اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

نوشته اصلی توسط ehsanajal
    مهران جون متشکریم :job:
    شما بخشین بخدا نمیدونم اگرنه سوالهای مبتدیانه نمیپرسیدم داداشی ( البته استاد مایی )
    نوع اوال و کلاهی چه مارکی خوبه و چه رنگی (عمر بالا و نور بالا )
    بخشش واسه چی ! کلا این تاییپیک واسه همین سوال جواب ها باز شده....
    استاد که نیستم ولی همراه شما هستم
    نوع اوال که LT خوبه ولی رنگ سفید در اوال LT زیاد چنگی به دل نمیزنه
    در نوع کلاهی مدل HG اسم و رسم بیشتری در کرده و امتحانش هم پس داده...جوری که روش تا 2سال هم ضمامت میبندن!
    اما به همون دلیل....سودجویان الیدی های معمولی و بی کیفیت خودشون رو با بسته بندی مارک HG تو بازار قالب میکنند.
    برای صحت و اطمینان از اصل بودن این مارک کافیست که برچسب روی بسته بندی اون رو در زیر نور تکان دهید...
    بر روی برچسب سفید رنگ پک ها....به صورت بسیار جزئی....در قسمت های مختلفی هلوگرام HG خودشو نشون میده....
    اگه روی برچسب سفید رنگ....هلوگرامی مشاهده نکردید...دلیل بر تقلبی بودن اون جنس هست...
    این موضوع رو خودم به فروشنده ای که پاقرص میگفت جنس من اصله ثابت کردم...هریچی زیر نور برچسب تکان میداد...هلوگرام نمایان نمیشد...

مارک LT هم نمایندگان فروش خودش رو در چند شهر داره....
    جدیدا خودم دیدم که روی سوئیچینگ ها به زور مارک LT هم میچسبونند و با قیمت بیشتر توی بازار پخش میکنند
    مراقب اون سوئیچینگ ها هم باشید ....بدون هلوگرام و برچسب اورجینال ،هیچ چیز مارک داری نخرید...

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

اقا مهران شما در مورد مطلب قبلی تون میخواستم بگم که به هر حال چیزی که خودمون درست میکنیم اگه یکم خلاقیت به خرج بدیم و اصولی کار کنیم چیزی که با دست خود میسازیم خیلی بهتره و لذت بیشتری داره...حتی اگه ناشی باشیم هم به چشم خودمون زیباتره...البته به شرطی که برای خودمون باشه نه برای مشتری.....
      اقا مهران شما فرمودید که الیدی کلاهی سفید کم دوامه.حتی اگر جریان کمتری بهش بدیم باز هم عمرش کمه؟مارک بهترش هم نیست؟
      چند تا سوال دیگه هم داشتم:.
      1اولی این که چه منبع تغذیه ای برای این الیدی کلاهی مناسبه؟ایا الیدی درایور 1w میتونم استفاده کنم؟
      2.در مورد پاور الیدی هم میدونم که الیدی درایور بهترین گزینست.اما من وات مورد نظرم رو پیدا نکردم.حالا از چه منبعی استفاده کنم.اگه از منبع سوئیچینگ استفاده کنم به وسایل برقی منزل ممکنه اسیب برسونه؟به خود الیدی چطور؟
      3.و اینکه ایا استفاده از مقاومت برای الیده کلاهی حتمآ لازمه؟
      با تشکر از شما :job: :job: :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
        اقا مهران شما در مورد مطلب قبلی تون میخواستم بگم که به هر حال چیزی که خودمون درست میکنیم اگه یکم خلاقیت به خرج بدیم و اصولی کار کنیم چیزی که با دست خود میسازیم خیلی بهتره و لذت بیشتری داره...حتی اگه ناشی باشیم هم به چشم خودمون زیباتره...البته به شرطی که برای خودمون باشه نه برای مشتری.....
        اقا مهران شما فرمودید که الیدی کلاهی سفید کم دوامه.حتی اگر جریان کمتری بهش بدیم باز هم عمرش کمه؟مارک بهترش هم نیست؟
        1اولی این که چه منبع تغذیه ای برای این الیدی کلاهی مناسبه؟ایا الیدی درایور 1w میتونم استفاده کنم؟
        2.در مورد پاور الیدی هم میدونم که الیدی درایور بهترین گزینست.اما من وات مورد نظرم رو پیدا نکردم.حالا از چه منبعی استفاده کنم.اگه از منبع سوئیچینگ استفاده کنم به وسایل برقی منزل ممکنه اسیب برسونه؟به خود الیدی چطور؟
        بله اون که 100در100
        هرچی رو که سخت تر به دست بیاریم ...واسمون ارزش و لذت بیشتری داره

1-الیدی کلاهی و جریانش رو دیگه واگذار میکنم به جناب مهندس باغبانزاده عزیز که تخصصشون بیشتر از من هست و الانم توی این تایپیک هستند....
        در رابطه با سوال دومتون...درست متوجه نشدم...استفاده از منبع سوئیچینگ ربطی به آسیب دیدن لوازم برقی خونه نداره !
        درایور پاور الیدی هم همون سوئیچینگ هست دیگه ! فرقی نداره...
        اگه منظورتون سوئیچینگ های dc هست که در اون مورد الیدی ممکنه که روشن بشه ولی به دلیل اینکه حرارت بیشتری تولید میکنه عمر کمتری میکنه

3-بله...خیلی لازمه...خیلی خیلی لازمه

خواهش میکنم
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام مجدد خدمت اقای چمنی و دوستان
          در مورد منبع سوئیچینگ شنیده ام که داخل شبکه نویز ایجاد میکنه حالا دیگه نمیدونم.اقای چمنی من اطلاعات زیادی در مورد منبع سوئیچینگ ندارم لطف کنید این صفحه رو ببینید[s]http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%...AF-12v-2A.html[/s]
          این چه نوع منبع سوئیچینگی هست؟ایا مناسبه کارمه؟و ایا مثل درایور ها جریانش ثابته؟
          در مورد مقاومت ها هم خب اگه به جای یک مقاومت یک الیدی بذاریم چی میشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
            سلام مجدد خدمت اقای چمنی و دوستان

این چه نوع منبع سوئیچینگی هست؟ایا مناسبه کارمه؟و ایا مثل درایور ها جریانش ثابته؟
            در مورد مقاومت ها هم خب اگه به جای یک مقاومت یک الیدی بذاریم چی میشه؟
            سلامی به پهنای باند فرودگاه مهر آباد و به درازای متروی تهران :mrgreen:
            تغذیه سوئیچپینگ 2آمپر 12ولت رو هم میتونید با 8هزار تومن خریداری کنید....
            ولی چرا این که 16هزار تومنه رو انتخاب کردین ؟

خوب خودم جوابش میدم....
            این مدل تغذیه صنعتی هست
            سیم ارت هم داره.... نویز هم نداره...ولتاژش هم میشه دقیق تنظیم کرد - نویز هم نداره....
            این نوع سوئیچینگ بالعکس بقیه مدل های ساده که صنعتی نیستند...در برابر اتصال کوتاه مقاوم هستند...

فرقشون با درایور های سوئیپچینگ الیدی اینه که اونها خروجی پالسی دارند و همونطور که گفتم حرارت الیدی رو کمتر و عمرش رو بیشتر میکنه

اما این صنعتی ها خروجی پالسی ندارند و کاملا دارای خروجی تثبیت شده و صاف هستند...
            اما موضوع دوم اینکه شما چه مدل الیدی و با چه مدل اتصال به کار بردین...! اینطوری نمیتونم بگم که به درد کارتون میخوره یا نه

\|/_\/_

دیدگاه

خب میخوام 4تا پاور الیدی 3وات رو سری کنم و گاهی 4 تا پ الیدی 3وات RGBدیگه رو هم با اون موازی کنم.به همین راحتی. :biggrin:...ولی منبع جریانش به همین راحتی پیدا نمیشه :sad:

دیدگاه

ممنون اقا مهران
                فقط تکون میدیم این بستشو نگه خ ل و چ ل ی م :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                یک روش نصب ال ای دی رو اقای باغبان زاده گفتن و به نظر من سرعت بالایی داره و خوبه ولی اطمینان بهش رو نمیدونم
                اینکه همه رو با هم موازی کنیم ال ای دی ها رو بعد با یه مقاومت وات بالا امپرشو ( مابقی ولتاز ) رو تامین ( تلف ) کنیم ،این روش خوبیه ؟؟؟
                راجب قیمت تابلو ثابت ( که ال ای دی ها رو نصب کنیم بعد فلاشر یا همون درایور اضاف کنیم ، اینو گفتم چون نمیدونستم میشه تابلو روان یا ثابت ) هم یکی از دوستان قیمت هر ال ای دی 450 تومان رو گفتن ، خوبه ؟

فقط یکی از دوستان اگه قیمت همین سوراخ کاری و دراوردن طرح( با دستگاهش منظورمه ) کلا چجوریاس و الان فیش چنده ، یکم توضیح بدن ممنون
                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
                  نیکی وپرسش :applause:
                  منم به این نتیجه رسیدم که پاور ال ای دی مناسب نیست.اما نمیدونم برای کلاهی قاب وفریم هست؟
                  ویه نکته ای که الان یادم افتاد مثلا اگه ما رو سرپیچ ببندیم .سقف اتاق دیگه روشن نیست درسته؟(مگه یه تعداد ال ای دی هم به سمت بالا ببندیم)
                  یا چه طور توهمه جهت نور مساوی باشه هم سوالمه.
                  فک کنم عکسشون رو قرار بدید یه چیزایی دستگیرم بشه :rolleyes: :nerd:
                  سلام.برای کلاهی هم انواع قاب و فریم هست. اگه نزدیکه سقف باشه سقف رو هم روشن میکنه و خودش به همه جهت نور رو پراکنده میکنه کلاهیه دیگه.براتون چند نمونه عکس میگذارم بعضی هاش پاوره بعضی هاش کلاهی.
                  http://8pic.ir/images/68151755166447314486.jpg
                  http://8pic.ir/images/32545118370882339650.jpg
                  http://8pic.ir/images/45532446359728793541.jpg
                  http://8pic.ir/images/29898589357054978964.jpg
                  http://8pic.ir/images/16938574302656934481.jpg
                  http://8pic.ir/images/99685576723384604768.jpg
                  http://8pic.ir/images/36528715693835045119.jpg
                  http://8pic.ir/images/11146119796608794348.jpg
                  http://8pic.ir/images/77871736568104311059.jpg
                  نوشته اصلی توسط ah rad
                  اقا که میدونه ایت تابلو ها چطوری درست میکنن واقعا مهشره :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                  http://www.aparat.com/v/jEr4A
                  یکسری ال ای دی هایه آر جی بیه که با برنامه رنگهاش عوض میشه مثله نواری هایه آی سی دار
                  نوشته اصلی توسط amin tal
                  بنده یه جایی دیدم الیدی کلاهی 5mm بسته 100 تایی 4500تومان ...درحالی که الیدی کلاهی مارک hg ابی حدود 90هزار تومان بود....
                  خب حالا این دو نوع الیدی چه فرقی با هم دارند؟ایا الیدی نوع اول همون بی کیفیتس که گفتید؟
                  خب احتمالا کیفتشون فرق میکنه شایدم زیاد فرق نکنه باید نمونه بگیری در طولانی مدت تست کنی. ولی اگه میخوای سفید بیگری و برات خوب کار کنه و نور خوب داشته باشه و نورش کم نشه فقط کلاهی hg-dsj بگیر.که قیمتش از صد و هفتاد تا دویست تومانه.
                  سلام به همه
                  برای یه جا گفته تو سقف نور مخفی میخوام که هر صفحش 60 در 70 هست و حدود 300 تا ال ای دی می خوره ، و کلا 2تا صفحه میخواد که ما واسش نور مخفی بزنیم
                  حالا دوستان از چه ال ای دی استفاده کنم ( کلاهی ، اوال ...) و این که چه قیمتی بهش بگم
                  باید سوراخ کاری بشه و منبعشو هم باید بخرم +رقص نور
                  در ضمن ال ای دی سفید می خاد
                  رفتم قیمت گرفتم از 50تومن داشت تا 135تومن مارک HG
                  ولی چون دوست من اقا مسعود گفتن پسوند dsj داشته باشه گیر نیاوردم ،حالا این پسونده تو نوع ال ای دی اوال هس یا کلاهی ؟
                  درایور 8 کاناله هم گفتن 32هزار تومن
                  و فعلا همینا دیگه
                  ممنون میشم یکی کمک کنه
                  من زیاد اوال کار نکردم شاید LT و یا HG خوب باشن ولی برای نور مخفی شما کلاهی استفاده کن و اگه میخوای نورش کم نشه و نورش به آبی نزنه و نوره زیادی داشته باشه کلاهی hg-dsj استفاده کن قیمتش از 170 تا 200 تومانه ولی اگه میخوای ارزونتر باشه hy 2800 کلاهی کار کن بعد از dsj به نظرم این خوبه و اصلا دو رو بره hj نود یا هشتاد تومانی نرو.
                  ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

اقا مهران فرمودند که الیدی کلاهی سفید کم دوامه.نظر شما چیه.حتی اگر جریان کمتری بهش بدیم باز هم عمرش کمه؟بهترین مارک سفیدش چیه؟
                    اصلآ اگر از ادابتور استفاده کنم عمرش کم میشه؟
                    با تشکر فراوان

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                      دوستان دوستان
                      توجه فرمایید

خیلی بحث پیچیده کردید در صورتی که سادس !

ما ده ها مدل منبع نور داریم.
                      کلاهی - اوال - پاور - اسمدی - سی او بی - رشته ای - کم مصرف - التهابی -پرفشار و کم فشار - سدیم و گازی ..... چمیدونم....بی نهایت مدل لامپ

اما نمیشه گفت که چه مدل خوبه چه مدل بد .... به نظر بنده که نورپرداز هستم....همه خوب هستند اما فقط زمانی که در جا و محیط مخصوص خودشون استفاده شوند.
                      به عنوان مثال فرض کنید:
                      بجای الیدی کلاهی در تابلو ثابت...از الیدی پاور استفاده بشه ! خوب مشگل این میشه که تابلو از شدت پرنوری خونده نمیشه...
                      یا بجای الیدی اوال در تابلو روان....از الیدی لیزری استفاده بشه ! خوب تابلو فقط از زاویه مستقیم خونده میشه...
                      سلام.بله منم اینو قبول دارم کلا هر چیزی برای جایه خودش مناسبه.
                      جناب ms2000 عزیز فرمودند که از الیدی کلاهی واسه روشنایی اتاق استفاده کنید.
                      اما من پیشنهاد نمیکنم....زیرا الیدی کلاهی مخصوصا سفید...حتی مارک اچ جی .... عمر بسیار پایین تری نسبت به سایر رنگ ها دارند
                      نمونه هاشم میتونید در تابلو های ثابتی که مغازه ها استفاده کردنند مشاهده کنید....رنگ سفید پس از چند مدت روشنایی و درخشندگیش رو به شدت از دست میده

برای مغازه و اتاق نیز نمیشه گفت استفاده از پاور الیدی اشتباهه !!!!
                      مثلا در دفتر خودمون از پاور الیدی با لنز 80 استفاده کردیم...چرا ؟ چون روشنایی نمیخواستیم ! نورپردازی میخواستیم ! دیوار ها کم نور و زمین و میز پر نور....
                      بله ال ای دی کلاهی مارک اچ جی معمولی زیاد خوب نیست ولی کلاهی اچ جی dsj اگه بگیرین عالیه از اول تا آخر نورش بسیار زیاده. بله اون معمولی ها بعد از مدتی کم نور و بعد از مدتی بیشتر کم نور تر میشه آخرش جوری میشه که لامپ رو خاموش کنی به نظرم بهتره ولی dsj اینطور نیست تفاوتی دیگه اینکه معمولی ها کمی سفیدش به آبی میزنه و برای نور محیط خوب نیست ولی دی اس جی اینطور نیست.
                      البته برای مغازه و اتاق و خونه هم میشه از پاور ال ای دی استفاده کرد ولی خب مشکلات خاص خودشو داره مثلا برای یکی از مشتریها برای مغازه اش شیرینی فروشی که حدوده 50 یا شصت متر بود از این تایل هایی که ال ای دی پاور میخوره بهم سفارش داد همینهایی که تو تایل 60 در 60 میخوره . من 9 عدد تایل بهش دادم که هر کدام 36 ال ای دی یک وات جنس متوسط توش داشت. که میشد 324 عدد خوب شد مغازه اش نسبتا پر نور شد و هزینه ای زیاد ایشون متقبل شد چون تایلی که 59.5 در 59.5 باشه و 36 ال ای دی بخوره گرونه چون خیلی کار میبره شما حساب بکنید یک پلکسی اون اندازه بگیر توشو 36 تا سوراخ به اندازه لنز 60 درجه سوراخ کن بعد ال ای دی پاور رو رو هیت سینک لحیم کن تا اینجاش خیلی سخت نیست ولی اون زیر باید اینها رو هر کدومش رو یک هیت سینک براش بذاری یا همشو مثلا یا یک تسمه آلومینیوم وصل کنی بهم هم و باز چند هیت سینک بزرگ برای کلش بذاری میدونید که دفع حرارت 36 ال ای دی کم نیست خلاصه سختی زیاد داشت و هزینه اش هم برای ایشون زیاد شد تازه وقتی که ساخته شد چون سنگین بود نمیشد همینطوری رو سقف کاذب گذاشت و مجبور شدیم که با زنجیر به سقف وصل کنیم چون در غیر اینصورت ممکن بود بیوفته و خدای نکرده به سره کسی بخوره یا .... خلاصه این کار زدیم و تموم شد و باز برای یک نفر دیگه رو همین سقف کلاهی DSJ کار کردیم بسیار سبک و راحت و آسون و بسیار شیک و پر نور و نورشم کم نمیشه و خیلی هم عمر میکنه.
                      لامپ AEG هم درسته قیمت بالاتری نسبت به دیگر لامپ ها داره !
                      (( لامپ 5وات سی او بی رو میشه 6تومن هم خرید ولی AEG چهار وات بالای 23تومنه و مدل 5واتش 16تومن هست.... ))
                      ولی از نظر اقتصادی به صرفه هست چون چند برابر اون 6تومنی ها نور بیشتر و بهتری داره با وجود اینکه نصف اندازه اونهاست !
                      یک بدی که لامپ AEG نمونه هایی که من دیدم و دارم داره اینه که پرسی هست و بعد از مدت زمانی که خراب شد تعمیرش سخته باید بشکنیش و باز چسبش بزنی آیا خوب دربیاد یا نه ولی بسیار لامپهای با کیفیتیه.
                      ولی یکسری دیگه لامپ هست که عکسش رو در بالا گذاشتم که مثلا داخلش یک ال ای دی COB هفت وات یا 5 وات یا 5 تا 7 تا ال ای دی یک وات میخوره ولی خب خوبی ای که داره اینه که همه جاش پیچیه و راحت میشه بعد از مدتی که درایور یا ال ای دیش سوخت عوض بشه.
                      ولی خب همینطور که جناب چمنی فرمودن لحیم کردن اون همه پایه ال ای دی هم وقت گیره مثلا تو نمونه های لامپهای 74 تایی که 74 تا ال ای دی کلاهی داره باید 148 پایه رو لحیم کرد بله خب وقت گیره ولی دفعه کردن حرارت ال ای دی پاور به نظرم بیشتر وقت گیره و بسیار سخته مگه اینگه بریم لامپ آماده پاور بخریم که باز بدیش اینه که بدنه اش حرارت بالا داره بعضا تا 60 یا 70 درجه بدنه آلومینیومیه این لامپها حرارت داره حالا شما در نظر بگیرین که اون درایور اون وسط بینها این همه گرما چقدر عمر میکنه ولی باز بدیه کلاهی ها اینه که مثلا یکی که بسوزه (اگه اتصال کوتاه نشه) همه ال ای دی هایی که باهش سری هستن خاموش میشه.
                      در ضمن یک بدی دیگه هم که داره پاور اینه که تعمیرش وقت گیر و سخت تره چرا ؟ بذارین با یک مثال عرض کنم. اون تایلهایی که من زدم بهش گفتم اگه خراب شد و مثلا یک چشمه اش سوخت و حتما خواستی اون چشمه عوض بشه خودت باید زنجیر ها رو باز کنی بیاریش پایین دوم اینکه من باید کلی پیچ و هیت سینک رو باز کنم که میخوام به یک ال ای دی دسترسی داشته باشم. مخصوصا وقتی که تمام ال ای دی ها یک هیت سینک دارن بسیار سخته و بعد از تعویض باید با کلی زحمت دوباره بره بالا وصل بشه ولی لامپ ال ای دی دیگه این دردسرها رو نداره.مساله بعدی اینه که در لامپهای ال ای دی پاور وقتی بسوزه یا یک چشمه ال ای دی میسوزه یا درایور که بیشتر عیب از درایوره که تعویض یک درایور ال ای دی مثلا هفت وات 5 یا شش هزار تومان برای خوده من درمیاد ولی کلاهی ها عموما یک چشمه میسوزه که با صد یا دویست تومان قابل حله.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                        سلام.همونطور که گفتم تو سفید dsj خیلی خوبه و بعدش hy2600 هم خوبه.
                        برای منبع تغذیه سوئیچیگ استفاده کنید. درایور های ال ای دی یک وات فقط برای ال ای دی یک وات خوبن مگه اینکه شما 20 تا ال ای دی کلاهی رو موازی و بهش وصل کنید که به هر کدوم 15 میلی آمپر (تقریبا برسه) بدیه این روش اینه که اگه یکی بسوزه رویه اون هایه دیگه کمی بیشتر جریان میوفته.
                        در مورد سوال دوم شما میتونی از مقاوت + منبع تغذیه سوئیچینگ استفاده کنی ولی خب به نظرم این کار رو نکن چون رو مقاومت اتلاف زیاده و شما از درایور ال ای دی استفاده کن و همه نوع درایوری تو بازار هست. البته درایور ال ای دی هم سوئیچینگه
                        جواب 3 هم اینکه اگه میخواهید منبع ولتاژ رو به ال ای دی وصل کنید مقاومت لازمه ولی اگه منبع جریان میخواهین وصل کنید نه لازم نیست.
                        مثلا تو سوال اولتون اگه میخواهید ال ای دی های کلاهی رو به سوئیچینگهای خروجی ولتاژ وصل کنید مقاومت لازمه ولی به منبعی که جریان ثابت میده نه.

اضافه شده در تاریخ :
                        نوشته اصلی توسط amin tal
                        خب میخوام 4تا پاور الیدی 3وات رو سری کنم و گاهی 4 تا پ الیدی 3وات RGBدیگه رو هم با اون موازی کنم.به همین راحتی. :biggrin:...ولی منبع جریانش به همین راحتی پیدا نمیشه :sad:
                        شما بگید که چه جریانی فیکس میخواهید من براتون پیدا میکنم.
                        مهران جون متشکریم :job:
                        شما بخشین بخدا نمیدونم اگرنه ؟ های مبتدیانه نمیپرسیدم داداشی ( البته استاد مایی )
                        نوع اوال و کلاهی چه مارکی خوبه و چه رنگی (عمر بالا و نور بالا )
                        کلاهی فقط سفید dsj قرمز yy13 , yy14 .بقیه رنگها رو من زیاد کار نکردم.ولی سبز ال تی کار کردم

دیدگاه

ماشا اله.....چه دست به تایپی دارید .بنده شاهد بودم شما یک نفس جواب همه رو دادید.
                          در ضمن خیلی ممنون بابت جواب هاتون.
                          شما بگید که چه جریانی فیکس میخواهید من براتون پیدا میکنم.
                          همین دیگه.من میخوام دومنظوره ازش استفاده کنم که جریانش متغیره.
                          شما اون تغذیه سوئیچینگ رو که من معرفی کردم و اقای چمنی زحمت عکسشو کشیدند دیدید.
                          به نظرم اون مناسبه کارمه اما اقای چمنی فرمودند که الیدی داغ میکنه وعمر الیدی رو کاهش میده.نظر شما هم همینه و من نمیتونم ازش استفاده کنم؟
                          دوم اینکه شما برای الیدی کلاهی هاتون از چه تغذیه ای استفاده میکنید.ایا از ادابتور میشه استفاده کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                            ماشا اله.....چه دست به تایپی دارید .بنده شاهد بودم شما یک نفس جواب همه رو دادید.
                            در ضمن خیلی ممنون بابت جواب هاتون.همین دیگه.من میخوام دومنظوره ازش استفاده کنم که جریانش متغیره.
                            شما اون تغذیه سوئیچینگ رو که من معرفی کردم و اقای چمنی زحمت عکسشو کشیدند دیدید.
                            به نظرم اون مناسبه کارمه اما اقای چمنی فرمودند که الیدی داغ میکنه وعمر الیدی رو کاهش میده.نظر شما هم همینه و من نمیتونم ازش استفاده کنم؟
                            دوم اینکه شما برای الیدی کلاهی هاتون از چه تغذیه ای استفاده میکنید.ایا از ادابتور میشه استفاده کرد؟
                            این منبع تغذیه ها چه به اصلاح صنعتی و چه معمولی خروجیشون ولتاژ ثابته و جریانش ثابت نیست اگه بخواهید برای ال ای دی از اینها استفاده کنید به مقاومت با اندازه و توانه مشخص نیاز دارین ولی خب بدیه این روش اینه که مقداری انرژی تو مقاومت تلف میشه و حیفه ولی درایور ال ای دی جریان ثابت میده.
                            من یا از درایور جریان ثابت استفاده میکنم یا از همون روش سوئیچینگ ولتاژ ثابت + مقاومت ولی خب در ال ای دی کلاهی چون جریان بسیار کمه تلافات در مقاومت کمه
                            ولی در پاور تلفات زیاده رو مقاومت.

دیدگاه

خیلی خیلی ممنونم اما یه چیز رو متوجه نشدم.چرا مقاومت......
                              خب اگه ولتاز ثابت باشه مثلآ12 ولت شما میگید که باید مثلآ 3تا الیدی 3ولتی رو با یک مقاومت مناسب سری کرد.حالا من میگم اگر از 4 عدد الیدی 3ولت رو سری کنیم چی میشه
                              بعئش هم شما به هیچ وجه از تغذیه ادابتور استفاده نمیکنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                                خیلی خیلی ممنونم اما یه چیز رو متوجه نشدم.چرا مقاومت......
                                خب اگه ولتاز ثابت باشه مثلآ12 ولت شما میگید که باید مثلآ 3تا الیدی 3ولتی رو با یک مقاومت مناسب سری کرد.حالا من میگم اگر از 4 عدد الیدی 3ولت رو سری کنیم چی میشه
                                بهد هم شما به هیچ وجه از تغذیه ادابتور استفاده نمیکنید؟
                                سلام.خب اگه چهار تا ال ای دی رو سری کنیم جریان کم بهشون میرسه چون ال ای دی ها ولتاژ حدوده سه تا 3.3 لازم دارم کلا ال ای دی ها باید با جریان ثابت کار کنن نه ولتاژ و وقتی که جریان ثابت بهشون میدیم خواهیم دید که ولتاژ مقداری شناوره.البته کلا من استفاده از مقاومت رو مخصوصا تو ال ای دی های پاور خیلی اشتباه میبینم چون حرارت و انرژی زیادی تو مقاومت تلف میشه و باید ار درایور ال ای دی استفاده بشه ولی بعضی مواقع که من در ال ای دی های غیره پاور مثلا همین کلاهی ها یا اوال میخوام از مقاومت استفاده کنم چون خودم سوئیچینگ میسازم میام ولتاژ خروجی رو طوری میگیرم که مقاومت مقدار کمتری لازم باشه با ال ای دی ها سری کنم که تلفات کمتر بشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X