اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید {پاسخ فوری در انجمن LED}

نوشته اصلی توسط amin tal
    من تا حالا با اینها کار نکردم.اگه امکانش هست عکس بذارید...
    مارکش کلاهی اچ جی هست و dsj و mcd=2000-2500 و کلاهی (نور پخش) و چیپه داخلش درشته.کار کردن با LED پاور برای روشن کردن اتاق یا مغازه درده سرش بسیار زیاده از جمله گرم کردن و استفاده از هیت سینک و آلومنیوم و سنگین شدن و استفاده از درایور و آخرش هم نوره آنچنانی نمیده مگه تعدادش زیاد باشه ولی اینها که گفتم بسیار عالین و کم مصرف و استفاده ازشون ساده است و عمر بالا.من بیشتر تویه ویترینها و جاهایی که قرار موضعی روشن بشه (مثلا جاهایی که به والواشر نیازه) از پاور استفاده میکنم.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام به همه
      حالا که بحث روشنایی اتاق شد منم یه سوالی همیشه داشتم.
      ببینید الان یه کم مصرف 35 وات تو اتاقه که روش نوشته2100لومن.ازطرفی پاور ال اای دی های فروشگاه80/90لومن هستن.با یه حساب سرانگشتی حدود23 تا پاور ال ای دی میخوایم.حالا قییمت رو بزاریم کنار
      اگه بخوایم همش روی یه سرپیچ باشه.چه جوری این همه ال ای دی و هیت سینک وگرما کنترل بشه
      یا اصلا نورش مثل این کم مصرف همه اتاق رو روشن میکنه؟
      پس به نظرم پاور ال ای دی خوب نیست.درسته؟

از طرفی اگه کلاهی مثلاdsj بخوایم بزاریم.به چه صورته.یعنی فریم ودرایور براش هست واگه بخوایم 2100لومن ایجاد شه چکار کنیم؟
      [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

led قسمت دوربین پشت تو گوشی های مدل بالا مثل ایفون 5 یا اس 4 یا ... چند واته ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ah rad
          سلام به همه
          حالا که بحث روشنایی اتاق شد منم یه سوالی همیشه داشتم.
          ببینید الان یه کم مصرف 35 وات تو اتاقه که روش نوشته2100لومن.ازطرفی پاور ال اای دی های فروشگاه80/90لومن هستن.با یه حساب سرانگشتی حدود23 تا پاور ال ای دی میخوایم.حالا قییمت رو بزاریم کنار
          اگه بخوایم همش روی یه سرپیچ باشه.چه جوری این همه ال ای دی و هیت سینک وگرما کنترل بشه
          یا اصلا نورش مثل این کم مصرف همه اتاق رو روشن میکنه؟
          پس به نظرم پاور ال ای دی خوب نیست.درسته؟

از طرفی اگه کلاهی مثلاdsj بخوایم بزاریم.به چه صورته.یعنی فریم ودرایور براش هست واگه بخوایم 2100لومن ایجاد شه چکار کنیم؟
          سلام. اول در مورد ال ای دی پاور. اگه شما حتی از ال ای دی هایه درجه یک مثلا جی تی با لومن 120 یا کمی بالا تر هم استفاده کنید.گذاشتن 20 یا حتی 15 یا حتی 12 ال ای دی رو یک سرپیچ به نظرم کاره اشتباهیه چون هیت سینکه خیلی بزرگی میخواد و یک لامپ سنگین و زشتی میشه و همینطور که میدونید اینطور لامپ ساخته نشده فکر کنم دلیلشم همینه که گفتم.
          من خودم لامپهایی دارم که چهار یا 5 یا هفت ال ای دی پاور میخوره و نور و کیفیته خیلی خوبی هم داره خواستین عکسهاشو هم میذارم و بدنه از جنس آلومینیومه. به نظره من همون 5 وات مناسبه و هفت وات هیت سینک بزرگی داره تازه گرماش هم زیاده البته من تو بازار تا 12 وات دیدم و خودم هم دارم که به نظرم تا همون 5 وات رو یک سرپیچ بهتره بیشتر نشه.
          یا شما میتونید از لامپهای بسیار با کیفیت و چهار وات AEG استفاده کنید که متاسفانه خیلی گرانه (بالاتر از بیست هزار تومان)
          و شما اگه بخواهید یک اتاق مثلا بیست متری رو با این لامپها روشن کنید که روشنایی مناسب باشه (متوسط) باید تعدادی از این نمونه لامپها استفاده کنید.
          خوبی این لامپها اینه که راحت استفاده میشه و میشه خرید و سریع رو سرپیچ معمولی (E27) پیچ کرد و استفاده کرد ولی از بدیهاش میشه به ایجاد حرارت زیاد و گران بودن این لامپها و ظاهر معمولی داشتن (زیبا نبودن) اشاره کرد.
          ولی اگه بخواهید از لامپهایه کلاهی استفاده کنید خوبی هایی که داره اینه که حرارت بسیار کمتره و زیبا تره چون هر لامپ تعداد زیبادی چشمه داره و بدیهاش اینه که تو بازار نمونه هایه چینیش اکثرا از ال ای دی هایه معمولی استفاده شده که بسیار کم نور و بی کیفیت هست و زود هم کم نورتر یا خراب میشن. در این صورت باید مطمئن بشین که از ال ای دی های dsj و درجه یک استفاده شده. اگه بخواهین من نمونه عکس دو تا لامپ که یکی dsj و دومی غیره اونه رو بعد از مدتی کار دارم بذارم.
          نوشته اصلی توسط mehdi_z0111
          led قسمت دوربین پشت تو گوشی های مدل بالا مثل ایفون 5 یا اس 4 یا ... چند واته ؟؟
          اونها خیلی زیر یک واته مصرفش.
          ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

دوستانی که این کار رو انجام میدن ارزونترین قطعات رو تو تهران چه جوری میشه تهیه کرد؟ میتونین شرکت یا شخص یا سایتی رو بهم معرفی کنید که وارد کننده مستقیم قطعات تابلو روان و ال ای دی ثابت و ... باشه و تخفیف خوبی هم به همکار بده؟
            مرغ باغ ملکوتم نيم از عالم خاک ...

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز
              من از برنامه نویسی سر رشته ندارم از یه برنامه آماده که یک بخشش قابل تغیره برای فلاشر تابلو استفاده میکنم.
              یه سوال داشتم: میشه دو تا برنامه رو با هم تلفیق کرد مثلا یکیش برنامه ساده روشن و خاموش و یکیش pwm باشه البته پورتهای مورد استفاده برای هر دو برنامه یکی نیست و مجزا میباشد من اون دوتا رو براتون میزارو ببینید میشه کاریش کرد اگه شد کل آموزشو میزارم برای همه تا استفاده کنن[urlhttp://s5.picofile.com/file/8113197268/BasCom.bas.html][/url] , http://s5.picofile.com/file/81131973...ASHER.bas.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                سلام. اول در مورد ال ای دی پاور. اگه شما حتی از ال ای دی هایه درجه یک مثلا جی تی با لومن 120 یا کمی بالا تر هم استفاده کنید.گذاشتن 20 یا حتی 15 یا حتی 12 ال ای دی رو یک سرپیچ به نظرم کاره اشتباهیه چون هیت سینکه خیلی بزرگی میخواد و یک لامپ سنگین و زشتی میشه و همینطور که میدونید اینطور لامپ ساخته نشده فکر کنم دلیلشم همینه که گفتم.
                من خودم لامپهایی دارم که چهار یا 5 یا هفت ال ای دی پاور میخوره و نور و کیفیته خیلی خوبی هم داره خواستین عکسهاشو هم میذارم و بدنه از جنس آلومینیومه. به نظره من همون 5 وات مناسبه و هفت وات هیت سینک بزرگی داره تازه گرماش هم زیاده البته من تو بازار تا 12 وات دیدم و خودم هم دارم که به نظرم تا همون 5 وات رو یک سرپیچ بهتره بیشتر نشه.
                یا شما میتونید از لامپهای بسیار با کیفیت و چهار وات AEG استفاده کنید که متاسفانه خیلی گرانه (بالاتر از بیست هزار تومان)
                و شما اگه بخواهید یک اتاق مثلا بیست متری رو با این لامپها روشن کنید که روشنایی مناسب باشه (متوسط) باید تعدادی از این نمونه لامپها استفاده کنید.
                خوبی این لامپها اینه که راحت استفاده میشه و میشه خرید و سریع رو سرپیچ معمولی (E27) پیچ کرد و استفاده کرد ولی از بدیهاش میشه به ایجاد حرارت زیاد و گران بودن این لامپها و ظاهر معمولی داشتن (زیبا نبودن) اشاره کرد.
                ولی اگه بخواهید از لامپهایه کلاهی استفاده کنید خوبی هایی که داره اینه که حرارت بسیار کمتره و زیبا تره چون هر لامپ تعداد زیبادی چشمه داره و بدیهاش اینه که تو بازار نمونه هایه چینیش اکثرا از ال ای دی هایه معمولی استفاده شده که بسیار کم نور و بی کیفیت هست و زود هم کم نورتر یا خراب میشن. در این صورت باید مطمئن بشین که از ال ای دی های dsj و درجه یک استفاده شده. اگه بخواهین من نمونه عکس دو تا لامپ که یکی dsj و دومی غیره اونه رو بعد از مدتی کار دارم بذارم.
                نیکی وپرسش :applause:
                منم به این نتیجه رسیدم که پاور ال ای دی مناسب نیست.اما نمیدونم برای کلاهی قاب وفریم هست؟
                ویه نکته ای که الان یادم افتاد مثلا اگه ما رو سرپیچ ببندیم .سقف اتاق دیگه روشن نیست درسته؟(مگه یه تعداد ال ای دی هم به سمت بالا ببندیم)
                یا چه طور توهمه جهت نور مساوی باشه هم سوالمه.
                فک کنم عکسشون رو قرار بدید یه چیزایی دستگیرم بشه :rolleyes: :nerd:
                [img width=271 height=100]http://upload7.ir/imgs/2014-05/42296300898709327115.jpg[/img]

خداروشکر! نمردیمو معنی تدبیر رو هم فهمیدیم.دی:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                  اقا که میدونه ایت تابلو ها چطوری درست میکنن واقعا مهشره :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                  http://www.aparat.com/v/jEr4A
                  سلام :bye

اینا ال ای دی پیکسل هستن .... :nice:

به صورت رشته ای و 50 عددی .... oo:

البته تا اونجا که من اطلاعات کسب کردم ... :-)]

و اینکه : خیلی خیلی گرون هستم و اصلا به صرفه نیستن .... oo:
                  الـــهي , گـــاهـــي , نــگـــــاهي

دیدگاه

بنده یه جایی دیدم الیدی کلاهی 5mm بسته 100 تایی 4500تومان ...درحالی که الیدی کلاهی مارک hg ابی حدود 90هزار تومان بود....
                    خب حالا این دو نوع الیدی چه فرقی با هم دارند؟ایا الیدی نوع اول همون بی کیفیتس که گفتید؟

دیدگاه

سلام به همه
                      برای یه جا گفته تو سقف نور مخفی میخوام که هر صفحش 60 در 70 هست و حدود 300 تا ال ای دی می خوره ، و کلا 2تا صفحه میخواد که ما واسش نور مخفی بزنیم
                      حالا دوستان از چه ال ای دی استفاده کنم ( کلاهی ، اوال ...) و این که چه قیمتی بهش بگم
                      باید سوراخ کاری بشه و منبعشو هم باید بخرم +رقص نور
                      در ضمن ال ای دی سفید می خاد
                      رفتم قیمت گرفتم از 50تومن داشت تا 135تومن مارک HG
                      ولی چون دوست من اقا مسعود گفتن پسوند dsj داشته باشه گیر نیاوردم ،حالا این پسونده تو نوع ال ای دی اوال هس یا کلاهی ؟
                      درایور 8 کاناله هم گفتن 32هزار تومن
                      و فعلا همینا دیگه
                      ممنون میشم یکی کمک کنه
                      برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                      راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

با سلام
                        سعی نکن جنس ارزون بخری که بعدا واست مشکل ساز بشه مارک HG تو فروشگاه سایت هست من سبزشو گرفتم بسیار با کیفیت بود ضمنا اصله هولوگرام هم داره
                        فلاشر هم همون قیمتهاست :nerd:
                        ضمنا کلاهی هست قیمتش هم 91000 تومن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                          بنده یه جایی دیدم الیدی کلاهی 5mm بسته 100 تایی 4500تومان ...درحالی که الیدی کلاهی مارک hg ابی حدود 90هزار تومان بود....
                          خب حالا این دو نوع الیدی چه فرقی با هم دارند؟ایا الیدی نوع اول همون بی کیفیتس که گفتید؟
                          خب هر ارزونی بی دلیل نیست و هر گرونی بی دلیل نیست مارک خوب HG تو فروشگاه سایت هست - هولوگرام دار اصل :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sar31712
                            خب هر ارزونی بی دلیل نیست و هر گرونی بی دلیل نیست مارک خوب HG تو فروشگاه سایت هست - هولوگرام دار اصل :nerd:
                            اقا من باید بگم که هر جنس گرونی هم خوب نیست مخصوصا تو بازار ایران من از اون ال ایدی های ارزون واسه یه پروژه استفاده کردم الان 9 ماه جیک نزدن وقرار گذاشتم که اگر تا یک سال چیزی شون نشد از همینا استفده کنم سبز شون خوب فقط قرمز وابی یکم کم نور تر از مارک اصلی هستند که زیاد به چشم نمیاد
                            دوربين مدار بسته و دزد گير و رفع مشكلات
                            بانك اطلاعاتي سنسورها
                            ساخت رقص نور براي شيشه سكوريت مغازه ها
                            تعمير لوازم خانگي را اينجا مطرح كنيد
                            [move][b] موفقيت بر روي ستون هاي شکست شکل مي گيرد.

دیدگاه

پاسخ : سوالات کوتاه خودرا در اینجا مطرح کنید

دوستان دوستان
                              توجه فرمایید

خیلی بحث پیچیده کردید در صورتی که سادس !

ما ده ها مدل منبع نور داریم.
                              کلاهی - اوال - پاور - اسمدی - سی او بی - رشته ای - کم مصرف - التهابی -پرفشار و کم فشار - سدیم و گازی ..... چمیدونم....بی نهایت مدل لامپ

اما نمیشه گفت که چه مدل خوبه چه مدل بد .... به نظر بنده که نورپرداز هستم....همه خوب هستند اما فقط زمانی که در جا و محیط مخصوص خودشون استفاده شوند.
                              به عنوان مثال فرض کنید:
                              بجای الیدی کلاهی در تابلو ثابت...از الیدی پاور استفاده بشه ! خوب مشگل این میشه که تابلو از شدت پرنوری خونده نمیشه...
                              یا بجای الیدی اوال در تابلو روان....از الیدی لیزری استفاده بشه ! خوب تابلو فقط از زاویه مستقیم خونده میشه...

جناب ms2000 عزیز فرمودند که از الیدی کلاهی واسه روشنایی اتاق استفاده کنید.
                              اما من پیشنهاد نمیکنم....زیرا الیدی کلاهی مخصوصا سفید...حتی مارک اچ جی .... عمر بسیار پایین تری نسبت به سایر رنگ ها دارند
                              نمونه هاشم میتونید در تابلو های ثابتی که مغازه ها استفاده کردنند مشاهده کنید....رنگ سفید پس از چند مدت روشنایی و درخشندگیش رو به شدت از دست میده

برای مغازه و اتاق نیز نمیشه گفت استفاده از پاور الیدی اشتباهه !!!!
                              مثلا در دفتر خودمون از پاور الیدی با لنز 80 استفاده کردیم...چرا ؟ چون روشنایی نمیخواستیم ! نورپردازی میخواستیم ! دیوار ها کم نور و زمین و میز پر نور....

لامپ AEG هم درسته قیمت بالاتری نسبت به دیگر لامپ ها داره !
                              (( لامپ 5وات سی او بی رو میشه 6تومن هم خرید ولی AEG چهار وات بالای 23تومنه و مدل 5واتش 16تومن هست.... ))
                              ولی از نظر اقتصادی به صرفه هست چون چند برابر اون 6تومنی ها نور بیشتر و بهتری داره با وجود اینکه نصف اندازه اونهاست !

خوب در مثالی دیگه عرض کنم که.... مونتاژ الیدی های کلاهی زمان خیلی زیاد و هزینه خیلی زیادی می طلبه....
                              خوب بجای اینکه 45تا الیدی کلاهی دونه ای 100تومن رو که 90 تا پایه داره...روی یک سطحی مونتاژ کنید که اگه پلکسی باشه بین 7تا 15تومن هزینس...و 15تا مقاومت که 30تا پایه داره رو به اونها متصل کنید....بعد باز به یک تغذیه 12ولت یک آمپر 6000تومنی وصل کنید....سیم کشی کنید...در کل چند ساعت وقتتون هدر بدین...تا یه منبع نوری بسازید که اندازه 4وات لامپ AEG نور بده....خوب این جه کاریه....یه الکتریکی برید و لامپ و سوکتش که جمعا میشه 23.500تومن رو بخرید و برگردین خونه و بزنید تو برق !

نوشته اصلی توسط حمید رضا ریاحی
                              اقا که میدونه ایت تابلو ها چطوری درست میکنن واقعا مهشره :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
                              http://www.aparat.com/v/jEr4A
                              بله میدونم چطوری درست میکنند !
                              این کلیپ هم مربوط به یک الکتریکی در مشهد هست
                              بنده سه مدل از این پیکسل ها رو وارد میکنم و باهشون به شکل های گوناگون کار میکنم که این کوچیکترین مدل پیکسل هاست
                              برنامه نویسی و جلوه های نوریشون هم خودم انجام میدم
                              مدل بعدیش در دفتر شرکت به نمایش گذاشتیم...مشهد-خیابان سنایی -میدان صاحب الزمان -مجتمع برق و الکترونیک سبحان - طبقه منفی یک - واحد 12
                              مدل بزرگترش در برج های آبشار مشهد کار شده و خطی هست
                              البته این رو هم بگم گه مدل های 1 و 2 دارای IP69 هستند و مدل سوم IP65

به نسبت تابلوهای روان....قیمت زیادی هم نداره....به نوعی قیمتشون بین قیمت تابلو روان تک رنگ و تلویزون شهریست
                              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

مهران جون متشکریم :job:
                                شما بخشین بخدا نمیدونم اگرنه ؟ های مبتدیانه نمیپرسیدم داداشی ( البته استاد مایی )
                                نوع اوال و کلاهی چه مارکی خوبه و چه رنگی (عمر بالا و نور بالا )
                                برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
                                راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X