اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال فوری در مورد ماسفت IRFZ44

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
    سوال اول هیچ فرقی نمیکنه با ترانزیتسور های معمولی فقط پایه های
    گیت = بیس
    درین = کلکتور
    سورس=امیتر
    سوال دوم خب آمپر متر رو به صورت سری بین راهش ف=قرار بده
    سوال آخر اگه ترانزیستور داغ میکنه این کار رو بکن
    یعنی من پاورو روشن کنم سیم سیاه مولتی مترو بزنم به سیم زرد پاور و سیم قرمز مولتی مترو بزنم به سیم سیاه(منفی) پاور درسته؟ :nerd:

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

برای راه اندازی ماسفت به عنوان سوییچ باید ولتاژ گیت سورس بین 10 تا 20 ولت باشد (میتونی ای ولتاژ رو با یه ترانزیستور bjt ایجاد کنید) نکته مهم اینه که ماسفت رو به صورت low side راه اندازی کنید یعنی سورس مستقیم به زمین وصل باشه و بار بین درین و vdd قرار بگیره در غیر این صورت راه اندازیش سخت میشه .. بین گیت و سورس هم یه مقاومت 10 کیلو قرار بدید.
      بزرگترین لذت انجام کاریست که میگویند نمیتوانی !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sar31712
        یعنی من پاورو روشن کنم سیم سیاه مولتی مترو بزنم به سیم زرد پاور و سیم قرمز مولتی مترو بزنم به سیم سیاه(منفی) پاور درسته؟ :nerd:
        الان تابلو کجاس نقشش؟ الان به نظرت پاور اتصال کوتاه نمیشه! :icon_razz:
        به این صورته البته با اجازه اقا مجتبی :smile:
        سیم منفی پاورت به منفی تابلوت وصله
        سیم مثبت پاورت رو وصل میکنی به قرمز امپر متر
        سیم منفی امپر متر رو وصل میکنی به مثبت تابلوت!
        [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
          الان تابلو کجاس نقشش؟ الان به نظرت پاور اتصال کوتاه نمیشه! :icon_razz:
          به این صورته البته با اجازه اقا مجتبی :smile:
          سیم منفی پاورت به منفی تابلوت وصله
          سیم مثبت پاورت رو وصل میکنی به قرمز امپر متر
          سیم منفی امپر متر رو وصل میکنی به مثبت تابلوت!
          ببخشید من جریان تابلو رو نمیخوام بدونم میخوام مقدار جریان یه پاور تعمیر شده ربگیرم ببینم با نوشته روش فرق داره یا نه.
          در مورد IRFZ44 تو سایت و سایتهای دیگه با یک مقاومت 1K از پایه میکرو به گیت ماسفت فوق میشه سوئیچش کرد. :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sar31712
            ببخشید من جریان تابلو رو نمیخوام بدونم میخوام مقدار جریان یه پاور تعمیر شده ربگیرم ببینم با نوشته روش فرق داره یا نه.
            در مورد IRFZ44 تو سایت و سایتهای دیگه با یک مقاومت 1K از پایه میکرو به گیت ماسفت فوق میشه سوئیچش کرد. :nerd:
            اهان ببخشید! :redface:
            ببین نمیشه جریان پاور رو این طور که شما گفتید اندازه گیری کرد.به محض این کاری که گفتید پاور یا امپرمترتون :byeباید باهاش خداحافظی کنی.چون دوسر پاور اتصال کوتاه میشه.
            برای این کار بهتره به بار وصل کنی وبعد امپر متر رو سری کنی!
            مثلا از این لامپای چراغ جلو ماشین بخری (یا مقاومت با وات بالا)بعد بتونی جریانش رو بخونی.یا میتونی کلی ازاین تابلو ال ای دی هارو بهش وصل کنی وجریانش رو بخونی.
            من لامپ چراغ جلو اگه اشتباه نکنم واسه نیسان بود رو زدم.12 ولت 100وات بود.
            [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseinh9

ممنون آقای چمنی
              چون کار اولمه تجربه نداشتم، البته تعداد ال ای دی ها 900 تا بود که من یک کلمشو خذف کردم حالا شده 700 تا قرمز، و اینکه با محاسباتی که از همین انجمن یاد گرفتم به مقدار 100 اهم رسیدم.
              چرا از منبع 10 آمپر استفاده کنم؟ من با این روش به 4 آمپر رسیدم:
              1000/5=200 شاخه
              200 تا 15 میلی آمپر= 3 آمپر که من برای اطمینان 4 آمپر گرفتم.
              روشی که محاسبه کردم اشتباهه؟
              نه روش مشگلی نداره
              فقط پاور رو باید بیشتر از مصرف تابلوتون انتخاب کنید که روش فشار نیاد و عمر طولانی تری داشته باشه
              یعنی اگه 5آمپر یا 6 آمپر هم بخرید...دستگاه داره با 80% توانش کار میکنه (اگه جریان دهی واقعی داشته باشه) و این فشار زیادی روی تغذیه میاره مخصوصا اگه مدت زیادی روی این وضعیت باقی بمونه..
              واسه همین 10 آمپر تهیه کنید که آخ هم نگه...قیمتش زیاد فرقی نداره....صنعتیش مارک خوب 38تومنه
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                اقا برای کنترل نور از pwm استفاده کنید فک نکنم پتانسیومتر کار جالبی باشه oo:
                چرا؟
                یعنی چنین پتانسیومتری اصلا وجود نداره یا نمیشه؟بعد هم تکنیک pwm به الیدی ها اسیب نمیرسونه؟
                با تشکر

دیدگاه

سلام ، من میخام تو یه اتاق 20 متری برای روشنای از پاور led استفاد کنم . میخام 24 پاور led رو ب سقف اتاق وصل کنم چندتا سوال داشتم در مورد این کارم
                  1- 24 led پاور (1وات ) اتاق رو روشن میکنه؟
                  2- میخام از لنز هم استفاد کنم چند درجه باشه بهتره ؟؟
                  3- led چ رنگی باشه بهتره چون قرار بجای لامپ اتاق استفاد بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi_z0111
                    سلام ، من میخام تو یه اتاق 20 متری برای روشنای از پاور led استفاد کنم . میخام 24 پاور led رو ب سقف اتاق وصل کنم چندتا سوال داشتم در مورد این کارم
                    من چون با پاور الیدی زیاد کار میکنم راهنماییتون میکنم.
                    1. 24تا پ الیدی 1وات میشه 24 وات که نورش با لامپهای 35 وات کم مصرف برابری میکنه و ممکنه بیشتر هم بشه.
                    2.بستگی به نیازتون داره واگه میخواهید کل فضای اتاق روشن بشه از لنز استفاده نکنید بهتره.
                    3.این هم سلیقه ای است البته بهتره از سفید افتابی یا مهتابی استفاده کنید ولی با پ الیدی های RGBمیتونید هر رنگی رو که خواستید بسازید.

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                      میخواستم راجب مدار الکترونیکی ،ریسه های هفت رنگ اطلاعات داشته باشم.
                      اگر کسی اطلاعاتی داره و بتونه بمن کمک کنه ممنون میشم.

دیدگاه

سلام
                        برای روشنایی دفتر خودمون هم من همین سیستم رو پیاده کردم
                        هر پنل یک لامپ الیدی یک وات با لنز 80درجه زدم...28تا پنل بود
                        با اینکه از درایور خوب و الیدی درجه دو استفاده کردیم ولی...نورش اونقدرا که امین جان فرمودند (305وات کم مصرف ) اصلا قابل مقایسه نیست !
                        شاید حداکثر اندازه دو لامپ 20وات کم مصرف نورش برسه....
                        البته ماهم از اول این انتظار رو داشتیم...و محیط دفتر رو با نور متوسط طراحی کرده بودیم و دقیقا همونی شده بود که در انتظارمون بود.
                        اما شما اگه نور زیادتری نیاز دارید...در هر متر مربع از یک لامپ ( 30 او بی ) 5وات استفاده کنید.
                        اگه خیلی نور بیشتری نیاز دارید از لامپ 4وات( آ إِ گِ ) استفاده کنید که نورش هر کدوم با لامپ 100وات رشته ای برابری میکند.
                        موفق باشید.
                        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

با اینکه از درایور خوب و الیدی درجه دو استفاده کردیم ولی...نورش اونقدرا که امین جان فرمودند (305وات کم مصرف ) اصلا قابل مقایسه نیست !
                          خیلی خیلی عذر میخوام.اشتباه در تایپ بود و منظورم همون 35 وات بود.
                          از اقای چمنی هم ممنونم که متذکر شدند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                            چرا؟
                            یعنی چنین پتانسیومتری اصلا وجود نداره یا نمیشه؟بعد هم تکنیک pwm به الیدی ها اسیب نمیرسونه؟
                            با تشکر
                            من نمیدونم هست یا نه اگه هم باشه یه اندازه بزرگی داره pwm ذرست با فرکاتس بالا کار میکنه اما شما چارهای جز این نداری البته یه سری با شارژ و دشارژ خازن این کار را مکنند اما بهترین راه برای کنترل نور همین pwm :mrgreen:
                            دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                            بانك اطلاعاتي سنسورها
                            ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                            تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                            [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

سلام.من اگه باشم اتاق و یا مغازه رو با ال ای دیه پاور روشن نمیکنم و از ال ای دی کلاهی dsj استفاده میکنم.بسیار نوره خوب و پخشی و با کیفیتی داره با مصرف بسیار پایین اگه مشهد هستین میتونید بیاین محیطهای روشن شده اش رو ببینید.
                              ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                                سلام.من اگه باشم اتاق و یا مغازه رو با ال ای دیه پاور روشن نمیکنم و از ال ای دی کلاهی dsj استفاده میکنم.بسیار نوره خوب و پخشی و با کیفیتی داره با مصرف بسیار پایین اگه مشهد هستین میتونید بیاین محیطهای روشن شده اش رو ببینید.
                                من تا حالا با اینها کار نکردم.اگه امکانش هست عکس بذارید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X