اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره باطری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
    بله اشتباه کردم ولتاژ 24 ولت و جریان 40 امپر میشه :agree: / درستش کردم :biggrin:
    البته منظور های ولتاژ از نصف شدن جریان ، تقسیم شدن جریان بین دو باطری هست
    اگر مصرف کننده 30 آمپر نیاز داشته باشه ، از هر باطری 15آمپر میکشه :rolleyes:
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

البته منظور های ولتاژ از نصف شدن جریان ، تقسیم شدن جریان بین دو باطری هست
      احتمالا ... :redface: ولی نمیدونم چرا نوشتم 20 امپر
      سلام
      دوست عزیز اگه احیانا امپر سنج داری ؛جریان مصرفی رو بگیری خیلی عالی میشه .
      راستی چه مدته داری از همین باتری ها استفاده میکنی ؟ ایا قبلا شارژ بیشتری نگه میداشت ؟

فکر اینکه باطری بزاری پشت رو از سرت بیرون کم که نمیشه! یعنی نکه نشه هااااا فقط تو کوچکترین سر بالایی تک چرخ میزنی و کله پا میشی oo:
      نه بابا فکر نمیکنم . مکان باتری ها باید بالانس شده باشه .کجا ! بیرون از چرخ و پشت چرخ رو میگی .؟ که اونجا چیزی جوش بده .
      اتفاقا فکر خوبیه . چون جای باتری ها کوچیک به نظر میاد . اگه بتونه یه باتری بزرگ واس مینی بوس رو یه باکس چوبی فلزی بسازه و اونجا نصب کنه که خوبه . واس وزن خلاف جهت بالانس هم میتونه یه چرخ کوچیک هرز گرد زیرش بذاره

دیدگاه

سلام میتونی جریانی را که ویلچرت میکشه را اندازه بگیری آه راست گفتی از الکترونیک نمی دونی
        حداقل میتونی بگی تو راه صاف چند ساعت این باتری ها برات کار میکنن
        چند ساعت هم در حال حاضر شارژش میکنی :nerd:
        people with skills work for people with ideas

دیدگاه

اگه با هزینش مشکلی نداری میتونی باتری لیتیم یون بگیری
          البته یه مقدار دستکاری نیاز داری(برای قسمت شارژر)

دیدگاه

سلام
            بابا این بنده خدا را چقدر سئوال پیچ میکنید یه خط جواب بدید و تمام
            دوست گرامی با افزایش (دور برابر ) توان باطری ها شاعت کار کرد دستگاه شما نیز افزایش ( تقریبا دوبرابر میشود) می یابد - وسلام

البته همانطور که دوستان فرموده اند قبل خرید باطی فکر جای آنها نیز بکنید چون در آن فضا جا نمیشوند.
            :bye
            کمتر سخن گویم
            بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

میتونی از باطری یدک کش کفی - تریلر ها - استفاده کنی 24 ولت هستند و کوچیک ها 170 آمپر ساعت هستند .
              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

دوستان من این وسیله به شدت به افزایش وزن حساسه! پس باید نوع باطری عوض بشه!

بهترین راه استفاده از باطری های لیتیوم پلیمر یا [glow=red,2,300]لیتیوم یون[/glow] هست ( از این باطری ها توی هلکوپتر های مدل و موبایل ساتفاده میشه یه شاهکار شیمی محسوب میشه)البته باطری های لیتیوم یون عمر بیشتری دارن و در نتیجه هزینه کم تر میشه! پاساژ امجد 3-4 تا باطری فروشی داره که باطری های لیتیوم یون هم داره! اگر فکر باطری هایی غیر از این هستی خیلی افزایشی توی کارکرد دستگاهت نخواهی داشت از ما گفتن بود.

در ضمن همونطور که دوستمون علی جان گفت باید شارژشو عوض کنی و جالبش این جاست که هم وزنش کم میشه هم زمان شازژش میشه 1 ساعت نهایت 90 دقیقه :icon_razz:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                  دوستان من این وسیله به شدت به افزایش وزن حساسه! پس باید نوع باطری عوض بشه!

بهترین راه استفاده از باطری های لیتیوم پلیمر یا [glow=red,2,300]لیتیوم یون[/glow] هست ( از این باطری ها توی هلکوپتر های مدل و موبایل ساتفاده میشه یه شاهکار شیمی محسوب میشه)البته باطری های لیتیوم یون عمر بیشتری دارن و در نتیجه هزینه کم تر میشه! پاساژ امجد 3-4 تا باطری فروشی داره که باطری های لیتیوم یون هم داره! اگر فکر باطری هایی غیر از این هستی خیلی افزایشی توی کارکرد دستگاهت نخواهی داشت از ما گفتن بود.

در ضمن همونطور که دوستمون علی جان گفت باید شارژشو عوض کنی و جالبش این جاست که هم وزنش کم میشه هم زمان شازژش میشه 1 ساعت نهایت 90 دقیقه :icon_razz:
                  در بین این صحبت ها با ید به چند نکته توجه کرد :

1- مهمترین موضوع بحث تعادل دستگاه . با برداشتن اون باتری ها که وزن خیلی زیادی هم داره و گذاشتن باتری هایی مثل لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر ممکنه مشکلی در تعادل وسیله پیش بیاد .
                  2- پیک جریان راه اندازی موتور در بدترین شرایط . بدترین شرایط میشه همون شرایطی که برای این وسیله تعریف شده توسط شرکت سازنده که عبارتند از :
                  الف - ماکزیمم وزن قابل تحمل
                  ب - حداکثر شیب مسیر
                  باید با توجه به بدترین شرایط ماکزیمم جریان مشخص میشه . حالا باید باتری تحمل دادن این جریان رو در این حالت داشته باشه . در غیر اینصورت ممکنه گرفتن جریان بیش حد از باتری موجب ایجاد خطراتی بشه .
                  3 - هزینه . همونطور که کاملا مشخص هست باتری های اسیدی بسیار بسیار ارزانتر در دسترس تر نسبت به لیتیوم پلیمر ها هست . ضمن اینکه در صورت خرید باتری لیتیوم پلیمر باید شارژر مخصوص اون رو خرید چون اساس شارژ این باتری ها بر اساس منحنی شارژ اون ها هست . واین خودش باعث بالاتر رفتن هزینه میشه .
                  4 - منحنی شارژ و دشارژ این باتری ها هم خیلی مهم هستن . مثلا باتری های اسیدی در اثر استفاده بر اثر گذر زمان زیاد افت ولتاژ ندارن و این یک ویژگی خوبی هست . ولی منحنی دشارژ باتری های لیتیوم رو نداشتم که توضیح بدم . بالاخره به اون هم باید توجه کرد .
                  خلاصه اینکه یک باری اسیدی معمولی با ظرفیت بالا بگیر اگه میتونی یک جا جاش کن اگه نه براش بساز. اصلا قصه وزنش رو نخور چون اینطور که من تحقیق کردم یک شخص 150 کیلویی هم می تونه سوارش بشه . می تونی از همون باتری های اسیدی خودش استفاده کنی.
                  تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
                  دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
                  مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
                  حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                    در بین این صحبت ها با ید به چند نکته توجه کرد :

1- مهمترین موضوع بحث تعادل دستگاه . با برداشتن اون باتری ها که وزن خیلی زیادی هم داره و گذاشتن باتری هایی مثل لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر ممکنه مشکلی در تعادل وسیله پیش بیاد .
                    2- پیک جریان راه اندازی موتور در بدترین شرایط . بدترین شرایط میشه همون شرایطی که برای این وسیله تعریف شده توسط شرکت سازنده که عبارتند از :
                    الف - ماکزیمم وزن قابل تحمل
                    ب - حداکثر شیب مسیر
                    باید با توجه به بدترین شرایط ماکزیمم جریان مشخص میشه . حالا باید باتری تحمل دادن این جریان رو در این حالت داشته باشه . در غیر اینصورت ممکنه گرفتن جریان بیش حد از باتری موجب ایجاد خطراتی بشه .
                    3 - هزینه . همونطور که کاملا مشخص هست باتری های اسیدی بسیار بسیار ارزانتر در دسترس تر نسبت به لیتیوم پلیمر ها هست . ضمن اینکه در صورت خرید باتری لیتیوم پلیمر باید شارژر مخصوص اون رو خرید چون اساس شارژ این باتری ها بر اساس منحنی شارژ اون ها هست . واین خودش باعث بالاتر رفتن هزینه میشه .
                    4 - منحنی شارژ و دشارژ این باتری ها هم خیلی مهم هستن . مثلا باتری های اسیدی در اثر استفاده بر اثر گذر زمان زیاد افت ولتاژ ندارن و این یک ویژگی خوبی هست . ولی منحنی دشارژ باتری های لیتیوم رو نداشتم که توضیح بدم . بالاخره به اون هم باید توجه کرد .
                    خلاصه اینکه یک باری اسیدی معمولی با ظرفیت بالا بگیر اگه میتونی یک جا جاش کن اگه نه براش بساز. اصلا قصه وزنش رو نخور چون اینطور که من تحقیق کردم یک شخص 150 کیلویی هم می تونه سوارش بشه . می تونی از همون باتری های اسیدی خودش استفاده کنی.
                    بطری های لیتیومی هم وزن دارن عزیز! میتونن به اندازه همون وزن باطری لیتیومی بخرن ولی چون چگالی توان در این باطری ها بیشتره میتونن بیشتر از دستگاه استفاده کنن.
                    در مورد عمر این باطری ها باید بگم که دفعات شارژشون بیشتر از سلید اسید هستش . مرجع:

http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_battery

http://en.wikipedia.org/wiki/Lead%E2%80%93acid_battery

در مورد منحتی افت ولتاژ بله حق با شماست اصلا حواصم نبود

افت ولتاژ مجار برای باطری های لیتیوم یون 3 ولت برای هر سل و شارژ 100% برابر 4.2V هست. که فکر کنم بزرگترین ضعف برای این پروژه باشه چون :
                    ولتاژ مجاز در حد اکثر برای این وسیله اونجوری که از شواحد پیداست برابر با 12.8*2=V25.6 در حالت شارژ کامل.

باطری های لیتیمی ولتاژ تخیلشون V3 هست که برای این پروژه حدود 7 باطری نیاز داریم چرا که ولتاژ تخلیه باطری سلید اسید 10.5 برای هر سل هست که میشه 21 ولت اینجا
                    پس:

21/3=7 عدد باطری لیتیومی، حالا اگر باطری ها شارژ کامل باشن یعنی 7 عدد باطری 4.2 ولتی که میشه 29.4 ولت که از اون 25.6 ولت3.9، میشه یه ولتاژ رگولاتور برای این دوستمون درست کنیم یا اینکه کل مدار کنترول این دشتگاه رو چک کنیم که من فکر نکنم با 4 ولت افزایش ولتاژ مورد خواصی براش پیش بیاد البته باید مدار چک بشه.!

حالا اگر این دوستمون داره اینارو میخونه بهتره یه آمپر متر یا مولتی متر برداره و بره جریان این دستگاشونو بگیره که بقیه محاسبات رو برای تلفات براش انجام بدیم ببینیم میشه یه حال اساسی به ویلچیر داد یا نه

بله هزینه این باطری ها بیشتره ولی خوب برای این کار باید هزینه هم کرد وگر نه که بیخیال....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
                      بطری های لیتیومی هم وزن دارن عزیز!
                      ممنون . من مد نظرم بیشتر لیتیوم پلیمر بود . LI-ION ها سنگین ترن . ولی لیتیوم پلیمر ها فوق العاده سبک و کوچیک هستن .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م
                        ممنون . من مد نظرم بیشتر لیتیوم پلیمر بود . LI-ION ها سنگین ترن . ولی لیتیوم پلیمر ها فوق العاده سبک و کوچیک هستن .
                        بله باطری های لیتیوم پلیمر سبکترند و عمر کمتری هم دارند و هم گرونتر . منم منظورم لیتیوم یون بود. :biggrin:

دیدگاه

سلام
                          چقدر خوبین شما فکر نمیکردم به این زودیا کسی به این تاپیک جواب بده اما پر از جوابه اینجا....... :biggrin:

من این ویلچر رو 7 ساعت میزارم شارژ تا چراغ شارژر سبز بشه 7 ساعت میکشه حدود 4 ساعت هم راه میره اگه سر بالایی برم باطری بیشتر مصرف میشه............

در مورد وزن باطری ها هم دوستمون درست گفتن همین وزن باطری ها هست که باعث میشه ویلچر چپ نکنه وگرنه تو یه شیب کوچیک میخورم زمین از رو ویلچر.......

قیمت این باطری ها که میگین (لیتیوم )چقدره؟

در کل من به دوتا باطری 80 وات نیاز دارم دیگه،فقط مشکل اصلی جا دادنشون هست درسته؟
                          اگه بتونم جا بدمشون همه چی حله؟

نوشته اصلی توسط aliila
                          میتونی از باطری یدک کش کفی - تریلر ها - استفاده کنی 24 ولت هستند و کوچیک ها 170 آمپر ساعت هستند .
                          در مورد این باطری ها چی؟کسی اطلاعات بیشتر داره قیمت اینا..........

اینم اندازه:

دیدگاه

این سایز یک باتری 12 ولت 80 آمپر هست . سایز یکیش تقریبا دو برابر یکی از باتری ها خود دستگاه هست . فرک نکنم بتونی جاش کنی . ببین :

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                              ا میتونه یه چرخ کوچیک هرز گرد زیرش بذاره
                              همین کار رو بکنی بهتر از همه چیزه :wow:

من از یکی شنیدم که باطری ماشینای جدید مثل ازرا و ... 24 ولت هستن :eek:
                              اگه کسی اطلاعاتی داره حتما بگه که خالی از لطف نیست.

در مورد باطری هم دعوا نکنید که بهترین گزینه باطری اتمی ماشین هست. :biggrin:
                              85 امپر دونه ای حدود 90 تومن که قیمتش هم عالیه!

__________________________________________________ _________________

یه سوال بپرسم؟
                              چرا وقتی کسی میگه هیچی از الکترونیک نمیدونم براش فرمول مینویسید؟؟؟؟ :eek: :angry:
                              این فرمولا برای کسی که نمیدونه چیه مثل خط میخی میمونه پس بهتره بجای فرمول بیاید و توضیح مختصر بدید تا شاید طرف کلا مثل من کشیده شد طرف الکترونیک

از حرفای بالام ناراحت نشید من نوکر همتونم هستم @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
                              زکات علم نشر آن است
                              بیشتر با من اشنا بشین :
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                              ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                                من از یکی شنیدم که باطری ماشینای جدید مثل ازرا و ... 24 ولت هستن :eek:
                                اگه کسی اطلاعاتی داره حتما بگه که خالی از لطف نیست.
                                http://*****bat.com/tag/%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%A2%D8%B2%D8%B1%D8%A7/
                                تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                                داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X