اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

خوب خوب خووووووب
    نگین چند وقت مهران عکس و توضیحات نزاشته حتما بیخیال پروژه شده و این چیزا! :mrgreen:

اومدم باز اومدم... :wow:

در این چند وقت داشتم اندازه های دقیق قطعات رو در میاوردم و یه طرحی کشیدم و با اتوکد واسه پیزو یک قاب توووووپ طراحی کردم که کارمون اصولی باشه
    فغلا نتیجه کارام به اینجا رسید

سه مدل طراحی کردم
    1- معمولی و قطعات کنار هم قرار میکیره
    2-قطعات مثل لوگو داخل هم میره
    3-جهت ارسال به دستگاه برش لیزری

یک فوم ماکت سازی گرفتم تا اول چیزی رو که طراحی کردم ماکتش رو بسازم و معایبش رو دربیارم

پرینت با اندازه واقعی گرفتم و با کاتر برش دادم

یه مدل کاغذیش رو درست کردم :mrgreen:

این ها هم با فوم ماکت سازی
    داخلش یک طبقه دیگه هم داره که پایینش پیزو ها رو نگه میداره و طبقه بالا براس سیم هاس

و نمای پشتش دقیق تر (سمت راستی با سمت چپی از نظر طراحی فرق میکنه )

این هم نمای روی کار که براش 3جفت led سه رنگ هم در نظر گرفتم

به به....این رو روی پلکسی بدم بزنن چــــه شـــــــــــــود :applause: :wow:

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد با پیزو الکتریک همراه ما باش(عکس و توضیح )

ممنون از همه دوستان
      یه لحظه جا خوردم از این همه محبت دوستان :cry:
      خازن هارو به یکی از دوستان نشان دادم گفت که هرکودوم چه اندازه ای است
      2 تا سوال دیگم بپرسم؟؟
      1-من سیم لاکی ندارم برای اون سلف دست ساز می شه مثلا با سیم غیر لاکی ساخت؟؟مثلا سیم تلفن یا سیم لحیم ؟؟
      2-من یه ترانس دارم مال این بوخور سرد های چینی هست که تو اکواریوم میزارن روش نوشته 24ولت 1200امپرمیشه با همین مدار رو راه انداخت یا باید یه ترانس بخرم؟؟
      با زم تشکر :rolleyes: :agree:

دیدگاه

مهران خووو همش عکس خالی تنها که نمیشه
        یه توضیح کاملم تنگش میجسبه--مثلا قیمت فوم ماکت سازی -جنسش چجوریه؟انواعش چیه و....
        راستی یدونهderemel400بخر به جای اون دریل دستی خیلی بهتره

دیدگاه

اقا این deremel 400 چیه و قیمتش چنده؟! یه کاربر خوب اینجا هم داریم Deremel400 هست :smile:
          اقای چمنی حتما مدار جدیدی که میسازی ولوم بخار داشته باشه من چند تا مدار اصلی و مدار اون بخور هایی که شما نتونستی دربیاری رو دارم (24 ولت) ولی خودم نساختمشون- یکی دوتاشون چند تا قطعه کمتر از این مدار هم دارن یعنی ساده تر هستن و ارزونتر هم در میاد
          ---

دیدگاه

سلام
            درسته میگه به نظر من اول مدارتو فول پشن کن. با چی میشه بخار رو کم کرد ؟ در ضمن من موقع آزمایش
            یه قاشق آب ریختم 0.5 ثانیه کمتر بخار شد اگه بخواد به این روال پیش بره فک کنم باید وایسم بغل ظرف آب هر 5 دیقه آب بریزم توش
            جنابعالی مگه 3 تا پیزو تا خرخره چسب نزدی ؟ دوباره میخوای یسازی ؟ نکنه میخوای تعداد بزنی بدی بیرون ؟ :agree: ای کلک
            من دریل دارم ولی این گرد بر هارو ندارم چنده ؟؟ لازم میشه تو کارام ولی فقلا فک کنم فقط واسه این مدار نیازش داشته باشم
            سر یه داستانیم دستو بالم تنگه
            یا اون deremel چیه ؟ کدومش بهتره ؟ کسی عکس داره ازش ؟
            این فوم رو کجاها دارن ؟
            نوشته اصلی توسط ehsanmo
            ممنون از همه دوستان
            یه لحظه جا خوردم از این همه محبت دوستان :cry:
            خازن هارو به یکی از دوستان نشان دادم گفت که هرکودوم چه اندازه ای است
            2 تا سوال دیگم بپرسم؟؟
            1-من سیم لاکی ندارم برای اون سلف دست ساز می شه مثلا با سیم غیر لاکی ساخت؟؟مثلا سیم تلفن یا سیم لحیم ؟؟
            2-من یه ترانس دارم مال این بوخور سرد های چینی هست که تو اکواریوم میزارن روش نوشته 24ولت 1200امپرمیشه با همین مدار رو راه انداخت یا باید یه ترانس بخرم؟؟
            این طور که ما متوجه شدیم مدار از 36 تا 50 60 ولت روشن میشه فک نکتم از ترانست بتونی استفاده کنی یا میخوای چند برابرش کن و جریانشم زیاد کن( با چند برابر جریانت کم میشه)

موفق باشید

پراید رسید به زانتیا مهدی بیا مهدی بیا
            با همه چی ساختم
            تا همه چی ساختم
            http://electeronic.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanmo
              1-اطلاعات دقیقی ندارم در این زمینه ...شاید به قول آروین جان سیم های دیگه خاصیت مقاومتی داشته تا سلفی !
              سیم لاکی نداری ...خوب الان آرمیچر هم باز کنی سیم لاکی داره ! ولی اندازش رو ببین به این بخوره

2- اووووه 1200آمپر چیه !!!! مگه پست برق شهریه !!!!
              1200میلی آمپر جریانشه....نه اونا نمیخوره مگه اینکه یه ترانس 24 دیگه هم باهش سری کنی

نوشته اصلی توسط -Takesh-
              مهران خووو همش عکس خالی تنها که نمیشه
              یه توضیح کاملم تنگش میجسبه--مثلا قیمت فوم ماکت سازی -جنسش چجوریه؟انواعش چیه و....
              راستی یدونهderemel400بخر به جای اون دریل دستی خیلی بهتره
              کور بشه اون توضیحات بالای عکس ها که تو رو نمیبینه

قیمت فوم هر چایی یه چیزه !
              معمولا اندازه A3 هر میلی متری 500تومن هست
              جنسش شکننده- راحت برش میخوره - با هر چسبی هم نمیچسبه...من از چسب 1-2-3 استفاده میکنم برای فوم ماکت سازی
              بابا این درمیل مارو چیکارش داری هی سر به سر هم میزاین...

نوشته اصلی توسط sami222
              من دارم مشتری هست :nerd:
              شوخی کردم موفق باشد خیلی تایپیک جالبیه دمتون گرم
              خواهش میکنم...دوستان عزیزی مثل شما این تایپیک رو جالب و قشنگش کرده

نوشته اصلی توسط voyager2020
              اقا این deremel 400 چیه و قیمتش چنده؟! یه کاربر خوب اینجا هم داریم Deremel400 هست :smile:
              اقای چمنی حتما مدار جدیدی که میسازی ولوم بخار داشته باشه من چند تا مدار اصلی و مدار اون بخور هایی که شما نتونستی دربیاری رو دارم (24 ولت) ولی خودم نساختمشون- یکی دوتاشون چند تا قطعه کمتر از این مدار هم دارن یعنی ساده تر هستن و ارزونتر هم در میاد
              ---
              oo:
              به حق چیزای نشنیده !!! پسر گلم deremel 400 یکی از کاربران خیلی خوب این سایت هست که دوستان دارند باهشون شوخی میکنند

ولوم رو بیخیال....3تا پیزو گزاشتم که تا خرخره بخار بده بیرون...باز بیام با ولوم بخارش رو کم کنم !!! عمرااااااااا
              اون مدارهم در پیام خصوصی بفرست ببینم عملی هست یانه
              هرچی مدار ساده تر باشه....مثل خونه ای میمونه که ستونس کمتر باشه....زودتر خراب میشه

نوشته اصلی توسط Mirana
              سلام
              درسته میگه به نظر من اول مدارتو فول پشن کن. با چی میشه بخار رو کم کرد ؟ در ضمن من موقع آزمایش
              یه قاشق آب ریختم 0.5 ثانیه کمتر بخار شد اگه بخواد به این روال پیش بره فک کنم باید وایسم بغل ظرف آب هر 5 دیقه آب بریزم توش
              جنابعالی مگه 3 تا پیزو تا خرخره چسب نزدی ؟ دوباره میخوای یسازی ؟ نکنه میخوای تعداد بزنی بدی بیرون ؟ :agree: ای کلک
              من دریل دارم ولی این گرد بر هارو ندارم چنده ؟؟ لازم میشه تو کارام ولی فقلا فک کنم فقط واسه این مدار نیازش داشته باشم
              سر یه داستانیم دستو بالم تنگه
              یا اون deremel چیه ؟ کدومش بهتره ؟ کسی عکس داره ازش ؟
              این فوم رو کجاها دارن ؟این طور که ما متوجه شدیم مدار از 36 تا 50 60 ولت روشن میشه فک نکتم از ترانست بتونی استفاده کنی یا میخوای چند برابرش کن و جریانشم زیاد کن( با چند برابر جریانت کم میشه)
              موفق باشید
              نه نترس.....شاید هر دونش هر لیتر آب رو توی 5ساعت تموم کنه !!! شایدم نکنه !!! خلاصه با آفتابه بالا سرش واستا یوقت آب کم نیاره :mrgreen:

اون پیزو هایی که تا خرخره چسب زدم رو در آوردم تو یه قاب شیک تر بزارم...همینی که طراحیش رو دیدید
              گرد بر ها گرونه ! شاید دونه ای 8 یا 10تومن ! شایدم بیشتر
              خدایا خداوندا.....مارو با کیا کردی 70ملیون نفر آخه !!!! میگه deremel چیه !!!! کدومش بهتره !!!!
              خداااااااااااااااااااا
              این فوم ها رو هر لوازم التحریر با کلاسی بری داره...در انواع مختلف رنگ و سایزی

نوشته اصلی توسط Mirana
              پراید رسید به زانتیا مهدی بیا مهدی بیا

چی بگم والا....خیلی جالب گفتی

نوشته اصلی توسط Mirana
              دوباره سلام
              منم فوم گرفتم باهات پیش برم کمم نمیارم بعد رو چی میخوای طرح اصلی رو بدی ؟؟؟؟؟؟
              نری بگیری بعد بیای بگی اینو گرفتم قبل اینکه بری دنبالش بگو ما هم بریم
              ای باباااااااا
              دوباره باز توییی....بچه آخه تو کارو زندگی نداره هر وقت روز و شب اینجا پلاسی !؟
              اوهوووو!!!!!!!!
              من که فوم گرفته بودم واسه این بود که ماکت طرحم رو بسازم و تست بزنم سایز هامو !!! شما چرا تو زحمت انداختی خودتو !
              طرح اصلی روی پلاکسی گلاس 3میلیمتری هست که فقط دستگاه لیزر میزنه
              راستی.....رفتم گرفتم :p دیر اومدی نذری تموم شد...برو کف دیگ رو نون بکش

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

پاسخ : بیاتو و تا پایان ساخت دستگاه بخار سرد &#1576

خوب خوب خوووووووووووووووووووووووووووووب
                پاشدم چند ساعت پیش تو این ترافیک رفتم واسه برش لیزر
                فایل رو دادم
                گفتم پلکسی 4میلی متر این ابعاد چقد میشه....گفت 18 تومن oo:
                برق سه فاز از همه جام پرید @-)
                گفتم 3میلش چی؟
                گفت 8تومن....خلاصه...اون قیمتی شد که حدس میزدم :nerd:
                نشستم یکم سایز های اتوکد رو دست کاریش کردم و دادم گفتم سه میلش رو بزن
                فقط مونده بود رنگش...که چه رنگ بزنم !
                مشکی ! سفید ! شیشه ای ! :-?
                خلاصه...از هیچکدومش خوشم نیومد....یهو یه رنگ جدید نشون داد !
                شیری ! oo:
                گفتم ایــــول :nice: همین عالـــیـــه :applause: همین رنگ رو بزن :wow:
                خلاصه گزاشت زیر لیزر و ویژ و ویژ و ویژ.....
                سر 2-3دقیقه تموم شد...شایدم بیشتر...کرنومتر نگرفتم....به بزرگی خودتون ببخشید :mrgreen:

کار دستگاه تموم شد...و پلکسی رو با چسب مومیایی کرد و فاکتور نوشت 7,500 :biggrin: ولی بدون چونه مونه خودش گفت 7تومن بده :mrgreen:
                پلکسی رو گرفتم و تخت گاز برگشتم خونه

این هم نتیجه:

نمای پشت طرح:

تمای روی طرح:

بعد از خلاصی از شر چسب ها :

پوشش پشتش رو جدا کردم و پرت های قاب رو خیلی راحت با چسب درآوردم:

این هم تکه های قاب با اون رنگ شیری خوســــگلش :icon_razz:

به زودی که اسمبلش کردم و چسبش زدم تصاویر اونا رو هم میزارم :mrgreen:

[glow=red,2,300]و اینک ادامه تصاویر اسمبل کردن قاب پیزو های سه قلو در پاسخ شماه 221 در صفحه شماره 15 لینک ذیل:[/glow]
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=72424.210

\|/_\/_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                  ---

من یه پست داده بودم فکر کنم جنبه بد آموزی داشت مدیرا پاک کردن
                  آقا شوما عبارتDremel4000 رو سرچ نمایید میفهمید منظورم چی بود

اینم آدرسش
                  https://www.google.com/search?q=Dremel4000&hl=en&client=firefox-a&hs=snX&tbo=d&rls=org.mozilla:en-USfficial&channel=rcs&source=lnms&tbm=is ch&sa=X&ei=SL8SUfnKKInb4QSB2oHwBw&ved= 0CAoQ_AUoAA&sout=0&biw=1152&bih=725&am p;sei=IcASUZuDFYOI4ATnl4GoDw
                  با اون کاربر درمل 400 هم کاری نداشته باشید آدم بی سوادیه-ازش دوری کنید!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهران چمنی
                    خوب خوب خوووووووووووووووووووووووووووووب
                    پاشدم چند ساعت پیش تو این ترافیک رفتم واسه برش لیزر
                    فایل رو دادم
                    گفتم پلکسی 4میلی متر این ابعاد چقد میشه....گفت 18 تومن oo:
                    برق سه فاز از همه جام پرید @-)
                    گفتم 3میلش چی؟
                    گفت 8تومن....خلاصه...اون قیمتی شد که حدس میزدم :nerd:
                    نشستم یکم سایز های اتوکد رو دست کاریش کردم و دادم گفتم سه میلش رو بزن
                    فقط مونده بود رنگش...که چه رنگ بزنم !
                    مشکی ! سفید ! شیشه ای ! :-?
                    خلاصه...از هیچکدومش خوشم نیومد....یهو یه رنگ جدید نشون داد !
                    شیری ! oo:
                    گفتم ایــــول :nice: همین عالـــیـــه :applause: همین رنگ رو بزن :wow:
                    خلاصه گزاشت زیر لیزر و ویژ و ویژ و ویژ.....
                    سر 2-3دقیقه تموم شد...شایدم بیشتر...کرنومتر نگرفتم....به بزرگی خودتون ببخشید :mrgreen:

کار دستگاه تموم شد...و پلکسی رو با چسب مومیایی کرد و فاکتور نوشت 7,500 :biggrin: ولی بدون چونه مونه خودش گفت 7تومن بده :mrgreen:
                    خسته نباشی اقا مهران ...واقعا کارت عالیه...فقط یه سوال کجا رفتی واسه برش پلکسی ها...؟؟؟

دیدگاه

ببینم کسی این مدار رو برد برد بسته؟ میدونید که باید سیم انتقال قدرت به پیزو کوتاه ترین حالت ممکن باشه؟ من بستم ولی کار نمیکنه مدار ، در صورتی که روی برد برد خیلی عالی کار میکرد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                        ببینم کسی این مدار رو برد برد بسته؟ میدونید که باید سیم انتقال قدرت به پیزو کوتاه ترین حالت ممکن باشه؟ من بستم ولی کار نمیکنه مدار ، در صورتی که روی برد برد خیلی عالی کار میکرد!
                        سلام
                        من این مدارو رو برد بورد ساختم اتفاقاً طول سیم هم 1 متر میشه خوب هم جواب داده
                        اینم فیلمش http://www.aparat.com/v/4Umnz

دیدگاه

نوشته اصلی توسط coco
                          سلام
                          من این مدارو رو برد بورد ساختم اتفاقاً طول سیم هم 1 متر میشه خوب هم جواب داده
                          اینم فیلمش http://www.aparat.com/v/4Umnz
                          نه منظور من این نیست که ! برای اینکه تششعات رادیویی نداشته باشیم باید سیم و همچنین برد کوتاه و کوچیک طراحی بشه! نه بلند! منم با سیم بلند مشکلی نداشتم! الان که فقط از سیم خود پیزو استفاده میکنم مدار اصلا درست کار نمیکنه! شما هم امتحان کنید

دیدگاه

داداش آروین اصلا نگران نباش
                            تشعشعات رادیویی چیه !!! oo:
                            من با سیم فلت تقریبا یک متری طول سیم پیزو رو بیشتر کردم و خیلی خوب هم کار میکرد !
                            اصلا خیالت رو راحت کنم.....یک متر سیم هم روش تاثیری نداشت :mrgreen:

و یک چیز دیگه....دبیرستان کارآموزیم تو شرکت پیام موج مشهد بود که دبیرمون از سه ماه قبلش من رو به اونجا معرفی کرده بود ( کارآموز نمیگرفتن )
                            کارشون کلا ساخت دستگاه های مخابراتی دوربرد و این چیزاس

هفته پیش زنگ زدم ازشون پرسیدم که یک مدار با فرکانس 1.6مگاهرتزی ساختیم و این تایپیکم نشونشون دادم
                            گفتم اگه طول سیم بار رو بلند کنم تشعشعات فرکانسش روی بدنمون تاثیر نداره ؟
                            خندید و گفت نه! با اون فرکانس ضعیف اصلا مشگلی پیش نمیاد
                            و گفت یک فرستننده رادیویی هست که آخر باند فرکانسش حدود همین 1.6مگاهرتز هست...پس مطمئن باش این فرکانس مضر نیس
                            و بازم گفت الان CPU کامپیوترت فرکانسش چند گیگاهرتز هست... ! این 1.6کیلو هرتز در برابر اون چیزی به حساب نمیاد
                            و مثلا فرکانس های خطر ساز مثل ماکروویو چندصد مگاهرتز فرکانسشونه.....
                            خلاصه....نه ....1.6مگاهرتز هیچ خطری روی بدن نداره...

گفتم از چه سیمی استفاده کنم؟ رشته ای یا مفتول ؟
                            گفت فرقی نداره...مفتول بزار !
                            گفتم آخه شنیدم رشته ای واسه فرکانس بالا خیلی بهتره !!
                            گفت فرکانس بالا اون چیزی نیست که داری ازش استفاده میکنی....اون فرکانس توس سیم رشته ای یا فلت فرقی نمیکنه
                            گفتم از چه سیمی استفاده کنم که تلفات کمتری داشته باشیم و نویز هم وارد یا خارج نشه
                            گفت دو رشته سیم به هم تابیده شده....یا بهتر از اون کابل کواکسیال تلویزون بگیر و سیم افشانش رو به منفی بزن
                            :nerd:

حالا یادم افتاد که چند سال پیش واسه پتانسیومتر دوبل آمپلی فایری که ساخته بودم کابل کواکسیال چند سیم افشان خریده بودم....
                            اونم 6رشته ای افشان که با سیم افشان دورش میشه 7سیم !!!
                            متری 1000خریدم !!! عالیه اگه از اون دوباره پیدا کنم و استفاده کنم

خلاصه تمام اطلاعاتی که کسب کردم رو در اختیار شما هم قرار میدم.نگران چیزی نباشید.
                            امیدوارم تا اینجای بحث برای علاقه مندان مفید بوده باشه...
                            اما اینطور که از تعداد تشکر های پست های آخر تایپیک معلومه....متاسفانه بیشتر بازدید کننده داریم

\|/_\/_

دیدگاه

ممنون کسی اینطوری بهم اطلاعات نداده بود! ولی اگر میشه یه تماس دیگه باشون بگیر بگو حداقل توانمون 40W میشه! اینو بهشون گفتی؟

ولی مشکل من چیز دیگه ایه به فرض که 3 متر سیم هم مشکلی ایجاد نکنه! بابا ما بگه چقدر فضا برای این مدار و کل تشکیلاتش لازم داریم؟ من با 10 سانت سیم کارم راه میافته درست؟ حالا مشکل اینه که وقتی صول سیم کم میشه [glow=red,2,300]مدار از تنظیم خارج [/glow]میشه! :eek: و درست کار نمیکنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                                ممنون کسی اینطوری بهم اطلاعات نداده بود! ولی اگر میشه یه تماس دیگه باشون بگیر بگو حداقل توانمون 40W میشه! اینو بهشون گفتی؟

ولی مشکل من چیز دیگه ایه به فرض که 3 متر سیم هم مشکلی ایجاد نکنه! بابا ما بگه چقدر فضا برای این مدار و کل تشکیلاتش لازم داریم؟ من با 10 سانت سیم کارم راه میافته درست؟ حالا مشکل اینه که وقتی طول سیم کم میشه [glow=red,2,300]مدار از تنظیم خارج [/glow]میشه! :eek: و درست کار نمیکنه!
                                خواهش میکنم.... وظیفس
                                در مورد 40وات توان بله...همه چی رو گفتم...تایپیک و نقشه هم نشون دادم....گفت شماتیکت خیلی خوبه

مدار باید به قدری از بخار فاصله داشته باشه که رطوبت بهش نرسه وگرنه مدار خراب میشه...برای همین طول سیم زیاد میگیرم
                                بله با 1سانت هم کارتون راه می افته

مشگل عجیبی داری...چی بگم والا ! شاید سیمت خاصیت مقاومتی یا سلفی زیادی داره
                                اگه طول سیمت کم کردی فقط سلف ها رو مقدارش کم و زیاد کن
                                من سلف ورودی رو 330نانو گذاشتم خیلی بخار بیشتر شد

دلیل گرم شدن ترانزیستورم پرسیدم
                                گفت چون پیزوت رو توی بیس قرار دادی و هم به عنوان بار RL هست و هم کرسیتال مدار...
                                کلی تلفات داریم که توی ترانزیستور به اون پر قدرتی باعث ایجاد اون حرارت میشه

طبق همفکری هایی که با اون شرکت کردم به این نتیجه رسیدم که بارRL رو از کریستال متمایز کنیم
                                یعنی پیزو رو بیاریم توی کلکتور
                                در بیس هم از یک کرسیال دیگه استفاده کنیم که میشه از IC 555 هم فرکانس 1.6مگاهرتزی ساخت.
                                اینطوری تلفات حرارتی به شدت کاهش پیدا میکنه و ترانزیستورمون هم میتونه کوچک تر بشه و هدسینگ کوچکتری هم لازم داشته باشیم...
                                خوووووب خوووب خووووووب
                                اینم از یه ایده ی عالی...............

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X