اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چند سوال در مورد تولید PCB به روش پرینت و اتو

نوشته اصلی توسط کوروش بزرگ
    نه بابا کجا خوب شده الان مثلا عکسی که اعداد 1 و 2 و 3 و4 داره همون عکس سومی از نظر اندازه بنظرم بزرگ تره

اون دوتای اولی هم یکیش از سمت چپ خوب پرینت نشده مدار یکم ناقصه

یکیش هم از نظر جوهر خیلی خوب چاپ نشده منظورم اینه بین خطوط تیره شده و مسیرها یکم بهم چسبیده و واضح جدا نشده
    من مدارتون نمیدونم چجور هست اما بنظرم ناقص نباشه(تریس ها مثل اینکه وصل هستند)
    برای اندازه هم اگر اسکیل ها روی 1 بوده پس مطمعنا اندازه هست.واسه اینکه مطمعن بشی یک قطعه اگر دسترس دارید که توی مدارتون کاربرد داره بگذارید روی پدهاش ببینید اندازه هست یا نه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مومنی تزنگی
      من مدارتون نمیدونم چجور هست اما بنظرم ناقص نباشه(تریس ها مثل اینکه وصل هستند)
      برای اندازه هم اگر اسکیل ها روی 1 بوده پس مطمعنا اندازه هست.واسه اینکه مطمعن بشی یک قطعه اگر دسترس دارید که توی مدارتون کاربرد داره بگذارید روی پدهاش ببینید اندازه هست یا نه.
      عکس اول و دوم درست هستند سوکت اتمگا رو گذاشتم درست بودند اما عکس سومی که خیلی بزرگ افتاده اسکیلش بالاتره
      راستی الان اون دوعکس اول کدومش بهتره؟یکیش برجستگی جوهر با دست مشخصه اما اون یکی نه
      یکیش رو لیبل هست یکیش رو گلاسه نازک
      اونی که رو گلاسه نازک هست برجستگی جوهرش ملموس تر از اون یکی هست

راستی تمامی پرینترهای کافی نت ها یا خدمات کامپیوتری الان بیشتر لیززی هستند درسته؟آخه جوهر افشان میشه گفت منقرض شده چون از یه مغازه پرسیدم لیزری هست یا نه گفت الان همه دیگه لیزری اند
      در روزگاري که لبخند ادم ها بخاطر شکست توست برخيز تا بگيرند.........

دیدگاه

عکس اول و دوم درست هستند سوکت اتمگا رو گذاشتم درست بودند اما عکس سومی که خیلی بزرگ افتاده اسکیلش بالاتره
        راستی الان اون دوعکس اول کدومش بهتره؟یکیش برجستگی جوهر با دست مشخصه اما اون یکی نه
        یکیش رو لیبل هست یکیش رو گلاسه نازک
        اونی که رو گلاسه نازک هست برجستگی جوهرش ملموس تر از اون یکی هست

راستی تمامی پرینترهای کافی نت ها یا خدمات کامپیوتری الان بیشتر لیززی هستند درسته؟آخه جوهر افشان میشه گفت منقرض شده چون از یه مغازه پرسیدم لیزری هست یا نه گفت الان همه دیگه لیزری اند
        دوست عزیز خیلی نمیخواد به اینکه کدوم پر رنگ تر هست توجه کنی
        شما تو بزنی درست میشه.اما خب اگر با دیدن میشه حس کرد اونکه پر رنگ تر هست رو استفاده کنید
        الان دیگه تقریبا همه لیزری استفاده میکنند.

دیدگاه

دوست عزیز خیلی نمیخواد به اینکه کدوم پر رنگ تر هست توجه کنی
          شما تو بزنی درست میشه.اما خب اگر با دیدن میشه حس کرد اونکه پر رنگ تر هست رو استفاده کنید
          الان دیگه تقریبا همه لیزری استفاده میکنند.
          الان اونی که با گلاسه گرفتم رو چند دقیقه اتو بزنم؟بعدش باید بذارم سرد بشه بندازم داخل آب گرم؟
          اونی که با لیبل زدم رو نمیخواد داخل آب بندازم؟

دیدگاه

الان اونی که با گلاسه گرفتم رو چند دقیقه اتو بزنم؟بعدش باید بذارم سرد بشه بندازم داخل آب گرم؟
            اونی که با لیبل زدم رو نمیخواد داخل آب بندازم؟
            شما اتو بزن تا خوب طرحت بشه از اون طرف کاغذ که داری اتو میزنی دید(نه اینکه کاغذ از بین بره ها)
            در حد 15 دقه اتو که تمام سطح اتو بخوره کافی هست.
            بعد که اتو زدی دو سه دقه بگذار بعد بنداز داخل اب گرم(دقت کن اب گرم باشه وگرنه کاغذ با جوهر روی برد ور میاد)
            توی اب بگذار تا کامل کامل بشه طرح رو روی برد دید.
            بعد با ناخون یه جاش خیلی اروم سوراخ کن و شروع کن به دست کشیدن(توی اب دست بکش که کاغذه نرمیش از دست نده)
            بعدم که اسید و...
            لیبل رو من خیلی اطلاعی ازش ندارم که راهنماییت کنم

دیدگاه

شما اتو بزن تا خوب طرحت بشه از اون طرف کاغذ که داری اتو میزنی دید(نه اینکه کاغذ از بین بره ها)
              در حد 15 دقه اتو که تمام سطح اتو بخوره کافی هست.
              بعد که اتو زدی دو سه دقه بگذار بعد بنداز داخل اب گرم(دقت کن اب گرم باشه وگرنه کاغذ با جوهر روی برد ور میاد)
              توی اب بگذار تا کامل کامل بشه طرح رو روی برد دید.
              بعد با ناخون یه جاش خیلی اروم سوراخ کن و شروع کن به دست کشیدن(توی اب دست بکش که کاغذه نرمیش از دست نده)
              بعدم که اسید و...
              لیبل رو من خیلی اطلاعی ازش ندارم که راهنماییت کنم
              اتو بخار داریم اون اتو ها که کفش تخت هست چون قدیمیه پیدا نمیشه با اتو بخار هم میشه کارم راه بیفاته یا حتما باید از اون یکی ها باشه؟

دیدگاه

اتو بخار داریم اون اتو ها که کفش تخت هست چون قدیمیه پیدا نمیشه با اتو بخار هم میشه کارم راه بیفاته یا حتما باید از اون یکی ها باشه؟
                نه اتو بخار که نمیشه(منکه تست نکردم اما دوستان میگفتن نمیشه)
                چون باید توش اب باشه و با بخار هست فکر نکنم بشه
                باید فقط حرارت خالی باشه نه بخار.(کاغذ خراب میشه اگر بخار باشه)

دیدگاه

نه اتو بخار که نمیشه(منکه تست نکردم اما دوستان میگفتن نمیشه)
                  چون باید توش اب باشه و با بخار هست فکر نکنم بشه
                  باید فقط حرارت خالی باشه نه بخار.(کاغذ خراب میشه اگر بخار باشه)
                  اگر آبشو خالی کنم بدون آب اتو خراب نمیشه؟ :-/

دیدگاه

اگر آبشو خالی کنم بدون آب اتو خراب نمیشه؟ :-/
                    خراب میشه

دیدگاه

امروز با هر دردسری که شد یکی رو با لیبل زدم منتهی یه اشتباه فجیح کردم اونم اینکه گفتم با لیبل میتونم زود برش دارم بعد از 8 دقیقه اتو لیبل رو از یه سمت یکم کشیدم دیدم نمیشه کارم خراب شد بعد اومدم بقیه کار رو انداختم تو آب گرم و کاغذشو بردم اینجوری شد :angry: کاش از اول مینداختم تو آب :angry:
                      مگه لیبل رو بدون آب نمیشه از فیبر جدا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:

دیدگاه

امروز با هر دردسری که شد یکی رو با لیبل زدم منتهی یه اشتباه فجیح کردم اونم اینکه گفتم با لیبل میتونم زود برش دارم بعد از 8 دقیقه اتو لیبل رو از یه سمت یکم کشیدم دیدم نمیشه کارم خراب شد بعد اومدم بقیه کار رو انداختم تو آب گرم و کاغذشو بردم اینجوری شد :angry: کاش از اول مینداختم تو آب :angry:
                        مگه لیبل رو بدون آب نمیشه از فیبر جدا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :eek:

سلام
                        با چه اتویی؟؟
                        احتمالا زیاد یک دست حرارت نرسیده یا حرارت کم بوده

دیدگاه

با اتو بخار بود منتهی کلید بخارشو قط کرده بودم
                          نه خیلی بهش حرارت دادم قشنگ چسبیده بود
                          سوالم اینه باید برای لیبل ها هم از آب استفاده کرد یعنی باید مثل گلاسه بذارم سرد بشه بعد بندازم تو آب داغ و با ماساژ دادن کاغذشو بردارم؟چون اینی که الان می بینی بعد از شستشو با آب هست
                          اون قسمت ها که خراب شده یکمش بخاطر اینه بدون آب بلندش کردم و ناقص شد یکمش اینه که نذاشتم قشنگ تو آب خیس بخوره و شل بشه :angry:

دیدگاه

با اتو بخار بود منتهی کلید بخارشو قط کرده بودم
                            نه خیلی بهش حرارت دادم قشنگ چسبیده بود
                            سوالم اینه باید برای لیبل ها هم از آب استفاده کرد یعنی باید مثل گلاسه بذارم سرد بشه بعد بندازم تو آب داغ و با ماساژ دادن کاغذشو بردارم؟چون اینی که الان می بینی بعد از شستشو با آب هست
                            اون قسمت ها که خراب شده یکمش بخاطر اینه بدون آب بلندش کردم و ناقص شد یکمش اینه که نذاشتم قشنگ تو آب خیس بخوره و شل بشه :angry:
                            توی اب انداختن لازم هست
                            ضمنا خیلی فرقی نداره بگذاری سرد بشه بعد بندازی توی اب گرم
                            اگر اب گرم باشه 15 دقه توی اب باشه بعدش میتونی راحت دست بکشی روش تا کاغذه کنده بشه

دیدگاه

ضمنا همین برد رو سمباده بزن دوباره استفاده کن

دیدگاه

توی اب انداختن لازم هست
                                ضمنا خیلی فرقی نداره بگذاری سرد بشه بعد بندازی توی اب گرم
                                اگر اب گرم باشه 15 دقه توی اب باشه بعدش میتونی راحت دست بکشی روی
                                پس این دفعه بیشتر بندازم تو آب گرم، آب جوش باشه یا ولرم؟راستی من فکر کنم اینو از لحاظ میرور کردن هم اشتب زده بودم امروز یعنی چن ساعت پیش باز پرینت گرفتم و طرحمو یجور دیگه پرینت زدم به نظرم درست باشه

الان این فایل رو دان کنید ببینید درسته خروجی گرفتم؟

http://uplod.ir/vwm410gdyuy3/pcb_12ch.zip.htm

اون فایل pdf که داخلشه رو پرینت گرفتم درسته الان؟ا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X