اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ pcb شبیه روش اوتو اما بدون اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چاپ pcb شبیه روش اوتو اما بدون اتو

نوشته اصلی توسط hosseinam نمایش پست ها
    دوستان کسایی که خودتتون پرینتر لیزری ندارید ، چطوری پروژتونو میبرید پرینت میگیرید ، بدون تغییر سایز؟؟
    من با خودآلتیوم میبرم برای پرینت.
    اینکار نیاز نیست. میتونید فایل رو با فرمت xps برای چاپ ببرید (اندازه کاغذ رو A4 بزنید)
    هنگام چاپ کاغذ پیش فرض پرینتر Letter هستش که اندکی از A4 بزرگتر میشه (خیلی کم) باید اونو دوباره A4 تنظیم کنید و بررسی کنید که بزرگنمایی (Scale) انجام نشده باشه
    If the wind will not serve, take to the oars

دیدگاه

سلام برای تهیه استون میتونید به لوازم ارایشی مراجعه کنید و بگید لاک پاک کن میخوام
      من رفتم چند جا پرسیدم استون نمیدونستن چیه یه بار شانسی گفتم لاک پاک کن یارو داد قوطی رو دیدم روش نوشه استون یا acetone به یارو گفتم این پس چیه گفت ما تا حالا اینو با اسم استون نفروختیم
      سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

سید دمت گرم
        من این روش رو شنیده بودم ولی با توضیحات و فیلم شما پیگیر شدم و توی اولین آزمایش عالی بود
        از شر اتو راحت شدم
        من تینر 10000 رو با اتیلن قاطی کردم(یک سهم الکل چهار سهم تینر)
        اول تبنر رو روی طرحی که روی a4 معمولی چاپ زدم و روی سطح فیبر ریختم ده ثانیه صبر کردم بعد طرح رو روی فیبر گذاشتم و روی طرح رو با دستمال فشار دادم که کاغذ به فیبر بچسبه
        بعد 5 دقیقه وایسادم و بعد فیبر رو توی آب انداختم و بعد از یک ربع کاغذ رو پاک کردم و تمام
        جدیدترین ویرایش توسط hamid.ch; ۲۱:۲۲ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.

دیدگاه

باتشکر ازمهندس احدزاده،بخاطر تاپیک خوبشون.
          به محض اینکه این تاپیک و دیدم امتحان کردم .سری های اول و دوم خوب درنیومد. ولی سری سوم درصد تینرفوری و الکل دقیق دراوردم .این روش خیلی سرعت بالایی داره و.دردسرهای اتو و هیتر هم نداره.
          دقت خیلی بالاست .اولین تجربه خودم و عکس گرفتم و اینجا می ذارم ببنید.چقدردقیقه.pcbعکس پایین مربوط به ماژولsim900است.باوجود اینکه تراکم پایه ها خیلی زیاده ،حتی یه پایه خراب نشده.از این روش میشه سمت راهنمای قطعات هم زد(چاپ سیلک)درعکس زیر مقداری صفحه هم کثیف بود دواقع مس کپک زده بودو خوب سمباده نزدم.با این وجود جوهرچسبیده.بعضی قسمت ها کاغذ روی برد میمونه که با یه سوزن و با یک اشاره کوچیک کنده مشه.درروش اتو این لکه کاغذها دهن ادم و سرویس می کنه.
          جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۲:۵۰ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
            باتشکر ازمهندسبخاطر تاپیک خوبشون.
            به محض اینکه این تاپیک و دیدم امتحان کردم و سری های اول و دوم نشد ولی سری سوم درصد تینر و الکل دقیق دراوردم .این روش خیلی سریع تر و دقیق تره دردسرهای اتو و هیتر هم نداره
            دقت خیلی بالاست .اولین تجربه خودم و عکس گرفتم و اینجا می ذارم ببنید.چقدردقیقه.
            سلام
            اگر ممکنه درصد ترکیبشون رو بگید
            ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

من یه سوالی برام پیش اومده
            الکلش از چه نوعه؟باید الکل سفید باشه که داروخونه ها میفروشند؟اصولاً به افراد عادی نمیفروشند اخه!!
            یا از همین الکل صنعتی ها هم میشه؟
            [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
            [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
            [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
            [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
            صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

من از یه سرنگ استفاده کردم .به گونه ای که یک خانه اول روتینر فوری کشیدم و سه تا خونه بعد و الکل کشیدم.
              یعنی سه واحد حجم الکل و یک واحل حجم تینرفوری.مجموعا چهارتا خونه پرشد.
              ضمنا قبل از اینکه کا غذ راروی مس بذارید هم کاغذ و هم مس رو با یه دستمال کاغذی اغشته به الکل تمیز نمایید .

نوشته اصلی توسط reza0506 نمایش پست ها
              سلام
              اگر ممکنه درصد ترکیبشون رو بگید
              ممنون

من یه سوالی برام پیش اومده
              الکلش از چه نوعه؟باید الکل سفید باشه که داروخونه ها میفروشند؟اصولاً به افراد عادی نمیفروشند اخه!!
              یا از همین الکل صنعتی ها هم میشه؟
              من از الکل صنعتی استفاده کردم.
              ببینید در این روش کار اصلی رو استون (تینر هم میشه) انجام میده
              الکل فقط میاد استون رو رقیق می کنه و چسبناک.اگه از استون به تنهایی استفاده بشه جوهربخش میشه و روان میشه.
              اینم عکس تینرفوری(بطری سفید) و بطری الکل ببیینید . بهتره.

بصورت تصادفی از تینر فوری استفاده کردم اون هم شد.تینرفوری خیلی قوی است و از بنزین هم قویتره و بصرفه تر از استون درمیاد.ودرصدشون هم همون سه به یک است-یک حجم تینر با سه حجم الکل
              جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۲:۵۳ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

بصورت کاملااتفاقی تینر رو (به جای استون )با الکل قاطی کردم .درتصویری که من گذاشتم دربالا یکی که بطریه الکل صنعتی است و اون یکی تینر فوری است . اسمش هم همون تینر فوری است.تو ابزار فروشی ها می فروشن بطری یک لیتری درمیاد چهارتومن
                درصد ترکیب شون هم همون سه به یک
                سه واحد حجم الکل رو با یک واحدحجم تینر فوری قاطی کنید.محلول حاصل همون کاری انجام میده که محلول استون با الکل انجام داد.البته این هم بگم تینر فوری خیلی قویتر از استون است .من یه نوع لکه رو خواستم از روی یه قطعه پاک کنم هرماده ای که فکرش رو بکنید (حتی استون)گرفتم پاک نکرد باتاکید فروشنده ازهمین تینر فوری استفاده کردم . سریع لکه رو پاک کرد.این هم باقی مونده همون تینر است که استفاده کردم.
                حتی در این pcb که با تینر فوری بدست اوردم خیلی بهتر از استون جواب گرفتم.البته سری اول تجربه کار نداشتم که می تونه دلیلش هم همین باشه. شاید تینر معمولی هم بتونه عملکرد این ترکیب رو انجام بده من تینر معمولی ندارم و گرنه تست می کردم.
                این نظر منه :جوهرخودش یه لکه به حساب میاد وهرمحلولی که به عنوان حلال جوهر کاربر دداشته باشه اینجا می تونید ازش استفاده کنید.کافیه جوهرشل بشه و به راحتی به مس بچسبه.
                جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۲:۴۴ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.
                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نیازی نیست دیگه اینقد خودتونو تو زحمت بندازین__برید از بیرون یه قوطی استون بخرید دیگه...دردسر هم نداره
                  .
                  راستی اگه از الکل استفاده نشه چی؟ینی با یه چیزی ،استون یا همون تینر به قول شما رو بریزم روی خروجی پروتوس یا التیوم بعد فیبرمو بندازم روش
                  .
                  اینجوری به نظرتون بهتر نیست؟!؟
                  جدیدترین ویرایش توسط saeed under line; ۲۲:۵۹ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
                    نیازی نیست دیگه اینقد خودتونو تو زحمت بندازین__برید از بیرون یه قوطی استون بخرید دیگه...دردسر هم نداره
                    .
                    راستی اگه از الکل استفاده نشه چی؟ینی با یه چیزی ،استون یا همون تینر به قول شما رو بریزم روی خروجی پروتوس یا التیوم بعد فیبرمو بندازم روش
                    .
                    اینجوری به نظرتون بهتر نیست؟!؟
                    با توجه به فیلم اموزشی همین تاپیک تو اپارات اگه استون به تنهایی استفاده بشه جوهر برروی کاغذروان میشه و پخش میشه. اینجوری نمیشه
                    جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۳:۱۵ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.
                    eshop-hodhod.ir

دیدگاه

ببخشید که ما تودردسر افتادیم به شما برخورد؟مهندس عزیز

با توجه به فیلم اموزشی همین تاپیک تو اپارات اگه استون به تنهایی استفاده بشه جوهر برروی کاغذروان میشه و پخش میشه. اینجوری نمیشه
                      اگه استون رو در حد خیلی کم بریزیم چیی؟
                      ینی فقد یه لایه نازک روی مدار بشینه__(در حدی که فقد خیس شه همین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeed under line نمایش پست ها
                        اگه استون رو در حد خیلی کم بریزیم چیی؟
                        ینی فقد یه لایه نازک روی مدار بشینه__(در حدی که فقد خیس شه همین)
                        تست می کنم نتیجه رو همینجا میزارم.(بیکاریه دیگه.البته برای خود من هم سوال بود)
                        eshop-hodhod.ir

دیدگاه

خخ__خیلی با علاقه منتظر نتیجش هستم...
                          .
                          فقد توی این روش کاغذش فرقی نمیکنه یا مثه همون اتو هستش(گلاسه)؟؟؟؟

دیدگاه

خیلی جالبه .نمی دونم الکل این وسط چیکاره است .من استون به تنهایی استفاده کردم .بدون الکل برد زیر دراومد.
                            کاغذی که استفاده کردم گلاسه است.من فک نکنم کاغذ های معمولی در این روش مشکلی ایجاد کنند.دیگه از تست این یکی معذورم.
                            خوتون قضاوت کنید .(سرعت کار)
                            هنوز اب روی فیبر خشک نشده که عکس انداختم.
                            جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۳:۵۰ ۱۳۹۵/۰۷/۱۲.
                            eshop-hodhod.ir

دیدگاه

خیلی جالبه .نمی دونم الکل این وسط چیکاره است .من استون به تنهایی استفاده کردم .بدون الکل برد زیر دراومد.
                              خوتون قضاوت کنید .
                              هنوز اب روی فیبر خشک نشده که عکس انداختم.
                              چه باحال
                              میگم چاپ حتماً باید لیزری باشه؟
                              جنس کاغذ چی استفاده کردی؟ همین معمولی ها

ببینم چاپت رو برعکس نگرفتی؟ یعنی جای سیاه و سفید اشتباه نشده؟
                              [آموزشی] کنترل رله با پیامک توسط sim800l
                              [آموزشی] راه اندازی سنسورهای DHT11 و DHT22 با کدویژن
                              [آموزشی] مدار عملی اتصال میکروفن خازنی به میکروکنترلر
                              [آموزشی] آموزش نحوه راه اندازی میکروهای fmd
                              صفحه اینستاگرام : ecdco_ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza0506 نمایش پست ها
                                چه باحال
                                میگم چاپ حتماً باید لیزری باشه؟
                                جنس کاغذ چی استفاده کردی؟

ببینم چاپت رو برعکس نگرفتی؟ یعنی جای سیاه و سفید اشتباه نشده؟
                                جنس کاغذ گلاسه است.
                                من چاپگر لیزری دارم و با تکنولوژی چاپ لیزری pcb روی کاغذ انداختم.
                                منظورتون رو متوجه نشدم که گفتید کاغذ رو چپ گرفتید.من همین pcbرو قبلا با اتو گرفتم و با نصب قطعات روی اون الان هم داره کارمیده.که البته من این pcb روبا پروتیوس گرفتم یکی از پایه های سیم کارت رو جا انداختم که با سیم اونو متصل کردم.
                                جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۰۰:۰۸ ۱۳۹۵/۰۷/۱۳.
                                eshop-hodhod.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X