ها رو کامل کنم و ساختشونو یاد بگیرم .

دیدگاه

سلام . من تازه کار ساخت تابلو رو سروع کردم . میخواستم بدونم مقاومتها رو چطوری باید به ال ای دیها وصل کنم مثلا روی تابلوم 4 تا 4 تا سری کردم ال ای دی آبی باید چه مقاومتی براش بزارم و جاهایی 2 تایی و 3تایی افتاده

دیدگاه

دوستان میخواستم بدونم برای افکت دادن به تابلو ثابت مثل فلاشرو حرکت نورها چطوری باید این کارو بکنم از کجا باید فلاشر بخرم تو این سایت پیدا نکردم هر چی گشتم حالا گیریم خریدم چطوری باید وصلش کنم

دیدگاه

سلام. بین دو صفحه پلکسی رو با چه چیزی میشه گرفت که بهتر نشون بده کار.برای تابلوی که به صورت نوشته درست شدن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                                مهندس طراحی فونت و چیدمان تابلو :NO: حرف نداره :applause: دست مریضا :applause: :applause: :applause: به توان صد

خم کاری پلاکسی چطور به این قشنگی صورت میگیره ؟
                                :redface:
                                زیاد سخت نیست ولی خوب آسونم نیست ....
                                ممنونم از تعریفتون...لطف دارید.
                                -فونت رو توی کورل طراحی میکنیم و پلکسی رو با لیزر برش میدیم
                                -ورق چلنیوم رو با لبه اسپانیایی تهیه میکنیم ( لبه اسپانیایی گرون تر و البته شکیل تر هست )
                                -چلنیوم زیاد سفت نیست...روی لبله میز یا لبه سنگ گرد....حالتش میدیم و با آزمون و خطا سایز برش پلکسی در میاریم
                                -بعد از اتمام خم کردن چلنیوم...پلکسی رو از پشت درونش قرار میدیم و با چسب محکمش میکینم
                                -یک لایه نوار ابری داخلش میچسبونیم
                                -قاب پشت که بسته به هزینه ای که مشتری میکنه .....مثلا پلکسی ایرانی یا pvc با لیزر یا cnc برش میدیم
                                -led هارو روی قاب پشتش میچسبونیم و پیچ هارو هم قرار میدیم
                                -قاب رو درون چلنیوم میزاریم ( به نوار ابری گیر میکنه )
                                -با چسب قاب پشت رو محکم میکینم
                                -حالا چلنیوم رو بر روی فرم اصلی که میتونه کامپوزیت یا لوله و یا هر چیز دیگه ای باشه پیچ میکنیم
                                -برای محکم کردن تابلو، اون رو روی گارد آهنی سوار میکنیم .مثل چارچوب در....با این کار تابلو میتونه بر روی سر در مغازه به وسیله جوش دادن نصب بشه و مستحکم باشه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
                                دوستان عزیز لطف کنید همراه تصویری که از تابلوهاتون اینجا قرار میآ‌دید، اسم فونتی رو که استفاده کردید هم بزارید.
                                متشکرم.
                                بله ممنونم حمیدرضا جان
                                منم همین پیشنهاد رو میکنم
                                ولی در مورد فونت تصاویری که خودم گذاشتم....
                                شام شب فونت خاصی نداشت.... از روی تابلوی اصلی عکس گرفتم و از رو عکس فونت رو طراحی کردیم...

دوستان برای اینکه موضوع تایپیک از بحث اصلیش که فقط تصاویر هست خارج نشه....
                                لطفا سوالات رو در تایپیک ذیل مطرح نمایید:
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76225.0

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X