اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فلزیاب از 0تا100

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت فلزیاب از 0تا100

سلام
    من مدار رو ساخنم جوابم میده ولی تفکیک نداره ،آخه باید شکل موج خروجیش رو اکی کنی، بعد ج میده تازه باید یه باتری موتور 60 هزار تومنی بعلاوه شارژرش بعلاوه اسکپ 2میلینوی بخرم
    تا اون زمونم که پیر شدم :NO:
    من تا حالا اون ای سی رو در این فلزیابها ندیدم
    برو شیر درنده باش ای دغل میانداز خود را چو روباه شل
    راهنمایی در مورد ساخت فلزی اب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsanajal
      سلام
      من مدار رو ساخنم جوابم میده ولی تفکیک نداره ،آخه باید شکل موج خروجیش رو اکی کنی، بعد ج میده تازه باید یه باتری موتور 60 هزار تومنی بعلاوه شارژرش بعلاوه اسکپ 2میلینوی بخرم
      تا اون زمونم که پیر شدم :NO:
      من تا حالا اون ای سی رو در این فلزیابها ندیدم
      دوست عزیزاینگونه مدارات فلزیاب اونقدرمصرف جریان ندارندکه بخواهیدهزینه زیادانجام بدیدالان نمیدونم قیمت باطریهای 1.2ولت حدود2.5امپرچقدره شایدهزینش پایینتردربیاددوامابرای شارژرش هم میتونیدخودتون یکی بسازیدارزونترومطمئنترخواهدشدضمنابرای اسکوپم میتونیدازکارت صوتی کامپیوترتون استفاده کنیدفکرنکنم فرکانس مدارتون ازچندکیلوهرتزبالاترباشه که دراین صورت قابل اندازه گیری به این روش خواهدبود

اضافه شده در تاریخ :
      نوشته اصلی توسط starmoml
      سلام به همه دوستان.بهتر نیست همه در این تاپیک جمع بشیم وباعث پراکندگی نشیم.کسی سوال داشت میتونه پ.خ کنه.در ضمن. ما یه مدار داریم که داریم ارتقاش بدیم الانم به برد 4 متر برای فلز 50*50 رسیدیم و فلز 15* 15 در دو مترو نیم میزنه حساسیتشم به مس و طلا زیاده اگه تو این انجمن متخصصی هست که می تونه کمک که تا برد مدارو بالاتر ببریم به من بگه که مدارو اپلود کنم.
      دوست گرامی برای تمرکزدوستان دریک تایپیک میبایست یک مدارجونداربرای تحلیل وتبادل نظرباشه من تواین تایپیک همچین مداری رونمیبینم درموردمدارموردنظرت قبلاچندسوال پرسیدم که متاسفانه هنوزجوابی دریافت نکردم چراعلتشونمیدونم ضمنابررسی که درموردمشخصات چندکاربربه صورت اماری داشتم به این نتیجه رسیدم که تعدادزیادی ازدوستان مدارک فوق دیپلم ولیسانس بارشته هاوگرایش های مختلف دارندنمیدونم منظورتون ازمتخصص چیه درضمن امادکی خودمو برای همکاری درموردمدارتون اعلام میکنم امااستارت کاروبرای اجماع دوستان دراین تایپیک که بااپلودمدارتون کلیک میخوره به شماواگذارمیکنم حالااین گوی واین میدان بسم ا...

دیدگاه

دوست عزیز , بحث فرکانس در واقع همون بحث طول موج هستش _( هر چه تعداد نوسانات در ثانیه بیشتر باشه ( فرکانس بالا ) طول موج های ایجاد شده , کوتاهتر می باشند و نفوذ اون به زمین بیشتر می شه ) , هر طول موجی قدرت نفوذ به داخل مواد ( مثلا خاک ) رو نداره و هر چه طول موج کمتر باشه قدرت نفوذ بیشتر می شه , مثلا چون طول موج اشعه گاما کمتر از اشعه ایکس است لذا اشعه گاما نفوذ بیشتری در مواد داره , جریان فرکانس بالا جهت تولید پالسهای مغناطیسی با طول موجهای کم می باشد که بتونند نفوذ بیشتری داشته باشند وگرنه شما می تونید با یه تقویت ولتاژ یه باطری و قرار دادن جریانش در مدار سیم پیچ هم یه القا گر بسازید , ولی اونی که بدست میاد قدرت نفوذ نداره , یا حداقل خیلی کم . ( البته من تخصصی در زمینه فلزیاب ندارم و با برداشتم از موارد مشابه اینو عنوان نمودم , اگه اشتباه عرض کردم دوستان تصححیح نمایند / ممنون از توجهتان :rolleyes:
        فرکانس بالا = طول موج کوتاهتر ====> نفوذ بیشتر به درون مواد

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط tashoon
        دوست عزیز , بحث فرکانس در واقع همون بحث طول موج هستش _( هر چه تعداد نوسانات در ثانیه بیشتر باشه ( فرکانس بالا ) طول موج های ایجاد شده , کوتاهتر می باشند و نفوذ اون به زمین بیشتر می شه ) , هر طول موجی قدرت نفوذ به داخل مواد ( مثلا خاک ) رو نداره و هر چه طول موج کمتر باشه قدرت نفوذ بیشتر می شه , مثلا چون طول موج اشعه گاما کمتر از اشعه ایکس است لذا اشعه گاما نفوذ بیشتری در مواد داره , جریان فرکانس بالا جهت تولید پالسهای مغناطیسی با طول موجهای کم می باشد که بتونند نفوذ بیشتری داشته باشند وگرنه شما می تونید با یه تقویت ولتاژ یه باطری و قرار دادن جریانش در مدار سیم پیچ هم یه القا گر بسازید , ولی اونی که بدست میاد قدرت نفوذ نداره , یا حداقل خیلی کم . ( البته من تخصصی در زمینه فلزیاب ندارم و با برداشتم از موارد مشابه اینو عنوان نمودم , اگه اشتباه عرض کردم دوستان تصححیح نمایند / ممنون از توجهتان :rolleyes:
        فرکانس بالا = طول موج کوتاهتر ====> نفوذ بیشتر به درون مواد
        نوشته اصلی توسط very question
        سلام
        چرا نچسبه؟ :eek:
        شما اگه هرچی بگویید به دل ما می چسبه ؟

اضافه شده در تاریخ : سلام
        ممنون از همکاری شما
        ولی من هنوز به طور دقیق نفهمیدم یک فلز یاب از چه قسمت هایی تشکیل می شه ؟ oo: بیاید اول اینو بررسی کنیم بعد بریم( مثلا اگر قراره چند فرکانس مختلف ساخته بشه بجای چند ایسی555 یک میکرو بگذاریم)
        من یه چیزهایی می گم شما دوستان ببینید درسته یا نه و تکمیلش کنید
        ما برای پیدا کردن فلز از یک سیم پیچ و بررسی اثرات قرار گرفتن یک اهن بر روی میدان و جریان ان استفاده می کنیم و فلز را شناسایی می کنیم و برای تقویت ان نیز از یک تقویت کننده استفاده کرده و در اخر به یک بازر یا چیز دیگری وصل می کنیم
        حالا این بحث فرکانس چیه؟ با فرکانس می شه نوع فلز و اندازه و فاصلشو تشخیص داد؟ یا چیز دیگری هست؟ :sad:
        دوستان اول قسمت های مختلف تشکیل دهنده وطرز کار فلزیاب مورد نظر را بگویند سپس می رویم تک تک قسمت ها را بررسی می کنیم ومدار مناسب اون قسمت را مشخص می کنیم

دیدگاه

سلام به همه دوستان من اطلاعی از الکترونیک به صورت علمی ندارم ولی مهندسی معکوس ok .من چند ساله درگیر فلزیاب و نت و مدار و این جور چیزام تقریبا همه جور مداری رو از سایتهای خارجی و داخلی گرفتم و فعلا دارم روی lrl کار میکنم یه مدار هست که فک میکنم سالم باشه حالا میذارم اساتید نظر بدن.دوستان یکی بگه چه جوری باید عکس رو بذارم هر کاری کردم نشد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابی ماروسی
            سلام به همه دوستان من اطلاعی از الکترونیک به صورت علمی ندارم ولی مهندسی معکوس ok .من چند ساله درگیر فلزیاب و نت و مدار و این جور چیزام تقریبا همه جور مداری رو از سایتهای خارجی و داخلی گرفتم و فعلا دارم روی lrl کار میکنم یه مدار هست که فک میکنم سالم باشه حالا میذارم اساتید نظر بدن.دوستان یکی بگه چه جوری باید عکس رو بذارم هر کاری کردم نشد.
            سلام
            خوشحال میشم تا بزاریو ما هم استفاده کنیم

دیدگاه

سلام احسان میخاستم ولی نتونستم ماشالا این تایپک هم سکته ایه هیشکی نیومد بگه چه جوری این کارو بکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ابی ماروسی
                سلام احسان میخاستم ولی نتونستم ماشالا این تایپک هم سکته ایه هیشکی نیومد بگه چه جوری این کارو بکنم
                سلام
                تو گوگل بزن اپلود عکس
                بعد فایل عکس رو دانلود میکنی
                بعد لینک دانلود و یا لینک نمایش برا انجمن رو اینجا کپی کن
                همین
                موفق باشی

دیدگاه

سلام به دوستان
                  من درباره گلداسکن 4 و... تحقیق کردم.تمامی مدارات مشکل دارن :angry:
                  گلداسکن 4 که قسمت نوسانساز آی سی 555 هست که اگر c7 رو به 470 پیکو فاراد تغییر بدید میبینید که از 480 هرتز به فرکانس دیگه ای تغییر میده :applause:
                  من اومدم و آی سی u3 رو برداشتم و یه مگا 16 برنامه نوشتم که میتونه 288/571 هرتز تولید کنه که موج اون دجیتال هست :read:
                  بعد اومدم یک ولوم 50 کیلو وصل کردم تا جای سفت مانند کوه موج رو قوی کنم تا 50 درصد عبور کنه و در جای نرم بتونم فرکانس رو تغییر بدم :nice:
                  حالا میخوام پیک امواج رو زیاد کنم کسی هست کمک کنه؟ :nerd:

دیدگاه

بدونید که در هوای ابری و بارانی تمام دستگاه ها کیج میشن
                    نگید نه که من ناراحت میشم :cry2:
                    من کلی نقشه از روس و کشورهای دیگه دارم.که تمامی نقشه اصلی هستند که متاسفانه برخی از دوستان اسم نقشه رو عوض میکنن و برای دیگران میزارن :angry:
                    به من کمک کنید تا به موفقیت برسیم
                    :wow:
                    :applause:
                    :read:

دیدگاه

دوستان کسی از دلتا s3 چیزی میدونه؟؟؟
                      چطوره خوبه؟؟
                      قندیل!
                      تندیس قطره هاییست
                      که تسلیم جاذبه زمین نشدند
                      تسلیم رنج های زمین نشو....!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar1996
                        دوستان کسی از دلتا s3 چیزی میدونه؟؟؟
                        چطوره خوبه؟؟
                        برد کم . :cry:
                        ثبات . که نگو مضخرفه .
                        فقط به درد دانشجو و پروژه میخوره

دیدگاه

سلام
                          برد مدار و نقشه اهمیت داره ولی اون چیزی که اهمیت بیشتری داره طراحی لوپ ها مناسب هست که خودش داستانیه...
                          کلی پارامتر باید در منظر بگیرید ، جنس سیم سطح مقطع و مقدار سلف که خیلی باید دقت بشه...
                          در مورد شکل هندسی اون هم باید دقیق در بیاد.
                          آرمانخواهي انسان مستلزم صبر بر رنجهاست.

دیدگاه

سلام.وقت بخیر من میخوام یه فلز یاب با برد حدودا 1 یا 1.5 متر بسازم .میخواستم بدونم اگر کسی تا حالا این کارو انجام داده نقشه و مدار و (کلا چیز های مورد نیاز رو لینکشو برام یذاره یا برام ایمیل کنه.ممنون میشم اگه کسی کمک کنه....

دیدگاه

تو ساخت فلزیاب باید خیلی دقت بشه از روغن لحیم استاده نشه از قطعات مرغوب استفاده بشه و ایسیهای نظامی

دیدگاه

فلز استیل 29*29 تو 2مترو نیم و لوپ هم روی زمین تو فیلم مشخص هستش این دستگاه دلتا 2 هستش که فلز 60*60 رو تو چهار متر راحت سنس میکنه زیر خاک هم تست شده راحت جواب میده فقط زیر خاک 10 سانت کمتر از هوا میزنه
                                http://up.iranblog.com/images/0os80knd7ntxsp87wdxm.rar

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X