اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

سلام
    میشه تو این مدار یه قابلیت شارزر رو هم اضافه کرد مثلا یه باطری
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

من اصلا یکسوسازی نمیکنم همینجوری میزنم تو برق

دیدگاه

پروژه های جالبی داری مهران جان. بجای مقاومت از خازن نمیشد استفاده کنی؟ تلفات 0 میشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
          پروژه های جالبی داری مهران جان. بجای مقاومت از خازن نمیشد استفاده کنی؟ تلفات 0 میشد
          ممنونم...خواهش میکنم آروین جان
          راستش از کار با حازن و برق 220 صرف نظر کردم
          چون چند باری پس از مدتی استفاده منفجر شدن

اما با حازن شدنی هم هست ولی نه در حد جریان 12 میلی آمپر در 110ولت !!!
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
            ممنونم...خواهش میکنم آروین جان
            راستش از کار با حازن و برق 220 صرف نظر کردم
            چون چند باری پس از مدتی استفاده منفجر شدن

اما با حازن شدنی هم هست ولی نه در حد جریان 12 میلی آمپر در 110ولت !!!
            من تا جریان 40ma مشکلی نداشتم باهاش فقط باید مقدار ولتاژش 400V باشه همین . خیلی از منابع تغذیه ها اینطورین مسلا فتوسل های توی خیابون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
              من تا جریان 40ma مشکلی نداشتم باهاش فقط باید مقدار ولتاژش 400V باشه همین . خیلی از منابع تغذیه ها اینطورین مسلا فتوسل های توی خیابون

آره خوبه
              میتونی شماتیکش رو بکشی و واسه دوستان بزاری؟
              البته قبلش هم خودت تست کنی و از عملی بودنش و پایداریش هم مطمئن شده باشی
              هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                آره خوبه
                میتونی شماتیکش رو بکشی و واسه دوستان بزاری؟
                البته قبلش هم خودت تست کنی و از عملی بودنش و پایداریش هم مطمئن شده باشی
                والا انقدر سرم شلوغه که نمیتونم ببندمش ولی میتونم مدارشو بزارم یکی از دوستان چک کنه زیاد قطعه نداره فقط باید مواظب یاشه برق نگیرتش چون بهر حال 220V هستش دیگه...

روی خازن 177 ولت افت ولتاژ داریم که چون با جریان 90 درجه اختلاف فاز داره توان راکتیو میشه.

جریان هم 20 میلی آمپره که با افزایش مقدار خازن C1 میشه بیشترش کرد.

روی با هم 95.7 ولت داریم که هر Led رو اگر 2.2V در نظر بگیریم میشه 43 تا . این مدار جالبش اینجاست که میشه بدون تغییر توی مدار تعداد LED ها رو تا فکر کنم 130 تا افزایش داد . و نیازی به هیچ گونه دستکاری نیست.

فقط مشکل اون خازن c2 هست که ولتاژش باید بالا باشه وگر نه مشکل پیش میاد

دیدگاه

سلام
                  من برای یه پروژه یه تحقیق خوبی روی LED داشتم م منحنی جریان نسبت به ولتاژ LED ها را بدست میآورم که به نتیجه خیلی خوبی رسیدم

بطور خلاصه میتوان گفت
                  " بعد از ولتاژ نامی LED با زیاد شدن ولتاژ جریان آن بشدت زیاد میشود "
                  پی وقتی که با 220 کار میکنید مواظب باشید که با توجه به نوسانات برق شهر ولتاژ زیاد نشود که این امر باعث کم شدن عمر و کم شدن نور آن خواهد شد.
                  :redface:
                  کمتر سخن گویم
                  بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                    سلام
                    من برای یه پروژه یه تحقیق خوبی روی LED داشتم م منحنی جریان نسبت به ولتاژ LED ها را بدست میآورم که به نتیجه خیلی خوبی رسیدم

بطور خلاصه میتوان گفت
                    " بعد از ولتاژ نامی LED با زیاد شدن ولتاژ جریان آن بشدت زیاد میشود "
                    پی وقتی که با 220 کار میکنید مواظب باشید که با توجه به نوسانات برق شهر ولتاژ زیاد نشود که این امر باعث کم شدن عمر و کم شدن نور آن خواهد شد.
                    :redface:
                    شما راجعب روش سوزنی روشن کردن LED رو چیزی شنیدید؟ خیلی دوست دارم بدونم چیه میگن مصرفش کم میشه...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                      والا انقدر سرم شلوغه که نمیتونم ببندمش ولی میتونم مدارشو بزارم یکی از دوستان چک کنه زیاد قطعه نداره فقط باید مواظب یاشه برق نگیرتش چون بهر حال 220V هستش دیگه...

روی خازن 177 ولت افت ولتاژ داریم که چون با جریان 90 درجه اختلاف فاز داره توان راکتیو میشه.

جریان هم 20 میلی آمپره که با افزایش مقدار خازن C1 میشه بیشترش کرد.

روی با هم 95.7 ولت داریم که هر Led رو اگر 2.2V در نظر بگیریم میشه 43 تا . این مدار جالبش اینجاست که میشه بدون تغییر توی مدار تعداد LED ها رو تا فکر کنم 130 تا افزایش داد . و نیازی به هیچ گونه دستکاری نیست.

فقط مشکل اون خازن c2 هست که ولتاژش باید بالا باشه وگر نه مشکل پیش میاد
                      چطور میشه این کاهنده های خازنی رو محاسبه کرد و ساخت؟ فرمولش چطوره؟ تو یکی از تاپیک ها گفته شده بود که بوسیله کاهنده خازنی، یک میکرو رو با 220 روشن کردند...
                      تاپیکی سراغ دارین که بتونم اطلاعاتی راجبش پیدا کنم؟
                      اگر از تاپيکي بدتون مياد...
                      اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
                      اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
                      ...بگين که
                      [glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow]

دیدگاه

مقاومت خازن رو میشه حساب کرد:
                        1/(2*3.14*C*F)= امپدانس یا مقاومت خازن توی جریان AC.

مثلا 10 میلی آمپر نیاز داریم . ولتمون هم 220 هستش
                        R=V/I
                        220/0.010=22000 اهم

توی فرمول بالا میتونی 22000 رو بزاری و مقدار F هم که 50 هستش پس:
                        1/(2*3.14*50*C)= ـ22000
                        که با حلش C=0.00000014
                        که یعنی 140nf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                          مقاومت خازن رو میشه حساب کرد:
                          1/(2*3.14*C*F)= امپدانس یا مقاومت خازن توی جریان AC.

مثلا 10 میلی آمپر نیاز داریم . ولتمون هم 220 هستش
                          R=V/I
                          220/0.010=22000 اهم

توی فرمول بالا میتونی 22000 رو بزاری و مقدار F هم که 50 هستش پس:
                          1/(2*3.14*50*C)= ـ22000
                          که با حلش C=0.00000014
                          که یعنی 140nf
                          ممنون...
                          حداکثر وات قابل تحمل مقاومت خازن چطور محاسبه میشه؟
                          اگر مدیر بخش صلاح بدونه یک تاپیک مستقل برای این بحث تشکیل بشه.
                          اگر از تاپيکي بدتون مياد...
                          اگر با استارتر تاپيکي مشکل دارين...
                          اگر خواستين تاپيکي فراموش بشه...
                          ...بگين که
                          [glow=red,2,300]من تو اون تاپيک پستي ارسال کنم.[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط montaghed
                            ممنون...
                            حداکثر وات قابل تحمل مقاومت خازن چطور محاسبه میشه؟
                            اگر مدیر بخش صلاح بدونه یک تاپیک مستقل برای این بحث تشکیل بشه.
                            کدوم مقاومت؟

دیدگاه

البته بهتره با خازن یه مقاومت چند مگااهمی کم توان موازی بشه!!!
                              نه آروی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Takesh-2
                                البته بهتره با خازن یه مقاومت چند مگااهمی کم توان موازی بشه!!!
                                نه آروی؟
                                آره اونو برای محافظت از تعمیر کار میزارن . ولی من خودم یه مقاومت 5-10 اهمی 1/4 وات با خازن سری میکنم که 200A یهو نکشه از برق شهر.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X