اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ pcb شبیه روش اوتو اما بدون اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چاپ pcb شبیه روش اوتو اما بدون اتو

نوشته اصلی توسط hamedtaran نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان گلم.
    یه کاغذی هست به اسم کاغذ کالک که همه لوازم تحریریا دارنش، خیلی ارزونه، من قبلا با روش اطو باهاش برد زدم خیلی بهتر از گلاسه دراومد، چون ذرات کاغذ نمیچسبه به مس، کاملا جدا میشه، دوستانی که با استون و تینر و...تست میکنن یبارم با این کاغذ تست کنن. کاغذ کالک (kalk) دونه ای صد تومن! همه مهر سازها از این کاغذ برای نوردهی استفاده میکنن چون شفاف هستش، با تمام پرینتر های لیزری هم میشه باهاش چاپ گرفت، بدون هیچ مشکلی موفق باشید.
    کسی تست کرده اینو؟
    انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 137889 نمایش پست ها
      دوستان آگه المنت پرینترو قطع کنیم چطوره؟
      سلام
      دوست عزیز اگه المنت رو به کل قطع کنید اون وقت جوهر به صورت پودر روی کاغذ میمونه و اصلا پرینت نمیگیره یا اگه هم بگیره اون که باید بگیره رو نمیگیره
      موفق باشید

دیدگاه

سلام یه راهکار واسه کسایی که مبتدی هستن دارم
        اول طرح رو روی کاغذ گلاسه پرینت بزنید تینر فوری 10000 بدون مخخلوط الکل رو روی فیبر مسی بریزین به طوری که کل سطح فیبر پوشیده بشه
        بعد روی کاغذ گلاسه هم الکل بریزین صنعتی یا سفید فرقی نداره صنعتی بهتره چون دیر با تینر قاطی میشه این هم باید کل سطح بپوشونه سپس طرح رو روی فیبر قرار بدین و دست حباب های هوای زیر کاغذ خالی کنید تا کاغذ کامل به فیبر بچسبه بعد با یه دستمال کاغذی دو دقیقه روشو فشار بدین بعد بندازینش داخل اب گرم بزارین تا چند دقیقه بمونه بعد کاغذ از رو فیبر اروم تمیز کنید
        سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده نمایش پست ها
          سلام یه راهکار واسه کسایی که مبتدی هستن دارم
          اول طرح رو روی کاغذ گلاسه پرینت بزنید تینر فوری 10000 بدون مخخلوط الکل رو روی فیبر مسی بریزین به طوری که کل سطح فیبر پوشیده بشه
          بعد روی کاغذ گلاسه هم الکل بریزین صنعتی یا سفید فرقی نداره صنعتی بهتره چون دیر با تینر قاطی میشه این هم باید کل سطح بپوشونه سپس طرح رو روی فیبر قرار بدین و دست حباب های هوای زیر کاغذ خالی کنید تا کاغذ کامل به فیبر بچسبه بعد با یه دستمال کاغذی دو دقیقه روشو فشار بدین بعد بندازینش داخل اب گرم بزارین تا چند دقیقه بمونه بعد کاغذ از رو فیبر اروم تمیز کنید
          سلام
          آقای احدزاده شما خودتون این روش رو تا حالا امتحان کردین؟
          مطمئن هستین جواب میده؟
          ممنون بخاطر ایجاد این تاپیک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirahmad1381 نمایش پست ها
            سلام
            آقای احدزاده شما خودتون این روش رو تا حالا امتحان کردین؟
            مطمئن هستین جواب میده؟
            ممنون بخاطر ایجاد این تاپیک
            سلام بله من خودم امتحان کردم
            سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان خلاق و کنجکاو ای سی آیی
              تجربیات بنده در رابطه با این موضوع
              اول از همه کاغذ باید گلاسه باید از همین کاغذهایی که باهاش تبلیغات میکنن به وفور هم توی کوچه و خیابون هست .دوم اینکه پرینتر باید لیزری باشه . تینر فوری و الکل هم فرقی نمیکنه صنعتی باشه یا سفید.اول طرح روی کاغذ گلاسه پرینت کنید بعد یکم الکل بریزید روش طوری که همش خیس بشه.بعد از این مرحله فیبر رو که قبلا شستید با سیم ظرف شویی و تاید روی فیبر رو با الکل و یه تیکه دستمال کاغذی پاک کنید.حالا نوبت میرسه به تینر. چند قطره تینر بریزید روی فیبر طوری که همه جای فیبر خیس بشه با تینر بعد کاغذ رو بچسبونید به فیبر و توجه داشته باشید که دیگه کاغذ و فیبر نباید تکان بخورن.بعد دو سه دیقه کاغذ که خشک شد بندازیتش توی اب تا کاغذ خیس ببره و اضافی های کاغذ رو پاک کنید تمامی مسیر های روی فیبر می افتن من دفه اول این کارو کردم موفق شدم خیلی هم خوب جواب داد احتیاجی هم به دردسر های ترکیب کردن و مقدار تینر و الکل و ... نداره. موفق باشید

دیدگاه

سلام دوستان من این روش اخریه رو امتحان کردم اما موفق نشدم و سوال دارم
                تینر رو روی فیبر باید چجوری بریزیم؟یعنی باید مثلا کم بریزیم بعد با پنبه اونو پخش کنیم یا نه زیاد بریزیم و با حرکت دادن فیبر تینر رو روی فیبر پخش کنیم؟
                اگه امکانش هست توضیح دقیق تری بدهید من تا حالا 15 یا 16 تا فیبر با روش های مختلف زدم اما هیچکدوم درست و شکیل از آب در نمیومد
                با تشکر

دیدگاه

سلام دوستان من این روش اخریه رو امتحان کردم اما موفق نشدم و سوال دارم
                  تینر رو روی فیبر باید چجوری بریزیم؟یعنی باید مثلا کم بریزیم بعد با پنبه اونو پخش کنیم یا نه زیاد بریزیم و با حرکت دادن فیبر تینر رو روی فیبر پخش کنیم؟
                  اگه امکانش هست توضیح دقیق تری بدهید من تا حالا 15 یا 16 تا فیبر با روش های مختلف زدم اما هیچکدوم درست و شکیل از آب در نمیومد
                  با تشکر
                  من مخلوط تینر با الکل رو با سرنگ(سر فلزی) میریزم رو فیبربعد کاغذو میذارم روش و ... برای برد 5 در 5 کلا یکی دو میلی لیتر بیشتر مصرف نمیشه .. شاید تینر مناسب ندارین یا درصد مخلوط کردنشو درست انتخاب نکردین
                  زندگی پر ز وجود است ولی ..
                  ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                    من مخلوط تینر با الکل رو با سرنگ(سر فلزی) میریزم رو فیبربعد کاغذو میذارم روش و ... برای برد 5 در 5 کلا یکی دو میلی لیتر بیشتر مصرف نمیشه .. شاید تینر مناسب ندارین یا درصد مخلوط کردنشو درست انتخاب نکردین
                    سلام
                    آیا نوع کاغذ گلاسه مهم است؟یعنی ضخامت آن تاثیری دارد؟
                    حدود درصد مخلوط کردن شما چجوریه؟چند واحد الکل و چند واحد تینر؟
                    من تینر فوری 10000 و الکل صنعتی دارم آیا درست هستند؟
                    آیا باید بعد از ریختن با سرنگ آن را با پنبه پخش کنیم یا باید با دست پخش کنیم یا باید طوری سرنگ رو خالی کرد که قطرات مخلوط روی فیبر به راحتی سر بخوره؟
                    برای فیبر 5*10 حدودا چند میلی لیتر مخلوط نیازه و با چه نسبتی؟
                    ببخشید که این همه سوال نوشتم.
                    خدانگهدار

دیدگاه

من باتمام کاغذهاکارکردم بهترینشون کاغذ "فتوگلاسه " است اونم دونوع داره نازک وضخیم..نازکش روبگیرین

اینم نمونه اش که زدم...

[IMG][/IMG]
                      درعجبم ازمردمی که به دنیایی مشتاقندکه ازآن دورمیشوندوگریزان ازآخرتیکه که روزبه روزبه آن نزدیک میشوند.

دیدگاه

سلام
                        آیا نوع کاغذ گلاسه مهم است؟یعنی ضخامت آن تاثیری دارد؟
                        حدود درصد مخلوط کردن شما چجوریه؟چند واحد الکل و چند واحد تینر؟
                        من تینر فوری 10000 و الکل صنعتی دارم آیا درست هستند؟
                        آیا باید بعد از ریختن با سرنگ آن را با پنبه پخش کنیم یا باید با دست پخش کنیم یا باید طوری سرنگ رو خالی کرد که قطرات مخلوط روی فیبر به راحتی سر بخوره؟
                        برای فیبر 5*10 حدودا چند میلی لیتر مخلوط نیازه و با چه نسبتی؟
                        ببخشید که این همه سوال نوشتم.
                        خدانگهدار
                        درود
                        نوع کاغذ رو من گلاسه معمولی که خدماتی ها خودشون دارن استفاده میکننم (نازک و ضخیمشو تست نکردم)
                        درصد مخلوط کردنش برای سرنگ 30 میلی لیتر 8 تا ده میلی لیتر تینر ، بقیه الکل
                        به اون صورت پخش کردن لازم نیست .. مخلوط رو تا جایی که روی فیبر یه لایه بپوشونه خالی میکنم و مثلا اگه چنتا نقطه بدون الکل مونده باشه با سر، سرنگ الکل رو میکشونم تا اونجا رو هم پوشش بده
                        حالا نمیشه گفت چند میلی لیتر برای فلان اندازه میخواد روش یه لایه باشه کافیه
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام بر تمامی عزیزان.
                          یک سوال داشتم من هرجا میرم میگن روی کاغذ گلاسه نمیشه با پرینتر لیزری پرینت گرفت میگن میسوزه کاغذ.
                          با کاغذ معمولی هم که نشد ،
                          مجبور شدم کاغذ معمولی رو روغنی کردم که اونطرفش معلوم شه. بعد یه کاربن روی صفحه گذاشتم و
                          روی کاغذ به خودکار کشیدم . ولی قشنگ از اب در نیومد
                          جدیدترین ویرایش توسط omidreza_elec; ۱۲:۴۹ ۱۳۹۶/۰۸/۰۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omidreza_elec نمایش پست ها
                            سلام بر تمامی عزیزان.
                            یک سوال داشتم من هرجا میرم میگن روی کاغذ گلاسه نمیشه با پرینتر لیزری پرینت گرفت میگن میسوزه کاغذ.
                            با کاغذ معمولی هم که نشد ،
                            مجبور شدم کاغذ معمولی رو روغنی کردم که اونطرفش معلوم شه. بعد یه کاربن روی صفحه گذاشتم و
                            روی کاغذ به خودکار کشیدم . ولی قشنگ از اب در نیومد
                            ایول خلاقیت بخرج دادی )
                            کاغذ ک نمیسوزه ولی ممکمه برای پرینتر مشکل ایجاد بشه .. من یکی دو جا رفتم اعتراضی نکردن .. دستگاه کپی های جدید هم میتونن رو گلاسه پرینت بزنن (از قول خدمات کامپیوتری ها)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
                              ایول خلاقیت بخرج دادی )
                              کاغذ ک نمیسوزه ولی ممکمه برای پرینتر مشکل ایجاد بشه .. من یکی دو جا رفتم اعتراضی نکردن .. دستگاه کپی های جدید هم میتونن رو گلاسه پرینت بزنن (از قول خدمات کامپیوتری ها)
                              سلام
                              من خودم خدمات کامپیوتری دارم، کاغذ فوتوگلاسه یه روکش تقریبا نایلونی داره که اگه بره تو دستگاه لیزری میسوزه و میچسبه به هات رولر !
                              بهترین کاغذ همون کاغذ گلاسه معمولی 70 گرمی هستش. اگه طلق ترنس داشته باشید که کیفیت حرف اولو میزنه، کاغذ کالک هم خوبه ولی امتحان نکردم،ولی بنظرم خوب درمیاد، چون پرز زیاد نداره و خشکه و تقریبا براق
                              موفق باشید

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
                              انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

سلام من به جای کاغذ گلاسه از طلق ترنسپرنسی استفاده کردم مدت اتو کردن هم کوتاه بود خیلی عالی چاپ شد فقط یه اثر کم روی طلق باقی موند
                                (ترنسپرنسی تنها طلقیه که میشه داخل پرینتر قرار داد بقیه ذوب میشن )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X