اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

سلام
    واسه 21 دونه ال ای دی موازی میشه کاری کرد
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

سلام به همه
      اینم 24 تایی
      آقا مهران یه نگاه بنداز ببین با 21 دونه هم اکی میشه
      نوعه ال ای دی که فرق نداره با هم ،یا حتما باید از همین نوع باشه
      بی زحمت یه توضیحی بدین
      http://www.circuitstoday.com/mains-operated-led-circuit

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
        سلام به همه
        اینم 24 تایی
        آقا مهران یه نگاه بنداز ببین با 21 دونه هم اکی میشه
        نوعه ال ای دی که فرق نداره با هم ،یا حتما باید از همین نوع باشه
        بی زحمت یه توضیحی بدین
        http://www.circuitstoday.com/mains-operated-led-circuit
        سلام.با تشکر از دوستان من یک توضیح کلی درباره این منابع برای ال ای دی میدم.اول اینکه این منابع نسبتا زود ال ای دی ها رو میسوزننن (به خاطر کیفته پایین منبع) پس برایه اینکه عمر ال ای دی ها در این منابع خیلی کوتاه نباشه جریان رو کم کنید من 10 یا 12 میلی آمپر رو پیشنهاد میکنم.
        دوم اینکه سعی کنید بیشتر ال ای دی ها سری باشن (در جوابه آقا احسان) چون جریانه این منابع پایینه و اگه بخواهیم جریان رو بالا ببریم باید خازن بزرگ بشه و اندازه و گرانیه خازن مشکل ساز میشه. به نظرم آقا احسان شما میتونید تمامه اون 21 دونه رو موازی یا نهایت دو دسته 11 تایی ایجاد کنید.(سری و موازی)
        سوم اینکه اون خازن رو که بعد از پل دیوده (خازن الکترولیت) رو حتما 400 ولت بذارین مثلا ده میکروفاراد یا 4.7 میکرو فاراد یا 2.2 میکرو فاراد باشه ولی حتما 400 ولت چون وقتی یکی از اون ال ای دی ها بسوزه ولتاژه بالایه 300 ولت میاد رو اون خازن و اگه زیره 350 یا 400 ولت باشه میترکه و خطرناکه.
        چهارم اینکه حتما یک فیوز اولش سری کنید با برقه شهر
        پنجم اینکه خودتون با مولتی متر جریان بگیرین که هر ال ای دی چقدر جریان میکشه و طبقه اون خازن ورودی (منظورم خازن پلی استر ورودی) رو انتخاب کنید بعد از مدتی تجربه دستتون میاد که برای چه تعداد ال ای دی چه حدود خازنی بذاریم مثلا برای 21 ال ای دیه سری من حدوده 220 نانو 400 ولت رو پیشنهاد میکنم ولی بازم باید در عمل جریان رو بگیرید
        ششم اینکه تاکید میکنم خروجی ایزوله نیست و تمامه پایه های ال ای دی ها برق دارن و نباید با بدن تماس داشته باشه.
        هفتم اینکه در جوابه دوسته دیگه مون باید بگم میشه به جایه ال ای دیه کلاهی اوال یا معمولی هم گذاشت.خلاصه ال ای دی هایی که جریانه کمی میخوان برای روشن شدن.
        هشتم اینکه سعی کنید اصلا از این مداره نسبتا آشغال استفاده نکنید خیلی بی کیفیته و ال ای دی ها رو نسبتا زود میسوزونه من قبلا در کارهای لامپهایه کلاهیم از همین منابع استفاده میکردم ولی بعد از فهمیدن این موضوع دیگه استفاده نمیکنم و جایگزینش رو آی سی bp3122 کردم که البته توش یک ترانس داره و سوئیچینگه ولی بسیار بسیار با کیفیته...

ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام ممنون همشهری
          اگه 11تا رو سری بعد با هم موازی کنمجریانش نصف میشه و خوبه به نظر من
          خازن پوای و الکترو لیت هم چشم عوض میکنم
          نوع ال ایدیهاش ایناس و 21دونس،چون 3تا کمترداره میشه مقاومت 100اهم ورودی رو 150کنم
          http://buyinternetbuy.com/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%B3%D9%82%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%DB%8C-led-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1/
          من قبلا لینک گذاشتم چون کسی نمی دونست گفتم حیفه این حرکتو بزنم ،اینم لینکش
          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75633.0

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روشن کردن 33LED با برق 220ولت-2.5W(همراه با عکس و PCB )

سلام ممنون همشهری
            اگه 11تا رو سری بعد با هم موازی کنمجریانش نصف میشه و خوبه به نظر من
            خازن پوای و الکترو لیت هم چشم عوض میکنم
            نوع ال ایدیهاش ایناس و 21دونس،چون 3تا کمترداره میشه مقاومت 100اهم ورودی رو 150کنم
            http://buyinternetbuy.com/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%DA%86%D8%B1%D8%A7%D8%BA-%D8%B3%D9%82%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%98%DB%8C-led-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1/
            من قبلا لینک گذاشتم چون کسی نمی دونست گفتم حیفه این حرکتو بزنم ،اینم لینکش
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=75633.0
            سلام.اگه در 21 ال ای دی بیای 11 تا رو سری بعد موازی کنی جریانش دو برابر میشه و ولتاژش نصف میشه.ولی به نظرم بیا و همه 21 ال ای دی رو سری کن و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
              سلام.اگه در 21 ال ای دی بیای 11 تا رو سری بعد موازی کنی جریانش دو برابر میشه و ولتاژش نصف میشه.ولی به نظرم بیا و همه 21 ال ای دی رو سری کن و ...
              همشهری سلام
              من یه ال سی دیجیت داشتم ولی به خاطر خودم وشما اون پروژه رو ساختم فقط مونده یه کریستال 10 مگ بخرم
              فردا میرم سعدی خریدم بهت میگم ،
              اون لینکو دیدی ال ای هاش چه نوعیه؟
              بعد جریانش نصف نمیشه با ولتاز برابر در هر شاخه؟!!!!

دیدگاه

همشهری سلام
                من یه ال سی دیجیت داشتم ولی به خاطر خودم وشما اون پروژه رو ساختم فقط مونده یه کریستال 10 مگ بخرم
                فردا میرم سعدی خریدم بهت میگم ،
                اون لینکو دیدی ال ای هاش چه نوعیه؟
                بعد جریانش نصف نمیشه با ولتاز برابر در هر شاخه؟!!!!
                سلام.منظورت رو از ال سی دیجیت متوجه نشدم.
                اون لینک ال ای دی هاش از نوعه معمولیه (ال ای دیه پاور نیست)این نوع رو اصطلاحا کلاهی میگن و میشه با همین مداره خازنی راهش انداخت.شما اگه 21 ال ای دی رو سری کنی حدوده 68 ولت دو سره کله ال ای دی ها میوفته و حدوده 10 تا 12 میلی آمپر هم بهشون جریان بده(در مرلحه اول با تغییر مقدار خازن پلی استر 400 ولت و وقتی که خیلی نزدیکه جریانه مورده نظرت شدی و رنجه کمتر خازن جریانش کمتر از مقداری که میخوای شد با تغییره مقاومت)
                ولی اگه 11 ال ای دی رو سری و بعد با 11 تایه دیگه موازی کنی حدوده 35 ولت دو سره کله ال ای دی ها میوفته و جریانه 20 تا 24 میلی آمپر هم بهشون بدی بد نیست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  سلام.منظورت رو از ال سی دیجیت متوجه نشدم.
                  اون لینک ال ای دی هاش از نوعه معمولیه (ال ای دیه پاور نیست)این نوع رو اصطلاحا کلاهی میگن و میشه با همین مداره خازنی راهش انداخت.شما اگه 21 ال ای دی رو سری کنی حدوده 68 ولت دو سره کله ال ای دی ها میوفته و حدوده 10 تا 12 میلی آمپر هم بهشون جریان بده(در مرلحه اول با تغییر مقدار خازن پلی استر 400 ولت و وقتی که خیلی نزدیکه جریانه مورده نظرت شدی و رنجه کمتر خازن جریانش کمتر از مقداری که میخوای شد با تغییره مقاومت)
                  ولی اگه 11 ال ای دی رو سری و بعد با 11 تایه دیگه موازی کنی حدوده 35 ولت دو سره کله ال ای دی ها میوفته و جریانه 20 تا 24 میلی آمپر هم بهشون بدی بد نیست.
                  سلام
                  مگه ال سی متر دیجیتال(=دیجیت) نمی خواستی ،اونو میگم
                  این تنظیم خازن باعث سوختن ال ای دی نمیشه ،اگه حوصله دای توضیح بده خان دی حالت سری چیکا میکنه.
                  ممنون

دیدگاه

سلام
                    مگه ال سی متر دیجیتال(=دیجیت) نمی خواستی ،اونو میگم
                    این تنظیم خازن باعث سوختن ال ای دی نمیشه ،اگه حوصله دای توضیح بده خان دی حالت سری چیکا میکنه.
                    ممنون
                    آهان.دیگه خب شما برای 21 ال ای دیه سری شده 220 نانو فاراد 400 ولت بذار ببین به هر ال ای دی چقدر جریان میده اگه بیشتر از 12 یا 13 میلی داد بعد کمترش کن

دیدگاه

سلام.
                      ببخشید من دسترسی به مقاومت 8.2 با 5 وات ندارم.راه دیگه ای هست؟؟؟راستش این قطعه رو از مغازه خواستم یه مقاومت ساده بهم داد.با اون میشه مدار رو ساخت؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliasghar88
                        سلام.
                        ببخشید من دسترسی به مقاومت 8.2 با 5 وات ندارم.راه دیگه ای هست؟؟؟راستش این قطعه رو از مغازه خواستم یه مقاومت ساده بهم داد.با اون میشه مدار رو ساخت؟؟
                        سلام.کجاش مقامت 5 وات داره؟

دیدگاه

R1رو منظورمه!!
                          مدار پروژکتور رو میگم داداش.
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.msg216125#msg216125
                          اینم لینکش.

دیدگاه

داداش خازن عدسی که تو این مدار گذاشتی شمارش چنده؟؟؟؟؟اندازش رو نوشتید همه مشکل پیدا کردن داداش.عدد قطعات رو بنویسید تا راحت تر پیدا کنیم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliasghar88
                              R1رو منظورمه!!
                              مدار پروژکتور رو میگم داداش.
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=43117.msg216125#msg216125
                              اینم لینکش.
                              سلام.شما بجای اون عکسه اول از منبع خازنی استفاده کنی که اون مقاومت گچی رو هم نمیخواد و خازن عدسی هم نمیخواد.تویه تایپک ها هم نمونه مدارش فراووونه ولی کلا این مدارها که خازنی و چه اونی که عکسش اوله تاپیکه بسیار مدراهای بی کیفتی هستن و زود ال ای دی ها رو میسوزونن.و ایزوله هم نیستن و خروجی دست رو میگیره.پس بهتره از سوئیچینگ استفاده کنید و درایور ال ای دی.موفق باشین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                                سلام.شما بجای اون عکسه اول از منبع خازنی استفاده کنی که اون مقاومت گچی رو هم نمیخواد و خازن عدسی هم نمیخواد.تویه تایپک ها هم نمونه مدارش فراووونه ولی کلا این مدارها که خازنی و چه اونی که عکسش اوله تاپیکه بسیار مدراهای بی کیفتی هستن و زود ال ای دی ها رو میسوزونن.و ایزوله هم نیستن و خروجی دست رو میگیره.پس بهتره از سوئیچینگ استفاده کنید و درایور ال ای دی.موفق باشین.
                                سلام این درایورهای ال ای دی رو باید از کجا تهیه کنیم؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X