اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره باطری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

نوشته اصلی توسط mr.walt
    دمه همتون گرم که پیگیری میکنین کار منو.........
    راستش قیمت رو که دیدم خیلی زیاده 1 میلیون هزینه باطرییییییییی :surprised:
    راستش هزینه کردن واسم زیاد مشکل نداره فقط اینکه بخوام 1 میلیون هزینه باطری کنم جالب نیست.............
    در مورد ویلچر تو این وبلاگ همه چیزو زده:

http://fateh-wheelchair.persianblog.ir/
    اونجا نوشته:
    2 باطری 12 ولت 40 آمپر سیلد اسید بدون آب باطری قابل شارژ

راستش من کسی رو نمیشناسم متخصص باشه بخواد با ویلچر ور بره اگرم بخوام کاری کنم میخوام بسپرم به یکی از خود شما که یا کرج یا تهران باشه هم دستمزد روی چشم هم هر کاری هم که قراره انجام بشه یکی از شما واسم انجام بده چرا پولمو جای دیگه خرج کنم وقتی بچه های باحالی مثل شما اینجا هست...........
    ارتفاع اون قسمتی که جای باطری هست اندازه ارتفاع همون باطریه پایین ترش جا نداره دیگه.........
    باطری لیتیموی چیزه خوبیه اما زیادی گرون در میاد نه؟
    من خیلی جا نخوردم چون قیمتاش حدودی دستم بود ولی خوب خدایی اختلاف باطریت زیاد میشه و اینم بگم این باطری ها عمر مفیدشون چه باهاش کار بکنی چه نکنی 3 ساله! بعدش شروع میکنن به افت ظرفیت. قسمت خوبش اینه که میتونی گاز بده نگران نباش 3 ساله باطری ها تغریبا" مرخصن! و دخلش هر چند که سلید اسید هم اگر حسابشو بکنی خیلی بیشتر از اینا کار نمیکنه بجر اینکه هر چی ازش استفاده بکنی یه مقدارش سولفاته میشه تو خودش.

در مورد ساخت کل مدار من تهرانم و فعلا هم وقتم خالیه و میتونم در خدمت باشم اگر هم دوست داشتی بچه های وارد تر از منم توی این سایت هستن ...

بدبختانه این باطری ها خیلی گرونن موافقم :NO: .

دیدگاه

مستر والت عزیز حتما ارتفاع باتری ها را اندازه بگیرید یک جوری من تو کتم این اندازه ها نمی ره شما اندازه دوتا باتری را زدید30در 20 یا این باتری های خود دستگاه از جنس خیلی خوبه و چگالی بالایی داره یا اینکه ارتفاع این باتری ها زیادتر از حد نرماله .

داخل عکس صفحه2 هم که گذاشتید به نظر میاد روی سر باتری ها حدود چند سانت جای خالی است درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه تا ویلچر بسته میشه داخل اون قسمت صندلی میاد و فضا پر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از اون جایی شک من به این باتری ها زیاد میشه که داخل لینک شما زده 40آمپر اما تو خود سایتشون زده 45آمپر .البته شاید دردو ورژن تولید میشه.

برای باتری لیتیومی هم 1تومن را به نظر من شما کف قیمت حساب کنید .این طور که من فهمیدم این محاسبات دادا آورین ماله 24ولت 40آمپره یعنی شما یک میلون می دهید و تازه میشه همین ویلچری که دارید و اگر خواستید ظرفیت را به 80آمپر و24 برسانید یعنی 2برابر ظرفیت موجود قیمت کف هزینه شما میشه دو میلیون

میشه بپرسم اصلا کل این ویچلر را چند خریدید؟؟؟؟؟؟؟

دادا آورین واقعا آفرین بهت :applause: :applause:خیلی مردی همین که بری قیمت باتری هم در مغازه بگیری با عکس اینجا بگذاری خودش کلی مرامه .واقعا من یکی که خیلی از مرامت خوشم اومد
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط deremel400
        مستر والت عزیز حتما ارتفاع باتری ها را اندازه بگیرید یک جوری من تو کتم این اندازه ها نمی ره شما اندازه دوتا باتری را زدید30در 20 یا این باتری های خود دستگاه از جنس خیلی خوبه و چگالی بالایی داره یا اینکه ارتفاع این باتری ها زیادتر از حد نرماله .

داخل عکس صفحه2 هم که گذاشتید به نظر میاد روی سر باتری ها حدود چند سانت جای خالی است درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا اینکه تا ویلچر بسته میشه داخل اون قسمت صندلی میاد و فضا پر میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از اون جایی شک من به این باتری ها زیاد میشه که داخل لینک شما زده 40آمپر اما تو خود سایتشون زده 45آمپر .البته شاید دردو ورژن تولید میشه.

برای باتری لیتیومی هم 1تومن را به نظر من شما کف قیمت حساب کنید .این طور که من فهمیدم این محاسبات دادا آورین ماله 24ولت 40آمپره یعنی شما یک میلون می دهید و تازه میشه همین ویلچری که دارید و اگر خواستید ظرفیت را به 80آمپر و24 برسانید یعنی 2برابر ظرفیت موجود قیمت کف هزینه شما میشه دو میلیون

میشه بپرسم اصلا کل این ویچلر را چند خریدید؟؟؟؟؟؟؟

دادا آورین واقعا آفرین بهت :applause: :applause:خیلی مردی همین که بری قیمت باتری هم در مغازه بگیری با عکس اینجا بگذاری خودش کلی مرامه .واقعا من یکی که خیلی از مرامت خوشم اومد

جالبه دقت نکرده بودم تو سایتش زده 45 تو وبلاگ زده 40
        ببینین تو عکس باتری هارو میبینین کنار هم هستن؟ کل فضا همونه اندازه دوتا باطری ها یه قفسه جوش دادن واسه جای باطری ها حالا من ارتفاع رو هم اندازه میگیرم میگم.........
        من اینو 3 میلیونو 100 هزارتومان خریدم.........
        اره خدایی یه مرد واقعیه هرکسی حال نداره پاشه بره واسه کسی قیمت بگیره دمت گرم

دیدگاه

منم موافقم ارتفاعش رو حتما" برامون بزار.

توی عکسی که از باطری ها گذاشتن باطری ها سری وصل شدن! + اینکه توی سایتی که خود آقای والت دادن ولتاژ 24V نوشته شده که هردو سری بودن رو تائید میکنه. پس میشه 20HA و 24V که میشه 480Wh باطری های جدید 1000Wh توان دارن. که میشه حدود 2 برابر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            منم موافقم ارتفاعش رو حتما" برامون بزار.

توی عکسی که از باطری ها گذاشتن باطری ها سری وصل شدن! + اینکه توی سایتی که خود آقای والت دادن ولتاژ 24V نوشته شده که هردو سری بودن رو تائید میکنه. پس میشه 20HA و 24V که میشه 480Wh باطری های جدید 1000Wh توان دارن. که میشه حدود 2 برابر.
            آقا آروین تو سایت دقیقا اینو نوشته که :

یعنی 24 ولت 40آمپر ...........وقتی باتری ها سری می شوند ظرفیت که نصف نمیشه
            ولتر

دیدگاه

کسی از شما نزدیک من هست؟

من تو شاهین ویلا کرج هستم

جدا از باتری یه چنتا کار الکتریکی هم دارم مثلا اگه بشه میخوام ویلچر رو سویچی کنم الان روشن خاموش کردنش خیلی راحته بچه 2 ساله هم میتونه روشنش کنه

چراغو راهنماو از این چیزا هم میخوام نصب کنم چنتا مغازه الکتریکی رفتم خیلی بی انرژی بودن میگفتن نمیشه شرمنده از این حرفا

نمیشه چیه ادم کمی خلاقیت به خرج بده هر کاری میشه کرد

دیدگاه

آقا آروین تو سایت دقیقا اینو نوشته که :

یعنی 24 ولت 40آمپر ...........وقتی باتری ها سری می شوند ظرفیت که نصف نمیشه
                [glow=red,2,300]این جمله غلطه من با خازن اشتباه گرفتم شرمنده [/glow] :redface: -> (در موازی کردن ظرفیت جمع و در سری کردن ظرفیت تقسیم میشود. اگر قبول ندارید یه سرچ توی نت بکنید اگر نیافتید بگید متن کتاب رو براتون بزارم .)

آقای والت این کارها چون پولی توش نیست و مغازه دارها همه دلال هستند کسی انجام نمیده ولی کیت های آمادش رو نیو کیت باید داشته باشه. طراحیشم سادس البته.

دیدگاه

جدا از اندازه ارتفاع باتری
                  میخواییم بدونیم اون فضای خالیه بالای باتری چجوریه ؟؟؟؟ ایا با پایین اوردن صندلی پر میشه یانه ؟؟ میتونی یه متکا یا .... بذاری و صندلی رو پایین بیاری تا حجم خالی بدست بیاد
                  میتونه کمک خوبی باشه / به غیر از اون چند تا فضای دیگه هم پیدا کردم .
                  باور کن میشه یه باتری بزرگ رو طوری توی ویلچر چپوند :biggrin: که اصلا تغییری تو ظاهر ش بوجود نیاد

چند تا الگوی اولیه از حجم کلی تا بهتر بتونیم روش نظر بدیم :
                  شماره 1

البته اینجا فقط طرح کلی واس چرخ تعریف شده و در عمل داخل تر میشه
                  ویابدون چرخ اصلا تو فضای خالی نشان داده شده ....
                  شماره 2

شماره 3

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                    در موازی کردن ظرفیت جمع و در سری کردن ظرفیت تقسیم میشود. اگر قبول ندارید یه سرچ توی نت بکنید اگر نیافتید بگید متن کتاب رو براتون بزارم .

آقای والت این کارها چون پولی توش نیست و مغازه دارها همه دلال هستند کسی انجام نمیده ولی کیت های آمادش رو نیو کیت باید داشته باشه. طراحیشم سادس البته.
                    آقا آورین من دارم به خودم شک می کنم :cry:دوتا باتری 12ولتی با ظرفیت 40آمپر ساعت سری که بشوند شما می گویید میشه 24ولت 20آمپر ساعت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

http://batteryuniversity.com/learn/a...configurations

http://www.mpoweruk.com/beginners.htm

من فکر کنم دارید اشتباه می کنید میشه 24ولت و 40آمپر که باتری لیتومیش میشه 2میلیون
                    ولتر

دیدگاه

آقا آورین من دارم به خودم شک می کنم :cry:دوتا باتری 12ولتی با ظرفیت 40آمپر ساعت سری که بشوند شما می گویید میشه 24ولت 20آمپر ساعت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                      درسته 24 ولت 40 آمپر ساعت میشه
                      اگر موازی بشن میشه 12 ولت 80 آمپر ساعت

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

خوب پس با این حساب که یک باتری 24ولت 80آمپری از نوع لیتیوم در بهترین حالت 1.5میلیون به بالا قیمت داره و از طرفی هر سال این باتری ها گرون میشه وباید حدود 2سال یک بار تعویض بشوند پس به نظر میرسه این گزینه رد میشه .از طرفی مشکلات مربوط به تعویض سیستم شارژ و نصب برد محافظ و پک کردن باتری هاو...............

و از طرفی اگر قرار به چنین هزینه هایی باشه خرید یک ویلچر کانادایی که باتری های 55آمپری فابریک داره و حتی قابل افزایشه به صرفه تره.

مثل این مدلhttp://www.pridemobility.com/quantum...ic/q6000zp.asp
                        حالا مرحله بعدی تشخیص فضای دقیق محفظه باتری و بررسی حقیقت ظرفیت باتری ها است . و فکر کردن به طرحهای آقای های ولتاژ

جناب مستر والت متاسفانه من اصفهان هستم و امکان نصب چراغ راهنما ها را ندارم اما امیدوارم بچه های تهران چندتاشون که امکانشو دارند اقدامات لازم را انجام دهند.
                        ولتر

دیدگاه

خب بچه ها ببینین

اول اینکه از نوشته کنار باتری عکس گرفتم به این نتیجه رسیدیم که چی ؟ هر کدوم از باتری ها:

جایی هم که باتری ها رو گذاشتن این شکلیه:

ارتفاع کف تا سر باتری:

اینم عرض:

اون طرحی هم که اقای Hi Voltage میگن چیزه خوبیه اما همینجوریش که من با این سوار اسانسور مترو میشم سخت جا میشه اینکارو کنیم که اصلا جا نمیشه تو اسانسور.......

صندلی رو که میدی بالا دو تا میله زیره صندلی هست این شکلی میشه:

بعد که صندلی رو بر میگردونی سر جاش اون دو تا میله که به صندلی وصله میخوابه رو اون دوتا میله گرد کلفتا:

اون فضای خالی بالا باتری هم زیاد نیست حدود 4-5 سانته...............

دیدگاه

بله من شتباه کوچیکی کردم که نتیجه منفی بزرگی داشت شرمنده همه بروبچ با سواد :redface:

پس با این حال باطری لیتیومی حذف میشه بزارین بروی باطری ها نیکل متال هم یه تحقیقی بکنم . ولی شما دوستان روی افزایش فضای همین باطری های سلید اسید که بنظر من بد ترین باطری برای این دستگاه بخاطری C پایینشون هست (ولی خوب ارزونتره) کار کنید که شاید این تنها راه منتقی باشه.

راستی ولتاژ بالا جان اون عکس اولیم چشمو گرفت! جناب والت میشه پشت صندلیت به صورت تخت باطری سلید اسید بزاریم؟ من باطری های 2 ولتی هم دیدم که میشه یه پک قشنگ حتی برزنتی براش بدیم بدوزن و بزاریم پشت صندلیت . رو اینم بفکرید :rolleyes:

دیدگاه

اون فضای خالی بالا باتری هم زیاد نیست حدود 4-5 سانته...............
                              بله اما پهن تر ازاون نقاشی شماست وبیش از طول و عرض باتری هاست
                              دادا بعدا یه کلاس نقاشی واسمون بذار :mrgreen:
                              اون طرحی هم که اقای Hi Voltage میگن چیزه خوبیه اما همینجوریش که من با این سوار اسانسور مترو میشم سخت جا میشه اینکارو کنیم که اصلا جا نمیشه تو اسانسور.......
                              میگم اونا فقط طرح اولیه است / قرار نیست اونقدر بیرون باشه . مشلما ضایع است و باید بهتر و جمع تر باشه
                              همونطور که اروین گفت / از پشت صندلی تا بیرون چرخ کلی فضای خالی است که تو عکس 1 مشخصه
                              حتی از باتری 6 یا 13 ولتی با عرض حدود6 سانت هم میشه روی هم چیند
                              مثلا یه سری باتری 12 ولت با ضخامت کم (مثل باتری های دوربین فیلم برداری بزرگ ) که سایزش عالیه واس این کار / یه کاور پهن باتری که به پشت نصب بشه .

دیدگاه

باطری موتور هم گزینه خوبی هست برای اینکار.
                                من تهران نیستم. یکی یه نگاه بندازه ببینه تو بازار باطری اتمی برای موتور پیدا میشه یا نه؟ چون اسیدی یکمی خطریه!
                                زکات علم نشر آن است
                                بیشتر با من اشنا بشین :
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                                ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X