اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره باطری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

برای کمبود جا میشه از باطری موتور سیکلت استفاده کنید که عین یک دیوار آجری پشت صندلی چیده بشه فکر کنم 6 ولتی هستن . در ضمن میشه از باطری ups های 500 وات هم استفاده کرد قیمتش فکر کنم حول و حوش 25 هزار تومن است .
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
      برای کمبود جا میشه از باطری موتور سیکلت استفاده کنید که عین یک دیوار آجری پشت صندلی چیده بشه فکر کنم 6 ولتی هستن . در ضمن میشه از باطری ups های 500 وات هم استفاده کرد قیمتش فکر کنم حول و حوش 25 هزار تومن است .
      نوشته اصلی توسط b e h n a m
      باطری موتور هم گزینه خوبی هست برای اینکار.
      من تهران نیستم. یکی یه نگاه بندازه ببینه تو بازار باطری اتمی برای موتور پیدا میشه یا نه؟ چون اسیدی یکمی خطریه!
      من چندتا کاتالوگ برای این باتری های اسیدی البته نوع خشک اون رو دیدم. اگه بخوایم هر کار کنیم نهایتا برای اینکه به 80 آمپر برسیم به جایی نزدیک به 1.5 تا 2 برابر این چیزی که الان هست نیاز داریم .
      این مشخصات و ابعاد یک باتری 12 ولت 5.5 آمپر هست . یعنی همون باتری موتور .

از این باتری ها 30تا نیاز داریم . 15 تا موازی که 82.5 آمپر رو بوجود میارن سری با 15 تای دیگه که ولتاژ خروجی رو می کنن 24 ولت . حالا این 30 تا رو ضربدر فضایی که اشغال می کنه بکنین می بینید تقریبا دو برابر فضای فعلی میشه .
      تاپیک جامع سیستم مدیریت ساختمان BMS و خانه هوشمند Smart Home
      دانلود مجموعه آموزشی شرکت Altium ا (Altium Training)
      مقالات و فایل های آموزشی نرم افزار Labview
      حل مشکل درایور و راه اندازی FT232 های غیراورجینال

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد م

از این باتری ها 30تا نیاز داریم . 15 تا موازی که 82.5 آمپر رو بوجود میارن سری با 15 تای دیگه که ولتاژ خروجی رو می کنن 24 ولت . حالا این 30 تا رو ضربدر فضایی که اشغال می کنه بکنین می بینید تقریبا دو برابر فضای فعلی میشه .
        چرا باید این دوتا باطری 35 آمپری حذف بشه ؟ مگه پول علف خرسه ؟ خوب اونا سر جاش بمونه و ......
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
          چرا باید این دوتا باطری 35 آمپری حذف بشه ؟ مگه پول علف خرسه ؟ خوب اونا سر جاش بمونه و ......
          درصورتی که اون باتری ها هم باشن که دیگه جایی برای باتری های جدید نمی مونه و بر فرض هم اگه یک جای کوچکی مونده باشه با گذاشتن این باتری ها نمی تونید آمپر رو زیاد تغییر بدید .
          اگه هم پشت صندلی بذارید باید فکر تعادل اون رو توی سربالایی ها بکنید .

دیدگاه

باهات موافقم . حتی مجبور نیستیم باتری های جدید رو 40 امپر در نظر بگیریم .
            دوستان پیشنهاد میکنم یه کم تو افکارمون اصلاح بوجود بیاریم و جریان باتری رو حدود 25 امپر بگیریم .مثلا 10 تا باتری با همون مشخصات معرف محمد م که 5 تایی با هم موازی واین 2 پک بدست اومده با هم سری بشه که مجموعا میشه 24 ولت 27 امپر .
            یادتون باشه فکر کردنش راحته . اما انجامش .... داستانی

دیدگاه

:smile:

دیدگاه

hi voltage جان شما که طراحیت خوبه ببین این کار رو می تونی بکنی . به عکس زیر که خودت گذاشتی نگاه کن :

پشت چرخ های کوچیک جلوی ویلچر یک فضای خالی خیلی خوب برای باتری هایی که گفتم وجود داره . نصف باتری ها رو میشه اونجا گذاشت . نصف دیگه رو هم پشت تکیه گاه صندلی بالای چراغ های راهنما همونجایی که خودتون هم اشاره کردین(عکس زیر رو ببینین) . اینطور تعدل بهم نمی خوره . یا حتی برای اطمینان بیشتر میشه جلور سنگین تر کرد . بالای خود باتری های اصلی هم یک فضای خالی میمونه . اونجا هم میشه چندتا باتری گذاشت . چطوره ؟

دیدگاه

خیالت راحت من جسور تر از این حرفا هستم / در ضمن من که میگم تخفیف بدیم // به غیر از 2 تا از دوستان همتون دارید بنا رو رو 80 امپر میذارید / که با هیچ نوع باتری نمیشه رو 80 امپر حساب کرد .

اگه من منم ، که خوب میدونم کی رو باید کجا گذاشت . تا مشکلی پیش نیاد :rolleyes:

در ضمن نوع باتری واسم مهم نیست و گذاشتم به انتخاب شما
                  واس من مهم اینه که 1- باتری خودش حذف نشود 2- فکر بیش از 30 امپرو از سر دوستان بیرون کنم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : سوال درباره باطری ماشین

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                    خیالت راحت من جسور تر از این حرفا هستم / در ضمن من که میگم تخفیف بدیم // به غیر از 2 تا از دوستان همتون دارید بنا رو رو 80 امپر میذارید / که با هیچ نوع باتری نمیشه رو 80 امپر حساب کرد .

اگه من منم ، که خوب میدونم کی رو باید کجا گذاشت . تا مشکلی پیش نیاد :rolleyes:

در ضمن نوع باتری واسم مهم نیست و گذاشتم به انتخاب شما
                    واس من مهم اینه که 1- باتری خودش حذف نشود 2- فکر بیش از 30 امپرو از سر دوستان بیرون کنم
                    من منظورم همون 27 آمپری بود که خودتون گفتید !!!

دیدگاه

من هم فعلا دارم از این ور اونورش میزنم تا منطقی تر بشه . :biggrin:
                      خوب خوبه که شما همون 10 تا و از نوع اسیدی رو هم زیاد میدونی

دیدگاه

hi voltage جان شما که طراحیت خوبه ببین این کار رو می تونی بکنی
                        حجمش زیاد میشه ؟
                        پس باید بگم اگه با من باشه ، هیچ وقت به باتری های لیتیوم یونی ،لیتیوم یونی پلیمری و .... اصلا فکر نمیکنم و نخواهم کرد .

دیدگاه

من که وقت نکردم تمام پست ها رو دقیق بخونم رو یک روش دیگه هم میتونید فکر کنید شاید جالب باشه
                          اونم ویلچر دو گانه سوزه
                          البته این کار تخصصهای دیگه ای می طلبه و شاید انجامش برای شما میسر نباشه.
                          ویلچری رو تصور کنید به جای دو باطری یک باطری داره و جای باطری دیگه یک موتور برق کوچک 24 ولتی داره
                          توی فضای باز از موتور برق استفاده میکنه و در فضای بسته از باطری .

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hi Voltage
                            حجمش زیاد میشه ؟
                            پس باید بگم اگه با من باشه ، هیچ وقت به باتری های لیتیوم یونی ،لیتیوم یونی پلیمری و .... اصلا فکر نمیکنم و نخواهم کرد .
                            یعنی چی حجمش زیاد میشه ؟ من گفتم ؟ اون نقل قول چیه از من زدی ؟
                            مگه من گفتم از اون باتری ها استفاده کن ! ....... مثل اینکه خیلی خسته شدی !

دیدگاه

بچه ها یه ویلچر هست اونو میخواستم بخرم اما تو ایران نیست وارد کردنشم مکافاته
                              این ویلچر تو مشخصاتش زده تا 100 کیلومتر میره به نظرتون تو این ویلچر از چه باطری استفاده کردن؟

دیروز این فکر به سرم زد که یه ویلچر خودم طراحی کنم جوری که بشه باتری 80 روش نصب کرد
                              فعلا این طرح رو زدم:

دیدگاه

درود
                                بچه ها من متوجه نشدم،چرا لیتیوم رو کنار گذاشتید مگه چش بود؟
                                راستی mr.walt شما اینو با چی طراحی کردی؟با کتیا؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X