اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و اتو

سلام
    به نظر من بهتره بجای کاغذ گلاسه از کاغذ برچسب استفاده کنید
    اون کاغذهایی که برچسبش رو استفاده می کنی و و یکطرفش حالت صیقلی داره
    به هیچ عنوان به برد نمی جسبه
    من خودم فقط از اون استفاده می کنم

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
      سلام

سلام. ببخشید کاغذ های نیمه گلاسه چطور؟ اونایی که یه طرفشون روغنیه یه طرف دیگش مثل برگه A4

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S_B_T نمایش پست ها
        سلام

درود
        شما کاغذ را مستقیم بعد کندن برچسب استفاده میکنید؟
        طبق تجربه خیلی سخت میشه روی این کاغذ ها پرینت گرفت.با پرینتر شخصی که تقریبا امکانش نیست.بیرون هم کمتر کسی زیر بار پرینتش میره.امروز بالاخره یه جا رو پیدا کردم که پرینت گرفت ولی برگی 2000 تومن ! تازه اون هم پرینت عالی نمیگیره بعضی جاهاش جوهر نمیگیره و ...
        فکر میکنم اشکال از اون برچسب باشه ...خودم با پارچه و الکل روی کاغذ رو تمیز میکنم، بهتر میشه پرینت گرفت ولی نه آنچنان...
        ولی در کل اگه پرینت خوبی روش بشه زد هیچ کاغذی مثل این نیست برای اتو کردن.
        یکسری کاغذ هم شبیه همین کاغذ پشت برچسب ها میارن برای چاپ مدار که اونا رو با پرینتر خودم هم میتونم پرینت بگیرم و مشکلاتش کمتر هست ولی خوب گیر نمیاد...

دیدگاه

سلام
          من با پرینتر خودم می گیرم هیچ مشکلی ندارم
          حداقل با این 4 تا پرینتر کار کردم مشکلی نداشته
          canon 6670
          hp400
          hp1080
          panasonic 7772

نکته
          فقط باید توی تنظیمات
          1- سرعت پرینت رو کم کنید
          2- تنظیمات رو روی کاغذ ضخیم انجام بدین ( مثل کاغذ کتان )

در یک جمله
          سریع پرینت نگیره وگرنه نوشته ها روی هم میفته
          بعد از یکبار استفاده دیگه حاضر به استفاده از هیچ کاغذ دیگه ای نیستید

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

من یه مدت برای چسباندن جوهر به فیبراز تینر 20000 یا استون استفاده می کردم.اما بعد مدتی که جوهر پرینتر من تموم شد رفتم و جوهر جدید ریختم تو کارتریج.بعدشم که اصلا سراغ فیبر و چاپ نرفتم.یعنی پیش نیومد.بعد یه مدت که سراغش رفتم هرکار کردم جوهر به مس نجسبید.حتی برگشتم و با اتو زدم باز هم نشد.رفتم کاغذ عوض کردم.باز هم نشد.رفتم از یه پرینتر دیگه چاپ گرفتم باز هم نشد. کلا بی خیال شدم. تا اینکه بعذ مدتی دیدم نمیشه.اگه قرار باشه برای هرکار نمونه.برم و از تهران سفارش بدم خیلی طول میکشه.این سری رفتم و یه کار تریج نو خریدم با جوهر اصل کارخانه.جالبه مشکل حل شد. و به راحتی چسبید.
            نتیجه گیری :
            جوهر جدید که به علت گرونی وارد می کنند دارای کیفیت پایین تری نسبت به قبل هستن.برای کار های فتوکپی و .. خوب هستند ولی برای کارهای چاپ مدار دارای کیفیت نیستند.یا بهتره بگم که اصلا در اثر حرارت ذوب نمی شن .یا حتی با استون حل نمیشن.اگه با چنین مشکی مواجه شدید حتما جوهر خودتون و عوض کنید.یا حداقل بدونید که مشکل تون از جوهره
            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
              من یه مدت برای چسباندن جوهر به فیبراز تینر 20000 یا استون استفاده می کردم.اما بعد مدتی که جوهر پرینتر من تموم شد رفتم و جوهر جدید ریختم تو کارتریج.بعدشم که اصلا سراغ فیبر و چاپ نرفتم.یعنی پیش نیومد.بعد یه مدت که سراغش رفتم هرکار کردم جوهر به مس نجسبید.حتی برگشتم و با اتو زدم باز هم نشد.رفتم کاغذ عوض کردم.باز هم نشد.رفتم از یه پرینتر دیگه چاپ گرفتم باز هم نشد. کلا بی خیال شدم. تا اینکه بعذ مدتی دیدم نمیشه.اگه قرار باشه برای هرکار نمونه.برم و از تهران سفارش بدم خیلی طول میکشه.این سری رفتم و یه کار تریج نو خریدم با جوهر اصل کارخانه.جالبه مشکل حل شد. و به راحتی چسبید.
              نتیجه گیری :
              جوهر جدید که به علت گرونی وارد می کنند دارای کیفیت پایین تری نسبت به قبل هستن.برای کار های فتوکپی و .. خوب هستند ولی برای کارهای چاپ مدار دارای کیفیت نیستند.یا بهتره بگم که اصلا در اثر حرارت ذوب نمی شن .یا حتی با استون حل نمیشن.اگه با چنین مشکی مواجه شدید حتما جوهر خودتون و عوض کنید.یا حداقل بدونید که مشکل تون از جوهره
              سلام، وقتتون بخیر
              یه سوالی داشتم.. وقتی اتو میکنم نقشه کامل به فیبر منتقل میشه ولی وقتی فیبر رو تو آب جوش میندازم تا کاغذ ها رو جدا کنم قسمتی از نقشه مثل پدها موقع جداکردن کاغذ کنده میشن و با ماژیک هم سخته که دوباره رسمش کنم. این دلیلش چیه با وجود اینکه سعی میکنم خیلی آروم کاغذ ها رو بکنم ولی باز نقشه خراب میشه؟ مشکل از کاغذه یا بد اتو کردن یا زیاد تو آب موندن فیبر..؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X