اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

سلام آقا چرا این مقاومت ها داغ میکنن
    ؟؟؟
    من چطور 10 تا ال ای دی پاور 3 وات رو با 220 روشن کنم؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا

سلام آقا چرا این مقاومت ها داغ میکنن
      ؟؟؟
      من چطور 10 تا ال ای دی پاور 3 وات رو با 220 روشن کنم؟؟؟
      مقاومت های یک کیلو باید نیم وات باشه
      مفاومت قبل پل دیود هم حداقل 5وات
      داغ بشن هم مشگلی نداره...من چندین روز مدار رو روشن نگه داشتم...مشگلی پیش نیاورد

10تا پاور ال ای دی رو باید با یک منبع سوییچینگ مخصوص 10x روشن کنی که حدود 32هزارتومنی هست!!!
      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام ممنون مهران جان من از روی مداری که شما کار کرده بوری ساختم
        میترسم کم کم داغ شدن زیاد بشه و مشکل ساز...
        واسه همین زود قطع میکنم
        بنظر شما با این مدار مشکل دار میشم ؟؟؟/
        از درایور استفاده نمیکنم که ارزون و کم حجم ساخته باشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
          سلام ممنون مهران جان من از روی مداری که شما کار کرده بوری ساختم
          میترسم کم کم داغ شدن زیاد بشه و مشکل ساز...
          واسه همین زود قطع میکنم
          بنظر شما با این مدار مشکل دار میشم ؟؟؟/
          از درایور استفاده نمیکنم که ارزون و کم حجم ساخته باشم
          سلام...مدارم رو که گفتم....چندین روز یکسره روشن گذاشتم....مشگلی نداشت :smile:
          داغ شدنش رو بخوای برطرف کنی.....از مقاومت 10وات استفاده کن بجای 5وات

پاور ال ای دی رو هر چقدر ولتاژ صاف و خطی بهش بدی.....عمرش کمتر میشه :rolleyes:
          ولی با منبع های سوییچینگ مخصوصی که براش درست میکنن....ولتاژ و جریان خروجیش کنترل شده است و ولتاژ تقریبا پالسی داره
          برای همین عمرشون هم بیشتر میشه

یکی بود که میگفت با این کار میشه ولتاژ رو تا چندین برابر بیشتر به ال ای دی داد و از نور بهتری استفاده کرد و نمیسوزند....
          مثلا در ابرتلویزیون های ال ای دی .....شنیدم تقریبا تا 15ولت ولتاژ به هر ال ای دی میدن که این کار باعث میشه ال ای دی ها هم حرارت بیشتری تولید کنن....خودم پشت یه ابرتلویزیون رو توی میدان فلستین مشهد دیدم که چهار تا کمپرسور کولر گازی پشتش بود !!!! یعنی با 4تا کولر گازی خنک میشد !

در کل منظورم این بود که از منبع های سوییچینگ مخصوص پاور ال ای دی استفاده کن تا در آینده ضرر نکنی
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

من 470نانو گذاشته بودم
            حالا100میکرو گذاشتم بهتر شده
            یعنی برای اینکه ریپل بیشتر داشته باشه خازن کمتر بزارم
            واسه عمر ال ای دی که گفتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
              یعنی برای اینکه ریپل بیشتر داشته باشه خازن کمتر بزارم
              واسه عمر ال ای دی که گفتی
              نه نه نه
              خازن رو مقدارش کم کنی ....نور ال ای دی ریپل دار تر میشه و حتی باعث چشم درد میشه
              اینی که شما میفرمایید تقریبا سینوسی هست
              ولی اونی که من میگم تقریبا مربعی...
              میتونی از فروشندش هم سوال کنی

اضافه شده در تاریخ :
              از دوستان کیا این مدار رو درست کردین ؟ :bye
              میتونین تصویرش رو اینجا بزارید ؟ :icon_razz:

\|/_\/_

دیدگاه

والا اونو که نه ولی این هست حالا نمیدونم چقدر به اون که شما گفتید نزدیکه(البته فقط منظورم قسمت مدار و لامپش هست)
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9642#msg369642

دیدگاه

نوشته اصلی توسط takesh
                  والا اونو که نه ولی این هست حالا نمیدونم چقدر به اون که شما گفتید نزدیکه(البته فقط منظورم قسمت مدار و لامپش هست)
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...9642#msg369642
                  مرسی تاکش جان
                  جالب و کارامد بود
                  راستی عکس صفحه اول که از بین رفته بود رو دوباره پلود کردم
                  موفق باشید....

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                    من فایل رو دانلود کردم داخلش یک فایل ایکس پی اس ویور بود ولی به صورت شورت کات اگر لطف کنید فایل درست رو بگذارید
                    وفایل های پی سی بی با چه نرم افزاری باز میشن
                    چه يافت آنــکه تــو را گم کرد وچه گم کرد آنـکه تــو را يافت.

دیدگاه

شما گفتید اگه بخواهیم LED ها را بیشتر کنیم باید مقاومت R1 را تغییر دهیم. می خواستم بدونم آیا باید فقط وات مقاومت تغییر کند و مقدار خود مقاومت ثابت باشد و اصلا مقاومت با وات بیشتر وجود دارد یا نه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A.TAJIK
                        سلام دوستان منم بعد از خوندن این قسمت یدونه درست کردم البته مال من یکم فرق میکنه از 300 تا led سر کلاهی 5 میلیمتر استفاده کردم و هر 100 تارو سری کردم نوردهیش معادل لامپ کم مصرف 13 واته میزان مصرفش 7 واته هر led رو 50 تومن از امجد خریدم یه 8 ضلعیه که هر وجهش 30 تا و کفش 60 تا led کار گذاشته شده با 4 تا دیود 1n4007 به صورت پل و 6 تا خازن 400 ولت 10 میکرو فاراد به صورت موازی و هیچ گرمایی هم تولیدنمیکنه و نیاز به سوراخ کردن بردها نداره بردش هم خودم با چوب ام دی اف درست کردم رو بسته ال ای دی ها نوشته 3.2 تا 3.4 ولت 8 تا 10 لومن(ولی دروغه حدود 3.5 لومن نور داره) و 0.01 آمپر وسوال دیگه داشتید بپرسید اینم عکساش

سلام دوست عزیز اگر ممکنه می شه یک بار دیگه عکس ها رو اپلود کنید؟
                        من خیلی مشتاق شدم عکسهاتون رو ببینم
                        مرسی
                        من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                          با سلام خدمت دوستان عزیز
                          یک برد 33LED با برق 220 ولت طراحی کردم که در اینجا میخواهم در اختیار علاقه مندان قرار دهم.
                          خودم این مدار را طراحی و ساخته ام و خوب هم کار میکند. اما توجه داشته باشید که به علت جریان کشی دیود ها-مقاومت R1 مدار تولید حرارت میکند.
                          اما مشکلی پیش نخواهد آورد.
                          فقط بسیار توجه داشته باشید که این مدار با ولتاژ برق شهر کار میکند پس نکات ایمنی را رعایت کنید.
                          در داخل فایل HELP قرار دادم تا به مشکلات احتمالی بر نخورید.
                          نکته بعدی:3طرح از PCB برای دوستان قرار دادم تا بتوانند به روش اتو یا لامینت ویا سیلک PCB آن را تهیه کنند.
                          برای دریافت عکس و فایل PCB ولیست قطعات [ftp=ftp://اینجا]اینجا[/ftp] را کلیک کنید.
                          ( لینک دانلود در پاسخ شماره 3 همین صفحه )

آقای........میتونید نقشه این مدار را در صفحه بگذارید

دیدگاه

نقشه و تمام چیزهایی که لازم دارید در پاسخ شماره 3 موجود هست.
                            با یک کلیک در عرض 3ثانیه شروع به دانلود کنید
                            موفق باشید

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی

ولتاژی که در دوسر این زنجیره می افتد 102ولت است.
                              اگه ما برق شهر رو نیم موج یکسو کنیم چه اتفاقی می افته؟ تلفات کمترنمیشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sina8
                                اگه ما برق شهر رو نیم موج یکسو کنیم چه اتفاقی می افته؟ تلفات کمترنمیشه؟
                                led شما در هر ثانیه 25بار چشمک میزنه که مجبوریم خازنی با ظرفیت و اندازه بزرگ تری بزاریم

دوم اینکه واسه المنت و نصف کردن توان اون دیدم از دیود استفاده میکنند ولی برای led ندیدم !
                                ایده جالب بود ... اگه نیم موج بکنه و برق 110ولت بشه....مقاومت آجری حذف خواهد شد !

طبق محاسباتم اونوقت فقط به یک مقاومت 1کیلو اهمی یک چهارم واتی نیاز داریم
                                جریان هر led 11 میلی آمپر میشه و توان نوری کل led ها هم 1089میلی وات

خلاصه شما یه تست بکن ایدت رو
                                فوقش یا 33تا led شما روشن میشه
                                یا همه با هم میسوزه
                                آخرش هم شاید دونه دونه بترکن

آزمون و خطاست دیگه
                                تو محاسبات تئوری خوب در اومد ولی تو عمل شاید اونطوری نشه

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X