اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ pcb شبیه روش اوتو اما بدون اتو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چاپ pcb شبیه روش اوتو اما بدون اتو

سلام
    یه نکته ای رو بگم اینکه بعضی از کاغذ گلاسه استفاده میکنن جواب یکسان نمیگرن بخاطر نوع پودر کاتریج پیرنتر هست که باهم تفاوت داره مثلا شما کارتریج رو که میبری شارژ کنه وپودر بریزه خب ترکیبات پودر ها با مارکهای مختلف یه تفاوت هایی داره که خیلی مهمه بخاطر اینه که اگه از یک نوع کاغذ استفاده کنی ولی با پرینترهای مختلف چاپ کنی بدلیل متفاوت بودن پودرها نتیجه ها متفاوته
    2- برای کاغذ هایی که بین ترک ها یا بین پدها میمونه هم 1 دقیقه فیبر رو بندازید تو اب گرم و با مسواک که رشته های نرم داره روی فیبر و یا محلی که کاغذ چسبیده رو مثل مسواک زدن دندان اروم بکشید کاغذ حل میشه و و بعد فیبر رو زیر اب ولرمبشورید و بندازید تو اسید
    امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

سلام دوستان.
      من میخوام روی طلق a4 (همونی که ازش برای طلق و شیرازه کردن جزوه استفاده میشه) پرینت بگیرم و از این روش استفاده کنم. نظرتون چیه ؟
      اصلاً میشه با پرینتر روی اونها پرینت گرفت یا اینکه برای پرینتر مشکل ایجاد میشه؟

دیدگاه

به هیچ وجه با پرینتر لیزری اینکارو نکنین. تو مرحله ی پخت تونر، بر اثر حرارت هیتر ذوب میشن و میچسبن .
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
          به هیچ وجه با پرینتر لیزری اینکارو نکنین. تو مرحله ی پخت تونر، بر اثر حرارت هیتر ذوب میشن و میچسبن .
          متشکرم. توی عکسها و کلیپهای مربوط به ساخت pcb از همچین جنسهایی استفاده شده، پس اونها چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شوکول نمایش پست ها
            متشکرم. توی عکسها و کلیپهای مربوط به ساخت pcb از همچین جنسهایی استفاده شده، پس اونها چیه؟
            سلام دوست عزیزازطلق جزوه بقول دوستمون به هیچ وجه استفاده نکن چون می چسبه اونی که شمامیگی بهش می گن ترانسپرانت می تونی ازلوازم تحریریها تهیه کنیدالبته بعضی ازلوازم تحریریهادارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliavr1 نمایش پست ها
              سلام دوست عزیزازطلق جزوه بقول دوستمون به هیچ وجه استفاده نکن چون می چسبه اونی که شمامیگی بهش می گن ترانسپرانت می تونی ازلوازم تحریریها تهیه کنیدالبته بعضی ازلوازم تحریریهادارن
              تمام بچه ها باید پست آقا علی رو لایک بزنن
              جدیدترین ویرایش توسط hamid.ch; ۲۱:۵۱ ۱۳۹۵/۰۷/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سید سجاد احدزاده نمایش پست ها
                سلام دوستان یه پیشنهاد واسه چاپ فایل رهنما به صورت دقیق روی فیبر و حتی میتونید ازش واسه چاپ پی سی بی استفاده کنید بدون دردسر چسبیدن کاغذ و تمیز کردنش استفاده از این نوع کاغذ که تو روش لامینت استفاده میشه برای نور دهی یه دونه بگیر چند دفعه استفاده کن چون کاملا شفاف واسه برد های دو رو و چاپ دقیق فایل راهنما رد خور نداره تازه میتونی اونورشم ببینی که روی فیبر چه خبره فقط یه بدی داره که تا تست نکنم معلوم نمشه اونم اینه که کاغذ استون یا تینر فوری اضافه رو جذب میکنه و نمیزاره جوهر پخش بشه اما این نایلون و هیچی هم جذب نمیکنه
                من سفارش دادم رسید دستم تست میکنم ببینم چند دفعه میشه روش پرینت گرفت و ایا در برابر گرما مقاومه یا نه یا کیفیت چاپ روی pcb چطور میشه بعد انجام ازمایش خبرتون میکنم
                http://www.roboeq.ir/products/detail/1802223/
                سلام دوستان سفارشم رسید تست کردم هم در برابر گرما مقاومه ((در برابر گرما پرینتر لیزی)) دردسر کاغذ نداره جوهر چسبیده روش باقی نمیمونه یه بار استفاده کردم بعد با تینر فوری تمیزش کردم و دفعه دوم و سوم هم امتحان کردم عالی بود به نظر من برین از کابینت سازا دو تیکه mdf بگیرین بعد تینر تا استون رو فیبر بمالید کاغذ مشمایی رو میزون کنید و مابین دو تا mdf قرار بدین و یه وزنه روش بزارین بعد 5 دقیقه بردارین و کاغذ مشمایی رو جدا کنید بندازین تو اسید و تمام. کاملا کم هزینه دقیق عالی مناسب برای فیبر های دورو من سه تا فیبر باهاش زدم بسیار عالی در اومد
                سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

سلام خدمت دوستان و اساتید. من برای اولین بار از این روش استفاده کردم. روی کاغذ گلاسه. به جای استون از تینر 20000 استفاده کردم. به نسبت 3 به 8 یعنی 3 قسمت تینر و 8 قسمت الکل سفید. اولش تا قلقش دستم بیاد یه چند باری خراب شد اما بعدش دستم اومد و چند تا بورد باهاش زدم و واقعاً عالی جواب داد.

دیدگاه

سلام من تا به امروز pcb خود درست نکردم این مد رو دیدم خوشم اومد رفتم امتحان کردم با تینر 1000 خالی و گاغذ گلاسه ولی متاسفانه موفق نشدم بعد 10 بار تست پی تر پی میشه راهنمای بفرمایید
                    جدیدترین ویرایش توسط milad-admin; ۰۰:۴۰ ۱۳۹۶/۰۳/۱۰.
                    !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                    نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

سلام خدمت دوستان گلم.
                      یه کاغذی هست به اسم کاغذ کالک که همه لوازم تحریریا دارنش، خیلی ارزونه، من قبلا با روش اطو باهاش برد زدم خیلی بهتر از گلاسه دراومد، چون ذرات کاغذ نمیچسبه به مس، کاملا جدا میشه، دوستانی که با استون و تینر و...تست میکنن یبارم با این کاغذ تست کنن. کاغذ کالک (kalk) دونه ای صد تومن! همه مهر سازها از این کاغذ برای نوردهی استفاده میکنن چون شفاف هستش، با تمام پرینتر های لیزری هم میشه باهاش چاپ گرفت، بدون هیچ مشکلی موفق باشید.
                      جدیدترین ویرایش توسط hamedtaran; ۰۲:۱۱ ۱۳۹۶/۰۳/۱۱.
                      انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin نمایش پست ها
                        سلام من تا به امروز pcb خود درست نکردم این مد رو دیدم خوشم اومد رفتم امتحان کردم با تینر 1000 خالی و گاغذ گلاسه ولی متاسفانه موفق نشدم بعد 10 بار تست پی تر پی میشه راهنمای بفرمایید
                        درود
                        اگه تایپیک رو مطالعه کنید دوستان همه چیو گفتند
                        خلاصه این که
                        -باید از تینر فوری استفاده کنید
                        -از الکل هم به عنوان رقیق کننده
                        من از سرنگ 3 میلی لیتری استفاده کردم 8 خط اول رو تینر فوری و 22 خط الکل صنعتی قاطی کردم برای بدست آوردن بهترین ترکیب هم 7-8 باری امتحان کردم(ولی از همون دفعه اول خوب جواب داد) از تینر خالی گرفته تا غلظت های مختلف .. حتما هم از کاغذ گلاسه و پرینتر لیزری استفاده کنید کاغذ معمولی بدرد نمیخوره .. اول کار هم برای اینکه ببینید تینر یا استون پودر رو حل میکنه یا نه کمی ا از اون رو روی کاغذ بمالید با دستمال.. اگه تونست پودر رو حل کنه پس میشه ازش استفاده کرد و فقط باید رقیقش کنید
                        من هم بار اولم بود و بخوبی جواب گرفتم روش خیلی خوبیه
                        زندگی پر ز وجود است ولی ..
                        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

سلام
                          بله تاپیک رو خوندم بنده از تینر 10000 استفاده میکنم
                          تینر هم زدم به کاغذ جوهر از کاغذ جدا شد
                          در مورد مشکل هم بگم فکر کنم مشکل از کاغذ باشه فقط شما چه نوع کاغذ گلاسه ای استفاده میکند
                          زیاد بودن تینر مشکلی ایجاد میکنه ؟
                          !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
                          نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

سلام یه راهنمایی برای دوستان تازه کار برای انتخاب کاغذ اول یه نمونه از طرح روی کاغذ مورد نظر پرینت بگیرین بعد یه مقدار از محلول حالا تینر یا استون روش بریزین سپس با دست بمالین ببینین کدوم کاغذ چسبندگی کمتری داره از همون استفاده کنید اگه فیم نگاه کنید موقع تست استون متوجه میشین من اول از کاغذ a4 معمولی استفاده میکردم بعد چند تا کار با اون از کاغذ پوستی استفاده کردم نتیجه بهتر بود و الان از یه نوع کاغذ که از دفتر نقاشی خاص میکنم . استفاده میکنم کاغذ گلاسه منطقمونم تست کردم که بدرد نمیخورد موفق باشین

راستی دوستان یه چیز الان کشف کردم بنزین هم جواب میده منتهی از همشون قوی تره ولی با الکل صنهتی مخلوط نشد تست کنم ببینم با اتانول مخلوط میشه یا نه
                            الکل صنعتی زیاد خوب نیست تینر فوری هم به زور باهاش مخلوط میشه
                            جدیدترین ویرایش توسط سید سجاد احدزاده; ۱۵:۰۳ ۱۳۹۶/۰۳/۱۳.
                            سقراط : دانش من بدانجایی رسید که فهمیدم هیچ نمیدانم.

دیدگاه

دوستان آگه المنت پرینترو قطع کنیم چطوره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin نمایش پست ها
                                سلام
                                بله تاپیک رو خوندم بنده از تینر 10000 استفاده میکنم
                                تینر هم زدم به کاغذ جوهر از کاغذ جدا شد
                                در مورد مشکل هم بگم فکر کنم مشکل از کاغذ باشه فقط شما چه نوع کاغذ گلاسه ای استفاده میکند
                                زیاد بودن تینر مشکلی ایجاد میکنه ؟
                                ,والا نوع کاغذ گلاسه رو نمیدونم همونجا طرف خودش یه کاغذ گلاسه سایز A4 استفاده کرد با دستگاه فتوکپی (از این جدیدا) هم پرینت کرد .. بعد از جدا کردن کاغذ یه مقدار کمی میمونه رو پودر که اونم راحت با مالش خفیف دست هم میره (اگه نره هم زیاد مهم نیست)
                                تو تست هایی ک انجام دادم زیاد بودن تینر باعث میشد خط هایی که نزدیک همن قاطی بشن و بچسبن به هم .. (باعث پخش شدن پودر میشه)
                                زندگی پر ز وجود است ولی ..
                                ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X