اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت فلزیاب از 0تا100

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت فلزیاب از 0تا100

دوست عزیز لطف میکنی نقشه مدار و وسایل مورد نیاز وقیمت حدودی قطعات برای ساخت این مدار رو بهم بدی
    ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sadof
      فلز استیل 29*29 تو 2مترو نیم و لوپ هم روی زمین تو فیلم مشخص هستش این دستگاه دلتا 2 هستش که فلز 60*60 رو تو چهار متر راحت سنس میکنه زیر خاک هم تست شده راحت جواب میده فقط زیر خاک 10 سانت کمتر از هوا میزنه
      http://up.iranblog.com/images/0os80knd7ntxsp87wdxm.rar
      سلام دوست عزیز شما چه طور از دلتا 2 این نتیجه رو گرفتی اونم 4 متر میشه توضیح بدی راستی مدار شما که به دلتا دو نمی خوره ممنون .

دیدگاه

sadof جان عجب سیستمی درست کردی داداش.اگه مایل بودی مدارشو بزار همه استفاده کنیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط very question
          سلام خدمت دوستان گرامی در این بخش قصد داریم به بررسی مدارهای فلزیاب وهمچنین طراحی وساخت ان ها بپردازیم البته من خود در این مسیر تازه کار وصفر کیلومتر می باشم از دوستان گرامی تقاضا دارم اگر کمکی از دستشان بر می اید دریغ نکنند
          برای شروع من مداری که در یکی از قسمت های فروم گذاشتم را دوباره می گذارم که با دوستان بررسی کنیم که یک فلزیاب از چه قسمت هایی تشکیل شده ونحوه عملکرد انها به چه صورت می باشد
          سلام به همه دوستان عزیز....
          به صورت اتفاقی با مقاله ای در زمینه ساخت روبات فلزیاب مواجه شدم و مدار فلزیاب استفاده شده در این مقاله دقیقا با نقشه شما یکسان می باشد.
          نشانی سایت مورد نظر:

[glow=red,2,300]http://kn2c.ir/?page_id=163[/glow]

بخشی از مقاله :

فلز یاب استفاده شده در مین یاب:
          فلزیاب استفاده در مین یاب از نوع PI انتخاب شد، زیرا که در مین یاب نیاز چندانی به تفکیک فلزات نیست و از
          نظر برد تا نیم متر برای ربات مین یاب کافی است.
          مدار این فلزیاب به Gray Pulse Induction metal detector مشهور است
          ---------------------------------------------------------------------------------
          تئوری عملکرد فلزیاب:
          یک سیم پیچ را در نظر بگیرید که یک جریان در آن برقرار شود، طبیعتا یک میدان مغناطیسی در اطراف سیم پیچ تولید می شود که پس از قطع جریان میدان مغناطیسی در آن صفر شده و یک نیروی ضد محرک در آن ایجاد می شود که پیک آن بسیار بیشتر از ولتاژ اعمال شده به سیم پیچ می باشد. این نیروی ضد محرک به تدریج میرا می
          گردد، این فرآیند در مدت زمان x صورت می گیرد. اما چنانچه در اطراف،سیم پیچ فلز وجود داشته باشد، زمان میرایعی تحت تاثیر قرار
          می گیرد. این اختلاف در زمان میرایی ولتاژ به صورت یک ولتاژ DC
          در آمده به یک مدار اسیالتور کنترل شونده با ولتاژ داده می شود
          و بدین ترتیب صدایی در خروجی بلند گوی فلزیاب دیده می شود.
          نحوه عملکرد مدار:
          همان طور که در نقشه شماتیک ملاحظه می کنید،
          قلب این مدار سیم پیچlL1 ..........ادامه در لینک زیر

لینک دانلود pdf :

[glow=red,2,300][url=http://kn2c.ir/wp-content/uploads/2014/01/K.N.Toosi_.pdf]http://kn2c.ir/wp-content/uploads/2014/01/K.N.Toosi_.pdf[/ur[/glow]l]
          [move]موفق و پیروز باشید[/move]

دیدگاه

با سلام - دوستان لطفا اگر در رابطه با فلزیاب پالسی مجهز به میکروکنترلر که بتواند خودش را تنظیم بکند نقشه ای بزارید ممنون میشوم . البته فایل hex مربوط به میکرو حتما لازم خواهد بود . این ایده که خیلی ها فقط روی سیستم آنالوگ کار میکنند زیاد جالب نیست و قدیمی شده . بطور مثال یه کیت جدید آمده که میتواند کلیه تنظیمات را بطور اتوماتیک انجام بدهد و اصلا روی برد مدارچاپی اثری از پتانسیومتر و ولوم اینها دیده نمیشود .
            این هم لینک دمو که ببینید متوجه میشید چه عرض میکنم :
            http://www.aparat.com/v/RAL5t/Mini_M...00_how_it_work
            ظاهرا از یک میکروی کوچولو استفاده شده ولی کارش درست است .
            لطفا دوستانی که اساس کار این مدار رو میدونن کمی توضیح بدن oo:

دیدگاه

فعلا دست به نقد این pdf روداشته باش تا ببینیم بقیه دوستان چی میگن...
              http://oxygen007m.eu5.org/Mini-metal-PI-100_manual.pdf

دیدگاه

نوشته اصلی توسط very question
                سلام خدمت دوستان گرامی در این بخش قصد داریم به بررسی مدارهای فلزیاب وهمچنین طراحی وساخت ان ها بپردازیم البته من خود در این مسیر تازه کار وصفر کیلومتر می باشم از دوستان گرامی تقاضا دارم اگر کمکی از دستشان بر می اید دریغ نکنند
                برای شروع من مداری که در یکی از قسمت های فروم گذاشتم را دوباره می گذارم که با دوستان بررسی کنیم که یک فلزیاب از چه قسمت هایی تشکیل شده ونحوه عملکرد انها به چه صورت می باشد
                سلام مهدی هستم ازشیراز من تتاح الا دوسه تا فلزیاب سأختم وواقع سختی کشیدم vlf1290روساختم piساختم ودارم یه مداردیگه میسا زم vlf1290بیشتراز60سانت نمیز نه هرکاریش کردم نشد درموردgold picکسی چیزی میدونه!؟؟اگه راهن مائی بکنیدممنون میشم

دیدگاه

لطفا اگه ممکنه بفرمایید که مینی متال pi-100 ساخت اکسیژن مشابه کدام شماتیک مدار فلزیاب است و آیا کسی از دوستان میتواند برای میکروی آن برنامه عملی مشابه بنویسد یا نه ؟ بنده حاضرم در این مورد سرمایه گذاری کنم . اینطور که پیداست تنها با یک pic12f675 و چند قطعه دیگر کل مدار خیلی راحت بدون دخالت دست دقیق تنظیم میشود و همانطور که در دموی مربوطه آن در سایت پارات در اینجا میبینید با یک لوپ 20 سانتی حساسیت و ثبات فوق العاده ای دارد بنده برشورهای مربوطه را از سایت سازنده دریافت کردم و اشاره شده که مصرف جریان مدار بسیار پایین حدود 40 الی 150 میلی آمپر است که در مقایسه با سایر مدارها که جریان مصرفی حدود 500 میلی آمپر و یا بالاتر تا حدود 1.5A دارند عملکرد بهینه تری از حیث مصرف انرژی از خود نشان میدهد که البته مقداری به نحوه طراحی مدار و تعداد قطعات مصرف کننده جریان برمیگردد و البته به کنترل مدار و زمانبدی درست پالسهای تولید شده توسط برنامه استفاده شده در میکرو مربوط میشود .
                  در بعضی مدارات مانند گلداسکن 4 زمان شارژ سیم پیچ جستجوگر مابین 150 الی 300 میکروثانیه است مسلما طول زمان شارژ سیم پیچ بر قدرت پالس فلای بک تولید شده و فرکانس کاری جنراتور بر حساسیت نهایی مدار تاثیر دارد ولی نکته منفی آنکه هرچه زمان شارژ سیم پیچ و توالی تکرار آن بیشتر باشد جریان مصرفی مدار بیشتر است و در اکثر حالات هدر رفت مصرف جریان از کارآیی مدار ممکن است بیشتر شود و این در مقایسه با مصرف ناچیز کیت مینی متال با سایر مدارات مثلا دلتاپالس یا بقیه که جریان باطری را قورت میدهند اتلاف بیشتر انرژی محسوب میشودو این نشان میدهد حد بهینه تنظیم زمان برای شارژ موثر سیم پیچ تابع فرمول خاصی بوده که در بسیاری از مدارات معمول رعایت نشده است .

دیدگاه

من فلزیاب پالسی درست کردم فقط 75 میلی امپر جریان میکشه
                    با لوپ 40 سانتی سکه 500 تومنی رو از فاصله 45 سنس میکنه
                    با لوپ 1در 1 فیبر مسی 50 سانتی رو در فاصله 3 متری
                    ترکیبی از قطعات دیپ و اس ام دی
                    http://uupload.ir/files/pc09_snap_2014.04.23_20h33m52s_001.png[/img]][img][/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط trick2000
                      لطفا اگه ممکنه بفرمایید که مینی متال pi-100 ساخت اکسیژن مشابه کدام شماتیک مدار فلزیاب است و آیا کسی از دوستان میتواند برای میکروی آن برنامه عملی مشابه بنویسد یا نه ؟ بنده حاضرم در این مورد سرمایه گذاری کنم . اینطور که پیداست تنها با یک pic12f675 و چند قطعه دیگر کل مدار خیلی راحت بدون دخالت دست دقیق تنظیم میشود و همانطور که در دموی مربوطه آن در سایت پارات [url
                      سلام دوست خوب اگه نقشه مدار خوب داری و فقط کدش رو نداری من میتونم کمک کنم البته اینو بگم مدار باید ارزش کار داشته باشه که خوب با تحلیل ده دقیقه اون معلوم میشه :biggrin:

دیدگاه

دوست عزیز نوع میکروی استفاده شده چندان مهم نیست میتواند ARM یا pic یا avr باشد ببینید در کیت مینی متال اصلا از قطعه قابل تنظیم مانند ولوم و یا پتانسیومتر استفاده نشده است و در برشور آن آمده که با هر نوع سیم پیچ از 350 الی 450 میکروهانری بطور اتوماتیک و بدون دخالت دست تنظیم میشود چگونه ممکن است که یک میکروی 8 پایه ساده با حد اقل قطعات ممکن بتواند همه اینکارها را انجام داده و عملکردی جالب و موثر داشته باشد . شما مثلا اگر بخواهید مدار جناب star 1 را که حد اقل دارای 4 الی 5 ولوم جهت تنظیم است تغییر دهید چگونه میتوانید همه ولوم ها را حذف کنید که کارآیی سابق را حفظ کند و علاوه بر آن خودش را اتوماتیک با زمین تطبیق دهد و تازه با هر نوع لوپی هم کار بکند آنهم با یک میکروی 8 پایه فسقلی !؟ .
                        بنده سعی میکنم این کیت را تهیه و از روی مدار شماتیک اونو ترسیم و اینجا پلود کنم . اگر بتوان از روی شماتیک اصول کار مدار را فهمید و با میکرو عملکرد آنرا پیاده کرد طرح خروجی بسیار ارزشمند خواهد بود و بدلیل سهولت استفاده کاربردهای فراوانی بخصوص در بخش نظامی و صنعت خواهد داشت .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط protelworker
                          فعلا دست به نقد این pdf روداشته باش تا ببینیم بقیه دوستان چی میگن...
                          http://oxygen007m.eu5.org/Mini-metal-PI-100_manual.pdf
                          سلام مشکلی در دانلود فایلهای pdf دارم میشه فایل ارسالی رو zip کنید؟

دیدگاه

سلام مشکلی در دانلود فایلهای pdf دارم میشه فایل ارسالی رو zip کنید؟
                            اینجا را ببینید :
                            http://s6.picofile.com/file/81968969...anual.rar.html
                            و همینطور اینجا :
                            http://s6.picofile.com/file/81968974...notes.rar.html
                            لینکها از اینجا گرفته شده است .

دیدگاه

با سلام
                              بالاخره مینی متالو گرفتم و مونتاژ کردم دقیقا همانطور که در دمو بود درست و بی نقص کار میکند جالب اینجاست که آدرس سازنده در تبریز بود و در تماس تلفنی برخورد بسیار متینی داشت . نکته جالبی که مشاهده کردم برخلاف اکثر کیتهای ایرانی هیچ شماره قطعه ای پاک نشده و تنها مشکل محتوای میکرو است که قفل دارد . ظاهرا خبر های جدید با کیت پیشرفته اکسی پالسر 803 از همین شرکت هست . لطفا اگر کسی خریده خبر بده . یواش یواش دارم به کار دوستان تبریزی ایمان میارم :bye
                              نگاه کنید : http://www.aparat.com/v/wz5kP

دیدگاه

قیمت فلزیابی که خریدی چقد بوده؟
                                برای یه قطعه فلز 10*10 از چند سانتی سنس میکنه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X